Arka Gdynia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0. Jest wicelider Fortuna 1. Ligi

Jacek Główczyński
4 listopada 2023, godz. 16:50
Opinie (143)

Zobacz jak Hubert Adamczyk strzelił jedynego gola w meczu Arka Gdynia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0

Arka Gdynia pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0) w 14. kolejce Fortuna 1. Liga. Gola strzelił Hubert Adamczyk z rzutu karnego. Przewaga miejscowych była tak miażdżąca, że powinni to spotkanie wygrać znacznie wyżej. Jedna najważniejsze, że zwycięska passa została przedłużona do sześciu spotkań. Nagrodą za to dla ekipy Wojciech Łobodzińskiego jest fotel wicelidera tabeli co najmniej do niedzieli, kiedy zagra GKS Tychy, który obecnie ma punkt straty. Jego rywalem będzie Lechia Gdańsk.

Czubak

Rezerwowi: 1 Krzepisz, 13 Azacki, 17 Capanni, 28 Zieliński, 36 Bednarski, 38 Predenkiewicz, 39 Lipkowski, 99 Wilczyński

Abate

Rezerwowi: 1 Lukać, 2 Ziółkowski, 3 Wypych, 5 Kolenc, 8 Stryjewski, 20 Kadrić, 23 Misztal, 32 Kisiel, 47 Bartosz
  • 69' 21 Skóra Zmiany 38 Predenkiewicz
  • 77' 20 Borecki Zmiany 39 Lipkowski
  • 90' 7 Kobacki Zmiany 17 Capanni
  • 90' 11 Adamczyk Zmiany 36 Bednarski
  • 46' 25 Nnoshiri Zmiany 5 Kolenc
  • 46' 24 Sitek Zmiany 2 Ziółkowski
  • 78' 79 Abate Zmiany 20 Kadrić
  • 86' 77 Tomasik Zmiany 23 Misztal
  • 90' 9 Banaszewski Zmiany 3 Wypych
  • 84' Adamczyk karny
  • 24' Skóra
  • 57' Stolc
  • 90+3 Stolc
  • 18' Nnoshiri
  • 27' Mokry trener
  • 88' Milasius

Sprawdź, jak wyglądały trybuny podczas meczu Arka Gdynia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0

Arka Gdynia wygrała 6. mecz z rzędu i co najmniej do niedzieli będzie wiceliderem Fortuna 1. Ligi. Arka Gdynia wygrała 6. mecz z rzędu i co najmniej do niedzieli będzie wiceliderem Fortuna 1. Ligi.

w piątek, pierwszego dnia 14. kolejki Fortuna 1. Ligi Miedź przegrała u siebie z Resovią 1:2. Tym samym przed Arką otwiera się możliwość ataku na pozycję wicelidera. Jeśli wygra z Podbeskidziem będzie na 2. miejscu przynajmniej do niedzieli, kiedy zagra lepszy obecnie o 2 punkty GKS Tychy

Derby Arka Gdynia - Lechia Gdańsk - jest oficjalny termin

Jeśli Arka pokona Podbeskidzie będzie to jej 6 zwycięstwo z rzędu i 5 kolejna wygrana u siebie. Z takimi passami obyty jest też trener Łobodziński

Arka Gdynia przed szansą na wyrównanie passy sześciu wygranych z rzędu. Sprawdź, kiedy ostatnio grała tak dobrze, a ile meczów bez porażki zaliczył wcześnie Wojciech Łobodziński

w kontynuowanie zwycięskiej passy wierzy Dobrotka, który - co ciekawe - wrócił do podstawowego składu od tego meczu, który zapoczątkował tę serię

Przeczytaj wywiad z Martinem Dobrotką, obrońcą Arki Gdynia

hurraoptymistyczne nastroje stara się tonować Adamczyk
(ARKA Gdynia)

Arka Gdynia bez presji. Hubert Adamczyk (ARKA Gdynia): Nie ma co snuć wielkich obietnic, ale...

pamiętajmy o wciąż trudnej sytuacji klubu, któremu daleko do takich pieniędzy jak w poprzednim sezonie

Arka Gdynia wydała blisko 8 mln zł na wynagrodzenia. Budżet prawie 14 mln zł

piłkarze starają się jednak nie myśleć o niedoborach na koncie, a nawet szukają w tej sytuacji... pozytywów

