Arka Gdynia - GKS Tychy 0:1. Adam Deja osłabił drużynę w 37. minucie

Jacek Główczyński
12 września 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Rzadki obrazek po zakończeniu meczu Arka Gdynia - GKS Tychy 0:1.

Arka Gdynia przegrała z GKS Tychy 0:1 (0:1). To konsekwencja gola straconego już w 3. minucie, a także czerwonej kartki Adama Deji z 37. minuty. Jednak gospodarzom trzeba oddać, że mimo gry w liczebnym osłabieniu, do końca walczyli o wyrównanie. Z przebiegu gry byli drużyną lepszą, częściej utrzymującą się przy piłce, ale nieskuteczną. Pod bramką przeciwnika brakowało precyzji i szczęścia. Już w doliczonym czasie gry Hubert Adamczyk kopnął piłkę w słupek. Natomiast sędzia Zbigniew Dobrynin, po analizie VAR wycofał się z podyktowanego już rzutu karnego dla miejscowych.

Czubak

Rezerwowi: 34 Molenda, 3 Memić, 8 Marcus, 17 Hiszpański, 18 Sasin, 20 Gordillo, 26 Danch, 37 Stępień, 77 Żebrowski

Malec

Rezerwowi: 1 Odyjewski, 3 Sołowiej, 5 Mańka, 8 Grzeszczyk, 17 Steblecki, 27 Kargulewicz, 28 Pawlusiński, 77 K.Piątek, 79 Kozina
  • 77' 39 Rosołek Zmiany 8 Marcus
  • 84' 19 Kobacki Zmiany 37 Stępień
  • 84' 14 Valcarce Zmiany 17 Hiszpański
Zmiany Zmiany
  • 61' 20 Jaroch Zmiany 8 Grzeszczyk
  • 73' 29 Malec Zmiany 27 Kargulewicz
  • 73' 24 Janiak Zmiany 17 Steblecki
  • 73' 7 J.Piątek Zmiany 79 Kozina
  • 81' 14 Biel Zmiany 77 K.Piątek
Bramki Bramki
  • 3' Biel
  • 31' Deja
  • 37' Deja
Kartki Kartki
  • 41' Jaroch
  • 54' Wołkowicz
  • 67' Nedić
  • 88' Żytek
  • 37' Deja

Rozpoczynamy piłkarską niedzielę na portalu Trojmiasto.pl. Relacjonować będziemy mecz Arka Gdynia - GKS Tychy, a bezpośrednio po nim przeniesiemy się do Krakowa, gdzie Lechia Gdańsk, pod wodzą nogę trenera, zagra z tamtejszą Wisłą

Live: Wisła Kraków - LECHIA GDAŃSK

Arka po wygranej z Odrą 3:0 nie chciała przerwy w rozgrywkach, ale mecz w Katowicach przełożony został na wniosek GKS

Przypomnij sobie, jak Arka Gdynia ograła Odrę Opole 3:0

podczas przerwy ligowej nie zmienił się status Milewskiego, który nadal jest niezdolny do gry. Natomiast inni piłkarze i członkowie sztabu trenerskiego też mieli kłopoty zdrowotne

Choroby trapią Arkę Gdynia

był jednak jeden ból, który nie uprzykrzał życia, a wręcz przeciwnie sprawiał... radość

Przeczytaj o bólu głowy, który cieszy trenera Arki Gdynia i zagłosuj

duże oczekiwania związane są z powrotem do Arki Macieja Rosołka

Przypomnij sobie, ile goli strzelił Maciej Rosołek dla Arki Gdynia podczas pierwszego pobytu

warto, aby Arka ze wzmocnioną defensywę powtórzyła to, co udało się ekipie Grzegorza Nicińskiego 6 lat temu

Arka Gdynia sezon 2015/16 - komplet relacji i wyników meczów

wówczas po 7 kolejkach Arka była jeszcze znacznie niżej w tabeli niż obecnie, ale w ciągu 5 kolejnych gier zdołała awansować z 11. na 2. miejsce!

