Trefl Sopot - King Szczecin 84:81. Emocjonująca końcówka i remis w finale

Kacper Czuba
2 czerwca 2024, godz. 23:10
Opinie (29)

Trefl Sopot doprowadził do remisu w serii finałowej Orlen Basket Ligi. Najwięcej punktów dla żółto-czarnych w tym meczu zdobył Aaron Best - 14. Teraz rywalizacja o złoty medal przenosi się do Szczecina. Trefl Sopot doprowadził do remisu w serii finałowej Orlen Basket Ligi. Najwięcej punktów dla żółto-czarnych w tym meczu zdobył Aaron Best - 14. Teraz rywalizacja o złoty medal przenosi się do Szczecina.

Trefl Sopot pokonał King Szczecin 84:81 (18:19, 17:20, 28:25, 21:17) w drugim meczu finałowym Orlen Basket Ligi. Tym samym sopocianie doprowadzili do remisu w całej serii. To oznacza, że w Ergo Arenie odbędzie się w tym sezonie jeszcze co najmniej jeden mecz - w poniedziałek, 10 czerwca o godz. 20. Niedzielne starcie było spotkaniem pełnym walki, emocji i elektryzujących pojedynków z obu stron. Najwięcej punktów dla żółto-czarnych w tym meczu zdobył Aaron Best (14), a kluczowe punkty w końcówce spod kosza na wagę wygranej zdobył Geoffrey Groselle. Oba zespoły w niedzielny wieczór miały też swoje problemy na linii rzutów wolnych - koszykarze Trefla spudłowali 13, a gracze Kinga osiem takich prób. Teraz rywalizacja do czterech zwycięstw przenosi się do Szczecina. Mecz numer trzy w środę, 5 czerwca, o godz. 20, a czwarte starcie w piątek, 7 czerwca o godz. 20.

Best 14 (1x3), Schenk 13 (1x3), Groselle 11, Zyskowski 11 (2x3), Barnes 5 (1x3) oraz Van Vliet 8, Witliński 8, Varadi 7, Scruggs 7, Musiał 0.
Miejsce: Ergo Arena
Sędziowie: Kowalski, Jankowski, Kuzia
Widzów: 3215
Mazurczak 18 (12 as.), Cuthbertson 17 (1x3), Woodson 8, Borowski 7 (1x3), Udeze 3 oraz Żołnierewicz 9 (1x3), Kyser 8, Meier 6 (2x3), Nowakowski 5, Mobley 0, Żmudzki 0.

Koszykarze Trefla w poniedziałek zakończyli serię półfinałową. Wygrali ze Śląskiem Wrocław 81:77, a całą rywalizację wynikiem 3:1.

Śląsk Wrocław - Trefl Sopot 77:81. Przeczytaj relację z ostatniego meczu, wystaw oceny

Z kolei King w półfinale wygrał z PGE Spójnią Stargard 3:0.
Dla Trefla to pierwszy finał od 12 lat. Wtedy to przegrali rywalizację z Asseco Arką Gdynia. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był siódmy mecz.

Przypomnij sobie decydujący mecz sprzed 12 lat

Koszykarze Trefla zdają sobie sprawę, że najważniejszy i być może kluczowy dla losów całego finału będzie pierwszy mecz.

Przeczytaj, co przed startem finałów mówił Jakub Schenk

Pierwszy mecz żółto-czarni w piątek przegrali 73:82, a kluczowym momentem okazała się końcówka spotkania.

Trefl Sopot - King Szczecin 73:82. Sprawdź relację i wystaw oceny koszykarzom oraz trenerowi

To jedna z dwóch relacji live w niedzielny wieczór na naszym portalu. Obecnie w Gdyni Arka prowadzi z Motorem Lublin 1:0 w finale baraży walki o awans do PKO BP Ekstraklasy.

