43. Kongres Bałtycki

Tomasz Łunkiewicz
24 lipca 2003 (artykuł sprzed 21 lat)
Kolejny dzień rywalizacji w 43. Międzynarodowym Kongresie Bałtyckim w brydżu sportowym wprowadził zmiany w klasyfikacji długofalowej. Patronat medalny nad imprezą sprawuje "Głos Wybrzeża".

Trzy wtorkowe turnieje spowodowały zmanię lidera. Na czele z takim samym dorobkiem plasują się warszawiacy Adam Ratyński i Jacek Turczynowicz.

W Turnieju Mistrzów wzięły udział 24 duety. Zwyciężyła warszawska para Jan Sikora - Jacek Kalita gromadząc 83 imp. Drugie miejsce przypadło Krzysztofowi Burasowi (Katowice) i Grzegorzowi Narkiewiczowi (Warszawa), którzy uzyskali 56 imp. Na trzeciej pozycji uplasowali się Jacek Szutowicz (Słupsk) i Radosław Szczepański (Bydgoszcz), mający w dorobku 53 imp.

Dodatkowy Turniej Par wygrali Lech Maciejewski i Grzegorz Makowski (Warszawa) uzyskując 61,31 procent. Drugie miejsce zajęli Krzysztof Sztompke (Kielce) i Maciej Majewski (Warszawa) zdobywając 59,71 procent. Trzecia była para z Krakowa, Kazimierz Zajączkowski - Robert Różak z wynikiem 59,43 procent.

IV Kongresowy Turniej Par na pierwszej pozycji ukończyli Marcin Krupowicz i Sławomir Zawiślak (Warszawa, 69 imp), wyprzedając Dariusza Kopronia (Lublin) i Janusza Wesołowskiego (Rzeszów), którzy zdobyli 64 imp oraz Annę Grunt (Warszawa) i Jacka Marciniaka (Łódź) - 62 imp.