Arka Gdynia - Motor Lublin 1:2. Zmarnowana trzecia i ostatnia szansa na ekstraklasę

Jacek Główczyński
2 czerwca 2024, godz. 19:55
Opinie (1242)

Koniec meczu Arka Gdynia - Motor Lublin 1:2

Arka Gdynia przegrała z Motorem Lublin 1:2 (1:0) w finale baraży. Tym samym po 32 latach do ekstraklasy wracają goście, a żółto-niebiescy na kolejny sezon zostają w I lidze. Był to trzeci mecz, w którym podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego mogli zapewnić sobie awans, ale po raz trzeci zeszli z boiska pokonani. Zabrakło im sił, a wcześniej skuteczności. Prowadzili od 13. aż do 87. minuty po golu Olafa Kobackiego. Potem zarówno ten piłkarz jak i Karol Czubak, i Sebastian Milewski mieli kapitalne okazje, aby podwyższyć rezultat, ale zamiast tego dwa gole strzelili przyjezdni: Bartosz Wolski i Senegalczyk Mbaye Ndiaye, który wszedł do gry jako rezerwowy.

9 Gaprindaszwili

Rezerwowi: 33 Depka, 6 Milewski, 10 Adamczyk, 17 Turski, 21 Skóra, 27 Hafez, 28 Górecki, 38 Predenkiewicz, 39 Lipkowski

Mraz

Rezerwowi: 53 Budziłek, 5 Magnuszewski, 10 R.Król, 19 Wełniak, 21 Rudol, 28 P.Stolarski, 30 N'Diaye, 55 Gąsior, 73 Lis
  • 63' 8 Sidibe Zmiany 6 Milewski
  • 46' 22 Wojtkowski Zmiany 30 N'Diaye
  • 60' 37 Scalet Zmiany 55 Gąsior
  • 69' 26 M.Król Zmiany 10 R.Król
  • 79' 17 Wójcik Zmiany 28 P.Stolarski
  • 13' Kobacki
  • 87' Wolski
  • 90+3 N'Diaye
  • 86' Azacki
  • 39' Palacz
  • 41' Wojtkowski

Wojciech Łobodziński: Przepraszam. Nie mam pretensji do kibiców. Przeczytaj, co jeszcze powiedział trener Arki Gdynia i zagłosuj Wojciech Łobodziński: Przepraszam. Nie mam pretensji do kibiców. Przeczytaj, co jeszcze powiedział trener Arki Gdynia i zagłosuj

Mocne słowa kibiców Arki Gdynia do piłkarzy i trenera

Arka Gdynia przegrała trzeci mecz, w którym mogła wywalczyć awans do ekstraklasy. Kolejnej szansy w sezonie 2023/24 już nie będzie. Arka Gdynia przegrała trzeci mecz, w którym mogła wywalczyć awans do ekstraklasy. Kolejnej szansy w sezonie 2023/24 już nie będzie.

Motor Lublin po 32 latach wrócił do ekstraklasy

Arka gra trzeci i ostatni mecz w tym sezonie, w którym może zagwarantować sobie awans do ekstraklasy. W spotkaniach z Lechią i GKS wystarczał remis, dziś trzeba wygrać z Motorem, gdyż kolejna porażka oznaczać będzie pozostanie w Fortuna 1. Lidze

Arka Gdynia - Motor Lublin. Wszystko co ważne w meczu o awans do ekstraklasy

Baraże o ekstraklasę rozgrywane są piąty rok z rzędu. Dotychczas tylko w pierwszej edycji zdarzyło się, że w finale grały drużyny z 3. i 4. miejsca, a wygrała ta z 3. Przypomnijmy, że obecnie z tą lokatą do baraży przystąpiła Arka

30.05.2024 Trojmiasto.pl: Arka Gdynia w barażach o ekstraklasę do trzech razy sztuka?

SEZON 2019/20 - awans Warta Poznań (3. miejsce po sezonie zasadniczym)

Półfinały, 28.07.2020

Warta Poznań (3. miejsce) - Bruk-Bet Termalica Nieciecza (6) 1:0
Radomiak Radom (4) - Miedź Legnica (5) 3:1