LIVE: ARKA Gdynia - Motor Lublin

Natomiast w Ergo Arenie w niedzielny wieczór Trefl powalczy o doprowadzenie do remisu w serii finałowej do czterech zwycięstw. Porażka w dzisiejszym spotkaniu sprawi że przed przeniesieniem serii do Szczecina obecni mistrzowie Polski będą już o dwa kroki od obrony tytułu.
Zakończył się mecz w Gdyni - Arka przegrała z Motorem Lublin 1:2 I kolejny sezon spędzi w Fortuna 1. Lidze.
W piątkowym meczu najwięcej punktów dla Kinga zdobył Woodson (King Szczecin) - 21, a 19 "oczek" i 7 asyst dołożył Mazurczak (King Szczecin).

Z kolei w zespole Trefla po 17 punktów zanotowali Best (TREFL Sopot) i Groselle (TREFL Sopot).
Pierwsze starcie finałowe w piątek obejrzało 5040 kibiców. O frekwencji na dzisiejszym spotkaniu poinformujemy w przerwie meczu, kiedy te informacje zostaną podane przez organizatorów.
Obecnie trwa prezentacja obu drużyn.
Czas na hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego
Pierwsza "5" Kinga: Mazurczak (King Szczecin), Woodson (King Szczecin), Cuthbertson, Borowski (King Szczecin) i Udeze
(King Szczecin)

Bez zmian w porównaniu z piątkowym meczem
Pierwsza "5" Trefla: Schenk, Best (TREFL Sopot), Zyskowski (TREFL Sopot), Barnes (TREFL Sopot), Groselle
(TREFL Sopot)

Trzy zmiany w porównaniu z meczem numer 1: Schenk, Zyskowski (TREFL Sopot) i Barnes (TREFL Sopot) w miejsce Varadiego (TREFL Sopot), Scruggsa (TREFL Sopot) i Van Vlieta (TREFL Sopot)
Widać, że w dzisiejszym meczu może wzrosnąć rola Zyskowskiego (TREFL Sopot), który w pierwszym spotkaniu w piątek zagrał jedynie przez 9 minut. Dzisiaj rozpoczyna mecz w pierwszej piątce.

