Arka Gdynia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0. Hubert Adamczyk zmienił nastroje

Jacek Główczyński
5 listopada 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Radość piłkarzy i kibiców po zwycięstwie Arki Gdynia nad Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:0

Arka Gdynia pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0) w 16. kolejce Fortuna 1. Liga. Zwycięstwo zapewnił Hubert Adamczyk, który popisał się technicznym strzałem w 83. minucie i zmienił nastroje w miejscowych szeregach. Tylko bowiem trzy punkty mogą cieszyć, gdyż gra długimi fragmentami pozostawiała wiele do życzenia.

Rosołek

Rezerwowi: 1 Krzepisz, 3 Memić, 7 Deja, 8 Marcus, 17 Hiszpański, 18 Sasin, 21 Skóra, 36 Bednarski, 68 Czubak

Biliński

Rezerwowi: 40 Pesković, 8 Janota, 10 Polkowski, 14 Laskowski, 18. B.Bieroński, 77 Gutowski, 95 Roginić, 99 Wełniak
  • 46' 10 Aleman Zmiany 36 Bednarski
  • 69' 39 Rosołek Zmiany 68 Czubak
  • 84' 9 Siemaszko Zmiany 8 Marcus
  • 87' 37 Stępień Zmiany 21 Skóra
  • 64' 20 Merebaszwili Zmiany 8 Janota
  • 68' 22 Gach Zmiany 95 Roginić
  • 90' 15 J.Bieroński Zmiany 10 Polkowski
  • 90' 33 Roman Zmiany 14 Laskowski
  • 90' 37 Scarlet Zmiany 99 Wełniak
  • 83' Adamczyk
  • 56' Dobrotka
  • 90+2 Czubak
  • 11' Biliński
  • 23' Wypych
  • 48' 15 J.Bieroński
  • 90+2 Roginić

Piłki dla kibiców Arki Gdynia

dziś w południe w Arce emocjonowano się losowaniem 1/8 finału Fortuna Puchar Polski. Gdynianie trafili na Zagłębie Lubin, a zatem przy ul. Olimpijskiej na przełomie listopada i grudnia odbędzie się mecz przyjaźni

Będzie mecz przyjaźni w Fortuna Puchar Polski. Jak oceniasz losowanie dla Arki Gdynia?

w I lidze Arka walczy o powrót na miejsca barażowe, bo w tym sezonie częściej plasuje się poza czołową "6" niż w niej

Arka Gdynia w tym sezonie częściej poza niż w "6". Co na to Arkadiusz Kasperkiewicz?

w ostatniej kolejce nie potrafiła zremisować w Legnicy, mimo że nie była od Miedzi słabszą drużyną

Jak miała zagrać Arka Gdynia w Legnicy? Co jej w tym przeszkodziło?

w ostatnich meczach Arce brakowało skuteczności. Dlaczego z Rafałem Siemaszko zastanawialiśmy się, kto powinien grać w ataku, a i was pytamy o zdanie w tej kwestii

Była gwiazda Arki Gdynia ocenia, kto powinien grać w ataku żółto-niebieskich. Zagłosuj w ankiecie

przed meczem z Podbeskidziem trener Tarasiewicz zapowiadał małe retusze tak personalne jak i w ustawieniu

Przeczytaj, co Ryszard Tarasiewicz i Martin Dobrotka mówili przed meczem z Podbeskidziem Bielsko-Biała

w porównaniu z meczem w Legnicy trener Tarasiewicz dokonał dwóch zmian. Do "11" wprowadził Siemaszkę i Stępnia

Miedź Legnica - Arka Gdynia 1:0. Przeczytaj relację, wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