Przeczytaj wywiad z Januszem Golem, pomocnikiem Arki Gdynia

Gol za Milewskiego to jedyna zmiana w Arce w porównaniu z ostatnim meczem z Resovią

Przeczytaj o jednej przerwanej passie w Rzeszowie

w składzie oczywiście Kobacki (ARKA Gdynia), który został uznany najlepszym piłkarzem października w Fortuna 1. Lidze

Przeczytaj o statystykach Olafa Kobackiego w Arce Gdynia i jego strzeleckiej rywalizacji z Karolem Czubakiem

piłkarze na prezentacji. Arka żółte koszulki z niebieskim pasem, niebieskie spodenki. Podbeskidzie białe koszulki, czerwone spodenki
w wyniku losowania kapitanów Gojnego (ARKA Gdynia) i Jodłowca (Podbeskidzie Bielsko-Biała) drużyny zamieniają się stronami boiska. Arka zacznie plecami do trybuny "Górka", która w tym sezonie jest pusta
przypominamy kibice tylko na trybunie Olimpijska
na tej trybunie także kibice... Podbeskidzia, którzy dali głośno o sobie już znać
1'
od środka mecz rozpoczęła Arka
2'
piłka trafiła w polu karnym do Czubaka, ale strzał Karola został zablokowany
3'
zbyt mocne wrzucenie piłki przez Adamczyka (ARKA Gdynia). Czubak nie miał szans na uderzenie głową. Od bramki rozpocznie Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
4'
z rzutu wolnego dośrodkował Tomasik (Podbeskidzie Bielsko-Biała), były piłkarz m.in. Arki
4'
goście sygnalizowali zagranie piłki ręką Marcjanika (ARKA Gdynia), sędzia puścił grę
5'
po starciu z Gojnym (ARKA Gdynia) w polu karnym Arki padł Sitek (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Znów gramy dalej
5'
gdy piłka wyszła w aut, sędzia pokazał, że będzie analiza VAR
6'
gra wznowiona, rzutu karnego dla Podbeskidzia nie ma
6'
niemal równocześnie w piłkę trafili Gojny (ARKA Gdynia) i Abate. Obaj leżą na murawie. Faul piłkarza gości
7'
obaj piłkarze mogą kontynuować grę
7'
Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) na raty, ale jednak złapał piłkę po strzale Boreckiego (ARKA Gdynia)
9'
tym razem niecelny strzał Boreckiego (ARKA Gdynia) sprzed "16"
10'
w indywidualnej akcji Kobacki (ARKA Gdynia), minął dwóch rywali, ale przy strzale został zablokowany przez Hlavicę (Podbeskidzie Bielsko-Biała), który interweniował wślizgiem
11'
po kombinacyjnie rozegranym rzucie rożnym przez Arkę piłka trafiła do Boreckiego (ARKA Gdynia), który uderzył niecelnie z 25. metra
12'
na razie gra z przewagą Arki, posiadanie piłki przez gdynian aż 67 procent
13'
Podbeskidzie jeszcze bez strzału na bramkę Arki, po stronie gospodarzy 1 celne i 2 niecelne uderzenia
14'
skiksował Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Od autu grę wznowi Arka
15'
po dośrodkowaniu Stolca (ARKA Gdynia) prosto w środek bramki główkował Czubak. Obronił Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
15'
Czubak ucierpiał przy tym uderzeniu, wymaga pomocy medycznej
16'
idzie sygnał od fizjoterapeutów do trenerów, że zmiana nie będzie potrzebna. Kciuk uniesiony do góry
16'
przez chwilę jednak Czubak poza boiskiem a Arka w 10
17'
i już Czubak wraca do gry
17'
strzał Skóry (ARKA Gdynia) w boczną siatkę. Więcej można było wycisnąć z tej akcji, gdyż po bardzo dobrym podaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) była akcja 2 na 1, ale Borecki (ARKA Gdynia) niepotrzebnie zwolnił ten atak
18'
Żółtą kartką został ukarany Nnoshiri (Podbeskidzie Bielsko-Biała) po faulu na Boreckim
19'
bardzo dobre uderzenie Skóry (ARKA Gdynia). Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) z trudem wybił piłkę obok słupka
19'
znów kombinacyjnie korner rozegrany przez Arkę, ale bez zagrożenia dla rywali
20'
Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) przejął piłkę po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia)