1'
POCZĄTEK PIERWSZEJ KWARTY. Dzisiaj Trefl w czarnych strojach, King na biało
za 2 punkty
1'
[0:2] 2 punkty spod kosza zdobywa Mazurczak (King Szczecin).
1'
Borowski (King Szczecin) fauluje Zyskowskiego (TREFL Sopot)
1'
Best (TREFL Sopot) nie trafia za 3 punkty
2'
Strata Mazurczaka (King Szczecin), w kontrze za trzy punkty nieskutecznie Barnes (TREFL Sopot)
za 2 punkty
2'
[2:2] 2 punkty po przechwycie i wsadzie na pusty kosz zdobywa Best (TREFL Sopot).
2'
Mazurczak (King Szczecin) faulowany przy rzucie przez Schenka, dwa rzuty wolne dla gracza Kinga
wolne (trafione oba)
2'
[2:4] Mazurczak (King Szczecin) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
2'
[4:4] 2 punkty zdobywa Best (TREFL Sopot).
3'
Woodson (King Szczecin) nie trafia z dystansu w ostatniej sekundzie akcji
3'
Nieskuteczne akcje Besta (TREFL Sopot) i Groselle'a (TREFL Sopot)
za 2 punkty
4'
[4:6] 2 punkty po alley-oopie zdobywa Cuthbertson (King Szczecin).
4'
Błąd 24 sekund Trefla
4'
Dzisiaj na trybunach Ergo Areny znacznie mniej kibiców niż w piątek, obecna jest też grupa fanów gości
za 2 punkty
4'
[4:8] 2 punkty zdobywa Mazurczak i jest jeszcze przy tym faulowany (King Szczecin).
za 1 punkt
4'
[4:9] Rzut wolny trafia Mazurczak (King Szczecin). Już 7 punktów na koncie rozgrywającego Kinga
za 2 punkty
5'
[6:9] 2 punkty spod kosza zdobywa Barnes (TREFL Sopot).
5'
Cuthbertson faulowany przy próbie wsadu przez Barnesa (TREFL Sopot)
wolne (tylko 1 trafiony)
5'
[6:10] Tylko jeden rzut wolny trafia Cuthbertson (King Szczecin), który później fauluje Zyskowskiego przy walce o zbiórkę
5'
Barnes (TREFL Sopot) zablokowany pod koszem przez Udeze (King Szczecin)
6'
Woodson (King Szczecin) nieskutecznie z dystansu
6'
Groselle (TREFL Sopot) niecelnie spod kosza
6'
Scruggs (TREFL Sopot) pojawił się na parkiecie i w pierwszej swojej akcji nie trafił z dystansu
7'
Cuthbertson faulowany przy rzucie przez jednego z graczy Trefla, dwa rzuty wolne dla Amerykanina
7'
[6:12] Cuthbertson (King Szczecin) wykorzystuje oba rzuty wolne.
7'
Kolejny błąd Trefla w ataku
7'
Mobley (King Szczecin) przekroczył linię boczną boiska
za 3 punkty
7'
[9:12] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zyskowski (TREFL Sopot).
7'
Faulowany Mazurczak (King Szczecin), sopocianie przekroczyli już limit fauli w tej kwarcie, dwa rzuty wolne dla rozgrywającego Kinga
7'
[9:14] Mazurczak (King Szczecin) wykorzystuje oba rzuty wolne
za 3 punkty
7'
[12:14] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Zyskowski (TREFL Sopot), a przy zasłonie faulowany był jeszcze Groselle
za 2 punkty
7'
[14:14] 2 punkty po wjeździe pod kosz zdobywa Best, który dodatkowo jest jeszcze faulowany (TREFL Sopot).
7'
Best (TREFL Sopot) nie trafia rzutu wolnego
8'
Trzecie przewinienie w pierwszej kwarcie Zyskowskiego (TREFL Sopot)
8'
[14:15] Tylko jeden rzut wolny trafia Nowakowski (King Szczecin).
8'
Varadi (TREFL Sopot) nie trafia z dystansu, ale przy piłce wciąż będą gospodarze
8'
Van Vliet (TREFL Sopot) zablokowany przez Kysera (King Szczecin)
8'
Van Vliet (TREFL Sopot) nie trafia z półdystansu, ale piłkę zebrał pod koszem Scruggs (TREFL Sopot) i wymusił faul
8'
[15:15] Tylko jeden rzut wolny trafia Scruggs (TREFL Sopot).
8'
Mazurczak (King Szczecin) nieskutecznie spod kosza
9'
Van Vliet (TREFL Sopot) nie trafia z półdystansu
za 2 punkty
9'
[15:17] 2 punkty spod kosza zdobywa Nowakowski (King Szczecin).
10'
Żołnierewicz (King Szczecin) fauluje Besta (TREFL Sopot), dwa rzuty wolne dla Kanadyjczyka
10'
[16:17] Tylko jeden rzut wolny trafia Best (TREFL Sopot).
za 2 punkty
10'
[16:19] 2 punkty z półdystansu zdobywa Kyser (King Szczecin).
za 2 punkty
10'
[18:19] 2 punkty zdobywa Best (TREFL Sopot).
10'
Varadi (TREFL Sopot) nie trafia z dystansu na koniec kwarty. KONIEC PIERWSZEJ KWARTY. TREFL - KING 18:19.
10'
Oglądamy wyrównane starcie w Sopocie, gdzie w pierwszoplanowych rolach są jak na razie Best (TREFL Sopot) i Mazurczak (King Szczecin), którzy zdobyli po 9 punktów w tej części gry.

