Arka Gdynia - Odra Opole 2:2. Punkty znów utopione w... rzece

Jacek Główczyński
17 marca 2024, godz. 14:40
Opinie (308)

Posłuchaj Roty Arki Gdynia po kaszubsku

Kluby noszące nazwy największych polskich rzek nie będą dobrze wspominane przy ul. Olimpijskiej. W drugim meczu z rzędu z takim przeciwnikiem Arka Gdynia "utopiła" punkty, remisując. Spotkanie z Odrą Opole w 24. kolejce zakończyło się wynikiem 2:2 (1:1), a gospodarze musieli dwukrotnie odrabiać straty. Oba gole dla nich strzelili obrońcy: Michał MarcjanikPrzemysław Stolc. Na przerwę dla reprezentacji żółto-niebiescy udają się jako wicelider Fortuna 1. Ligi, tracąc 2 punkty do Lechii Gdańsk, ale też mają 4 przewagi nad zespołami otwierającymi strefę barażową.

Czubak

Rezerwowi: 84 Chudy, 8 Sidibe, 13 Azacki, 17 Turski, 20 Borecki, 27 Hafez, 38 Predenkiewicz, 31 Staniszewski, 39 Lipkowski

Sula

Rezerwowi: 1 Burta, 4 Żemło, 7 Sarmiento, 8 W.Kamiński, 9 Mikinić, 10 Hebel, 28 Pikk, 29 Surzyn, 32 Wróbel
  • 57' 21 Skóra Zmiany 39 Lipkowski
  • 65' 11 Adamczyk Zmiany 8 Sidibe
  • 74' 6 Milewski Zmiany 17 Turski
  • 63' 25 Antczak Zmiany 29 Surzyn
  • 63' 98 Sula Zmiany 7 Sarmiento
  • 44' Marcjanik karny
  • 82' Stolc
  • 8' Piroch
  • 74' Niziołek karny
  • 24' Gaprindaszwili
  • 65' 11 Adamczyk
  • 45' Spychała
  • 45' Czapliński
  • 57' Piroch

Arka Gdynia - Odra Opole 2:2. Co usłyszeli piłkarze od kibiców?

... oraz Kobackiego, który pauzować będzie za kartki

Przeczytaj wywiad z Olafem Kobackim

trener Łobodziński zdecydował się na zmianę 1:1 i w miejsce Olafa zagra Gaprindaszwili. Dla Gruzina to pierwszy występ ligowy w podstawowym składzie

Arka Gdynia musi zastąpić Olafa Kobackiego. Kto na skrzydło z Odrą Opole?

szkoleniowiec na pewno publicznie nie wywiera presji na swoich podopiecznych. Na faworyta rozgrywek wskazał inną drużynę

Arka Gdynia nie obawia się Lechii Gdańsk. Faworytem dla trenera... Wisła Kraków

mimo że wygrana 6-bramkowa wyniesie Arkę ponownie na fotel lidera, szkoleniowiec wcale nie nastawia się na festiwal strzelecki

Arka Gdynia nie zamierza "strzelać się" z Lechią Gdańsk o fotel lidera 1. Ligi

piłkarze Arki i tak są świadomi swojej wartości oraz szansy, która się przed nią otworzyła. Rozmawialiśmy m.in. o tym z Lenarcikiem

Paweł Lenarcik, bramkarz Arki Gdynia: Jak będziemy punktować, nie zatrzyma nas nikt

dla skuteczności stylu gry Arki istotna jest jakość boiska. Jak zaprezentuje się ono w niedzielę, gdy zapowiadany był powrót zimy?

