Arka Gdynia - GKS Tychy 2:0. Pierwsza wygrana u siebie od 3 marca. Lider w "10"

Jacek Główczyński
20 sierpnia 2023, godz. 14:40
Opinie (210)

Arka Gdynia wygrała pierwszy raz od siebie 3 marca. Zobacz, co na to kibice

Arka Gdynia wygrała u siebie w Fortuna 1. Lidze pierwszy raz od 3 marca. Seria 8 meczów bez zwycięstwa została przełamana w starciu z drużyną, który na ulicę Olimpijską stawiła się jako lider tabeli, w dodatku z kompletem punktów. Żółto-niebiescy pokonali GKS Tychy 2:0 (0:0). Prawdziwy szturm na bramkę gości, którzy grali w "10", miejscowi przypuścili po przerwie, gdyż oddali aż 13 strzałów, w tym 11 celnym. Zadanie ułatwił im Dominik Połap, który w 36. minucie otrzymał czerwoną kartkę za odepchnięcie chłopca od podawania piłek, a wcześniej przestrzelił w 100-procentowej sytuacji. Na trybuny wyrzucony został Dariusz Banasik, trener GKS, który po meczu określił sędziowanie mianem "skandalu", a także miał zastrzeżenia do tego jak arbiter odzywał się do zawodników, cytując jedno z wulgarnych słów.

Czubak

Rezerwowi: 1 Krzepisz, 4 Dobrotka, 17 Capanni, 20 Borecki, 21 Skóra, 34 Sawicki, 55 Gol, 94 Gojny, 99 Wilczyński

Śpiączka

Rezerwowi: 44 Kostrzewski, 3 Buchta, 4 Dijaković, 7 Niewiarowski, 8 Szpakowski, 9 Rumin, 11 Skibicki, 21 Makowski, 26 Bieroński
  • 60' 11 Adamczyk Zmiany 21 Skóra
  • 73' 38 Predenkiewicz Zmiany 94 Gojny
  • 73' 36 Bednarski Zmiany 55 Gol
  • 81' 32 Stolc Zmiany 4 Dobrotka
  • 81' 6 Milewski Zmiany 20 Borecki
  • 62' 10 Mystkowski Zmiany 7 Niewiarowski
  • 62' 18 Śpiączka Zmiany 9 Rumin
  • 62' 77 Mikita Zmiany 8 Szpakowski
  • 62' 25 Żytek Zmiany 4 Dijaković
  • 84' 33 Tecław Zmiany 21 Makowski
  • 52' Kobacki
  • 83' Czubak
  • 16' Milewski
  • 45+5 Bednarski
  • 72' Czubak
  • 74' Azacki
  • 88' Skóra
  • 90' Gol
  • 51' Mystkowski
  • 54' Budnicki
  • 65' Śpiączka
  • 36' Połap
  • 37' Banasik trener

Zakończyło się spotkanie ARKA Gdynia - GKS Tychy, z którego przeprowadziliśmy bezpośrednią relację. Poniżej znajduje się pełny opis przebiegu tego spotkania.

Śpiączka

• 88' Skóra
  • 90' Gol
  • 36' Połap

Arka Gdynia - GKS Tychy. Trybuny oraz opady deszczu

Rozpoczynamy bardzo sportową niedzielę. Zaprezentujemy dziś trzy relację na żywo. Równolegle z meczem w Gdyni będzie można śledzić spotkanie żużlowców, w play-off

od 13:45 LIVE: Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Enea Falubaz Zielona Góra

natomiast od 17:45 relacjonować będziemy inny mecz piłkarskiej 1. Ligi

LIVE: Resovia - Lechia Gdańsk

w Arce kolejny tydzień upłynął nie tylko na kwestiach sportowych

Dominik Midak i Michał Kołakowski sądzą się o akcje Arki Gdynia

trwa bojkot kibiców meczów domowych. Do sytuacji w Arce, głownie do finansowej, odniósł się jeden z naszych czytelników

"Przemyślenia niezmanipulowanego kibica"

optymistą co do dalszych wyników Arki jest Kobacki

Przeczytaj wywiad z Olafem Kobackim

dziś w Gdyni lider, który w tym sezonie nie stracił jeszcze punktu. Trener Łobodziński uważa, że Arka prezentuje podobny styl co GKS. Liczymy zatem na bardzo dobry mecz