Ważne są też rzuty wolne - Trefl ma w nich 40% (2/5), a King 81% (9/11).
11'
POCZĄTEK DRUGIEJ KWARTY
11'
Meier (King Szczecin) fauluje przy rzucie Van Vlieta (TREFL Sopot) i jest to jego trzecie przewinienie w tym meczu
11'
Van Vliet (TREFL Sopot) nie trafia żadnego z rzutów wolnych
za 2 punkty
11'
[20:19] 2 punkty po przechwycie i kontrze spod kosza zdobywa Scruggs (TREFL Sopot).
czas
11'
Przerwa na żądanie (King Szczecin).
12'
Woodson (King Szczecin) nie trafia z półdystansu
12'
Varadi (TREFL Sopot) w odpowiedzi nieskutecznie za trzy punkty
za 3 punkty
12'
[20:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Borowski (King Szczecin).
13'
Barnes (TREFL Sopot) nie trafia z dystansu
13'
Piłka po rzucie z półdystansu Mobleya (King Szczecin) nie doleciała nawet do obręczy
13'
Varadi (TREFL Sopot) nie trafia spod kosza, następnie Barnes (TREFL Sopot) fauluje Żołnierewicza (King Szczecin)
13'
Kyser (King Szczecin) nie trafia z półdystansu
13'
Witliński (TREFL Sopot) faulowany przy rzucie spod kosza przez Żołnierewicza (King Szczecin)
13'
[21:22] Tylko jeden rzut wolny trafia Witliński (TREFL Sopot).
za 3 punkty
14'
[21:25] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Woodson (King Szczecin).
14'
Witliński (TREFL Sopot) nieskutecznie... za trzy punkty na koniec akcji Trefla
15'
Punkty Kysera jednak nie są zaliczone, gdyż po wcześniejszym rzucie Woodsona (King Szczecin) piłka nie dotknęła nawet obręczy i sędziowie odgwizdali błąd 24 sekund gości
15'
Faul w ataku przy zasłonie Besta (TREFL Sopot)
15'
Kolejny faul Besta (TREFL Sopot) - jest to trzecie przewinienie Kanadyjczyka w tym meczu
15'
Sędziowie sprawdzają teraz na prośbę trenera Trefla do kogo powinna należeć piłka po akcji Woodsona (King Szczecin) i Schenka
15'
Zmiana decyzji - piłka dla Trefla
15'
Faulowany przy rzucie spod kosza przez Udeze (King Szczecin) był Groselle (TREFL Sopot)
15'
[23:25] Groselle (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
16'
Nowakowski (King Szczecin) nie trafia z dystansu, a następnie przy zbiórce Udeze (King Szczecin) fauluje Groselle'a (TREFL Sopot), przez co szczecinianie przekraczają już limit przewinień w tej kwarcie
16'
[24:25] Tylko jeden rzut wolny trafia Groselle (TREFL Sopot).
16'
Varadi (TREFL Sopot) fauluje Cuthbertsona, czwarty faul Trefla w tej kwarcie