Arka Gdynia z GKS Tychy grał o to, by nie "gotowały" się głowy i powtórkę sprzed 6 lat

klub liczy na mocniejsze wsparcie kibiców niż to miało miejsce w dotychczasowych meczach tego sezonu

Niska frekwencja na meczach Arki Gdynia. Dlaczego?

ci co mają wykupione karnety, otrzymają kolejny bonus

Arka Gdynia zorganizuje dodatkowy mecz ligowy. Kto wejdzie na niego za darmo?

w porównaniu z ostatnim meczem w Arce dwie zmiany. Do "11" weszli: Rosołek (ARKA Gdynia) i Aleman (ARKA Gdynia), a wypadli z niej: Hiszpański i Bednarski
ławka rezerwowych Arki: 34 Molenda, 3 Memić, 8 Marcus, 17 Hiszpański, 18 Sasin, 20 Gordillo, 26 Danch, 37 Stępień, 77 Żebrowski
Trener Derbin w "11", która rozpoczynała ostatni, zwycięskim mecz z Zagłębiem w Sosnowcu (2:1) dokonał jednej zmiany. Na środku rozegrania Szymura zastąpił Paprzyckiego
ławka rezerwowych GKS: 1 Odyjewski, 3 Sołowiej, 5 Mańka, 8 Grzeszczyk, 17 Steblecki, 27 Kargulewicz, 28 Pawlusiński, 77 K.Piątek, 79 Kozina
jesteśmy w trakcie 8. kolejki Fortuna 1. Liga. Wygrana pozwoli Arce awansować na 5. miejsce, a remis pozostawi ją na 6. pozycji. Natomiast w przypadku przegranej gdynianie zostaną wyprzedzeni przez GKS, który obecnie zajmuje 12. lokatę, ale ma tylko 2 punkty straty do żółto-niebieskich
kibice śpiewają "Rotę Arki". Niezbyt liczna na razie publiczność. O dokładnej frekwencji poinformujemy w drugiej połowie, gdyż wówczas na tym stadionie otrzymujemy oficjalne dane
piłkarze wychodzą na boisko. Arka żółto-niebieskie koszulki, niebieskie spodenki. GKS czarne stroje.
"Tylko zwycięstwo" - skandowanie z trybun
"Jesteśmy zawsze tam, gdzie nasz GKS gra" - to skandowanie gości. Kibice przyjezdni nie w sektorze dla gości, ale na narożnym sektorze od strony trybuny "Górka"
1'
od środka mecz rozpoczął GKS
1'
Dobrotka (ARKA Gdynia) fauluje Jarocha (GKS Tychy) około 30 metrów od własnej bramki
2'
mocny strzał Nedicia (GKS Tychy) z rzutu wolnego, ale metr obok prawego słupka bramki Krzepisza (ARKA Gdynia)
3'
Arka dziś w nowym ustawieniu: 1-4-1-4-1
3'
[0:1] GKS Tychy STRZELAJĄ GOLA! Zdobywcą bramki Biel. Lewoskrzydłowy gości był w narożniku pola karnego i uderzył precyzyjnie po "długim rogu"
4'
"Jeszcze jeden" - z sektora GKS
4'
"Arka gol" - to z kolei śpiewy kibiców Arki, których nie przerywa nawet strata gola
4'
rzut rożny dla Arki po dośrodkowaniu Czubaka (ARKA Gdynia)
5'
po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie strzelał Rosołek (ARKA Gdynia)
6'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - z trybun
8'
Arka stara się atakować, GKS czeka na przechwyt i kontrę
8'
zamieszanie w "16" Arki po rzucie z autu Połapa (GKS Tychy), ale w końcu udało się miejscowym wybić piłkę
9'
nieporozumienie w ataku Arki. Podanie Alemana (ARKA Gdynia) do nikogo i mogła pójść z tego groźna kontra, ale piłkarze GKS trochę zaspali
11'
Kobacki (ARKA Gdynia) nie doszedł do piłki, którą w pole karne wrzucał Valcarce (ARKA Gdynia)
11'
Jałocha (GKS Tychy) odbił piłkę po mocnym strzale Kasperkiewicza (ARKA Gdynia)
12'
rykoszet po uderzeniu Adamczyka (ARKA Gdynia) sprzed pola karnego. Będzie rzut rożny
12'
nikt nie doszedł do dośrodkowania Deji (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
13'
Jałocha (GKS Tychy) przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale Adamczyka (ARKA Gdynia) z dystansu