Finał, 31.07.2020
Warta - Radomiak 2:0

SEZON 2020/21 - awans Górnik Łęczna (6. miejsce po sezonie zasadniczym)
Półfinały, 16.06.2021

GKS Tychy (3) - Górnik Łęczna (6) 1:1, karne 2:4
Arka Gdynia (4) - ŁKS Łódź (5) 0:1

Finał, 20.06.2021
ŁKS Łódź - Górnik 0:1

SEZON 2021/22 - awans Korona Kielce (4. miejsce po sezonie zasadniczym)
Półfinały, 26.05.2022

Arka Gdynia (3. miejsce) - Chrobry Głogów (6) 0:2
Korona Kielce (4) - Odra Opole (5) 3:0

Finał, 29.05.2022
Korona - Chrobry 3:2 po dogrywce

SEZON 2022/23 - awans Puszcza Niepołomice (5. miejsce po sezonie zasadniczym)

Półfinały, 6.06.2023

Bruk-Bet Termalica Nieciecza (3) - Stal Rzeszów (6) 2:0
Wisła Kraków (4) - Puszcza Niepołomice (5) 1:4

Finał, 11.06.2023
Bruk-Bet Termalica - Puszcza 2:3 po dogrywce
mecz poprowadzi arbiter finału mundialu 2022 - Szymon Marciniak. Ostatni raz gwizdał on w Gdyni wygranych derbach Trójmiasta 2023, a wcześniej prowadził m.in. dwa baraże... przegrane przez Arkę

Szymon Marciniak w derbach Arka Gdynia - Lechia Gdańsk. Od zachwytów po kontrowersje

tak jak do pierwszego barażu, tak i do drugiego Arka przygotowywała się w Gniewinie

Arka Gdynia postawiła na integrację i regenerację. Wojciech Łobodziński: Mega moc

trener Łobodziński decyduje się na identyczną "11" jak w meczu z Odrą. Na ławce siadają wracający po pauzie za kartki: Milewski i Hafez

Arka Gdynia - Odra Opole 4:2. Przeczytaj relację, zobacz zdjęcia i video oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

Arka w tym sezonie wygrała u siebie z Motorem 2:0 i zremisowała na wyjeździe 2:2. Także historia pokazuje, że potrafi grać z tym rywalem. W 20 występach zanotowała: 11 zwycięstw, 5 remisów i 4 porażki przy bilansie bramkowym 26:19. Natomiast biorąc pod uwagę mecze tylko w roli gospodarza to żółto-niebiescy wygrali 8 razy, a tylko po jednym meczu zremisowali i przegrali, a to wszystko przy bilansie goli 16:6.

Przypomnij sobie jak relacjonowaliśmy ostatni mecz Arka Gdynia - Motor Lublin przy ul. Olimpijskiej