za 2 punkty
16'
[24:27] 2 punkty spod kosza po świetnym podaniu Mazurczaka zdobywa Woodson (King Szczecin).
16'
Varadi (TREFL Sopot) wciąż nieskutecznie z dystansu
za 3 punkty
16'
czas
16'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot).
16'
Trefl, tak jak w piątek jest nieskuteczny z dystansu - na ten moment w pierwszej połowie ma 2 z 12 celnych prób
za 2 punkty
17'
[26:30] 2 punkty po wjeździe pod kosz zdobywa Schenk (TREFL Sopot).
17'
Przechwyt Van Vlieta (TREFL Sopot)
za 3 punkty
17'
[29:30] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty po zespołowej akcji zdobywa Schenk (TREFL Sopot).
za 3 punkty
18'
[29:33] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Cuthbertson (King Szczecin).
18'
Van Vlieta (TREFL Sopot) nie trafia równo z syreną
18'
Spięcie po akcji - Schenk fauluje Udeze (King Szczecin), a ten następnie obracając się, trafia go łokciem w twarz
18'
Sędziowie sprawdzają tę sytuację na monitorze
18'
Wciąż trwa sprawdzanie tej sytuacji z udziałem Schenka i Udeze (King Szczecin)
18'
Jest decyzja: Schenk do zwykłego faulu, otrzymuje przewinienie techniczne za prowokowanie (3. faul w tym meczu), a Udeze (King Szczecin) ukarany przewinieniem niesportowym
18'
Rzutu wolnego za faul techniczny nie trafia Mazurczak (King Szczecin) (King Szczecin).
18'
[29:34] Tylko jeden rzut wolny za faul zwykły trafia Udeze (King Szczecin).
18'
[31:34] Schenk (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne i następnie zastępuje go na boisku Musiał
18'
Błąd 5 sekund przy wybiciu piłki z linii bocznej Trefla
za 3 punkty
19'
[31:37] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Meier (King Szczecin).
za 3 punkty
19'
[34:37] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Varadi (TREFL Sopot).
za 2 punkty
19'
[34:39] 2 punkty po wjeździe pod kosz zdobywa Mazurczak (King Szczecin).
czas
19'
19'
Faul Borowskiego (King Szczecin) na Van Vliecie (TREFL Sopot) przy zasłonie
20'
[35:39] Tylko jeden rzut wolny trafia Van Vliet (TREFL Sopot).
20'
9 strata Kinga w pierwszej połowie
20'
Varadi (TREFL Sopot) nieskutecznie z dystansu
20'
Mazurczak (King Szczecin) nieskutecznie spod kosza, Varadi (TREFL Sopot) nie trafia z dystansu
20'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. TREFL - KING 35:39.

