Arka Gdynia - Korona Kielce 1:2. Urodziny miasta uczcili tylko kibice

Arka Gdynia uległa na własnym boisku Koronie Kielce 1:2 (0:2). To już siódmy mecz z rzędu i szósty przegrany na otwarcie wiosny w ekstraklasie. W dniu 93. rocznicy urodzin miasta, święto oprawą uczcili kibice. Piłkarze prezentu nie dołożyli. Ponadto stracili Michała Janotę i Adama Deję, którzy z powodu kartek otrzymanych w niedzielę, nie zagrają w następnej kolejce. Trener Zbigniew Smółka najbardziej narzekał na... stan murawy i nim tłumaczył niepowodzenie.

1 Steinbors - 33 Zbozień, 23 Marić, 6 Helstrup, 17 Marciniak - 16 Deja, 14 Nalepa - 10 Zarandia, 22 Janota, 27 Banaszewski - 7 Jankowski

Korona Kielce

1 Miśkiewicz - 26 Rymaniak, 5 Kovacević, 6 Gnjatić, 11 Gardawski - 27 Pućko, 13 Petrak, 14 Żubrowski, 10 Jukić - 7 Cebula, 91 Forbes
    • 65' 27 Banaszewski [ICO] 9 Aankour
    • 66' 14 Nalepa [ICO] 11 Siemaszko
[ICO] Zmiany
  • 43' 11 Gardawski [ICO] 24 Kosakiewicz
  • 71' 7 Cebula [ICO] 4 Malarczyk
  • 84' 91 Forbes [ICO] 9 Górski
  • 74' Siemaszko
[ICO] Bramki
  • 28' Forbes
  • 45+3 Kovacević karny
  • 3' Zbozień
  • 65' Janota
  • 76' Deja
[ICO]Kartki:
  • 17' Żubrowski

Trener Smółka stawia na konsekwencję. Wystawia "11", na którą zdecydował się już w pierwszym tegorocznym sparingu i w żadnym kolejnym nie dokonywał w tym ustawieniu zmian

SPRAWDŹ, JAKA JEST HIERARCHIA W ARCE NA POSZCZEGÓLNYCH POZYCJACH

zatem tylko na ławce najskuteczniejszy piłkarz Arki w zimowych sparingach

PRZECZYTAJ WYWIAD Z RAFAŁEM SIEMASZKO

Rezerwowi Arki: 97 Staniszewski, 2 Socha, 21 Olczyk, 26 Danch, 9 Aankour, 11 Siemaszko, 31 Łoś
przypomnijmy, że Janota (ARKA Gdynia) i Aankour to byli piłkarze Korony. Z tym ostatnim latem z Kielc do Gdyni przeniósł się też Cvijanović, ale Słoweńca nadal nie ma nawet w "18"
jedynym piłkarzem Arki z tych pozyskanych zimą, który przebił się do "11" jest Banaszewski (ARKA Gdynia)

SPRAWDŹ, CO OBIECUJE NOWY SKRZYDŁOWY ARKI

z nowych na ławce jest jeszcze Olczyk

PRZECZYTAJ WYWIAD Z MICHAELEM OLCZYKIEM

dla Arki to mecz o utrzymanie bliskości z czołową "8". Dla Korony o awans nawet na 4. miejsce w tabeli
w Koronie nowa twarz w "11" to Bośniak Gnjatić (Korona Kielce). Pomocnik grał ostatnio w holenderskiej Rodzie Kerkrade
ławka rezerwowych Korony: 97 Osobiński, 4 Malarczyk, 9 Górski, 19 Kallaste, 21 Kosakiewicz, 24 Arveladze, 77 Skrzecz
[ICO]
kibice Arki na sektorze "Górka" przygotowują się do oprawy z okazji 93. rocznicy Gdyni
na trybunie honorowej m.in. Piotr Stokowiec. Trener Lechii korzysta z okazji, gdyż w następnej kolejce jego drużyna zagra w Kielcach
piłkarze wychodzą do prezentacji przy dźwiękach "Roty Arki"
"Zbudowali miasto, które zostało dumą Polski i Polaków" - czytamy na oprawie przygotowanej przez kibiców z okazji 93-lecia Gdyni
przed meczem Michał Janota (ARKA Gdynia) otrzymuje nagrodę za tytuł najlepszego piłkarza grudnia w ekstraklasie