Arka Gdynia stawia na styl gry podobny do lidera Fortuna 1. Ligi. Na co czeka?

trener nie pomoże piłkarzom z ławki, gdyż po czerwonej kartce w Rzeszowie musi pauzować w 2 kolejkach. W jego zastępstwie jeden z asystentów - Tomasz Grzegorczyk

Arka Gdynia na czerwono za radość. Wojciech Łobodziński: Absurdalna kartka

w kwestiach sportowych należy odnotować zmianę w bramce, która zaszła przed tygodniem

Dlaczego Arka Gdynia w 2023 roku postawiła już na czwartego bramkarza?

a teraz wraca między słupki Chudy. To jedyna roszad w "11" w porównaniu z pierwszym wygranym meczem w tym sezonie, ze Stalą w Rzeszowie

Stal Rzeszów - Arka Gdynia 2:3. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

GKS w ostatniej kolejce wygrał z Wisła Kraków 1:0, a w całych rozgrywkach jeszcze nie stracił punktu. Trener Banasik w Gdyni stawia na tę samą "11"
w trakcie meczu mamy otrzymać informację o liczbie osób uprawnionych do wejścia na stadion, a dopiero po zakończeniu spotkania, ile faktycznie osób weszło na obiekt
piłkarze na prezentacji, Arka żółte koszulki z niebieskim pasem, GKS zielone koszulki, czarne spodenki
niezbyt dużo ludzi na trybunach, nikogo na sektorze "Górka", kilka osób na trybunie gości
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
5'
na razie gra głównie w środku pola
6'
dużo walki, ale i chaosu w akcji Arki, ostatecznie Stolc (ARKA Gdynia) nie dał się przepchnąć rywalom i nie dopuścił do kontry
7'
sędzia techniczny napomina osoby ze sztabu technicznego GKS, ale na razie ustnie, nie zgłasza wniosku o kartki do arbitra głównego
8'
rzut wolny dla Arki na wysokości pola karnego
8'
po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) Marcjanikowi (ARKA Gdynia) nie udało się skierować głową piłki w kierunku bramki GKS
11'
nadal obie drużyny mają problemy ze stworzeniem składnej akcji
12'
już 5 fauli po stronie GKS, przy 1 Arki
13'
zaczął padać deszcz
13'
bramkarz GKS tak mocno wybił piłkę, że od własnej bramki rozpocznie Chudy
14'
przedzierał się Predenkiewicz (ARKA Gdynia), ale nie zdobył nawet rzutu rożnego
16'
Żółtą kartką został ukarany Milewski (ARKA Gdynia) po faulu na Mystkowskim
16'
zbyt krótkie podanie Połapa (GKS Tychy) i Kikolski (GKS Tychy) musiał wybijać piłkę sprzed pola karnego, bo atakował go Czubak
17'
i znów Kikolski (GKS Tychy) poza "16", tym razem kopnął piłkę w aut, gdyż nadbiegał Kobacki (ARKA Gdynia)
20'
sędzia upomina Mikitę (GKS Tychy), ale tym razem kartki nie wyciągnął
21'
na razie jeszcze bez strzału, nawet niecelnego z obu stron
24'
Chudy (ARKA Gdynia) minął się przy dośrodkowaniu z piłką. Na szczęście dla niego niecelnie strzelił Połap (GKS Tychy). Jednak przy swojej interwencji bramkarz Arki stratował rywala. Piłkarze GKS domagają się karnego
24'
Żytek (GKS Tychy) leży na ziemi, sędzia pokazuje, że czeka na sprawdzenie tej sytuacji przez VAR
25'
gra wznowiona, nie ma rzutu karnego, duże szczęście Chudego (ARKA Gdynia) i Arki, że ten gol nie kosztował straty gola
26'
Adamczyk (ARKA Gdynia) zagrał do Kobackiego (ARKA Gdynia) i spodziewał się strzału kolegi, gdyż do odegranej mu piłki i pobiegł
27'