14'
bez zagrożenia dla gości po zagraniu z narożnika boiska Alemana (ARKA Gdynia)
15'
cały czas doping dla Arki, ale od czasu do czasu słyszalni też kibice gości
16'
cały czas przewaga Arki, ale wynik w dalszym ciągu niekorzystny
16'
niecelny strzał sprzed pola karnego Valcarce (ARKA Gdynia)
17'
na razie 5 uderzeń na bramkę Arki, 2 GKS
17'
Kobacki (ARKA Gdynia) w kierunku Czubaka (ARKA Gdynia), ale Karol nie zabrał się z piłką w polu karnym
21'
Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) zagrał z prawego skrzydła, nieco spóźniony w zamknięciu akcji Valcarce (ARKA Gdynia) dobrze wycofał piłkę przed pole karne. Deja (ARKA Gdynia) miał dużo miejsca i czasu, ale po ziemi uderzył niecelnie
22'
Arka dominuje, posiadanie piłki już 70:30, ale wciąż nie potrafi wyrównać
23'
J.Piątek (GKS Tychy) wyprowadził kontrę gości. Zagrał przed pole karne do Jarocha (GKS Tychy), po którego strzale dobrze interweniował Krzepisz (ARKA Gdynia), odbijając piłkę do boku
23'
szybka odpowiedź Arki, ale strzał Kobackiego (ARKA Gdynia), choć celny to lekki i w środek bramki
24'
"Gdynia czeka, my czekamy, na zdobycie pierwszej bramy" - śpiewają kibice
24'
tymczasem kolejny strzał gości. Tym razem niecelnie z dystansu uderzał Szymura (GKS Tychy)
25'
"Walczyć Arka, walczyć" - z trybun
25'
Malce protestuje, ale sędzia odgwizdał jego faul na wyprowadzającym piłkę na własnej połowie Alemanie (ARKA Gdynia)
26'
Aleman (ARKA Gdynia) w polu karnym GKS zrobił wszystko dobrze, jeśli chodzi o wyrobienie sobie pozycji strzeleckiej, ale z 12-13. metra huknął obok słupka
27'
Połap (GKS Tychy) wywalczył korner dla gości
27'
Marcjanik (ARKA Gdynia) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu z narożnika boiska Janiaka (GKS Tychy). Z dystansu natychmiast strzelił J.Piątek (GKS Tychy), ale bardzo niecelnie
29'
Kobacki (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
29'
Nedić (GKS Tychy) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Deji (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
30'
Dobrotka (ARKA Gdynia) zalazł się nieobstawiony w polu karnym i do niego trafiła piłka. Cóż z tego skoro obrońca Arki okazję na strzał stracił przez złe przyjęcie piłki
31'
Żółtą kartką został ukarany Deja (ARKA Gdynia) po faulu na Malcu
32'
Marcjanik (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego J.Piątka, strzał z dystansu Żytka niecelny
32'
fatalny błąd Dobrotki (ARKA Gdynia), który zagrał piłkę w poprzek boiska, co ułatwiło gościom kontrę. Dobry powrót Deji (ARKA Gdynia), który zablokował strzał Biela (GKS Tychy) z pola karnego
34'
Aleman (ARKA Gdynia) wyłożył piłkę na strzał Rosołkowi, ale Maciek z 17. metra przeniósł futbolówkę nad poprzeczką
35'
"Areczko, my chcemy gola" - skandowanie z trybun
37'
GKS starał się nieco dłużej pograć piłką na połowie Arki, ta akcja skończyła się faulem Biela (GKS Tychy) na Kasperkiewiczu (ARKA Gdynia)
żółta i czerwona
37'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Deja (ARKA Gdynia). Adam faulem przerwał wychodzącego na czysto pozycję Nedicia
37'
Arka w "10", w dodatku straciła defensywnego pomocnika, który dwie żółte kartki uzbierał w ciągu 7 minut!
37'