PRZYPOMNIJ SOBIE CO MICHAŁ JANOTA MÓWIŁ NAM NIE TYLKO O TEJ NAGRODZIE
1'
od środka zaczęła Korona
1'
gospodarze żółte koszulki, niebieskie spodenki, goście w czarnych strojach
2'
Steinbors (ARKA Gdynia) wyszedł na 15. metr od bramki złapał piłkę, do której próbował dojść Pućko (Korona Kielce)
[ICO]
3'
Żółtą kartką został ukarany Zbozień (ARKA Gdynia).
4'
strzał nad poprzeczką Cebuli (Korona Kielce)
6'
na razie gra z przewagą Korony
[ICO]
6'
gości wspiera około 100-osobowa grupa kibiców z Kielc
7'
znów niecelne uderzenie sprzed "16" Cebuli (Korona Kielce)
8'
Miśkiewicz (Korona Kielce) poradził sobie z dośrodkowaniem Janoty (ARKA Gdynia) w kierunku Jankowskiego (ARKA Gdynia)
[ICO]
8'
"Arka gol" - skandowanie z trybun
10'
zablokowany strzał Pućko (Korona Kielce)
13'
seria wrzutek Arki w pole karne rywali. Kończy się ona faulem Zarandii (ARKA Gdynia)
15'
sporo fauli Arki. Już szósty
16'
a teraz i siódmy
[ICO]
17'
Żółtą kartką został ukarany Żubrowski (Korona Kielce).
17'
w kartach zatem remis 1:1, w faulach "przewaga" Arki 7:3
18'
goście już trzykrotnie strzelali, za każdym razem niecelnie. Arka jeszcze nie oddała uderzenia w kierunku bramki Korony
[ICO]
20'
przekombinowali goście pod bramką Arki, a mieli dużą szansę na gola. Petrak mógł sam strzelać głową, ale zdecydował się dogrywać do Forbes'a i zrobił to niecelnie. Piłka wyszła poza bramkę
20'
goście jeszcze reklamowali faul na Forbesie, ale gwizdek sędziego milczał, a i VAR nie interweniował
24'
kilka słabszych minut z obu stron, sporo strat
26'
znów Forbes (Korona Kielce) próbował "poszukać" karnego, ale sędzia nie dał się nabrać
[ICO]
27'
"O Areczko, pokaż jak ty naprawdę w piłkę grasz" - śpiewają teraz kibice. Warto by piłkarze wzięli sobie te słowa do serca, bo wciąż przewaga Korony
27'
pierwszy róg dla gości
[ICO]
28'
[0:1] Korona Kielce STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Forbes. Dośrodkował z rogu Pućko, a napastnik gości wpakował piłkę głową do siatki. Który to już gola Arki stracony w tym sezonie po stałym fragmencie gry?
[ICO]
28'
"Korona Kielce" - skandowanie z sektora gości
[ICO]
31'
indywidualna akcja Zarandii (ARKA Gdynia). Miśkiewicz (Korona Kielce) odbił jego strzał na róg, a zadanie ułatwił bramkarzowi ostry kąt, z którego uderzał Gruzin
32'
po zamieszaniu pod bramką Korony będzie kolejny róg, tym razem z drugiej strony boiska
32'
i jest trzeci róg z rzędu. Pierwszy wykonywał Janota (ARKA Gdynia), teraz czyni to Nalepa (ARKA Gdynia)
33'
Korona znów miała kłopoty z wybiciem piłki po dośrodkowaniu Nalepy (ARKA Gdynia) z rogu. "Fruwała" ona w powietrzu. Ostatecznie wyszła poza bramkę, a jako ostatni głową zagrywał ją Marciniak (ARKA Gdynia)
[ICO]
34'
"Arkowcy gol" - z trybun
[ICO]
35'
Gardawski (Korona Kielce) uratował Koronę. To on wybił z bramki piłkę po strzale Zarandii (ARKA Gdynia)
35'
od kilku minut wyraźnie lepsza, ofensywna gra Arki
[ICO]
37'
