Arka Gdynia - Korona Kielce 1:2. Urodziny miasta uczcili tylko kibice

10 lutego 2019 (artykuł sprzed 5 lat)

Arka Gdynia uległa na własnym boisku Koronie Kielce 1:2 (0:2). To już siódmy mecz z rzędu i szósty przegrany na otwarcie wiosny w ekstraklasie. W dniu 93. rocznicy urodzin miasta, święto oprawą uczcili kibice. Piłkarze prezentu nie dołożyli. Ponadto stracili Michała Janotę i Adama Deję, którzy z powodu kartek otrzymanych w niedzielę, nie zagrają w następnej kolejce. Trener Zbigniew Smółka najbardziej narzekał na... stan murawy i nim tłumaczył niepowodzenie.

Korona Kielce Korona Kielce
1 Steinbors - 33 Zbozień, 23 Marić, 6 Helstrup, 17 Marciniak - 16 Deja, 14 Nalepa - 10 Zarandia, 22 Janota, 27 Banaszewski - 7 Jankowski
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Raczkowski (Warszawa) oraz Obukowicz, Niewirowski
Widzów: 6111
1 Miśkiewicz - 26 Rymaniak, 5 Kovacević, 6 Gnjatić, 11 Gardawski - 27 Pućko, 13 Petrak, 14 Żubrowski, 10 Jukić - 7 Cebula, 91 Forbes
  • 65' 27 Banaszewski Zmiany 9 Aankour
  • 66' 14 Nalepa Zmiany 11 Siemaszko
  • 43' 11 Gardawski Zmiany 24 Kosakiewicz
  • 71' 7 Cebula Zmiany 4 Malarczyk
  • 84' 91 Forbes Zmiany 9 Górski
  • 74' Siemaszko
  • 28' Forbes
  • 45+3 Kovacević karny
  • 3' Zbozień
  • 65' Janota
  • 76' Deja
  • 17' Żubrowski

Trener Smółka stawia na konsekwencję. Wystawia "11", na którą zdecydował się już w pierwszym tegorocznym sparingu i w żadnym kolejnym nie dokonywał w tym ustawieniu zmian

SPRAWDŹ, JAKA JEST HIERARCHIA W ARCE NA POSZCZEGÓLNYCH POZYCJACH

zatem tylko na ławce najskuteczniejszy piłkarz Arki w zimowych sparingach

PRZECZYTAJ WYWIAD Z RAFAŁEM SIEMASZKO

Rezerwowi Arki: 97 Staniszewski, 2 Socha, 21 Olczyk, 26 Danch, 9 Aankour, 11 Siemaszko, 31 Łoś
przypomnijmy, że Janota (ARKA Gdynia) i Aankour to byli piłkarze Korony. Z tym ostatnim latem z Kielc do Gdyni przeniósł się też Cvijanović, ale Słoweńca nadal nie ma nawet w "18"
jedynym piłkarzem Arki z tych pozyskanych zimą, który przebił się do "11" jest Banaszewski (ARKA Gdynia)

SPRAWDŹ, CO OBIECUJE NOWY SKRZYDŁOWY ARKI

z nowych na ławce jest jeszcze Olczyk

PRZECZYTAJ WYWIAD Z MICHAELEM OLCZYKIEM

dla Arki to mecz o utrzymanie bliskości z czołową "8". Dla Korony o awans nawet na 4. miejsce w tabeli
w Koronie nowa twarz w "11" to Bośniak Gnjatić (Korona Kielce). Pomocnik grał ostatnio w holenderskiej Rodzie Kerkrade
ławka rezerwowych Korony: 97 Osobiński, 4 Malarczyk, 9 Górski, 19 Kallaste, 21 Kosakiewicz, 24 Arveladze, 77 Skrzecz
kibice Arki na sektorze "Górka" przygotowują się do oprawy z okazji 93. rocznicy Gdyni
na trybunie honorowej m.in. Piotr Stokowiec. Trener Lechii korzysta z okazji, gdyż w następnej kolejce jego drużyna zagra w Kielcach
piłkarze wychodzą do prezentacji przy dźwiękach "Roty Arki"
"Zbudowali miasto, które zostało dumą Polski i Polaków" - czytamy na oprawie przygotowanej przez kibiców z okazji 93-lecia Gdyni
przed meczem Michał Janota (ARKA Gdynia) otrzymuje nagrodę za tytuł najlepszego piłkarza grudnia w ekstraklasie