mecz musi wyłonić zwycięzcę, gdy nie będzie go po 90 minutach, zarządzona zostanie dogrywka, a gdy i ona nie przyniesie rozstrzygnięcia, strzelane będą rzuty karne
Motor w finale baraży znalazł się po bezbramkowym remisie oraz zwycięstwie w karnych 4:2 nad Górnikiem. Trener Stolarski zdecydował się na jedną, wymuszoną zmianę. Za pauzującego za kartki Lubereckiego zagra inny młodzieżowiec - Palacz
po stadionem dużo kibiców, zapowiada się na rekordową frekwencję
kibice gości przyjechali samochodami prywatnymi, na parkingu GCS spodziewano się około 120 pojazdów z Lublina
kibice gości wypełnili sektor przyjezdnych i wulgaryzmami próbowali sprowokować Arkę, na razie miejscowi nie odpowiadali, z gdyńskich sektorów pozytywny doping
z miejscowych sektorów teraz wulgarnie, ale pod adresem... lokalnego rywala
"Rota Arki" z głośników, ale też większość kibiców śpiewa
frekwencja zapewne około 13 tysięcy kibiców, jak będą oficjalne dane, podamy dokładną liczbę widzów, sektory buforowe z obu stron trybuny gości
piłkarze na prezentacji, Arka żółte koszulki z niebieskim pasem, niebieskie spodenki, Motor niebieskie stroje
w wyniku losowania kapitanów Azackiego (ARKA Gdynia) i Ceglarza (Motor Lublin) piłkarze zamieniają się stronami boiska, Arka w pierwszej połowie za swoją bramką mieć będzie własny sektor dopingowy
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
2'
"Arka gol" - z trybun
3'
nieudane pierwsze ataki z obu stron, Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) nie otrzymał celnego podania, a z drugiej strony Wolski (Motor Lublin) zagrywał zbyt mocno i od bramki rozpoczął Lenarcik (ARKA Gdynia)
5'
Najemski (Motor Lublin) wybił piłkę poza bramkę po akcji Gaprindaszwiliego (ARKA Gdynia)
5'
po dośrodkowaniu Navarro (ARKA Gdynia) z narożnika boiska piłkę głową zgrał Stolc, ale trzeba było wycofać piłkę poza "16" i przygotować kolejną akcję
6'
niecelnie główkował Czubak i był jeszcze na spalonym
8'
Palacz (Motor Lublin) dośrodkował w pole karne Arki. Nikt nie doszedł do piłki. Od bramki grę wznawia Lenarcik (ARKA Gdynia)
8'
długi przerzut Arki i piłka ląduje w rękawicach Rosy (Motor Lublin)
9'
Sidibe (ARKA Gdynia) zabrał piłkę Wojtkowskiemu (Motor Lublin) i został przez niego sfaulowany
9'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Navarro (ARKA Gdynia)
10'
Azacki (ARKA Gdynia) dobrze blokował Króla i piłka opuściła boisko. Znów od bramki Lenarcik (ARKA Gdynia)
11'
posiadanie piłki na razie 56:44 dla Motoru
11'
Kruk (Motor Lublin) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Gaprindaszwiliego (ARKA Gdynia)
12'
zbyt mocny przerzut Azackiego (ARKA Gdynia). Od bramki zacznie Rosa (Motor Lublin)
13'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kobacki. Zabawa z piłką przed własną bramką Rosy i Kruka, którzy nie potrafili wybić piłki 5. metrów od własnej bramki. Wbiegł między nich Kobacki i skierował piłkę do siatki z pola bramkowego
15'
rzut wolny dla Motoru około 30 metrów od bramki Arki
16'
Lenarcik (ARKA Gdynia) złapał piłkę po dośrodkowaniu Wolskiego (Motor Lublin) z rzutu wolnego
16'
Czubak w polu karny poszedł na przebój na dwóch rywali, przewrócił się, sędzia nie zagwizdał
18'
dośrodkował Wójcik (Motor Lublin), Ceglarz (Motor Lublin) strzelił celnie, ale lekko. Lenarcik (ARKA Gdynia) nie miał problemów ze złapaniem kozłującej piłki
19'
mocny strzał z dystansu Wolskiego (Motor Lublin). Lenarcik (ARKA Gdynia) na raty, ale złapał piłkę
20'