Arka Gdynia będzie grała na lepszym boisku, ale poprawa nie będzie natychmiastowa

pod względem organizacyjnym klub systematycznie się wzmacnia

Arka Gdynia zatrudniła dyrektora handlowego. "Nowi sponsorzy w drzwiach klubu"

wzmożone działania marketingowe były widoczne również przed meczem z Odrą

Arka Gdynia - Odra Opole w innym meczu niż zwykle. Dzień Jedności Kaszubów

eskorta dziecięca w strojach kaszubskich, jest też kaszubska kapela
na murawie Marcin Gruchała, przyszły większościowy akcjonariusz Arki przekazuje szaliki Arki z kaszubskimi elementami prezydentowi Wojciechowi Szczurkowi i zastępcy prezydenta Gdyni - Markowi Łucykowi
Weronika Ceynowa odśpiewa hymn Kaszub
Rota Arki odśpiewana po kaszubsku w tym samym wykonaniu co poprzednio hymn
w "11" Odry były piłkarz Arki - Purzycki, a na ławce - Hebel (Odra Opole)
piłkarzy wyprowadzają dziś na prezentację uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Jastrzębiej Góry, wszyscy są w strojach kaszubskich. Arka żółte koszulki z niebieskim pasem, niebieskie spodenki. Odra czerwone stroje
w wyniku losowania kapitanów Gojnego (ARKA Gdynia) i M.Kamińskiego (Odra Opole) drużyny zamieniają się stronami boiska. Arka w pierwszej połowie za plecami mieć będzie sektor "Górka"
pada drobny śnieg, temperatura odczuwalna -5 stopni Celsjusza, choć na termometrze 1 stopień powyżej zera
ruszył doping dla Arki, próbują się z nim przebić też kibice Odry, których kilkudziesięciu jest w sektorze gości
1'
mecz od środka boiska rozpoczęła Arka
2'
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
3'
sporo zamieszania po kornerze rozegranym przez Gojnego (ARKA Gdynia) i Stolca (ARKA Gdynia), ale ostatecznie nie udało się Arce oddać celnego strzału
4'
pomocy medycznej potrzebuje Gol (ARKA Gdynia), którego w twarz uderzyła piłka
4'
Gol (ARKA Gdynia) na krótko poza boiskiem
5'
pierwszy celny strzał Arki. Jednak Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) uderzył dość lekko i Haluch (Odra Opole) pewnie złapał piłkę
5'
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) dziś na prawym skrzydle, a Skóra (ARKA Gdynia) przeniósł się na lewe, czyli tam gdzie grał Kobacki
6'
rzut wolny dla Odry niespełna metr od linii bocznej pola karnego Arki. Faulowany Szrek, choć miejscowi piłkarze nie zgadzali się z tą decyzją sędziego
7'
Lenarcik (ARKA Gdynia) odbił piłkę po strzale z rzutu wolnego Galana (Odra Opole)
8'
gwizdy z trybun, gdyż sędzia dyktuje teraz korner dla gości, skandowanie niezbyt kulturalne nawiązujące do fryzury arbitra
8'
[0:1] Odra Opole STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Piroch. Z rzutu rożnego dośrodkował Galan, strzelił Piroch w środek bramki. Piłka przełamała jednak ręce Lenarcikowi i między nogami bramkarza przekroczyła linię bramkową. Kolejna interwencja Pawła już była spóźniona, gdyż złapał piłkę za linią bramkową
9'
sędzia nie czekał nawet na VAR. Od razu wskazał na środek boiska
10'
nieudane dośrodkowanie Skóry (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego. Piłka opuściła boisko
14'
Skóra (ARKA Gdynia) zwlekał ze strzałem sprzed pola karnego i oddał piłkę do gorzej ustawionego Milewskiego (ARKA Gdynia)
15'
niecelnie główkował Czubak po dośrodkowaniu Gaprindaszwiliego (ARKA Gdynia)
17'
rykoszet po strzale Gojnego (ARKA Gdynia), będzie rzut rożny dla Arki
17'