PRZYPOMNIJ SOBIE CO MICHAŁ JANOTA MÓWIŁ NAM NIE TYLKO O TEJ NAGRODZIE
1'
od środka zaczęła Korona
1'
gospodarze żółte koszulki, niebieskie spodenki, goście w czarnych strojach
2'
Steinbors (ARKA Gdynia) wyszedł na 15. metr od bramki złapał piłkę, do której próbował dojść Pućko (Korona Kielce)
3'
Żółtą kartką został ukarany Zbozień (ARKA Gdynia).
4'
strzał nad poprzeczką Cebuli (Korona Kielce)
6'
na razie gra z przewagą Korony
6'
gości wspiera około 100-osobowa grupa kibiców z Kielc
7'
znów niecelne uderzenie sprzed "16" Cebuli (Korona Kielce)
8'
Miśkiewicz (Korona Kielce) poradził sobie z dośrodkowaniem Janoty (ARKA Gdynia) w kierunku Jankowskiego (ARKA Gdynia)
8'
"Arka gol" - skandowanie z trybun
10'
zablokowany strzał Pućko (Korona Kielce)
13'
seria wrzutek Arki w pole karne rywali. Kończy się ona faulem Zarandii (ARKA Gdynia)
15'
sporo fauli Arki. Już szósty
16'
a teraz i siódmy
17'
Żółtą kartką został ukarany Żubrowski (Korona Kielce).
17'
w kartach zatem remis 1:1, w faulach "przewaga" Arki 7:3
18'
goście już trzykrotnie strzelali, za każdym razem niecelnie. Arka jeszcze nie oddała uderzenia w kierunku bramki Korony
20'
przekombinowali goście pod bramką Arki, a mieli dużą szansę na gola. Petrak mógł sam strzelać głową, ale zdecydował się dogrywać do Forbes'a i zrobił to niecelnie. Piłka wyszła poza bramkę
20'
goście jeszcze reklamowali faul na Forbesie, ale gwizdek sędziego milczał, a i VAR nie interweniował
24'
kilka słabszych minut z obu stron, sporo strat
26'
znów Forbes (Korona Kielce) próbował "poszukać" karnego, ale sędzia nie dał się nabrać
27'
"O Areczko, pokaż jak ty naprawdę w piłkę grasz" - śpiewają teraz kibice. Warto by piłkarze wzięli sobie te słowa do serca, bo wciąż przewaga Korony
27'
pierwszy róg dla gości
28'
[0:1] Korona Kielce STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Forbes. Dośrodkował z rogu Pućko, a napastnik gości wpakował piłkę głową do siatki. Który to już gola Arki stracony w tym sezonie po stałym fragmencie gry?
28'
"Korona Kielce" - skandowanie z sektora gości
31'
indywidualna akcja Zarandii (ARKA Gdynia). Miśkiewicz (Korona Kielce) odbił jego strzał na róg, a zadanie ułatwił bramkarzowi ostry kąt, z którego uderzał Gruzin
32'
po zamieszaniu pod bramką Korony będzie kolejny róg, tym razem z drugiej strony boiska
32'
i jest trzeci róg z rzędu. Pierwszy wykonywał Janota (ARKA Gdynia), teraz czyni to Nalepa (ARKA Gdynia)
33'
Korona znów miała kłopoty z wybiciem piłki po dośrodkowaniu Nalepy (ARKA Gdynia) z rogu. "Fruwała" ona w powietrzu. Ostatecznie wyszła poza bramkę, a jako ostatni głową zagrywał ją Marciniak (ARKA Gdynia)
34'
"Arkowcy gol" - z trybun
35'
Gardawski (Korona Kielce) uratował Koronę. To on wybił z bramki piłkę po strzale Zarandii (ARKA Gdynia)
35'
od kilku minut wyraźnie lepsza, ofensywna gra Arki
37'
to mogła być kosztowna strata Maricia (ARKA Gdynia) na własnej połowie. Korona wyszła kontrą 2 na 2, ale nie zdołała szybko zaatakować. Dwóch piłkarzy Arki zdążyło wrócić, a Forbes (Korona Kielce) musiał uderzać sprzed pola karnego. Jego strzał pewnie obronił Steinbors (ARKA Gdynia)
38'
Banaszewski (ARKA Gdynia) pada w polu karnym, ale faulu nie było. Trochę zbyt koronkowa akcja Arki, bo Nalepa mógł sam decydować się na strzał, a nie szukać podania w duży gąszcz nóg, który był w polu karnym
39'
debiutujący w ekstraklasie Banaszewski (ARKA Gdynia) jakby pozbywał się powoli tremy. Początek miał przeciętny, a teraz coraz częściej szuka gry. To on m.in. podawał do Zarandii (ARKA Gdynia), w sytuacji, w której Koronę ratował Gardawski (Korona Kielce)
42'
masażyści Korony na boisku. Pomocy potrzebuje Gardawski (Korona Kielce)
43'
Korona Kielce przeprowadza zmianę wymuszoną kontuzją. Boisko opuszcza Gardawski, w jego miejsce wchodzi Kosakiewicz.
