Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec 1:1. Strata punktów na inaugurację

Jacek Główczyński
31 lipca 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec 1:1. Jak zareagowali kibice?

Arka Gdynia zremisowała z Zagłębiem Sosnowiec 1:1 (0:0) na inaugurację Fortuna 1. Liga. Strata punktów to rozczarowanie dla gospodarzy, którzy mając trzy mecze z czterech na otwarcie rozgrywek przed własną publicznością, liczyli na okazałe wejście w sezon. Jedynego gola dla żółto-niebieskich strzelił 21-letni debiutant Michał Bednarski, który został awansował do pierwszej drużyny z rezerw, a asystę zaliczył Hubert Adamczyk, pozyskany latem z Wisły Płock.

10 Banaszewski
  • 58' 20 Gordillo Zmiany 11 Adamczyk
  • 74' 37 Stępień Zmiany 21 Skóra
  • 85' 36 Bednarski Zmiany 8 Marcus
  • 63' 6 Oliveira Zmiany 11 Kamiński
  • 63' 9 Sobczak Zmiany 67 Alex Gomes
  • 84' 96 Szumilas Zmiany 21 Korzeniecki
  • 84' 10 Banaszewski Zmiany 22 Seedorf
  • 90+4 4 Machała Zmiany 18 Duriska
  • 62' Bednarski
  • 72' Alex karny
  • 70' Stępień
  • 86' Dobrotka
  • 53' Oliveira
  • 90+1 Jończy
  • 90+3 Korzeniowski

Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec na inaugurację Fortuna 1. liga

w kadrze pierwszej drużyny żółto-niebieskich jest obecnie 25 piłkarzy

Arka Gdynia zaprezentowała 25 piłkarzy. Przeczytaj relację, zobacz galerię foto i wideo

wzór nowych koszulek nawiązuje do tych z 2016 roku, gdy był jak na razie ostatni awans do ekstraklasy

Zobacz, jak zmieniały się koszulki Arki Gdynia w ostatniej dekadzie

trener Marzec nie ukrywa, że jak będzie okazja to Arka będzie jeszcze aktywna na rynku transferowym