"Arkowcy gol" - z trybun
17'
narożnika boiska dośrodkował Gojny (ARKA Gdynia), Dobrotka (ARKA Gdynia) zgrał piłkę głową, a Marcjanik (ARKA Gdynia) niezbyt czysto trafił ją w polu bramkowym i Hauch zdążył wybić piłkę
20'
posiadanie piłki 70:30 na korzyść Arki, w strzałach celnych 2:2, a w golach 1:0 dla gości
21'
pomocy medycznej potrzebuje Czapliński (Odra Opole)
22'
Odra na razie w "10"
22'
goście już w komplecie
22'
Czapliński (Odra Opole) po powrocie do gry fauluje od razu Milewskiego (ARKA Gdynia). Jednak do bramki daleko, prawie 40 metrów
23'
Gojny (ARKA Gdynia) zdecydował się na dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale bez zagrożenia dla Odry
24'
"Arka gol" - z trybun
24'
Żółtą kartką został ukarany Gaprindaszwili (ARKA Gdynia), który około 25 metrów od własnej bramki sfaulował Szreka
25'
Galan (Odra Opole) z rzutu wolnego uderzył wysoko nad bramką
26'
Adamczyk (ARKA Gdynia) zagrał do Skóry (ARKA Gdynia), który dobrze obrócił się z piłką, gubiąc przy okazji obrońcę, ale strzał Kacpra z 15. metra już w środek bramki. Haluch (Odra Opole) pewnie obronił
28'
Czapliński (Odra Opole) niecelnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Galana (Odra Opole)
29'
Skóra (ARKA Gdynia) odepchnięty przez Kamińskiego, ale sędzia zastosował przywilej korzyści dla Arki, a po chwili gdynianie piłkę stracili
30'
na trybunach delegacja Lechii, gdyż po przerwie dla reprezentacji, Odra stawi się w Gdańsku. Trener Grabowski uważnie przygląda się grze gości
32'
bardzo dobre uderzenie Czubak, ale też świetna interwencja Halucha (Odra Opole), który wybił piłkę poza bramkę
33'
z narożnika boiska Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) mocno wkręcił piłkę w pole bramkowe Odry, ale tam rządzą na razie wysocy piłkarze z Opola
34'
fantastyczna interwencja Lenarcika (ARKA Gdynia). Wybił piłkę po strzale Purzyckiego (Odra Opole), który nie może uwierzyć się nie ma gola. Pomocnik Odry, a w poprzednim sezonie, z niedowierzaniem padł na kolana i złapał się za głowę
35'
sędzia interweniuje, bo przed wykonaniem rzutu rożnego, przepychanki w polu bramowym Arki. Jest w nim aż sześciu piłkarzy gości
36'
Odra wykonała rzut rożny, ale sędzia wstrzymał grę i nakazuje powtórzyć korner
36'
z trybun wulgarnie pod adresem arbitra
37'
wreszcie Galan (Odra Opole) zagrał z narożnika boiska. Piłkę wybił Czubak
38'
Stolc (ARKA Gdynia) łapie się za głowę po kolejnej decyzji sędziego na niekorzyść Arki. Przypomnijmy, że sędziuje młodszy brat arbitra, który prowadził finał ubiegłorocznego mundialu
39'
w faulach 8:8
39'
Galan (Odra Opole) nieznacznie niecelnie uderzył z 25. metra, ale Lenarcika (ARKA Gdynia) raczej by nie zaskoczył, gdyż bramkarz był obok tego słupka, który minęła piłka
41'
mocniej zaczął padać śnieg
42'
rezerwowi Odry już na rozgrzewce, piłkarze Arki wszyscy na ławce
42'
Milewski (ARKA Gdynia) sygnalizuje zagranie ręką i sędzia dyktuje rzut karny!
42'
jeszcze konsultacja z VAR, piłkę już trzyma Marcjanik (ARKA Gdynia)
43'
rzut karny utrzymany, sędzia odsyła bramkarza, który wziął piłkę ustawioną na 11. metrze, do bramki
44'
[1:1] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcjanik z rzutu karnego. Michał zmylił bramkarza. Uderzył w prawy róg bramki po ziemi, a Haluch rzucił się w drugą stronę
45'
Żółtą kartką został ukarany Spychała (Odra Opole) po faulu na Skórze