21'
Nnoshiri ma szczęście, bo faulował Gojnego (ARKA Gdynia) około 20 metrów od własnej bramki, a ma już żółtą kartkę. Na razie sędzia pozwala mu pozostać w grze
21'
przekombinowali ten rzut wolny gdynianie i zamiast strzału Gojny (ARKA Gdynia) w nieco chaotyczny sposób zdobył tylko kolejny rzut rożny
22'
dobre dośrodkowanie Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska, ale strzał Dobrotki (ARKA Gdynia) głową nad poprzeczką
23'
Lenarcik (ARKA Gdynia) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Milasiusa (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
23'
3 celne, 4 niecelny strzały Arki, dwa 0 po stronie Podbeskidzia w tych statystykach
24'
Żółtą kartką został ukarany Skóra (ARKA Gdynia)
27'
Żółtą kartką został ukarany trener Mokry (Podbeskidzie Bielsko-Biała).
31'
Lenarcik (ARKA Gdynia) złapał piłkę po zagraniu z rzutu wolnego Banaszewskiego (Podbeskidzie Bielsko-Biała). To kolejny były piłkarz Arki w barwach Podbeskidzia. Na ławce zaś trener przygotowania motorycznego - Musiał, który też pracował w Gdyni
31'
Marcjanik (ARKA Gdynia) nie pozwolił, aby piłka doszła do Abate, a Skóra (ARKA Gdynia) po chwili zablokował strzał Nnoshiriego (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
34'
od kilku minut nieco odważniejsza gra Podbeskidzia, ale przewaga w posiadaniu piłki Arki nadal miażdżąca (70:30)
36'
strzał nad poprzeczka Sitka z około 25. metra
36'
Sitek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) i Banaszewski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) zmienili się teraz stronami boiska. Pierwszy przeniósł się na prawą stronę, a drugi na lewą
38'
Willamann przeciął prostopadłe podanie Boreckiego (ARKA Gdynia) w kierunku Czubaka
39'
po stracie Dobrotki (ARKA Gdynia) w środku boiska Podbeskidzie wyszło z kontrą 3 na 2. Dobry powrót Stolca (ARKA Gdynia) zażegnał niebezpieczeństwo, a pomógł Banaszewski (Podbeskidzie Bielsko-Biała), który dość nonszalancko zagrywał piętą
40'
Tomasik (Podbeskidzie Bielsko-Biała) protestuje, ale sędzia odgwizdał jego faul na Skórze (ARKA Gdynia) niespełna 30 metrów od bramki
41'
rzut wolny rozegrał Kobacki (ARKA Gdynia), a Adamczyk (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
41'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
43'
mocny, ale nad poprzeczką strzał z dystansu Adamczyka (ARKA Gdynia)
45'
dośrodkowanie Milasiusa (Podbeskidzie Bielsko-Biała) prosto w ręce Lenarcika (ARKA Gdynia)
45'
co najmniej 2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+1
gra na połowie Podbeskidzia
45+2
wycofana piłka na własną połowę, aby kolejny atak pozycyjny rozpoczął Lenarcik (ARKA Gdynia)
45+2
ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Stolc. Sprzed pola karnego uderzył Gojny, Procek zgodnie z bramkarskimi zaleceniami chciał odbić piłkę do boku, ale tam był Stolc, który dobił, posyłając piłkę nad bramkarzem do siatki
45+3
trwa jeszcze sprawdzanie tej sytuacji na VAR
45+3
zapewne chodzi o to, czy Stolc (ARKA Gdynia) nie był na spalonym
45+4
sędzia nie poszedł do monitora, ale po podpowiedziach z VAR zdecydował, że gola nie ma. Odgwizdany spalony
45+4
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 0:0
Arka miała w pierwszej połowie wielką przewagę: posiadanie piłki 67 procent, 4 celny, 5 niecelnych strzałów, a w rzutach rożnych 4:0. Brakowało jednak odpowiedniego wykończenia akcji. Gdy w końcówce wreszcie Stolc (ARKA Gdynia) posłał piłkę do siatki, sędzia najpierw gola uznał, a po analizie VAR go anulował, odgwizdując spalonego.
Podbeskidzie często było schowane za podwójną gardą, a po stronie jego ofensywnych dokonań jest tylko jeden niecelny strzał z dystansu Sitka.