płaskie dośrodkowanie Navarro (ARKA Gdynia) i jest kolejny korner dla Arki
21'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu Navarro (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
21'
Stolc przerwał kontrę Ceglarza (Motor Lublin) i jeszcze został sfaulowany
22'
dobra kontra Arki, ale zakończona złym podaniem Czubaka przed polem karnym
23'
Wojtkowski (Motor Lublin) czekał aż sędzia odgwiżdże faul Staniszewskiego (ARKA Gdynia) przed polem karnym, ale choć się przewrócił, to na taką decyzję się nie doczekał
24'
"meksykańska fala" na trybunach
26'
celnie główkował Kobacki (ARKA Gdynia). Rosa (Motor Lublin) złapał piłkę
28'
niecelny strzał Sidibe (ARKA Gdynia)
29'
Lenarcik (ARKA Gdynia) przejął piłkę, którą spod własnego pola karnego kopnął Kruk (Motor Lublin)
30'
wyrównane statystyki strzałów, po 2 celne, 1 niecelnym, ale najważniejsze, że jedyny gol dla Arki należy
30'
posiadanie piłki po 50 procent
31'
rzuty rożne 2:0 dla Arki
32'
Palacz (Motor Lublin) wybił piłkę po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia), a strzał Staniszewskiego (ARKA Gdynia) sprzed "16" niecelny
33'
blisko przechwytu Kobacki (ARKA Gdynia), ale ostatecznie sędzia odgwizdał jego faul na Wójciku (Motor Lublin)
34'
Azacki (ARKA Gdynia) wybił piłkę głową poza własną bramkę
34'
z narożnika boiska dośrodkował Wolski (Motor Lublin), Stolc główkował, a piłkę z woleja uderzył M.Król (Motor Lublin). Strzał wysoko nad bramką
34'
Wojtkowski (Motor Lublin) potrzebuje pomocy medycznej po faulu Boreckiego (ARKA Gdynia)
35'
piłkarze Arki w komplecie zbiegają do własnej ławki rezerwowej, aby uzupełnić płyny
36'
gra wznowiona, Motor w komplecie
37'
doping dla obu drużyn, ten dla Arki zdecydowanie głośniejszy
38'
Kobacki (ARKA Gdynia) w pojedynku z Krukiem (Motor Lublin) wywalczył rzut rożny
38'
bez zagrożenia dla Motoru po dośrodkowania z narożnika boiska Navarro (ARKA Gdynia)
39'
Staniszewski (ARKA Gdynia) strzelił sprzed pola karnego, tzw. spadający liści. Piłka spadła na górną siatkę bramki Rosy (Motor Lublin)
39'
Żółtą kartką został ukarany Palacz (Motor Lublin) po faulu na Boreckim
41'
Marcjanik (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu Scaleta (Motor Lublin)
41'
Żółtą kartką został ukarany Wojtkowski (Motor Lublin) po faulu na Gaprindaszwilim
42'
Kobacki (ARKA Gdynia) zagrał prostopadłą piłkę, ale trafił nią w... piętę wbiegającego w pole karne Boreckiego (ARKA Gdynia)
43'
Palacz (Motor Lublin) wybił piłkę poza własną bramkę, ale zamiast rzutu rożnego od bramki zacznie Motor, bo Stolc dośrodkował już zza końcowej linii
44'
4 piłkarzy Motoru na rozgrzewce, trener Łobodziński jeszcze "nie podrywał" w tej połowie z ławki swoich zmienników
45'
rzut wolny dla Motoru niespełna 30 metrów od bramki, wulgarnie z sektora gości
45'
po dośrodkowaniu Wojtkowskiego (Motor Lublin) niecelnie strzelał Kruk
45'
co najmniej 60 sekund doliczonych do pierwszej połowy
45+1
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - MOTOR LUBLIN 1:0
Spiker informuje, że SI Arka Gdynia prowadzi nabór chłopców z roczników 2018-19
Arka jest 45 minut od ekstraklasy, dzięki golowi Kobackiego (ARKA Gdynia). Olaf wykorzystał niefrasobliwość przy wybiciu piłki z 5. metra od własnej bramki Rosy (Motor Lublin) i Kruka (Motor Lublin).
Mecz dość wyrównany. Obie drużyny dobrze operują piłką, ale czym bliżej bramki tym brakuje im dokładności. Dlatego, choć celne strzały były, to przy żadnym bramkarze nie byli zmuszeni do największego wysiłku. Arka prowadzi, gdyż Kobacki (ARKA Gdynia) potrafił zmusić rywali do banalnego błędu i go wykorzystać