Dariusz Marzec o priorytecie transferowym Arki Gdynia

Marcjanik, kapitan Arki, przyznaje, że jego drużyna jest faworytem do awansu

Michał Marcjanik. Przeczytaj wywiad z kapitanem Arki Gdynia

Trener Marzec na Zagłębie deleguje w polu tę samą "11", która rozpoczynała ostatni sparing z Hapoelem Tel Awiw, wygrany 3:1. Zmiana jest jedynie w bramce
ławka rezerwowych Arki: 1 Krzepisz, 3 Memić, 8 Marcus, 9 Siemaszko, 11 Adamczyk, 17 Hiszpański, 18 Sasin, 21 Skóra, 26 Danch
trzej debiutanci: Dobrotka, Bednarski i Gordillo
w "11" Zagłębia dwaj byli piłkarze Arki: Banaszewski i Ambrosiewicz. A skład taki sam jak w ostatnim sparingu wygranym z Puszczą 4:0
ławka rezerwowych Zagłębia: 11 Kamiński, 18 Duriska, 21 Korzeniecki, 22 Seedorf, 67 Gomes, 80 Popczyk
na stadionie publiczność może zapewnił 50 procent trybun. Na obiekcie przy ul. Olimpijskiej daje to ponda 5 tysięcy miejsc, ale na inaugurację spodziewana jest niższa frekwencja
piłkarze na boisku. Arka koszulki żółto-niebieskie pasiaki, niebieskie spodenki. Goście czarne stroje
losowanie kapitanów Marcjanika (ARKA Gdynia) i Ambrosiewicza (Zagłębie Sosnowiec)
Rota Arki
minuta ciszy ku czci Powstania Warszawskiego
"Cześć i chwała bohaterom" - skandowanie z trybun po zakończeniu minuty ciszy
1'
od środka mecz rozpoczęło Zagłębie
1'
"Tylko zwycięstwo" - skandowanie z trybun
1'
"Arka gol" - także z trybun
3'
po dośrodkowaniu Stępnia pierwszy rzut rożny dla Arki
4'
bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu Alemana (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
5'
tym razem dośrodkowaniu z lewej strony od Valcarce (ARKA Gdynia) przynosi też korner
6'
niecelnie strzelał Dobrotka (ARKA Gdynia). Otrzymał piłkę od Deji (ARKA Gdynia), który dobrze ją zgrał po dośrodkowaniu z narożnika boiska od Alemana (ARKA Gdynia)
7'
zablokowany strzał Oliveiry (Zagłębie Sosnowiec) sprzed "16"
10'
mecz cały czas z optyczną przewagą Arki
10'
Dalić (Zagłębie Sosnowiec) wybił piłkę po dośrodkowaniu Valcarce (ARKA Gdynia). Trzeci rzut rożny dla Arki
11'
tym razem z narożnika boiska Aleman (ARKA Gdynia) zagrał do Valcarce (ARKA Gdynia) przed pole karne i to to Hiszpan wrzucił piłkę w "16". Jest kolejny korner
11'
i następnym, tym razem po dośrodkowaniu Żebrowskiego (ARKA Gdynia)
12'
oblężenie bramki Zagłębie przerwane dopiero po tym, gdy sędzia uznał, że był faulowany Gojny (Zagłębie Sosnowiec) był faulowany
15'
próba dłuższego utrzymania się przy piłce Zagłębia
16'
dryblował Banaszewski (Zagłębie Sosnowiec), ale stracił piłkę w polu karnym Arki
16'
kolejny atak Zagłębia przerywa gwizdek sędziego, na spalonym Gojny (Zagłębie Sosnowiec)
17'
Żebrowski (ARKA Gdynia) zabrał piłkę Ambrosiewiczowi (Zagłębie Sosnowiec) 30 metrów od bramki i próbował zacząć atak, ale sędzia uznał, że faulował
19'
zablokowany strzał Ambrosiewicza (Zagłębie Sosnowiec), od razu do odbitej piłki podał Szumilas (Zagłębie Sosnowiec). Jego uderzenie z 20. metra nieznacznie minęło słupek
21'
niecelne podanie Alemana (ARKA Gdynia) w kierunku Stępnia, który wbiegał w pole karne
22'
nadal Arka tylko z jednym niecelnym strzale Dobrotki (ARKA Gdynia) po rozegraniu rzutu rożnego
24'
Deja (ARKA Gdynia) podał w kierunku Żebrowskiego (ARKA Gdynia), ale Mateusz wracał ze spalonego i nie mógł przejąć piłki
24'
Oliveira (Zagłębie Sosnowiec) źle przyjął piłkę w polu karnym Arki i okazja dla gości przepadła
25'
zablokowany strzał Sobczaka (Zagłębie Sosnowiec), który dość swobodnie poczynał siebie tuż przed "16" Arki
27'
na środku boiska leży Deja (ARKA Gdynia). Sędzia pozwala, by Zagłębie rozgrywało atak
27'
dopiero, gdy piłka została wybita w aut, sędzia zgodził się, by na boisko wbiegli fizjoterapeuci Arki
28'
Deja (ARKA Gdynia) na razie opuszcza boisko, ucierpiało lewe kolano
29'
poprzeczka ratuje Arkę po "bombie" Szumilasa (Zagłębie Sosnowiec) z lewej nogi
29'
Deja (ARKA Gdynia) wraca na boisko, a chwilę wcześniej zmarnowana szansa Arki na kontrę
30'
na boisku leży Sobczak (Zagłębie Sosnowiec), sędzia nie pozwala, by wbiegli na boisko fizjoterapeuci gości
30'
Sobczak (Zagłębie Sosnowiec) pozbierał się o własnych siłach i kontynuuje grę
30'
Danch kończy rozgrzewkę, co może sugerować, że uraz Deji (ARKA Gdynia) jest poważniejszy
33'
Arka na razie dużo gra w poprzek boiska, a przy próbach przyspieszenia akcji, czy zagrań do przodu za dużo niedokładności
34'
Ambrosiewicz (Zagłębie Sosnowiec) sprzed pola karnego głową podaje do własnego bramkarza
34'
jeszcze raz z dystansu strzelał Szumilas (Zagłębie Sosnowiec). Tym razem piłka przeszła nad poprzeczką
36'
Gordillo (ARKA Gdynia) lobował bramkarza. Przerzucił rzeczywiście piłkę nad nim, ale i nad bramką
37'
Aleman (ARKA Gdynia) przewrócił się na środku boiska, sędzia puścił grę. Atak zakończył Sobczak (Zagłębie Sosnowiec) niecelnym strzałem
38'
Valcarce (ARKA Gdynia) faulowany przed polem karmy przez Oliveirę (Zagłębie Sosnowiec). Dobra okazja do strzału z rzutu wolnego
39'
Deja (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego posłał piłkę w poprzeczkę
39'
czyli nadal obie drużyny bez celnego strzału, bo z obu stron kopnięcia w poprzeczkę trafiają do rubryki "niecelne"