zmiany pokazuje, że szkoleniowiec chce mieć większą szybkość na skrzydłach, ale też nie może skorzystać z Kobackiego, który nabawił się kontuzji
trenerem Podbeskidzia jest Piotr Jawny, który jako piłkarz grał m.in. w Arce. W Gdyni występował w latach 2005-07
w porównaniu z wygranym meczem z Chrobrym 2:1 w ostatniej kolejce trener Jawny dokonał zmian w "11". Do gry wchodzą: wypych, J.Bieroński (Podbeskidzie Bielsko-Biała) i Gach (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
na ławce Podbeskidzia m.in. były rozgrywający Arki - Janota (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
w dzisiejszych meczach 16. kolejki: Odra pokonała ŁKS 3:0, a Puszcza przegrała ze Skrą 1:2. Ten pierwszy wynik sprawił, że Arka musi atakować z 8. pozycji
rozbrzmiewa Rota Arki
Arka żółto-niebieskie koszulki, niebieskie spodenki. Podbeskidzie czarne stroje
Merebaszwili (Podbeskidzie Bielsko-Biała) przywitał się z Marcjanikiem (ARKA Gdynia). Razem grali w Wiśle Płock
"Areczko, tylko zwycięstwo" - z trybun
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
1'
"Arka gol" - z trybun
3'
zbyt mocne dośrodkowanie Valcarce (ARKA Gdynia). Od bramki zacznie Polacek (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
3'
Arka w ustawieniu 1-4-2-3-1. Z trójki środkowych pomocników najbliżej bramki rywali ustawiony Adamczyk (ARKA Gdynia)
4'
rzut wolny dla gości około 30 metrów od bramki Arki, faulowany Scarlet
5'
po rzucie wolnym rzut rożny dla Podbeskidzia
6'
Rosołek wyręczył obrońców. To napastnik głową wybił piłkę po dośrodkowaniu Merebaszwiliego (Podbeskidzie Bielsko-Biała) z narożnika boiska
7'
szybka kontra gości zakończona zablokowanym strzałem Gacha (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
7'
niecelnie sprzed pola karnego strzelał Biliński
10'
od kilku minut gra głównie w środku boiska
11'
goście po stracie piłki ustawiają piątkę piłkarzy w obronie
11'
Żółtą kartką został ukarany Biliński (Podbeskidzie Bielsko-Biała) po faulu na Alemanie
13'
Arka zmuszona do gry w ataku pozycyjnym, ale pod dużym pressingiem Podbeskidzia
14'
kiks Kajzera (ARKA Gdynia). Wybił piłkę w aut
15'
"Ekstraklasę za rok będziemy mieli, Puchar Polski wróci do nas też" - śpiewają kibice
16'
spiker prosi kibiców, aby zajrzeli pod swoje siedziska. Ci co znajdą tam koperty, mają po meczu udać się po nagrody do klubowego sklepu
16'
na razie mecz zdominowany przez taktykę, nikt nie chce popełnić błędu głównie w defensywie. Obie drużyny bez celnego strzału
17'
wślizg Marcjanika (ARKA Gdynia) nie pozwolił wyjść do sytuacji sam na sam z bramkarzem Romanowi (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
18'
Rodriguez (Podbeskidzie Bielsko-Biała) wybił piłkę poza własną bramkę spod nóg Stępnia
19'
krótko rozegrany rzut rożny przez Arkę, a następnie strzał Milewskiego (ARKA Gdynia) sprzed pola karnego, ale zablokowany
20'
Marcjanik (ARKA Gdynia), widząc niemoc kolegów w ataku pozycyjnym, spróbował zagrać długą piłkę, ale Stępień (ARKA Gdynia) nie miał szans, by dogonić ją w boisku
21'
niezbyt duża celność podań, brak wygrywania pojedynków jeden na jeden oraz przyspieszenia to na razie główne mankamenty Arki, które przeszkadzają jej, by "rozerwać" defensywę rywali
22'
fizjoterapeuci Podbeskidzia na boisku. Na boisku leży Wypych, który urazu nabawił się, gdy faulował Milewskiego
23'
Żółtą kartką został ukarany Wypych (Podbeskidzie Bielsko-Biała), gdy tylko podniósł się z murawy
24'
na murawie leży Bonifacio (Podbeskidzie Bielsko-Biała), ale tym razem sędzia nie zezwolił, by weszła na boisko pomoc medyczna
24'
niecelnie główkował Biliński po dośrodkowaniu Romana (Podbeskidzie Bielsko-Biała) z lewego skrzydła
25'
już 7. faul Podbeskidzia, Arka przekroczyła przepisy 4 razy
26'
z trybun okrzyki odnośnie jutrzejszego meczu, który odbędzie się w... Gdańsku
28'
rzut rożny dla Arki po akcji Rosołka