Lipkowski (ARKA Gdynia) zagrał długą piłkę w okolic "16", ale Czubak był dobrze blokowany przez obrońcę i piłka dotarła do Kikolskiego (GKS Tychy)
31'
nadal bez celnego strzału z obu stron, a Arki nawet w ogóle bez uderzenia na bramkę rywali
32'
już w Gdyni nie pada, wyszło nawet słońce
33'
Chudy (ARKA Gdynia) złapał piłkę po dośrodkowaniu Połapa (GKS Tychy). Jeszcze przy tej interwencji faulował go Śpiączka
35'
Dwa ataki GKS. Pierwszy przerwał Marcjanik (ARKA Gdynia), ale przy ponowieniu Śpiączka doszedł do strzału głową. Uderzenie niecelne
czerwona kartka
36'
Połap (GKS Tychy) otrzymał czerwoną kartkę. Odepchnął chłopaca od podawania piłek
36'
przepychanki między piłkarzami przy linii bocznej, blisko też osoby z obu ławek rezerwowych
37'
Banasik, trener GKS Tychy otrzymał czerwoną kartkę.
38'
sędzia czeka najwyraźniej jeszcze na analizę VAR, czy ktoś jeszcze w tej przepychance nie zasłużył na karę
39'
gra wznowiona, nie ma kolejnych kar. GKS bez jednego piłkarza i trenera
39'
Nedić (GKS Tychy) pada w polu karny Arki i domaga się rzutu karnego
39'
sędzia pokazuje, że faulu nie było, ale znów czeka na podpowiedzi z VAR
40'
gramy dalej, rzutu karnego nie ma
43'
na razie agresywna gra GKS, mimo 10 zawodników, Arka nie może przejść do ataku
45'
aż 5 minut doliczonych do pierwszej połowy. To konsekwencja przerw na VAR
45+1
Mikita (GKS Tychy) założył "siatkę" Milewskiemu (ARKA Gdynia), ale Sebastian zdążył się jeszcze odwrócić i wybić piłkę wślizgiem
45+2
Lipkowski (ARKA Gdynia) pada w polu karnym GKS. Sędzia zagwizdał, ale uznał, że był... spalony
45+3
i spalony już z drugiej strony boiska, przed obrońcami tym razem Śpiączka
45+4
po długim zagraniu GKS Azacki (ARKA Gdynia) wybił piłkę w aut na wysokości własnego pola karnego
45+4
Mikita (GKS Tychy) z autu wrzucił bezpośrednio w "16". Piłkę wybił Predenkiewicz (ARKA Gdynia)
45+5
Adamczyk (ARKA Gdynia) wstrzelił piłkę w "16", ale rywale nie popełnili błędu
45+5
Żółtą kartką został ukarany Bednarski (ARKA Gdynia).
45+6
wstrzelona piłka pod bramkę Arki. Chudy (ARKA Gdynia), choć z kłopotami, złapał ją ostatecznie
45+6
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - GKS TYCHY 0:0
Mecz Arki z liderem Fortuna 1. Ligi rozczarowuje. Obie drużyny miały problemy ze stworzeniem składnej akcji. Gospodarze nie oddali żadnego, nawet niecelnego strzału. Przyjezdni najlepszą okazję mieli po błędzie Chudego (ARKA Gdynia), gdy spudłował Połap (GKS Tychy). Potem niecelnie główkował jeszcze Śpiączka i to całość dokonań ofensywnych GKS.
W tej sytuacji najważniejszym wydarzeniem pierwszej połowy była 36. minuta. Najpierw Połap (GKS Tychy) za odepchnięcie chłopca od podawania piłek, a po chwili i trener Banasik ukarani zostali czerwonymi kartkami.
Arka grając 11 na 10 nie potrafiła na razie rywala zepchnąć do obrony. Czy opracuje w przerwie taki plan, który jej na to pozwoli?
w przerwie włączono zraszacze murawy, ale kilka minut później zostały wyłączone, gdyż znów zaczął padać deszcz
Otrzymaliśmy dane o liczbie uprawnionych kibiców to wejścia na stadion - to 1663
rozpoczęliśmy relację z meczu żużlowego

