Ważne zwycięstwo gdynian w Radomiu

ras., Marta
20 stycznia 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Mateusz Kostrzewski mecz w Radomiu zakończył z dorobkiem 22 punktów. Mateusz Kostrzewski mecz w Radomiu zakończył z dorobkiem 22 punktów.

Start w hicie dziewiętnastej kolejki I ligi pokonał w Radomiu miejscową Rosę 80:72 (27:21, 15:18, 19:11, 19:22). Gospodarze na prowadzenie nie wyszli nawet na chwilę, a podopiecznych Pawła Turkiewicza do wygranej poprowadził duet Mateusz KostrzewskiGrzegorz Mordzak. Gdynianie przez trzy dni byli liderem tabeli.

ROSA: Radke 19, Donigiewicz 17, Kosiński 17, Kardaś 4 - Kapturski 6, Piros 5, Nikiel 2, Zalewski 2, Cetnar 0.

START: Kostrzewski 22, Mordzak 17, Wojdyła 13, Andrzejewski 7, Śmigielski 7 - Malczyk 7, Szpyrka 5, Krajniewski 2, Lisewski 0, Młynarski 0.

Spotkanie rozpoczęło się dla gdynian bardzo dobrze, gdyż już w początkowych minutach uzyskali prowadzenie 11:4. Świetną dyspozycję w tym spotkaniu zasygnalizował Mateusz Kostrzewski, który już pierwszą swoją próbę zdobycia punktów zakończył wsadem.

Wtórował mu w pierwszej kwarcie również kapitan gdynian Grzegorz Mordzak, który zakończył ją z siedmioma punktami na koncie i po 10 minutach było 27:21 dla Startu.

W drugiej odsłonie oba zespoły grały falami. W 18 minucie, po 4 punktach z rzędu Huberta Radke rosa doprowadziła do remisu 35:35. Za chwile jednak Radke popełnił faul a rzuty wolne wykorzystał Karol Szpyrka i Start już do końca pierwszej połowy utrzymał niewielkie prowadzenie. Ostatecznie po 20 minutach gry było 42:39 dla gdynian.

Początek trzeciej kwarty przyniósł kolejny remis, tym razem do stanu 43:43 doprowadził w 22 minucie Artur Dongilewicz.. Wówczas po raz kolejny w meczu swoja klasę zaprezentował Kostrzewski. Jego 7 punktów z rzędu i dwa, które dołożył Piotr Śmigielski sprawiło, że w 26 minucie Start prowadził 51:43.

Przed ostatnia częścią meczu było 61:50 dla Startu. Po wznowieniu gry akcję 2+1 wykorzystał Śmigielski, jednak Rosa raz jeszcze spróbowała dogonić gdynian.

Koszykarze z Radomia dwukrotnie, na 119 i 17 sekund przed końcem meczu zbliżyli się do rywali na odległość 3 "oczek" (odpowiednio - 72:69 i 74:71 dla Startu). Gdynainie zdołali jednak za każdym razem skutecznie odpowiedzieć a w ostatnich kilkunastu sekundach meczu Mordzak i Kostrzewski opanowali nerwy na linii rzutów wolnych, a mecz efektownym wsadem zakończył Marcin Malczyk.

Dzięki tej wygranej Start objął prowadzenie w tabeli. Utrzyma się na nim co najmniej do 21 stycznia, na który to dzień wyznaczony jest zaległy mecz Sokoła Łańcut. Natomiast gdynianie kolejne punkty będą mogli zdobyć 28 stycznia. W 20. kolejce w hali GOSiR przy ul. Olimpijskiej o godzinie 17.00 ugoszczą wówczas Focus Mall Sudety Jelenia Góra.

Pozostałe wyniki 19. kolejki I Ligi koszykarzy:
SKK Siedlce - Spójnia Stargard Szczeciński 72:62 (6:18, 24:13, 18:15, 24:16), AZS WSGK POLFARMEX Kutno - Znicz Basket Pruszków 72:65 (17:12, 17:16, 17:22, 21:15), Budimpex Polonia Przemyśl - MKS Dąbrowa Górnicza 99:93 (24:27, 27:21, 16:17, 32:28), Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - Start Lublin 76:69 (19:8, 12:17, 23:26, 22:18), AZS Radex Szczecin - Polski Cukier SIDEn Toruń 71:69 (18:24, 17:10, 22:14, 14:21), Focus Mall Sudety Jelenia Góra - NETO PTG Sokół Łańcut 78:87 (27:23, 20:25, 13:16, 18:23).

Tabela 1.Ligi
(kolejno: mecze, zwycięstwa, porażki, bilans, punkty)

• 9 6

• Może Wy uratujecie honor ''koszykarskiej'' Gdyni (4)

• 15 10

• I zajmiecie miejsce w PLK kupczyków składających protesty i grających w Rosji za ruble. Życzę Startowi aby w PLK nie musiał korzystać z kotary. Albo nie daj Boże nie skończył jak Kager.

• 12 3

• Honor koszykarskiej Gdyni, to oksymoron. (2)

:)

• 3 0

• oksy co? :) (1)

• 0 2

• OKSYMORON-epitet sprzeczny – figura retoryczna, którą tworzy się przez zestawienie wyrazów o przeciwstawnych znaczeniach.

Czyli- NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK HONOR KOSZYKARSKIEJ GDYNI.

• 1 1

• Co za honor w Gdyni??? Nigdy go tam nie było w sporcie. (3)

Przynajmniej w całej druk arce do ktorej to start sie zalicza.

• 7 17

• Do Rzeszowa z tym Asseco2!!! (2)

Jeklin tu sie przyda co???
      Kolejna czesc układy i układziki w gdynskim wydaniu.