28'
Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) próbował złożyć się do strzału po dośrodkowaniu z narożnika boiska Adamczyka (ARKA Gdynia). Nic nie dają jego protesty u sędziego, że był popychany
28'
posiadanie piłki Arka 56, Podbeskidzie 44
31'
nadal czekamy na celny strzał
31'
dobry powrót Siemaszki (ARKA Gdynia) we własne pole karne. Zabrał piłkę Bonifacio (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
32'
Arka jak jest przy piłce, to w ustawieniu 1-4-1-4-1. Milewski (ARKA Gdynia) zostaje między formacją obrony, a ataku
33'
w kontrze nieudane dośrodkowanie Gacha (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
34'
zablokowane dośrodkowane Siemaszki (ARKA Gdynia). Będzie rzut rożny
34'
"Arkowcy gol" - z trybun
34'
Polacek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) złapał piłkę po dośrodkowaniu Adamczyka (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
35'
i jest celny strzał w tym meczu. Merebaszwili (Podbeskidzie Bielsko-Biała) z dystansu uderzył w środek bramki. Kajzer (ARKA Gdynia) bez kłopotu złapał piłkę
36'
rajd Stępnia prawym skrzydłem, ale piłka uciekła mu poza końcową linię
36'
Stępień (ARKA Gdynia), goniąc piłkę zderzył się z bandą reklamową i potrzebuje pomocy medycznej
36'
Ara gra w "10", bo skrzydłowy leży poza końcową linią
37'
rozgrzewa się Bednarski (ARKA Gdynia)
37'
zbyt mocne zagranie do Bonifacio (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Od bramki zacznie Kajzer (ARKA Gdynia)
38'
Oficjalna frekwencja 3407 kibiców
38'
Stępień (ARKA Gdynia) wrócił do gry
38'
niecelny strzał Scarleta
39'
długi przerzut w kierunku Adamczyka (ARKA Gdynia), ale bliżej do piłki miał Polacek (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
40'
o mały włos Biliński nie zabrał piłki Marcjanikowi (ARKA Gdynia)
41'
pierwszy celny strzał Arki. Milewski (ARKA Gdynia) po indywidualnej akcji sprawdził dyspozycję Polacka. Bramkarz gości złapał piłkę, która uderzona została z pola karnego
41'
Marcjanik (ARKA Gdynia) wybił piłkę po zagraniu Bonifacio (Podbeskidzie Bielsko-Biała) wzdłuż pola karnego Arki
42'
zbyt mocne dośrodkowanie Romana (Podbeskidzie Bielsko-Biała) z rzutu wolnego. Wypych (Podbeskidzie Bielsko-Biała) nie doszedł do piłki
42'
spiker uprzedza kibiców, by w przerwie nie opuszczali trybun, gdyż piłkarze kopać będą tam piłki
44'
Roman (Podbeskidzie Bielsko-Biała) zmienił się skrzydłami z Merebaszwilim (Podbeskidzie Bielsko-Biała), ale dośrodkował niecelnie i z prawej strony boiska
45'
Stępień (ARKA Gdynia) wybił piłkę spod nóg Merebaszwiliego (Podbeskidzie Bielsko-Biała) na wysokości własnego pola karnego
45'
Siemaszko (ARKA Gdynia) nie pozwolił, by piłka doszła do Bilińskiego po długim zagraniu Rodrigueza (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
45'
60 sekund doliczonych do pierwszej połowy
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 0:0
45'
Arka została zmuszona do ataku pozycyjnego i sobie z tym nie poradziła. Nie potrafiła sforsować defensywy gości, w której ustawiało się pięciu piłkarzy w linii. Podbeskidzie było ustawione na grę z kontry, ale też niewiele w tym elemencie mu wychodziło. Dlatego w ofensywie oglądaliśmy tylko po jednym strzale z obu stron. Przy takim obrazie gry nie dziwi, że na przerwę drużyny zeszły przy wyniku 0:0
w przerwie piłki od piłkarzy dla kibiców Arki
46'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Aleman, w jego miejsce wchodzi Bednarski.
46'
Arka dokonała zmiany na środku drugiej linii. Najwyraźniej Milewski (ARKA Gdynia) ma grać teraz bliżej bramki rywali i więcej na siebie brać kreowanie gry
46'
drugą połowę rozpoczęło Podbeskidzie
46'
goście bez zmian w składzie
46'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
47'
Kajzer (ARKA Gdynia) złapał piłkę po dośrodkowaniu Gacha (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