to mogła być kosztowna strata Maricia (ARKA Gdynia) na własnej połowie. Korona wyszła kontrą 2 na 2, ale nie zdołała szybko zaatakować. Dwóch piłkarzy Arki zdążyło wrócić, a Forbes (Korona Kielce) musiał uderzać sprzed pola karnego. Jego strzał pewnie obronił Steinbors (ARKA Gdynia)
38'
Banaszewski (ARKA Gdynia) pada w polu karnym, ale faulu nie było. Trochę zbyt koronkowa akcja Arki, bo Nalepa mógł sam decydować się na strzał, a nie szukać podania w duży gąszcz nóg, który był w polu karnym
39'
debiutujący w ekstraklasie Banaszewski (ARKA Gdynia) jakby pozbywał się powoli tremy. Początek miał przeciętny, a teraz coraz częściej szuka gry. To on m.in. podawał do Zarandii (ARKA Gdynia), w sytuacji, w której Koronę ratował Gardawski (Korona Kielce)
[ICO]
42'
masażyści Korony na boisku. Pomocy potrzebuje Gardawski (Korona Kielce)
[ICO]
43'
Korona Kielce przeprowadza zmianę wymuszoną kontuzją. Boisko opuszcza Gardawski, w jego miejsce wchodzi Kosakiewicz.
44'
strzał nad poprzeczką Deji (ARKA Gdynia)
45'
"Arka gol" - z trybun
45'
zablokowany strzał Janoty (ARKA Gdynia) w polu karnym Korony
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy
[ICO]
45+1
to powinno być wyrównanie. Jankowski (ARKA Gdynia) wychodził sam na sam z bramkarzem, ale miał kłopoty z przyjęciem górnej piłki i ostatecznie nawet nie oddał strzału
45+2
piłkarze Arki, którzy zajmują ci miejsca na trybunach, już schodzą do szatni, a Korona ma róg
[ICO]
45+2
karny dla Korony. Sędzia uznał, że po dośrodkowaniu z rogu w polu karnym faulowany był Petrak przez Banaszewskiego. Było także zagranie ręką Deji
[ICO]
45+3
[0:2] Korona Kielce STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kovacević z karnego. Steinbors wyczuł intencję strzelca, rzucił się w prawy róg, ale nie sięgnął mocno i precyzyjnie bitej piłki
45+4
Sędzia po karnym kończy pierwszą połowę. Arka przegrywa 0:2
[ICO]
Arka na początku gry oddała inicjatywę Koronie i przez to "prosiła" się o gola. Gdy goście zasłużenie objęli prowadzenie, gospodarze dopiero zerwali się do ataku. Zagrali dobry kwadrans. Najbliżej wyrównania był Zarandia (ARKA Gdynia). Niestety, zamiast 1:1 jest 0:2, gdyż ostatnia akcja Korony przed przerwą dała jej róg, potem karnego, a w konsekwencji poprawienie wyniku.
Arka w bardzo ciężkiej sytuacji, ale jeśli po przerwie zagra w ofensywie tak jak po 30 minucie, a w defensywie uniknie błędów, zwłaszcza przy stałych fragmentach gry, to urodziny Gdyni przy ul. Olimpijskiej nie muszą być smutne. Widać, że Korona lepiej czuje się w ofensywie niż w defensywie.
w tej chwili Korona wspina się aż na 4. miejsce w ekstraklasie, a Arka plasuje się na 11. pozycji
[ICO]
mimo niekorzystnego wyniku, brawa witają powracających z szatni piłkarzy Arki
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka. Obie drużyny w składach, w których schodziły na przerwę
47'
zaczął padać deszcz
47'
warunki do gry coraz trudniejsze, boisko już w pierwszej połowie było w nie najlepszym stanie
49'
róg dla Arki
49'