Sporo nerwowości z obu stron w drugiej kwarcie, niewielka przewaga gości po pierwszych dwudziestu minutach rywalizacji.
21'
POCZĄTEK TRZECIEJ KWARTY.

Trefl: Schenk, Best (TREFL Sopot), Zyskowski (TREFL Sopot), Barnes (TREFL Sopot), Groselle
King: Mazurczak (King Szczecin), Woodson (King Szczecin), Cuthbertson, Borowski (King Szczecin), Kyser (King Szczecin)
za 2 punkty
21'
[35:41] 2 punkty zdobywa Kyser (King Szczecin).
21'
Zyskowski (TREFL Sopot) nie trafia z dystansu
21'
Strata Kinga w ataku
za 2 punkty
22'
[37:41] 2 punkty po wjeździe pod kosz zdobywa Best (TREFL Sopot).
22'
Woodson (King Szczecin) niecelnie z dystansu
za 2 punkty
22'
[39:41] 2 punkty zdobywa Zyskowski (TREFL Sopot).
22'
Woodson (King Szczecin) zablokowany pod koszem, następnie zablokowany Barnes (TREFL Sopot)
23'
Ponownie nieskuteczna akcja Woodsona (King Szczecin), następnie przy rzucie Zyskowskiego (TREFL Sopot) fauluje Borowski (King Szczecin)
23'
[40:41] Tylko jeden rzut wolny trafia Zyskowski (TREFL Sopot).
za 2 punkty
23'
[40:43] 2 punkty zdobywa Borowski (King Szczecin).
23'
Faulowany w akcji rzutowej Schenk, dwa rzuty wolne dla rozgrywającego Trefla
23'
[42:43] Schenk (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
24'
[42:45] 2 punkty w szybkiej akcji zdobywa Mazurczak (King Szczecin).
24'
Błąd i strata Trefla w ataku
24'
24'
Nowakowski (King Szczecin) nieskutecznie z dystansu
za 2 punkty
25'
[44:45] 2 punkty zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
25'
Czwarte przewinienie w tym meczu Schenka
25'
3215 - tylu widzów ogląda w Ergo Arenie drugie starcie serii finałowej
za 2 punkty
25'
[44:47] 2 punkty wsadem zdobywa Kyser (King Szczecin).
za 2 punkty
25'
[46:47] 2 punkty spod kosza zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
za 2 punkty
26'
[46:49] 2 punkty hakiem zdobywa Nowakowski (King Szczecin).
za 3 punkty
26'
[49:49] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Barnes (TREFL Sopot).
za 2 punkty
26'
[49:51] 2 punkty zdobywa Mazurczak (King Szczecin).
za 2 punkty
27'
[51:51] 2 punkty zdobywa Varadi (TREFL Sopot).
za 2 punkty
27'
[51:53] 2 punkty w kolejnej szybkiej akcji w ostatnich sekundach zdobywa Cuthbertson (King Szczecin).
czas
27'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot). Trener Tabak przerywa serię szybkich akcji z obu stron
27'
Kyser (King Szczecin) fauluje Besta (TREFL Sopot) przy akcji 1 na 1
27'
Faul w ataku Besta (TREFL Sopot), dla którego jest to czwarte przewinienie w tym meczu
za 2 punkty
27'
[51:55] 2 punkty zdobywa Żołnierewicz (King Szczecin).
27'
Trzecie przewinienie w tym meczu Cuthbertsona, piąty faul Kinga w tej kwarcie, dwa rzuty wolne wykona Scruggs (TREFL Sopot)
27'
[53:55] Scruggs (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
28'
Barnes (TREFL Sopot) fauluje przy wjeździe pod kosz Cuthbertsona, dwa rzuty wolne dla Amerykanina
28'
[53:56] Tylko jeden rzut wolny trafia Cuthbertson (King Szczecin).
za 2 punkty
28'
[55:56] 2 punkty po zbiegnięciu pod kosz zdobywa Witliński (TREFL Sopot).
za 2 punkty
28'
[55:58] 2 punkty spod kosza zdobywa Udeze (King Szczecin).
za 2 punkty
28'
[57:58] 2 punkty zdobywa Witliński (TREFL Sopot).
29'
Udeze (King Szczecin) nie trafia spod kosza, piłkę zbiera Żołnierewicz (King Szczecin), który wymusza czwarty faul w tym meczu Barnesa (TREFL Sopot)
29'
[57:59] Tylko jeden rzut wolny trafia Żołnierewicz (King Szczecin).
29'
Żołnierewicz (King Szczecin) fauluje Zyskowskiego (TREFL Sopot), kolejne rzuty wolne dla graczy Trefla
29'
[59:59] Zyskowski (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne. 11 punktów na koncie kapitana Trefla
29'
za 2 punkty
30'
[61:59] 2 punkty zdobywa Varadi (TREFL Sopot).
za 3 punkty
30'
[61:62] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Żołnierewicz (King Szczecin).
za 2 punkty
30'
[63:62] 2 punkty zdobywa Van Vliet (TREFL Sopot). Trefl ponownie prowadzi
30'
Varadi (TREFL Sopot) fauluje w akcji rzutowej Żołnierewicza (King Szczecin), 2,9 sekundy do końca trzeciej kwarty
30'
[63:64] Żołnierewicz (King Szczecin) wykorzystuje oba rzuty wolne.
30'
KONIEC TRZECIEJ KWARTY. TREFL - KING 63:64.
30'
Bardzo wyrównane jest spotkanie w niedzielny wieczór w Ergo Arenie. Trefl w końcówce kwarty zdołał powrócić na prowadzenie, ale na dziesięć minut do końca regulaminowego czasu gry minimalnie prowadzi King.