48'
Żółtą kartką został ukarany J.Bieroński (Podbeskidzie Bielsko-Biała) po faulu na Milewskim
49'
podanie Milewskiego (ARKA Gdynia) w pole bramkowe, ale Polacek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) szybszy od Stępnia
50'
i jeszcze raz Polacek (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Tym razem przy piłce szybciej od Rosołka, do którego próbował dograć Kasperkiewicz (ARKA Gdynia)
52'
zablokowane dośrodkowanie Adamczyka (ARKA Gdynia). Rzut rożny
52'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z kornera Adamczyka (ARKA Gdynia)
53'
Stępień (ARKA Gdynia) powstrzymany w indywidualnej akcji. Będzie kolejny rzut rożny
53'
kombinacyjnie rozegrany rzut rożny przez Arkę, ale i to nie zaskoczyło Polacka. Złapał piłkę, gdy w pobliże jego bramki posłał ją Kasperkiewicz (ARKA Gdynia)
54'
obraz gry po przerwie taki jak przez większą część pierwszej połowy. Arka atakuje, Podbeskidzie nastawione na grę z kontry
55'
Polacek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) ratuje piłkę przed wyjściem poza boisko po zagraniu Bonifacio (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
56'
próby gry Arki dłuższą piłką, ale to też nie wychodzi. Po przerzucie Marcjanika (ARKA Gdynia) Bonifacio (Podbeskidzie Bielsko-Biała) wybił piłkę w aut, a po chwili Kasperkiewicz (ARKA Gdynia) nie miał szans, by dojść do piłki zagrywanej przez Milewskiego (ARKA Gdynia)
56'
Żółtą kartką został ukarany Dobrotka (ARKA Gdynia), który w walce o górną piłkę faulował Bilińskiego
56'
dla Dobrotki (ARKA Gdynia) to 4. żółta kartka w tym sezonie. Nie zagra w wyjazdowym meczu z Sandecją Nowy Sącz
58'
"MZKS Arka" - z trybun
58'
nie pomagają protesty Siemaszki (ARKA Gdynia). Arbiter uznał, że to on faulował Wypycha (Podbeskidzie Bielsko-Biała) na wysokości pola karnego gości
60'
szybka kontra Arki, ale Stępniowi nie udało się minąć Kowalskiego-Haberka
61'
zbyt dużo podań Arki w polu karnym, a nikt nie zdecydował się na strzał. Piłkę przejął Polacek (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
62'
Rodriguez (Podbeskidzie Bielsko-Biała) zablokował Kasperkiewicza (ARKA Gdynia), który popisał się indywidualną akcją
62'
Arka podkręca tempo na prawym skrzydle
63'
mocny strzał Stępnia po doskonałej akcji, gdy w pole karne dostał się, a następnie wypracował sytuacje do uderzenia po tzw. "rulecie", mając "na plecach" Kowalskiego-Haberka. Wydawało się, że to Polacek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) zbił piłkę na poprzeczkę, po której piłka wyszła poza boisko, ale sędzia zdecydował, że od bramki zacznie Podbeskidzie
64'
64'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Merebaszwili, w jego miejsce wchodzi Janota.
64'
Janota (Podbeskidzie Bielsko-Biała) to były piłkarz Arki. Gdy wszedł na boisko klaskał w kierunku trybun. Niektórzy z widzów odwzajemnili te oklaski
66'
Bonifacio (Podbeskidzie Bielsko-Biała) uprzedził Rosołka w polu bramkowym
66'
sędzia uznał, że Milewski (ARKA Gdynia) przy opanowaniu piłki w polu karnym gości pomógł sobie ręką i przerwał grę
67'
spiker apeluje o "sportowy doping bez wulgaryzmów", bo kibicom nie spodobała się decyzja arbitra
68'
68'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gach, w jego miejsce wchodzi Roginić.
69'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rosołek, w jego miejsce wchodzi Czubak.
69'
Arka wymieniła napastnika
70'
nieudany strzał Valcarce (ARKA Gdynia)
71'
Biliński dośrodkował w ręce Kajzera (ARKA Gdynia)
74'
zbyt mocne zagranie Marcanika z własnej połowy. Piłka w rękach Polacka
75'
Roman (Podbeskidzie Bielsko-Biała) zagrał wzdłuż pola karnego Arki. Nikogo nie było na zamknięcie akcji
75'
Marcjanik (ARKA Gdynia) zablokował strzał Bonifacio (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
77'
pada coraz większy deszcz
77'