45'
Żółtą kartką został ukarany Czapliński (Odra Opole).
45'
co najmniej 3 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
Arka atakuje, Gojny (ARKA Gdynia) w "16", ale tam przy piłce nie utrzymał się Czubak
45+2
45+2
piłkarze Arki domagają się drugiej żółtej kartki dla Spychały (Odra Opole), ale arbiter oszczędził obrońcę Odry, który zagrał ręką
45+3
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego
45+3
dośrodkowanie Gola przeszło nad obrońcami Odry czym najbardziej zaskoczony był Stolc (ARKA Gdynia), od którego odbiła się piłka
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - ODRA OPOLE 1:1
Dużo się dzieje pod obiema bramkami. Arka celnie strzelała pięciokrotnie, a Odra trzykrotnie. Posiadanie piłki 64:36 na korzyść gospodarzy.
Mimo że gdynianie wiedzieli, że dużym atutem są stałe fragmenty gry, to dali się zaskoczyć po rzucie rożnym. Lenarcik (ARKA Gdynia) zaliczył wówczas niezbyt pewną interwencję. Zrehabilitował się za nią później, gdy obronił piekielnie trudną piłkę bitą przez Purzyckiego (Odra Opole).
Arka atakowała, ale w dwóch groźnych sytuacjach Haluch (Odra Opole) nie pozwolił, aby z gola cieszyli się: Czubak i Marcjanik (ARKA Gdynia). Michał dopiął swego dopiero wówczas, gdy mógł strzelać z rzutu karnego.
Remis do przerwy oznacza, że na razie Arka jest na 2. miejsce w tabeli ze stratą 2 punktów do prowadzącej Lechii
w przerwie spiker odczytał nazwiska członków kaszubskiej rady, która ma funkcjonować przy Arce
Lipkowski (ARKA Gdynia) skierowany na rozgrzewkę
46'
drugą połowę od środka rozpoczęła Odra
46'
obie drużyny bez zmian w składach
47'
do rozgrzewającego się Lipkowskiego (ARKA Gdynia) dołączyli: Borecki (ARKA Gdynia) i Sidibe (ARKA Gdynia)
47'
zbyt mocne dośrodkowanie Gojnego (ARKA Gdynia)
48'
po akcji Skóra (ARKA Gdynia) i Czubaka nad bramką uderzył Adamczyk (ARKA Gdynia)
49'
teraz na rozgrzewkę skierowany także Turski (ARKA Gdynia), czyli trener Łobodziński przygotowuje sobie pole manewru na środku drugiej linii, w ataku oraz wśród młodzieżowców
50'
rzut rożny dla Odry
50'
Skóra (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu Galana (Odra Opole) z narożnika boiska
50'
w rzutach rożnych 3:3
52'
"Sialalala Arka Gdynia" - z trybun
52'
Antczak (Odra Opole) zagrał piłkę ręką w polu karnym Arki, gra przerwana
52'
na boisku leży Galan (Odra Opole), ale tym razem nie będzie potrzebna pomoc medyczna
54'
jeden z dłuższych fragmentów gry, w którym Odra utrzymuje się z piłką na połowie Arki
54'
z rozgrzewki przywołany już Lipkowski (ARKA Gdynia), on wejdzie jako pierwszy na boisko z grona rezerwowych Arki
55'
zwolnione miejsce na rozgrzewce zajmuje Predenkiewicz (ARKA Gdynia), czyli inny młodzieżowiec, który może wejść na skrzydło
57'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Lipkowski.
57'
zmiana młodzieżowca w Arce
57'
Żółtą kartką został ukarany Piroch (Odra Opole), który faulował Czubaka
57'
Czubak potrzebuje pomocy medycznej. Został uderzony w tył głowy
58'
Czubak może kontynuować grę
58'
Haluch (Odra Opole) złapał piłkę po dośrodkowaniu Stolca (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego
59'
znów mocniejsze opady śniegu, ale na murawie jeszcze tego nie widać
59'
Milewski (ARKA Gdynia) zainicjował dobrą akcję, ale nie zdołał minąć Pirocha (Odra Opole) tuż przed polem karnym
60'