i Janota (ARKA Gdynia) może jeszcze raz wykonać karnego, gdyż goście znów wybili piłkę poza własną bramkę
50'
drugie dośrodkowanie Michała nie przeszło obrońcy, który był ustawiony przy bliższym słupku w stosunku do wybijającego korner
51'
zablokowany strzał z dystansu Janoty (ARKA Gdynia)
52'
po drugiej stronie zablokowany strzał Jukicia (Korona Kielce)
53'
Marciniak (ARKA Gdynia) wywalczył róg
53'
po dośrodkowaniu z rogu Nalepy (ARKA Gdynia) Jankowski (ARKA Gdynia) zagrał piłkę piętą za siebie, ale nie było nikogo na strzał
[ICO]
54'
"Gdyńska Arka" - skandowanie z trybun
54'
Steinbors (ARKA Gdynia) odbija piłkę po strzale Pućko (Korona Kielce)
56'
Nalepa (ARKA Gdynia) dobrze podał do Jankowskiego (ARKA Gdynia), ale ten "zaplątał" się z piłką i szansa na dobry strzał przepadła
57'
od początku drugiej połowy Arka w ataku, Korona nastawiona na przechwytu i kontry
58'
na rozgrzewce Siemaszko, Aankour i Danch
59'
Jankowski (ARKA Gdynia) głową do Banaszewskiego (ARKA Gdynia), ale skrzydłowy na spalonym
[ICO]
59'
"Trzeba im pomóc" - nawoływanie wśród kibiców na sektorze "Górka". Chodzi o to, by doping był jeszcze głośniejszy niż do tej pory
60'
indywidualna akcja Banaszeewskiego. Minął jednego z rywali, ale Kovacević (Korona Kielce) wybił piłkę w aut
[ICO]
61'
Kovacević (Korona Kielce) tę interwencję okupił zderzeniem z Banaszewskim (ARKA Gdynia). Przez kilkadziesiąt sekund nie podnosił się z murawy, ale ostatecznie obyło się bez interwencji masażystów. Środkowy obrońca może grać
62'
będzie podwójna zmiana w Arce. Ofensywę wzmocnią Aankour i Siemaszko
64'
rezerwowi Arki marzną przy linii bocznej, bo gra się cały czas toczy
[ICO]
65'
Żółtą kartką został ukarany Janota (ARKA Gdynia).
[ICO]
65'
dla Janoty (ARKA Gdynia) to 4 żółta kartka. W następnej kolejce nie zagra
[ICO]
65'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Banaszewski, w jego miejsce wchodzi Aankour.
[ICO]
66'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nalepa, w jego miejsce wchodzi Siemaszko.
67'
Deja (ARKA Gdynia) pada w polu karnym, kibice gwiżdżą, ale sędzia karnego nie dyktuje
[ICO]
71'
Korona Kielce przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Cebula, w jego miejsce wchodzi Malarczyk.
71'
Korona zabezpiecza tyły, gdyż Malarczyk (Korona Kielce) to obrońca, a Cebula (Korona Kielce) to pomocnik
72'
Arka wprowadziła nowych piłkarzy do ofensywny, przeszła na ustawienie 1-4-3-3, ale nadal brakuje jej pomysłu na sforsowanie defensywy rywali
[ICO]
74'
[1:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Siemaszko. Akcja rozpoczęła się od długiego przerzutu Helstrupa do Siemaszki. Następnie Deja sprzed pola karnego ostro zagrał po ziemi w pole bramkowe, a tam nabiegający na piłkę Rafał, skierował ją do siatki
[ICO]
74'
"Jeszcze jeden" - z trybun
[ICO]
75'
jest też skandowanie imienia i nazwiska strzelca gola
[ICO]
76'
Żółtą kartką został ukarany Deja (ARKA Gdynia).
[ICO]
76'
dla Deji (ARKA Gdynia) to 4 żółta kartka. W następnej kolejce on także, podobnie jak Janota (ARKA Gdynia), musi pauzować