11 punktów po stronie Trefla mają Best (TREFL Sopot) i Zyskowski (TREFL Sopot), dla Kinga najwięcej zdobył Mazurczak (King Szczecin) - 15.
31'
POCZĄTEK CZWARTEJ KWARTY.
31'
Faul w ataku Witlińskiego (TREFL Sopot)
31'
Udeze (King Szczecin) nie trafia spod kosza
31'
Van Vliet (TREFL Sopot) faulowany przy rzucie spod kosza przez Meiera (King Szczecin), dla którego to czwarty faul w tym meczu
31'
[64:64] Tylko jeden rzut wolny trafia Van Vliet (TREFL Sopot).
31'
Scruggs (TREFL Sopot) przechwytuje podanie Żołnierewicza (King Szczecin)
32'
Scruugs faulowany przez Woodsona (King Szczecin) przy zbiórce po swoim niecelnym wcześniejszym rzucie
za 2 punkty
32'
[66:64] 2 punkty zdobywa Van Vliet (TREFL Sopot).
32'
Van Vliet (TREFL Sopot) fauluje przy rzucie Borowskiego (King Szczecin), ożywili się znacznie kibice na trybunach Ergo Areny w drugiej połowie
32'
[66:66] Borowski (King Szczecin) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
32'
[68:66] 2 punkty po asyście Van Vlieta zdobywa Witliński (TREFL Sopot).
32'
Trefl wymusza stratę Kinga tuż pod koszem drużyny gości i wznowi grę z linii końcowej
32'
"Trefl Sopot! Trefl Sopot! - niesie się z trybun Ergo Areny
33'
Varadi (TREFL Sopot) nie trafia za trzy punkty, następnie Van Vliet (TREFL Sopot) fauluje Cuthbertsona
33'
Mobley (King Szczecin) nie trafia z półdystansu, Borowski (King Szczecin) nie dorzuca do obręczy z dystansu
33'
Przewinienie niesportowe Woodsona (King Szczecin), który faulował pod koszem Witlińskiego (TREFL Sopot). Czwarty faul gracza Kinga w tym meczu
33'
7:06 minut do końca czwartej kwarty, a zawodnikom obu zespołów odgwizdano dzisiaj już łącznie 44 przewinienia
33'
[69:66] Tylko jeden rzut wolny trafia Witliński (TREFL Sopot). Piłka z linii bocznej dla Trefla.
33'
Varadi (TREFL Sopot) nie trafia za 3 punkty
34'
Nieporozumienie Mobleya (King Szczecin) ze Żmudzkim (King Szczecin) i strata Kinga
34'
Van Vliet (TREFL Sopot) również nieskutecznie z dystansu, następnie Varadi (TREFL Sopot) fauluje Cuthbertsona
34'
Żółnierewicz nie trafia z półobrotu
34'
Kyser (King Szczecin) fauluje Scruggsa (TREFL Sopot), czwarty faul centra Kinga, jak i całego Kinga w tej kwarcie
35'
Czwarty faul Żołnierewicza (King Szczecin), siódmy zawodnik w tym meczu z czteroma przewinieniami
35'
Van Vliet (TREFL Sopot) nie trafia obu rzutów wolnych, ale zbiera w ataku Best (TREFL Sopot)
35'
Dobra pomoc w obronie Udeze (King Szczecin), ale wciąż przy piłce jest Trefl
za 2 punkty
35'
[71:66] 2 punkty zdobywa Scruggs (TREFL Sopot).
czas
35'
Przerwa na żądanie (King Szczecin). Pięciopunktowa przewaga Trefla na 5:21 minut do końca czwartej kwarty
za 3 punkty
36'
[71:69] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Meier (King Szczecin).
za 2 punkty
36'
[71:71] 2 punkty po kontrze i udanym alley-oopie zdobywa Cuthbertson (King Szczecin).
czas
36'
Przerwa na żądanie (TREFL Sopot). Szybka reakcja trenera Tabaka na serię 5:0 dla Kinga
36'
"Wszyscy wstają, pomagają!" - skanduje klub kibica Trefla Sopot
36'
Ostatnie minuty spotkania w Ergo Arenie kibice oglądają na stojąco
za 3 punkty
36'