46'
w przerwie Podbeskidzie przeprowadza dwie zmiany. Arka bez zmian w składzie
46'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nnoshiri, w jego miejsce wchodzi Kolenc.
46'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sitek, w jego miejsce wchodzi Ziółkowski.
46'
"Jesteśmy tam, gdzie Podbeskidzie gra" - z trybun
46'
drugą połowę od środka rozpoczęło Podbeskidzie
48'
sędzia zareagował na krzyk Ziółkowskiego (Podbeskidzie Bielsko-Biała) i odgwizdał faul Marcjanika (ARKA Gdynia) około 30 metrów od bramki
49'
zupełnie nie wyszła gościom kombinacja przy rozegraniu rzutu wolnego
50'
Mamy komunikat o liczbie uprawnionych kibiców do wejścia na stadion na ten mecz - 1297 kibiców
51'
Mikołajewski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) w polu karnym faulował Stolca (ARKA Gdynia)
53'
Tomasik (Podbeskidzie Bielsko-Biała) głową zagrał piłkę po dośrodkowaniu Gola w kierunku własnego bramkarza. Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) ją złapał
55'
4 piłkarzy Arki rozpoczęło rozgrzewkę
57'
Marcjanik (ARKA Gdynia) zagrał piłkę zza linię obrońców, doszedł do niej Czubak, ale nie kończył sam akcji, a podał do Adamczyka (ARKA Gdynia), który stracił piłkę
57'
Żółtą kartką został ukarany Stolc (ARKA Gdynia).
58'
na spalonym Ziółkowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
59'
szybka akcja Arki, ale zakończona niecelnym strzałem Adamczyka (ARKA Gdynia)
61'
w drugiej połowie nie ma takiej przewagi Arki jak przed przerwą.
61'
kolejna długa piłka od Marcjanika (ARKA Gdynia), Kobacki (ARKA Gdynia) doszedł do niej w polu karnym rywali, ale niecelnie podawał
62'
będzie jeszcze rzut rożny dla Arki
62'
Mikołajewski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
63'
żółta kartka dla kogoś ze sztabu Arki, mimo że sędzia zachęcał tę osobę do wyjścia przed ławkę, nie doczekał się, więc nie możemy dokładnie podać, kto został ukarany
65'
skiksował Hlavica (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Kolejny korner dla Arki
65'
Dobrotka (ARKA Gdynia) niecelnie główkował po dośrodkowaniu z narożnika boiska Gojnego (ARKA Gdynia)
65'
6:0 w rzutach rożnych dla Arki. 10 strzałów, w tym 4 celne. Podbeskidzie nadal tylko z 1 niecelnym strzałem
67'
Predenkiewicz (ARKA Gdynia) przywoływany z rozgrzewki
68'
Czubak zagrał głową do Adamczyka (ARKA Gdynia), a Hubert szukał technicznego strzału. Wyszło lekkie uderzenie w środek bramki. Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) pewnie złapał piłkę
69'
ARKA Gdynia przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Predenkiewicz.
69'
zmiana na prawym skrzydle, a zarazem wśród młodzieżowców
69'
przypomnijmy, że Arka jest liderem klasyfikacji Pro Junior System, w której na koniec sezonu zwycięzca zapewne zarobi ponad 2 mln zł
70'
nieudane dośrodkowanie Milasiusa (Podbeskidzie Bielsko-Biała), piłka bezpośrednio opuściła boisko
72'
bardzo dobra akcja Predenkiewicza (ARKA Gdynia). Po jego dośrodkowaniu Czubak nie zdołał skierować piłki w kierunku bramki głową, a zamykający akcję Borecki (ARKA Gdynia) nieczysto trafił w piłkę i Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) zdążył z interwencją, wybijając piłkę poza bramkę
72'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu z narożnika boiska Gojnego (ARKA Gdynia)
74'
Marcjanik (ARKA Gdynia) ryzykownie, gdyż klatką piersiową podawał piłkę do Lenarcika (ARKA Gdynia), a potem musiał mocno popracować, by zablokować Abate, który miał ochotę przejąć piłkę
74'
jak ta piłka nie wpadła do siatki?! Czubak główkował z 3-4 metrów po dośrodkowaniu Stolca (ARKA Gdynia), ale trafił piłką w nogę Procka
76'