46'
Motor Lublin przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Wojtkowski, w jego miejsce wchodzi N'Diaye .
46'
drugą połowę rozpoczął Motor
46'
Arka bez zmian w składzie
46'
"Apelujemy o sportowy doping dla żółto-niebieskich" - komunikat spikera
47'
Borecki (ARKA Gdynia) wybił piłkę z własnej "16" po pierwszej akcji D'Diaye (Motor Lublin)
47'
Borecki (ARKA Gdynia) już z drugiej strony boiska, Niecelnie główkuje po dośrodkowaniu Gaprindaszwiliego (ARKA Gdynia)
48'
Oficjalna frekwencja - 12 741 kibiców
49'
Lenarcik (ARKA Gdynia) pewnie złapał piłkę po strzale Ceglarza (Motor Lublin) sprzed pola karnego
50'
Sidibe (ARKA Gdynia) leżał na środku boiska, ale sędzia pozwolił kontynuować atak Motorowi. Przerwał tę akcję dopiero Gaprindaszwili (ARKA Gdynia)
50'
czterej piłkarze Arki na rozgrzewce: Adamczyk (ARKA Gdynia), Milewski (ARKA Gdynia), Skóra (ARKA Gdynia) i Lipkowski (ARKA Gdynia)
52'
zamieszanie w "16" Arki, upadek Boreckiego (ARKA Gdynia) jeszcze bez konsekwencji, ale gdy powalony został na murawę Azacki (ARKA Gdynia), sędzia przerwał grę
52'
zmęczony Sidibe (ARKA Gdynia) przyszedł do ławki po napój, zagrzewa go do kolejnego wysiłku Gaprindaszwili (ARKA Gdynia)
54'
sektorówki na obu sektorach
55'
nikt nie doszedł do dośrodkowania Navarro (ARKA Gdynia)
56'
race odpalone na sektorze "Górka"
57'
nieudane dośrodkowanie Navarro (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego
58'
dobra interwencja Lenarcika (ARKA Gdynia)
59'
Czubak w sytuacji sam na sam z bramkarzem kopnął piłkę w wybiegającego z bramki Rosę (Motor Lublin)
60'
Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Scalet, w jego miejsce wchodzi Gąsior.
61'
race też na sektorze gości
61'
zamieszanie w "16" Arki. Gąsior (Motor Lublin) strzela wysoko nad bramką
62'
kolejna seria dośrodkowań w pole karne Arki. Sędzia uznał, że faulowany był Azacki (ARKA Gdynia)
63'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sidibe, w jego miejsce wchodzi Milewski.
63'
Arka wzmacnia defensywę, gdyż defensywny pomocnik za ofensywnego
63'
rzut rożny dla Arki
64'
bez zagrożenia ostatecznie dla Motoru po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Navarro (ARKA Gdynia), choć Rosa (Motor Lublin) musiał się wyciągnąć, by nie pozwolić dojść do strzału głową Azackiemu (ARKA Gdynia)
65'
i już jesteśmy z kornerem z drugiej strony boiska
65'
dośrodkowanie Wolskiego (Motor Lublin) także nie zagroziło Arce
66'
kolejny korner dla Motoru
66'
Arka wyszła z kontrą po rzucie rożnym Motoru. Kobacki (ARKA Gdynia) podał do Milewskiego (ARKA Gdynia), ten minął już bramkarza i... nie trafił w piłkę! A miał przed sobą pustą bramkę!
69'
Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza M.Król, w jego miejsce wchodzi R.Król.
70'
"Sialala Arka Gdynia, MZKS" - na trybunach
71'
Lenarcik (ARKA Gdynia) nie dał się pokonać główkującemu Mrazowi. Będzie korner dla Motoru
72'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Wolskiego (Motor Lublin)
72'
"Cracovia" - z miejscowych sektorów
73'
mamy serię pozdrawiania zaprzyjaźnionych klubów: "Kolejorz", Polonia Bytom, Zagłębie Lubin, Gwardia Koszalin, KSZO Ostrowiec...
75'
co mówią statystyki? ta najważniejsza goli nadal korzystna dla Arki, posiadanie piłki 52:48 dla Motoru, w strzałach celnych 4:4, w kornerach 5:4 dla Motoru