44'
strzał nad poprzeczką Deji (ARKA Gdynia)
45'
"Arka gol" - z trybun
45'
zablokowany strzał Janoty (ARKA Gdynia) w polu karnym Korony
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
to powinno być wyrównanie. Jankowski (ARKA Gdynia) wychodził sam na sam z bramkarzem, ale miał kłopoty z przyjęciem górnej piłki i ostatecznie nawet nie oddał strzału
45+2
piłkarze Arki, którzy zajmują ci miejsca na trybunach, już schodzą do szatni, a Korona ma róg
45+2
karny dla Korony. Sędzia uznał, że po dośrodkowaniu z rogu w polu karnym faulowany był Petrak przez Banaszewskiego. Było także zagranie ręką Deji
45+3
[0:2] Korona Kielce STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kovacević z karnego. Steinbors wyczuł intencję strzelca, rzucił się w prawy róg, ale nie sięgnął mocno i precyzyjnie bitej piłki
45+4
Sędzia po karnym kończy pierwszą połowę. Arka przegrywa 0:2
Arka na początku gry oddała inicjatywę Koronie i przez to "prosiła" się o gola. Gdy goście zasłużenie objęli prowadzenie, gospodarze dopiero zerwali się do ataku. Zagrali dobry kwadrans. Najbliżej wyrównania był Zarandia (ARKA Gdynia). Niestety, zamiast 1:1 jest 0:2, gdyż ostatnia akcja Korony przed przerwą dała jej róg, potem karnego, a w konsekwencji poprawienie wyniku.
Arka w bardzo ciężkiej sytuacji, ale jeśli po przerwie zagra w ofensywie tak jak po 30 minucie, a w defensywie uniknie błędów, zwłaszcza przy stałych fragmentach gry, to urodziny Gdyni przy ul. Olimpijskiej nie muszą być smutne. Widać, że Korona lepiej czuje się w ofensywie niż w defensywie.
w tej chwili Korona wspina się aż na 4. miejsce w ekstraklasie, a Arka plasuje się na 11. pozycji
mimo niekorzystnego wyniku, brawa witają powracających z szatni piłkarzy Arki
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka. Obie drużyny w składach, w których schodziły na przerwę
47'
zaczął padać deszcz
47'
warunki do gry coraz trudniejsze, boisko już w pierwszej połowie było w nie najlepszym stanie
49'
róg dla Arki
49'
i Janota (ARKA Gdynia) może jeszcze raz wykonać karnego, gdyż goście znów wybili piłkę poza własną bramkę
50'
drugie dośrodkowanie Michała nie przeszło obrońcy, który był ustawiony przy bliższym słupku w stosunku do wybijającego korner
51'
zablokowany strzał z dystansu Janoty (ARKA Gdynia)
52'
po drugiej stronie zablokowany strzał Jukicia (Korona Kielce)
53'
Marciniak (ARKA Gdynia) wywalczył róg
53'
po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA Gdynia) Jankowski (ARKA Gdynia) zagrał piłkę piętą za siebie, ale nie było nikogo na strzał
54'
"Gdyńska Arka" - skandowanie z trybun
54'
Steinbors (ARKA Gdynia) odbija piłkę po strzale Pućko (Korona Kielce)
56'
Nalepa (ARKA Gdynia) dobrze podał do Jankowskiego (ARKA Gdynia), ale ten "zaplątał" się z piłką i szansa na dobry strzał przepadła
57'
od początku drugiej połowy Arka w ataku, Korona nastawiona na przechwytu i kontry
58'
na rozgrzewce Siemaszko, Aankour i Danch
59'
Jankowski (ARKA Gdynia) głową do Banaszewskiego (ARKA Gdynia), ale skrzydłowy na spalonym
59'
"Trzeba im pomóc" - nawoływanie wśród kibiców na sektorze "Górka". Chodzi o to, by doping był jeszcze głośniejszy niż do tej pory
60'
indywidualna akcja Banaszeewskiego. Minął jednego z rywali, ale Kovacević (Korona Kielce) wybił piłkę w aut
61'
Kovacević (Korona Kielce) tę interwencję okupił zderzeniem z Banaszewskim (ARKA Gdynia). Przez kilkadziesiąt sekund nie podnosił się z murawy, ale ostatecznie obyło się bez interwencji masażystów. Środkowy obrońca może grać
62'
będzie podwójna zmiana w Arce. Ofensywę wzmocnią Aankour i Siemaszko
64'
rezerwowi Arki marzną przy linii bocznej, bo gra się cały czas toczy
65'
Żółtą kartką został ukarany Janota (ARKA Gdynia).
65'
dla Janoty (ARKA Gdynia) to 4 żółta kartka. W następnej kolejce nie zagra