obaj trenerzy szykują kolejne zmiany, w Arce wejdzie Lipkowski (ARKA Gdynia)
77'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Borecki, w jego miejsce wchodzi Lipkowski.
78'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Abate, w jego miejsce wchodzi Kadrić.
78'
Kobacki (ARKA Gdynia) zablokowany na linii pola karnego, ale uderzenie Stolca (ARKA Gdynia) z 20. metra sprawiły duże kłopoty Procka. Bramkarz wybił piłkę nad poprzeczką
79'
Gojny (ARKA Gdynia) z Adamczykiem (ARKA Gdynia) rozegrali rzut rożny, ale bez zagrożenia dla gości
79'
kolejne dośrodkowanie Adamczyka (ARKA Gdynia), Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) pewnie złapał piłkę
80'
już 15 strzałów Arki, w tym 7 celnych, Podbeskidzie 0 celnych, 1 niecelny
81'
Milasius (Podbeskidzie Bielsko-Biała) głową zgrywał w kierunku Ziółkowskiego (Podbeskidzie Bielsko-Biała), ale najszybszy przy piłce Lenarcik (ARKA Gdynia)
82'
rzut karny dla Arki po faulu na Kobackim (ARKA Gdynia). Przewinił Mikołajewski. A wszystko zaczęło się od złego wybicia Procka, który dotychczas spisywał się doskonale w bramce. Jak widać nogami gra gorzej niż broni na linii
83'
jeszcze sędzia rozmawia z piłkarzami, ale tym razem VAR nie powinien zmienić jego decyzji
84'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Adamczyk z rzutu karnego. Bramkarz rzucił się w prawy róg bramki i tam skierowana została piłka, ale strzał był bardzo precyzyjny i nie do obrony
85'
Bednarski (ARKA Gdynia) i Capanni (ARKA Gdynia) przywoływani z rozgrzewki
85'
zmiana będzie też w Podbeskidziu
86'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tomasik, w jego miejsce wchodzi Misztal.
88'
Żółtą kartką został ukarany Milasius (Podbeskidzie Bielsko-Biała) po faulu na Gojnym
88'
Gojny (ARKA Gdynia) wymaga pomocy medycznej
89'
Gojny (ARKA Gdynia) może kontynuować grę
90'
rzut rożny dla Arki
90'
z narożnika boiska zagrał Adamczyk (ARKA Gdynia), z dystansu niecelnie uderzył Gol
90'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kobacki, w jego miejsce wchodzi Capanni.
90'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Adamczyk, w jego miejsce wchodzi Bednarski.
90'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Banaszewski, w jego miejsce wchodzi Wypych.
90'
co najmniej 4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+2
Czubak faulowany niemal przy linii końcowej, kilka metrów obok linii bocznej pola karnego gości
90+3
nie spieszy się Arce z wykonaniem stałego fragmentu gry, co jest zrozumiałe
żółta i czerwona
90+3
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Stolc (ARKA Gdynia) za faul na Ziółkowskim
90+3
jednocześnie Stolc (ARKA Gdynia) nie zagra w następnej kolejce, gdyż dziś dostał 3. i 4. żółtą kartkę, a po 4. się pauzuje
90+5
Mikołajewski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) zagrał na tzw. aferę, Willmann (Podbeskidzie Bielsko-Biała) zgrał piłkę głową prosto w ręce Lenarcika (ARKA Gdynia)
90+5
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA 1:0
Arka odniosła 6. zwycięstwo z rzędu, a 5. kolejne u siebie. Co najmniej do niedzieli gdynianie będą wiceliderem Fortuna 1. Liga. Obecne mają o 1 punkt więcej od GKS Tychy, który jutro o godz. 12:40 zagra u siebie z Lechią Gdańsk.
Arka wygrała po rzucie karnym wykorzystanym przez Adamczyka (ARKA Gdynia), ale porażka 0:1 to najniższy wymiar kary dla Podbeskidzia. Goście tego dnia oddali zaledwie jeden celny strzał. Gdynianie uderzali na bramkę 18 razy, w tym 9 celnie, w rzutach rożnych wygrali 9:0, a w posiadaniu piłki 66:34. Te statystyki pokazują, że w zwycięstwie nie ma nic z przypadku, a z przebiegu gry i stworzonych sytuacji jest ono nawet zbyt niskie.