77'
77'
po dośrodkowaniu Navarro (ARKA Gdynia) zamieszanie pod bramką Motoru, próbował strzelać Czubak, a Azacki (ARKA Gdynia) zgrywał piłkę, ale ostatecznie wybił ją Motor
78'
Milewski (ARKA Gdynia) i Kruk (Motor Lublin) przewracają się na pograniczu pola karnego Motoru, sędzia nie reaguje
79'
Motor Lublin przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wójcik, w jego miejsce wchodzi P.Stolarski.
79'
Kobacki (ARKA Gdynia) sam na sam z Rosą (Motor Lublin), bramkarz Motoru odbił piłkę, którą skrzydłowy Arki próbował nad nim przerzucić
80'
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) strzelił nad poprzeczką
81'
Czubak piętką zagrał w pole karne do Milewskiego (ARKA Gdynia), ale Sebastian był bardziej zainteresowany rzutem karnym niż strzałem na bramkę. Gdy pomocnik Arki się przewrócił, sędzia nakazał grać dalej
83'
Lenarcik (ARKA Gdynia) ubiegł Mraza i złapał piłkę
84'
"Arka gol" - bardzo głośne z trybun
84'
sędzia uznał, że w walce o górną piłkę Navarro (ARKA Gdynia) faulował Mraza około 20 metrów od własnej bramki
85'
zablokowany strzał Ceglarza (Motor Lublin)
86'
Żółtą kartką został ukarany Azacki (ARKA Gdynia) po faulu na Gąsiorze metr od linii pola karnego Arki
87'
[1:1] Motor Lublin STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wolski. Kapitalny strzał pomocnika Motoru. Piłka nad murem wpadła w okienko bramki Arki. Lenarcik nawet nie interweniował
88'
atak Arki, ale piłkę przejął Rosa (Motor Lublin)
89'
teraz to Motor zwalnia grę, choć nadal Arka całą drużyną cofnięta na własną połowę
90'
co najmniej 3 minuty doliczone do drugiej połowy, jeśli żadna z drużyn nie strzeli gola, będzie dogrywka
90+1
Lenarcik (ARKA Gdynia) łapie piłkę po strzale Ceglarza (Motor Lublin)
90+2
Adamczyk (ARKA Gdynia) przywoływany z rozgrzewki
90+3
"Jesteśmy z wami" - skandują kibice Arki
90+3
[1:2] Motor Lublin STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki N'Diaye. Senegalczyk "wkręcił" w ziemię Marcjanika i z bliska nie dał szans Lenarcikowi
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - MOTOR LUBLIN 1:2
po końcowym gwizdku sędziego piłkarze Arki padają na murawę, a piłkarze Motoru i ich kibice się cieszą
W radosny amok wpadł sprawozdawca Radia Lublin, który na przemian to traci głos to krzyczy: "32 lata to prawie całe moje życie". Tyle bowiem lat czekał Motor na awans do ekstraklasy
"Chodźcie do nas" - krzyczą kibice do piłkarzy, a potem już pod sektorem padają mniej cenzuralne słowa i pytania w stylu: "Jak można było to sp..."
"Mateusz Stolarski" - to pod sektorem gości, skandowane imię i nazwisko trenera
piłkarze Arki oddają koszulki kibicom
przygotowania do nagrodzenia Motoru pucharem za awans do ekstraklasy
Arka zostaje w I lidze w dużej mierze na własne życzenie. Z Motorem przegrała przez nieskuteczność, także zachowawczą taktykę. Czubak, Kobacki (ARKA Gdynia) i Milewski (ARKA Gdynia) w sytuacjach sam na sam z bramkarzem powinni zamknąć ten mecz, poprawiając wynik. W końcówce Arka się broniła i się nie obroniła. Jeszcze w 86. minucie był w ekstraklasie, a 7 minut później nie mogła już nawet zagrać dogrywki o awans. Do korzystnego wyniku zabrakło jeszcze mniej niż w derbach Trójmiasta, w które to były pierwszym z trzech meczów tego sezonu, w których Arka mogła przypieczętować awans.
piłkarze Motoru świętują awans do ekstraklasy, dokładnie przed tygodniem w tym miejscu cieszył się GKS, a Arka zostaje na kolejny co najmniej rok w I lidze