65'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Banaszewski, w jego miejsce wchodzi Aankour.
66'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
67'
Deja (ARKA Gdynia) pada w polu karnym, kibice gwiżdżą, ale sędzia karnego nie dyktuje
71'
Korona Kielce przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Cebula, w jego miejsce wchodzi Malarczyk.
71'
Korona zabezpiecza tyły, gdyż Malarczyk (Korona Kielce) to obrońca, a Cebula (Korona Kielce) to pomocnik
72'
Arka wprowadziła nowych piłkarzy do ofensywny, przeszła na ustawienie 1-4-3-3, ale nadal brakuje jej pomysłu na sforsowanie defensywy rywali
74'
[1:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Siemaszko. Akcja rozpoczęła się od długiego przerzutu Helstrupa do Siemaszki. Następnie Deja sprzed pola karnego ostro zagrał po ziemi w pole bramkowe, a tam nabiegający na piłkę Rafał, skierował ją do siatki
74'
"Jeszcze jeden" - z trybun
75'
jest też skandowanie imienia i nazwiska strzelca gola
76'
Żółtą kartką został ukarany Deja (ARKA Gdynia).
76'
dla Deji (ARKA Gdynia) to 4 żółta kartka. W następnej kolejce on także, podobnie jak Janota (ARKA Gdynia), musi pauzować
76'
Oficjalna frekwencja 6111 kibiców
77'
"Korona, gramy do końca" - skandowanie z sektora gości
80'
strzał Siemaszko (ARKA Gdynia) przewrotką w trudnej pozycji. Miśkiewicz (Korona Kielce) łapie piłkę
83'
Zbozień (ARKA Gdynia) miał dograć przed bramkę, a posłał piłkę nad poprzeczką
84'
na rozgrzewce trzech piłkarzy Arki, ale szybciej zmiana Korony
84'
Korona Kielce przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Forbes, w jego miejsce wchodzi Górski.
84'
zmiana w ataku Korony. Górski (Korona Kielce) to piłkarz, który niegdyś jedną rundę spędził w I-ligowej Arce, ale rozczarował
85'
coraz częściej piłkarze Korony kładą się na murawę i w ten sposób starają się "urywać" czas
86'
opatrywany we własnym polu karnym Gnjatić (Korona Kielce)
87'
nieodpowiedzialne zachowanie z trybun. Niedaleko od leżącego piłkarza Arki wystrzelił środek pirotechniczny
87'
gra wznowiona
87'
Gnjatić (Korona Kielce) szybko wraca na boisko
88'
nieudana kontra Jukicia (Korona Kielce) i Górskiego (Korona Kielce). Zostali osaczeni przez piątkę gdynian i oddali piłkę
90'
5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+2
najprostsze środki już w grze. Arka gra długie piłki bezpośrednio w pole karne
90+2
a Miśkiewicz (Korona Kielce), gdy tylko piłka opuści boisko, maksymalnie opóźnia wznowienie gry
90+3
Marciniak (ARKA Gdynia) zablokował kontrę Górskiego (Korona Kielce)
90+4
jeszcze róg dla gości
90+4
zamieszanie w "16" Arki po rogu, zbyt krótkie piąstkowanie Steinborsa (ARKA Gdynia)
90+5
od autu rozpocznie Arka ostatnią minutę doliczonego czasu gry
90+5
po akcji Marciniaka (ARKA Gdynia) róg dla Arki
90+5
Miśkiewicz (Korona Kielce) złapał piłkę po dośrodkowaniu z rogu Janoty (ARKA Gdynia)
90+5
KONIEC MECZU. ARKA PRZEGRAŁA Z KORONĄ 1:2
mimo porażki, kibice Arki słyszą od swoich kibiców ciche, ale jednak skandowanie: "Dziękujemy"
piłkarze Korony tańczą w kółku na środku boisku, a ich kibice wiwatują. Mają na to duża czasu, gdyż otrzymali komunikat, że przez kwadrans nie mogą opuścić sektora gości
Arka po przerwie podjęła walkę o to, by uniknąć przegranej, ale miała zbyt mało atutów, aby dogonić remis. Trener Smółka zrezygnował z ostatniej zmiany, co też pokazuje, jaka wartość przedstawia drużyna. Siemaszko (ARKA Gdynia), mimo że był najlepszym snajperem w sparingach, zaczął na ławce. Po wejściu na boisko strzelił gola. Szkoda, że nie dostał więcej czasu, gdyż był to mecz właśnie dla Rafała. Na ciężkim boisku, wiele piłek bywało odbijanych w "16", a ten napastnik udowadniał w przeszłości, że właśnie w takiej grze potrafi się odnaleźć.