trener Marzec powinien zareagować i dokonać zmiany w składzie, aby uszczelnić drugą linię, na której środku sami gracze ofensywni teraz Aleman (ARKA Gdynia) i Adamczyk (ARKA Gdynia)
39'
GKS ruszył do ataku
39'
na spalonym Nedić (GKS Tychy)
41'
Żółtą kartką został ukarany Jaroch (GKS Tychy) po faulu na Kobackim
42'
w polu karnym pada Kobacki (ARKA Gdynia). Sędzia nakazał grać dalej
42'
Janiak (GKS Tychy) przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów i to bez żadnego ataku gdyńskich piłkarzy. Następnie z 6-7. metra strzelił, ale wprost w Krzepisza (ARKA Gdynia), który odbił piłkę
43'
zamiast zmiany personalnej, jest zmiana ustawienia, Dobrotka (ARKA Gdynia) został przesunięty do drugiej linii, a w obronie zostało trzech piłkarzy
44'
45'
Aleman (ARKA Gdynia) dośrodkował z rzutu rożnego, piłka wróciła i mógł jeszcze raz wrzucić piłkę, ale zamiast do kolegów, posłał ją obok bramki
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - GKS TYCHY 0:1
Arka w bardzo ciężkiej sytuacji. Przegrywa i gra w "10", bo w 37. minucie po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Deja (ARKA Gdynia).
Miała być koncentracja od początku gry, co miało nie doprowadzić do powtórki z poprzedniego sezonu, gdy były przegrane z GKS 0:2 i 0:1. Ale zamiast tego Arka dostała bramkę już w 3. minucie.
Potem starała się odrobić straty, zepchnęła rywali na ich połowę, ale nie miała pomysłu na sfinalizowanie akcji pod bramką, a jak już były sytuacje strzeleckiego, to brakowało precyzji. Dlatego GKS nie zrobiło krzywdy żadne z 9 uderzeń na bramkę Jałochy (GKS Tychy).
Tyszanom trzeba oddać, że groźnie kontratakowali i od razu po czerwonej kartce starali się poprawić wynik. Stąd na ich koncie 7 strzału, w tym 3 celne, czyli dokładnie tyle ile miała Arka.
w przerwie rozgrzewają się wszyscy rezerwowi Arki, w jednej parze podają do siebie piłkę Danch i Sasin. Jeden z nich mógłby wypełnić lukę, która powstała na środku drugiej linii po zejściu Deji (ARKA Gdynia)
Jałocha (GKS Tychy), który zajął miejsce w bramce przed sektorem "Górka", klaszcze w kierunku kibiców Arki, a ci odpłacają mu się tym samym. Przypomnijmy, że Konrad grał w Gdyni 2015-17. W tym czasie był awans do ekstraklasy i zdobycie Pucharu Polski
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
żaden z trenerów nie zdecydował się na zmiany
46'
Rosołek (ARKA Gdynia) nie doszedł do strzału głową po dośrodkowaniu Valcarce (ARKA Gdynia)
47'
jeszcze rzut rożny dla Arki
47'
z narożnika boiska Aleman (ARKA Gdynia) krótko do Adamczyka (ARKA Gdynia), a dośrodkowanie Huberta poza bramkę
47'
z trybun doping dla obu klubów
kontuzja
48'
pomocy medycznej potrzebuje Rosołek (ARKA Gdynia)
49'
Rosołek (ARKA Gdynia) może kontynuować grę
49'
12. faul GKS w tym meczu, na koncie Arki 5 przewinień, w tym 2 Deji (ARKA Gdynia), którego już nie ma na boisku po dwóch żółtych kartkach
50'
zablokowany strzał Rosołka
51'
niecelne uderzenie Kobackiego (ARKA Gdynia), który przedarł się w pole karne
51'
Arka, mimo liczebnego osłabienia, stara się atakować. GKS nie forsuje tempa
52'
indywidualna akcja Valcarce (ARKA Gdynia), ale skończyło się tylko rzutem z autu 2 metry od końca boiska
52'
rzut wolny dla Arki na wysokości pola karnego GKS
53'
Adamczyk (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego mocno podkręcił piłkę, ale minęła ona lewy słupek bramki Jałochy (GKS Tychy)