46'
drugą połowę rozpoczął GKS
46'
obie drużyny bez zmian w składzie
47'
Czubak zablokowany w polu karnym, a chwilę wcześniej mógł uderzać też Kobacki
48'
dziecięce okrzyki: "Arka"
49'
pierwszy celny strzał Arki. Po uderzeniu z dystansu Milewskiego (ARKA Gdynia) Kikolski (GKS Tychy) odbił piłkę do boku
49'
poprawka Milewskiego (ARKA Gdynia), ale zablokowana
50'
jeszcze dośrodkowanie Lipkowskiego (ARKA Gdynia). Czubak uderzył głową, ale był praktycznie na zerowym kącie w stosunku do bramki i posłał piłkę w boczną siatkę
51'
Żółtą kartką został ukarany Mystkowski (GKS Tychy) po faulu na Azackim
52'
Czubak miał dużo miejsca i czasu w polu karnym, ale nie strzelał. W dużo gorszej sytuacji uderzał Lipkowski (ARKA Gdynia), a piłka po nodze obrońcy wyszła nad bramką
52'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kobacki. Wydawało się, że Olaf zbyt mocno dośrodkował z narożnika boiska. Piłkę przejął jednak Stol i odebrał do Kobackiego, który znalazł się przed polem karnym. Olaf uderzył w tzw. długi róg bramki
54'
Żółtą kartką został ukarany Budnicki (GKS Tychy) po faulu na Milewskim na 17. metrze od bramki gości
55'
nieporozumienie przy rozegraniu rzutu wolnego Arki. Mystkowski (GKS Tychy) szybko wyskoczył z muru i zablokował piłkę, która trafiła do Czubaka
56'
Kobacki (ARKA Gdynia) sam na sam z bramkarzem, ale też miał ostry kąt do strzału. Kopnął piłką w Kikolskiego (GKS Tychy)
57'
"Arka gol" - z trybun
57'
Predenkiewicz (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
58'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Adamczyka (ARKA Gdynia) dobrze uderzył głową Azacki (ARKA Gdynia). Dobra też interwencja Kikolskiego (GKS Tychy)
59'
zbyt mocna piłka Bednarskiego (ARKA Gdynia) w kierunku Predenkiewicza (ARKA Gdynia). Od bramki zacznie Kikolski (GKS Tychy)
60'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Adamczyk, w jego miejsce wchodzi Skóra.
61'
GKS przygotowuje do zmiany aż czterech zawodników
62'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Mystkowski, w jego miejsce wchodzi Niewiarowski.
62'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Śpiączka, w jego miejsce wchodzi Rumin.
62'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Mikita, w jego miejsce wchodzi Szpakowski.
62'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Żytek, w jego miejsce wchodzi Dijaković.
64'
Kikolski (GKS Tychy) odbił piłkę po strzale Skóry (ARKA Gdynia) z najbliższej odległości
64'
i jeszcze raz Kikolski (GKS Tychy), tym razem dobrze interweniuje po główce Czubaka
65'
i kolejny korner dla Arki
65'
Żółtą kartką został ukarany Śpiączka (GKS Tychy), który już od kilku minut przebywa na ławce rezerwowych
66'
Kikolski (GKS Tychy) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z narożnika Kobackiego (ARKA Gdynia)
66'
kontra GKS. Zablokowane strzały: Rumina (GKS Tychy) i Szpakowskiego (GKS Tychy)
67'
doskonała sytuacja dla gości na wyrównanie. Rumin (GKS Tychy) spudłował główkując z kilku metrów
69'
z rozgrzewki przywoływani Gojny (ARKA Gdynia) i Gol
69'
rzut rożny wywalczył Predenkiewicz (ARKA Gdynia)
70'
Nedić (GKS Tychy) wybił piłkę po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
70'
niecelny strzał z dystansu Bednarskiego (ARKA Gdynia)
72'
zamieszanie w "16" GKS po kolejnym kornerze Arki. Źle uderzył głową Czubak
72'
Żółtą kartką został ukarany Czubak (ARKA Gdynia), który sfaulował Rumina przed polem karnym GKS
73'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Predenkiewicz, w jego miejsce wchodzi Gojny.