ten szybki atak nie udał się Adamczykowi (ARKA Gdynia), który zamiast podać do Stolca (ARKA Gdynia) skierował piłkę w aut
61'
Oficjalna frekwencja 5797 kibiców
62'
Odra przygotowuje podwójną zmianę
63'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Antczak, w jego miejsce wchodzi Surzyn.
63'
Odra Opole przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sula, w jego miejsce wchodzi Sarmiento.
64'
Sidibe (ARKA Gdynia) gotowy do wejścia
65'
Żółtą kartką został ukarany Adamczyk (ARKA Gdynia).
65'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Adamczyk, w jego miejsce wchodzi Sidibe.
66'
zgasł jeden z dwóch telebimów stadionowych
67'
kibiców gospodarzy i gości połączył okrzyk "Polonia Bytom"
68'
udało się przywrócić telebim do pracy
68'
dobry powrót we własną "16" Sidibe (ARKA Gdynia). To on wybił piłkę po dośrodkowaniu Galana (Odra Opole)
69'
Stolcowi (ARKA Gdynia) nie udał się drybling w polu karnym, ale ponowił akcję i zdobył korner
70'
po rzucie rożnym Arki z kontrą wyszła... Odra. Lipkowski (ARKA Gdynia) ostatecznie dogonił Galana (Odra Opole) i zabrał mu piłkę przed własną "16"
71'
po dośrodkowaniu Spychały (Odra Opole) z prawego skrzydła nieznacznie pomylił się przy strzale głową Galan (Odra Opole)
72'
73'
w drugiej połowie jeszcze bez celnego strzału z obu stron
73'
rzut karny dla Odry. Sędzia uznał, że Lipkowski, próbując zatrzymać Spychałę, zagrał ręką
74'
[1:2] Odra Opole STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Niziołek z rzutu karnego. Zmylony Lenarcik, który rzucił się w lewy róg bramki
74'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Turski.
75'
Arka przeszła na grę dwoma napastnikami (Turski, Czubak), a w środku drugiej linii liczba piłkarzy zmniejszyła się z trzech do dwóch (Gol, Sidibe)
77'
Turski (ARKA Gdynia) pada w polu karnym w walce o górną piłkę po dośrodkowaniu Gaprindaszwiliego (ARKA Gdynia). Sędzia nie zagwizdał
77'
jeszcze czeka arbiter na werdykt VAR
78'
rzutu karnego nie będzie. Od bramki grę wznowił Haluch (Odra Opole)
79'
przypomnijmy, że Arka nie przegrała pięciu kolejnych meczów. Ostatnia porażka to 11 grudnia i 1:2 w Niecieczy
80'
Surzyn (Odra Opole) potrzebuje pomocy medycznej
80'
spiker zaprasza kibiców na IV-ligowe derby Arki II z Bałtykiem. Bilety po 5 złotych. Dochód zostanie przeznaczony na cel charytatywny. Mecz 23 marca o godzinie 11 na Narodowym Stadionie Rugby
81'
niecelny strzał Sidibe (ARKA Gdynia)
82'
[2:2] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Stolc. Obrońca Arki zupełnie zaskoczył bramkarza. Haluch nawet nie ruszył się do piłki, która wpadła do siatki tuż przy lewym słupku jego bramki
83'
"Jeszcze jeden" - z trybun
84'
Turski (ARKA Gdynia) pada w polu karnym. Sędzia wskazuje na rzut rożny
85'
z narożnika boiska dośrodkował Gaprindaszwili (ARKA Gdynia), a Sidibe (ARKA Gdynia) niecelnie uderzył z przewrotki
86'
głośne "Arka gol" na trybunach
88'
Sarmiento (Odra Opole) padł na murawę, gdy dostał piłką w twarz po zagraniu Gojnego (ARKA Gdynia)
89'
napastnik gości może kontynuować grę
89'
gdy piłka wyszła poza boczną linię, Odrze nie spieszy się, by wznowić grę
89'
gdy gra została wznowiona, piłkarze Odry sygnalizują zagranie ręką Czubaka we własnej "16". Sędzia nie reaguje
90'
na spalonym Sarmiento (Odra Opole)
90'
sędzia pokazał żółtą kartkę komuś z ławki rezerwowych Odry
90'