54'
Żółtą kartką został ukarany Wołkowicz (GKS Tychy) po faulu na Alemanie
55'
niecelnie strzelał Marcjanik (ARKA Gdynia)
56'
Rosołek (ARKA Gdynia) w polu karnym niecelnie podawał w kierunku Czubaka (ARKA Gdynia)
56'
"Gdyńska Arka" - głośne śpiewy z trybun
58'
nieznacznie pomylił się Biel (GKS Tychy) po uderzeniu z woleja, do którego złożył się po dośrodkowaniu Janiaka (GKS Tychy)
59'
Połap (GKS Tychy) wybił piłkę poza własną bramkę, wyprzedzając Rosołka
59'
Adamczyk (ARKA Gdynia) z Alemanem (ARKA Gdynia) krótko rozegrali piłkę z narożnika boiska, ale zorientowali się w tym obrońcy
60'
niezbyt pewna interwencja Jałochy (GKS Tychy) w polu karnym. Rosołek (ARKA Gdynia) strzelał, ale bramkarz naprawił swój błąd i wybił piłkę poza bramkę
60'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu Alemana (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
60'
Arka cały czas w natarciu, mimo liczebnego osłabienia
61'
po dośrodkowaniu Adamczyka (ARKA Gdynia) piłka minęła obrońców i bramkarza GKS, ale po odbiciu się od nogi Rosołka nieznacznie minęła słupek
61'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Jaroch, w jego miejsce wchodzi Grzeszczyk.
62'
doświadczony piłkarz wszedł na środek rozegrania GKS z pewnością, by uporządkować grę gości
63'
Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) fauluje Biela (GKS Tychy) 25 metrów od własnej bramki
64'
Grzeszczyk (GKS Tychy) z rzutu wolnego strzelił nad bramką Arki
65'
Rosołek (ARKA Gdynia) leży w polu karnym, ale sędzia dyktuje rzut wolny po faulu na napastniku Arki. Piłka ustawiona metr od "16"
66'
Adamczyk (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego posłał piłkę nad poprzeczką
66'
Oficjalna frekwencja 4420 kibiców
67'
Żółtą kartką został ukarany Nedić (GKS Tychy).
68'
zablokowany strzał Kasperkiewicza (ARKA Gdynia)
71'
Marcjanik (ARKA Gdynia) próbował wyręczyć napastników, ale stracił piłkę po wbiegnięciu z nią w pole karne rywali
71'
Jałocha (GKS Tychy) złapał piłkę po dośrodkowaniu Alemana (ARKA Gdynia)
73'
sędzia uznał, że to Rosołek (ARKA Gdynia) faulował Nedicia (GKS Tychy) w polu karnym gości
73'
GKS przygotowuje potrójną zmianę
73'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Malec, w jego miejsce wchodzi Kargulewicz.
73'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Janiak, w jego miejsce wchodzi Steblecki.
73'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza J.Piątek, w jego miejsce wchodzi Kozina.
75'
rzut rożny dla GKS
75'
do wejścia przygotowuje się Marcus
75'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu z narożnika boiska Grzeszczyka (GKS Tychy)
77'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rosołek, w jego miejsce wchodzi Marcus.
78'
Jałocha (GKS Tychy) przejął piłkę, którą z prawego skrzydła, po ziemi zagrywał Czubak (ARKA Gdynia)
79'
Krzepisz (ARKA Gdynia) doskonale wybił piłkę po strzale, który poprzedziła indywidualna akcja Stebleckiego (GKS Tychy)
80'
"Areczko, gramy do końca" - skandowanie z trybun
kontuzja
80'
fizjoterapeuci GKS udzielają pomocy Bielowi (GKS Tychy)
81'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Biel, w jego miejsce wchodzi K.Piątek.
81'