73'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bednarski, w jego miejsce wchodzi Gol.
74'
Żółtą kartką został ukarany Azacki (ARKA Gdynia), który sfaulował Radeckiego 26-27 metrów od własnej bramki
75'
Tecław (GKS Tychy) z rzutu wolnego strzelił w mur piłkarzy Arki
76'
pomocy medycznej wymaga Stolc (ARKA Gdynia)
77'
gra wznowiona, na razie Arka w "10", ale Stolc (ARKA Gdynia) sygnalizuje chęć powrotu na boisko
77'
i już znów 11 na 10, Stolc (ARKA Gdynia) wrócił na boisko
77'
rykoszet po strzale Niewiarowskiego (GKS Tychy). Rzut rożny dla gości
78'
Czubak wybił piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska
79'
Niewiarowski (GKS Tychy) próbował wymusić rzut karny, bez konsekwencji kartkowej ta "symulka"
79'
Kikolski (GKS Tychy) wybił piłkę w aut po długi przerzucie Arki, gdyż nadbiegał Czubak
80'
Stolc (ARKA Gdynia) wymaga znów pomocy lekarskiej
80'
Dobrotka (ARKA Gdynia) i Borecki (ARKA Gdynia) przygotowywani do zmiany
81'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stolc, w jego miejsce wchodzi Dobrotka.
81'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Borecki.
83'
po akcji Skóry (ARKA Gdynia) Czubak niezbyt czysto trafił w piłkę, Kikolski (GKS Tychy) odbił piłkę nogą
83'
[2:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Czubak. Skóra ponowił atak, zabierając piłkę Radeckiemu w jego polu karnym, a tym razem Karol z kilku metrów przy uderzeniu się nie pomylił
84'
GKS Tychy przeprowadzają zmianę. Boisko opuszcza Tecław, w jego miejsce wchodzi Makowski.
86'
Lipkowski (ARKA Gdynia) zagrał wzdłuż pola bramkowego. Nie było nikogo kto dostawiłby nogi do piłki, aby skierować ją do siatki
86'
"MZKS Arka" - z trybuny "Tory" skandowanie kilku kibiców
87'
Kokolski odbił piłkę po strzale głową Azackiego (ARKA Gdynia)
87'
Arka ma 13 strzałów, w tym 11 celnych, wszystkie z drugiej połowy
87'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Budnicki (GKS Tychy).
88'
znów nerowowo przy obu ławkach trenerskich
88'
pomocy medycznej potrzebuje Skóra (ARKA Gdynia), który starł się z Budnickim (GKS Tychy)
88'
Żółtą kartką został ukarany jednak Skóra (ARKA Gdynia), gdyż po interwencji VAR uznano, że to jednak on faulował, mimo że też ucierpiał. Kartka dla Brudnickiego anulowana. Czyli GKS pozostaje w "10"
90'
Żółtą kartką został ukarany Gol (ARKA Gdynia).
90'
co najmniej 7 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
po rzucie rożnym dla gości nieudana próba strzału Brudnickiego
90+3
"Jeszcze jeden" - skandowanie z sektora "Młodego Arkowca"
90+4
po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) Azacki (ARKA Gdynia) powinien strzelać, ale on odgrywał głową do Czubaka, który do piłki nie doszedł
90+6
Dijaković (GKS Tychy) nie trafił w piłkę, ale Lipkowski (ARKA Gdynia) nie wykorzystał tego prezentu, gdyż niecelnie podawał w polu karnym GKS
90+7
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - GKS TYCHY 2:0
Arka wygrała u siebie po raz pierwszy od 3 marca, kiedy pokonała Resovię 4:0. W kolejnych ośmiu meczach ligowych zanotowała po 4 remisy i przegrane.
Teraz żółto-niebiescy zwyciężyli drużynę, która do Gdyni przyjechała jako lider Fortuna 1. Ligi. Po przerwie gospodarze bezwzględnie wykorzystali przewagę jednego zawodnika i osiągnęli zdecydowaną przewagę. Oddali aż 13 strzałów, w tym 11 celnych, a dwa z nich zamienili na gole. W tabeli jest od razu skok na 6. miejsce, ale 5. kolejka jeszcze wciąż trwa.
piłkarze Arki poszli podziękować kibicom z sektora "Tory", a następnie będą kierować się do sektora "Młodego Arkowca"