[74:71] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Best (TREFL Sopot).
za 2 punkty
37'
[74:73] 2 punkty spod kosza zdobywa Mazurczak (King Szczecin).
37'
Czwarty faul w tym meczu Cuthbertsona, który faulował przy wjeździe pod kosz Schenka
37'
[76:73] Schenk (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne. 11 punktów na koncie rozgrywającego Trefla
37'
Scruggs (TREFL Sopot) fauluje przy rzucie spod kosza Żołnierewicza (King Szczecin), kolejne rzuty wolne
37'
[76:74] Tylko jeden rzut wolny trafia Żołnierewicz (King Szczecin).
schodzi za faule
37'
Żołnierewicz (King Szczecin) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu. Polski skrzydłowy faulował przy rzucie spod kosza Van Vlieta, który za chwilę wykona kolejne dwa rzuty wolne
37'
Trener Miłoszewski poprosił o wideoweryfikację ostatniej akcji
37'
Rzuty wolne:
Trefl - 20/33 (60%)
King - 17/24 (70%)
37'
Podczas przerwy bardzo aktywne są kluby kibica obu drużyn
37'
Decyzja podtrzymana, Żołnierewicz (King Szczecin) kończy swój udział w tym meczu, zdobył 9 punktów
37'
[78:74] Van Vliet (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
37'
Scruggs (TREFL Sopot) fauluje Mazurczaka (King Szczecin), kolejne, bo już 60. i 61. rzuty wolne w tym meczu
37'
[78:75] Tylko jeden rzut wolny trafia Mazurczak (King Szczecin).
38'
Scruggs (TREFL Sopot) nie trafia z dystansu, a następnie fauluje przy zbiórce Cuthbertsona. Kolejny gracz z czteroma faulami w tym meczu.
38'
[78:77] Cuthbertson (King Szczecin) wykorzystuje oba rzuty wolne.
38'
Van Vliet (TREFL Sopot) nie trafia z dystansu
38'
Zagranie piłki nogą w obronie Van Vlieta (TREFL Sopot), nowe 14 sekund akcji dla Kinga
38'
Best (TREFL Sopot) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu. Kanadyjczyk zdobył 14 punktów w tym meczu, a w ostatniej akcji faulował przy rzucie Cuthbertsona
38'
[78:79] Cuthbertson (King Szczecin) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
39'
[80:79] 2 punkty w ostatniej sekundzie akcji zdobywa Schenk (TREFL Sopot).
39'
Mazurczak (King Szczecin) nie trafia spod kosza
za 2 punkty
40'
[82:79] 2 punkty spod kosza zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
czas
40'
Przerwa na żądanie (King Szczecin). 51 sekund do końca czwartej kwarty
za 2 punkty
40'
[82:81] 2 punkty wsadem zdobywa Kyser (King Szczecin).
40'
32,1 sekundy do końca spotkania
za 2 punkty
40'
[84:81] 2 punkty po skutecznej dobitce spod kosza zdobywa Groselle (TREFL Sopot).
czas
40'
Przerwa na żądanie (King Szczecin). Ostatni czas na żądanie trenera Miłoszewskiego w regulaminowym czasie gry
40'
8,1 sekundy do końca czwartej kwarty, grę na połowie Trefla wznawiają goście
40'
Nie trafia z dystansu Woodson (King Szczecin), nie trafia Cuthberston! KONIEC MECZU. TREFL SOPOT - KING SZCZECIN 84:81. REMIS W SERII FINAŁOWEJ!
40'
Remis w serii finałowej stał się faktem. Kolejne trzy mecze serii finałowej odbędą się następujących dniach:

5 czerwca (środa), godz. 20:00, Szczecin
7 czerwca (piątek), godz. 20:00, Szczecin
10 czerwca (poniedziałek), godz. 20:00, Ergo Arena - sprzedaż biletów na ten mecz ruszy jutro.