16 Zagłębie Sosnowiec 21 2 6 13 24:47 12
Po rozegraniu 30 kolejek, nastąpi podział na grupę mistrzowską (pozycje 1-8) oraz spadkową (9-15). Drużyny zagrają w grupach każdy z każdym bez rewanżów z zachowaniem całego dotychczas zdobytego dorobku punktowego.
Tabela wprowadzona: 2019-02-11

Wyniki 21 kolejki

• LECHIA GDAŃSK - Pogoń Szczecin 2:1 (1:0)
  • ARKA GDYNIA - Korona Kielce 1:2 (0:2)
  • Lech Poznań - Zagłębie Lubin 1:2 (0:0)
  • Miedź Legnica - Jagiellonia Białystok 0:3 (0:2)
  • Cracovia - Piast Gliwice 2:1 (1:1)
  • Śląsk Wrocław - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)
  • Wisła Płock - Legia Warszawa 0:1 (0:0)
  • Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0 (2:0)

Opinie (247) ponad 20 zablokowanych

• arka ma inny cel niż utrzymanie się w lidze, a mianowicie spadek (7)

Śledzie tak się śmiały, że Lechia przegrała sparing, a oni wszystkie wygrały.
    Otóż arkowcy sparingi to nie mecze ligowe.
    Myślę, że arka się utrzyma, ale będzie to ostatni sezon w ekstraklasie.

• 151 32

• Qwa nikt w naszej lidze nie umie grać piłką,tylko my,

• 13 8

• Miało być tak spokojnie a tu Wisła nie zbankrutowała i znowu pełne gacie.

• 14 3

• Nie widziałeś meczu więc nie pier.... głupot (3)

Problemem nie było ani boisko, ani rozgrywanie, ani nawet sędzia, który już w 2 minucie określił komu będzie sprzyjał dając żółtą kartkę Zbozieniowi. Problemem było wykończenie akcji, czyli brak wyczekiwanego przez kibiców porządnego atakującego. Nie można pierd.... sytuacji 100%. Jankowski miał ich przynajmniej dwie. Zarandia jedną. Jeżeli takich sytuacji się nie wykorzystuje to nie wygra się nawet z zespołami z 4 ligi. A sparingi pokazały jedno, że Siemaszko się trochę rozkręcił. No i jak wszedł to pacnął bramkę. Tak więc drogi ignorancie owszem sparingi to nie mecze ligowe, ale równie ważne mecze jeżeli chodzi o kontrolę potencjału zespołu. I tak na prawdę mecz z Koroną był bardzo podobny w wykonaniu Arki do tego co prezentowali w Turcji. Problem był tylko w wykończeniach.

• 5 4

• (2)

W końcu jakaś sensowna opinia.
        ps:trudno stało się-każdy wie że Arki do Lechii nie można porównywać (wiadomo budżet itd) Mam nadzieję że jednak się utrzymają i może w przyszłym sezonie skołują jakiś 2-3 lepszych piłkarzy!
        Pzd

• 2 0

• sensowna opinia buahahhaaaaa (1)

jak się nie wykorzystuje, a gdyby Zarandia strzelił no i ten sędzia zły.
          Wszyscy przeciwko arce, a ona powinna zdobyć MP buahahahaaaa

• 1 1

• Trolu do jaskini

A tak na marginesie czytasz to co piszesz? Czytasz to na co odpisujesz?