[ICO]
76'
Oficjalna frekwencja 6111 kibiców
[ICO]
77'
"Korona, gramy do końca" - skandowanie z sektora gości
80'
strzał Siemaszko (ARKA Gdynia) przewrotką w trudnej pozycji. Miśkiewicz (Korona Kielce) łapie piłkę
83'
Zbozień (ARKA Gdynia) miał dograć przed bramkę, a posłał piłkę nad poprzeczką
84'
na rozgrzewce trzech piłkarzy Arki, ale szybciej zmiana Korony
[ICO]
84'
Korona Kielce przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Forbes, w jego miejsce wchodzi Górski.
84'
zmiana w ataku Korony. Górski (Korona Kielce) to piłkarz, który niegdyś jedną rundę spędził w I-ligowej Arce, ale rozczarował
85'
coraz częściej piłkarze Korony kładą się na murawę i w ten sposób starają się "urywać" czas
[ICO]
86'
opatrywany we własnym polu karnym Gnjatić (Korona Kielce)
[ICO]
87'
nieodpowiedzialne zachowanie z trybun. Niedaleko od leżącego piłkarza Arki wystrzelił środek pirotechniczny
87'
gra wznowiona
87'
Gnjatić (Korona Kielce) szybko wraca na boisko
88'
nieudana kontra Jukicia (Korona Kielce) i Górskiego (Korona Kielce). Zostali osaczeni przez piątkę gdynian i oddali piłkę
90'
5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+2
najprostsze środki już w grze. Arka gra długie piłki bezpośrednio w pole karne
90+2
a Miśkiewicz (Korona Kielce), gdy tylko piłka opuści boisko, maksymalnie opóźnia wznowienie gry
90+3
Marciniak (ARKA Gdynia) zablokował kontrę Górskiego (Korona Kielce)
90+4
jeszcze róg dla gości
90+4
zamieszanie w "16" Arki po rogu, zbyt krótkie piąstkowanie Steinborsa (ARKA Gdynia)
90+5
od autu rozpocznie Arka ostatnią minutę doliczonego czasu gry
90+5
po akcji Marciniaka (ARKA Gdynia) róg dla Arki
90+5
Miśkiewicz (Korona Kielce) złapał piłkę po dośrodkowaniu z rogu Janoty (ARKA Gdynia)
90+5
KONIEC MECZU. ARKA PRZEGRAŁA Z KORONĄ 1:2
[ICO]
mimo porażki, kibice Arki słyszą od swoich kibiców ciche, ale jednak skandowanie: "Dziękujemy"
[ICO]
piłkarze Korony tańczą w kółku na środku boisku, a ich kibice wiwatują. Mają na to duża czasu, gdyż otrzymali komunikat, że przez kwadrans nie mogą opuścić sektora gości
[ICO]
Arka po przerwie podjęła walkę o to, by uniknąć przegranej, ale miała zbyt mało atutów, aby dogonić remis. Trener Smółka zrezygnował z ostatniej zmiany, co też pokazuje, jaka wartość przedstawia drużyna. Siemaszko (ARKA Gdynia), mimo że był najlepszym snajperem w sparingach, zaczął na ławce. Po wejściu na boisko strzelił gola. Szkoda, że nie dostał więcej czasu, gdyż był to mecz właśnie dla Rafała. Na ciężkim boisku, wiele piłek bywało odbijanych w "16", a ten napastnik udowadniał w przeszłości, że właśnie w takiej grze potrafi się odnaleźć.

16 Zagłębie Sosnowiec 21 2 6 13 24:47 12

Po rozegraniu 30 kolejek, nastąpi podział na grupę mistrzowską (pozycje 1-8) oraz spadkową (9-15). Drużyny zagrają w grupach każdy z każdym bez rewanżów z zachowaniem całego dotychczas zdobytego dorobku punktowego.

Tabela wprowadzona: 2019-02-11