Polacek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) broni w sytuacji sam na sam z Czubakiem (ARKA Gdynia). Będzie jeszcze rzut rożny. Doskonałe zachowanie Adamczyka (ARKA Gdynia), który szybko rozegrał piłkę z rzutu wolnego około 40. metra od bramki, nie czekając na gwizdek sędziego, czym zaskoczył defensorów rywali i byli oni spóźnieni w stosunku do Czubaka
78'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu Adamczyka (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
78'
"Arka gol" - śpiewy z trybun
79'
J.Bieroński (Podbeskidzie Bielsko-Biała) zbyt mocno w kierunku Bilińskiego. Od bramki zacznie Kajzer (ARKA Gdynia)
80'
zablokowany strzał z dystansu J.Bierońskiego (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
80'
Podbeskidzie przygotowuje podwójną zmianę
81'
trener Tarasiewicz podniósł się z ławki, instruuje podopiecznych
82'
Roginić (Podbeskidzie Bielsko-Biała) "wyjechał" z piłką poza boisko
83'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Adamczyk. Piękny, techniczny strzał Huberta z 15. metra. Piłka uderzona zewnętrznym podbiciem, prawą nogą wylądowała tuż przy słupku bramki Polacka. Akcja rozpoczęła się od przechwytu Bednarskiego, a Adamczyk przebiegł z piłką przy nodze niemal pół boiska
84'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Siemaszko, w jego miejsce wchodzi Marcus.
86'
Adamczyk (ARKA Gdynia) próbował zagrać do wychodzącego do kontry Stępnia, ale przecięli to podanie obrońcy
87'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stępień, w jego miejsce wchodzi Skóra.
87'
zmiana w Arce wśród młodzieżowców
88'
Kajzer (ARKA Gdynia) uratował Arkę, odbijając piłkę nogą. Biliński uderzał na wślizgu z 3. metra. Akcja rozpoczęła się od straty Milewskiego, a z lewego skrzydła w pole bramkowe piłkę dogrywał Scarlet. Jeszcze Rzut rożny dla gości
89'
i kolejny korner dla gości
89'
Kajzer (ARKA Gdynia) nie trafił z piąstkowaniem po dośrodkowaniu Scarleta z narożnika boiska, ale bez konsekwencji
90'
nacierają goście. Mają kolejny rzut rożny, gdyż Kajzer przerzucił piłkę nad poprzeczką po strzale Romana
90'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza J.Bieroński, w jego miejsce wchodzi Polkowski.
90'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Roman, w jego miejsce wchodzi Laskowski.
90'
3 minuty doliczone do drugiej połowy
90'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Scarlet, w jego miejsce wchodzi Wełniak.
90+1
przepychanki między piłkarzami
90+2
Żółtą kartką został ukarany Czubak (ARKA Gdynia).
90+2
Żółtą kartką został ukarany Roginić (Podbeskidzie Bielsko-Biała).
90+3
gra na połowie Arki
90+3
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 1:0
"Dziękujemy" oraz "A po meczu znowu będzie bal" - z trybun pod adresem piłkarzy
Gdy nie idzie, dobrze mieć w drużynie indywidualności. A taką w Arce jest w z pewnością Adamczyk (ARKA Gdynia). Dziś znów potwierdził, że na poziomie I ligi jest w czołówce najbardziej zaawansowanych piłkarzy pod względem technicznym. Pięknym strzałem strzelił zwycięskiego gola. To już jego 6. trafienie w tym sezonie.
Jednak w przekroju całego meczu gra gospodarzy pozostawiała dużo do życzenia. Trener Tarasiewicza czeka jeszcze mnóstwo pracy, szczególnie by nadać szybkości, płynności i polotu w grze ofensywnej. Większa liczba piłkarzy mogłaby też wziąć przykład z młodzieżowca Stępienia, który starał się "szarpać", ale brakowało mu jeszcze odpowiedniego wykończenia tworzonych akcji. Raz posłał piłkę w poprzeczkę. W całym spotkaniu było tylko 6 strzałów Arki, w tym 3 celne.
Liczy się jednak zwycięstwo, które w tak wyrównanej lidze w tej chwili przesunęło Arkę z 8. na 4. miejsce w tabeli.

18 GKS 1962 Jastrzębie 16 2 6 8 15:30 12
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach.
Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.
Tabela wprowadzona: 2021-11-07