po zagraniu z narożnika boiska Grzeszczyka (GKS Tychy) piłkę poza bramkę wyrzucił Wołkowicz (GKS Tychy)
82'
Kobacki (ARKA Gdynia) domagał się rzutu wolnego przy polu karnym, ale arbiter był innego zdania
83'
Arka cały czas przeważa po przerwie, nie widać, że to GKS gra 11 na 10
83'
i kolejny korner dla gdynian
83'
przygotowywana podwójna zmiana w Arce
84'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kobacki, w jego miejsce wchodzi Stępień.
84'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Valcarce, w jego miejsce wchodzi Hiszpański.
85'
i kolejny korner dla Arki
85'
a zmiany oczywiste, trener marzec chce dodać nowych sił na skrzydłach
85'
nieudane krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Arkę
86'
rzutu rożne z pewnością są do dopracowania, gdyż Arka miała ich już 10, a nie stworzyła większego zagrożenia po tych stałych fragmentach gry
86'
akcja rezerwowych Hiszpański (ARKA Gdynia) do Stępnia, a ten zagrał wzdłuż bramki, tylko nie było nikogo, kto zamknąłby ten atak strzałem
88'
GKS jak przejmuje piłkę, to bardziej zależy mu na tym, by jak najdłużej się przy niej utrzymać, niż szukać kolejnego gola
88'
Żółtą kartką został ukarany Żytek (GKS Tychy).
89'
Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
89'
dwukrotnie dośrodkowywał Hiszpański (ARKA Gdynia), najpierw z rzutu rożnego, ale bez zagrożenia dla bramki rywali
90'
Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) dobrze powstrzymał kontrę Grzeszczyka (GKS Tychy)
90'
"Arka gol" - z trybun
90'
4 minuty doliczone
90+1
gra na połowie gości
90+2
Adamczyk (ARKA Gdynia) strzelił w słupek!
90+2
Dobrotka (ARKA Gdynia) i Marcjanik (ARKA Gdynia) przesunięci w pole karne rywali
90+2
rzut karny dla Arki! Odgwizdany faul na Czubaku
90+3
Marcus (ARKA Gdynia) ustawia piłkę, jest szansa na absolutny rekord goli strzelonych dla Arki
90+4
jeszcze czekamy na decyzję VAR
90+4
sędzia udaje się do monitora, aby sam ocenić sytuację. To oznacza, że są wątpliwości
90+4
nie ma rzutu karnego dla Arki! Sędzia po powrocie od monitora zmienił decyzję!
90+6
Marcjanik (ARKA Gdynia) jako drugi środkowy napastnik obok Czubaka (ARKA Gdynia). Arka szuka dośrodkowań
90+6
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - GKS TYCHY 0:1
rzadki obrazek, po meczu, który nie kończy się remisem, piłkarzem obu drużyn podchodzą w pobliże trybuny zajmowanej przez swoich kibiców i otrzymują podziękowania i oklaski
Arka Gdynia, choć od 37. minuty grała w "10", cały czas była w tym meczu drużyną aktywniejszą. Osiągnęła 62 procent w posiadaniu piłki. Oddała aż 17 strzałów, w tym 5 celnych, a ponadto było uderzenie Adamczyka (ARKA Gdynia) w słupek. W rzutach rożnych przewaga gospodarzy wynosiła 11:3. I tak można przywoływać kolejne statystyki, w których Arka była lepsza. Ale to wszystko na nic, gdyż w tej najważniejszej rubryce, czyli liczbie goli jest 0:1. Gdynianie po raz trzeci z rzędu przegrali z GKS Tychy, nie zdobywając bramki. W poprzednim sezonie przegrywali z tym rywalem 0:2 i 0:1. Tym samym w tabeli Fortuna 1. Liga zamiast awansu na 4. miejsce jest spadek, gdyż żółto-niebieskich przeskoczył właśnie GKS.

18 Stomil Olsztyn 8 1 1 6 7:14 4
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach.
Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.
Tabela wprowadzona: 2021-09-17