42'
Żebrowski (ARKA Gdynia) w pojedynku sam na sam z Bielikowem (Zagłębie Sosnowiec) po podaniu Stępnia. Bramkarz Zagłębia wybił piłkę na rzut rożny
43'
niecelnie główkował Dobrotka (ARKA Gdynia)
45'
strzał nad bramką Gojnego (Zagłębie Sosnowiec)
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
Dobrotka (ARKA Gdynia) wrzucił piłkę z autu w "16" Arki, ale nie doszedł do niej żaden z jego kolegów
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 0:0
Obie drużyny chciały grać piłką, a zatem mecz nawet nieźle się oglądało. Jednak o ile oba zespoły potrafiły przedostać się na przedpole rywali, to szwankowała skuteczność.
Najlepszej okazji na gola nie wykorzystał Żebrowski (ARKA Gdynia). Bielikow kapitalnie obronił. Jak na razie był to jedyny celny strzał tego meczu.
Ponadto Deja (ARKA Gdynia) i Szumilas (Zagłębie Sosnowiec) posłali piłkę w poprzeczkę. Pozostałe uderzenia mijały bramkę lub były blokowane.
Zagłębie prezentuje się znacznie lepiej niż w poprzednim sezonie, gdy broniło się przed spadkiem, a z Arką dwukrotnie przegrało 0:2 i 2:3.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
obie drużyny bez zmian w składach
46'
Bryła (Zagłębie Sosnowiec) zablokowany w polu karnym Arki
46'
zablokowany też Oliveira (Zagłębie Sosnowiec)
47'
strzał machały niecelny
47'
Deja (ARKA Gdynia) i Marcus udają się na rozgrzewkę
47'
"Arka gol" z trybun, ale na razie po przerwie przeważa Zagłębie
49'
indywidualna akcja Bednarskiego (ARKA Gdynia), ale przed polem karnym stracił piłkę
50'
Gordillo (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
50'
Gordillo (ARKA Gdynia) z narożnika boiska krótko zagrał do Alemana (ARKA Gdynia), Ekwadorczyk dośrodkował. Marcjanik (ARKA Gdynia) oddał celny strzał głową, ale za słaby, by zdobyć gola
51'
Kajzer (ARKA Gdynia) przejął piłkę, którą Oliveira (Zagłębie Sosnowiec) przerzucił nad gdyńską obroną
52'
Stępień (ARKA Gdynia) do Żebrowskiego (ARKA Gdynia), ale temu drugiemu odskoczyła piłka przy przyjęciu i przejął ją Bielikow (Zagłębie Sosnowiec)
53'
Żółtą kartką został ukarany Oliveira (Zagłębie Sosnowiec) po faulu na Alemanie
54'
prostopadłe podanie Alemana (ARKA Gdynia) do Żebrowskiego (ARKA Gdynia). Mateusz "nie zabrał" się z piłką
54'
Żebrowski (ARKA Gdynia) leży na boisku, sędzia nie przerywa gry
55'
Zagłębie atakuje, ale Oliveira (Zagłębie Sosnowiec) niecelnie podaje w polu karnym
55'
Kibice skandują niecelnie pod adresem PZPN
55'
spiker apeluje do kibiców o kulturalny doping
56'
fizjoterapeuci Zagłębia na boisku przy Oliveirze
57'
Zagłębie na razie w "10"
57'
Aleman (ARKA Gdynia) strzela nad bramką
57'
goście już w komplecie
58'
Adamczyk przygotowuje się do wejścia. Dla niego to też będzie debiut w Arce
58'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gordillo, w jego miejsce wchodzi Adamczyk.
59'
główkował Jończy (Zagłębie Sosnowiec), piłka w rękach Kajzera (ARKA Gdynia)
60'
nieudany strzał Bednarskiego (ARKA Gdynia)
62'
Bednarski (ARKA Gdynia) zabrał piłkę w polu karnym Jończemu (Zagłębie Sosnowiec), ale niecelnie podał do Żebrowskiego (ARKA Gdynia)
62'
Bielikow (Zagłębie Sosnowiec) z trudem przenosi piłkę nad bramką po strzale z dystansu Adamczyka
62'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bednarski. Po drugim z rzędu rzucie rożnym Arki zaskoczyła rywali. Deja krótko zagrał do Adamczyka, który wbiegł z piłką w pole karne i wyłożył ją do 21-letniego debiutanta. Mateusz był blisko narożnika pola bramkowego i lewą nogą wpakował piłkę w okienko bramki gości
62'
od razu będzie podwójna zmiana w Zagłębiu
63'
Zagłębie Sosnowiec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Oliveira, w jego miejsce wchodzi Kamiński.
63'
Zagłębie Sosnowiec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sobczak, w jego miejsce wchodzi Alex Gomes.
66'
gra głównie w środku boiska
69'
niecelny strzał Stępnia
70'
Kajzer (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza bramkę po strzale Szumilasa (Zagłębie Sosnowiec)
70'
rzut karny dla Zagłębia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Szumilasa piłkę przejął Ambrosiewicz i jeszcze raz wrzucił ją w "16. Kajzer odbił piłkę poza bramkę po strzale głową Banaszewskiego. Sędzia uznał, że był faul w polu karnym w walce o piłkę piłkarze, którzy znajdowali się obok strzelca
70'
Żółtą kartką został ukarany Stępień (ARKA Gdynia), gdyż zdaniem sędziego to on spowodował upadek Alexa Gomesa
71'
przeraźliwe gwizdy z trybun
72'
[1:1] Zagłębie Sosnowiec STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Alex Gomes z rzutu karnego. Strzelił w prawy róg bramki, gdy Kajzer rzucił się w lewy
73'
"Walczyć Arka, walczyć" - z trybun
74'
Stępień (ARKA Gdynia) dośrodkował, a Machała (Zagłębie Sosnowiec) klatką piersiową podał piłkę do własnego bramkarza
74'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Stępień, w jego miejsce wchodzi Skóra.
74'
Arka wymieniła młodzieżowców, obaj grają na pozycji prawego wahadłowego
76'
posiadanie piłki 60 do 40 na korzyść Arki, ale w celnych strzałach 4:4, w golach również remis
77'
Skóra (ARKA Gdynia) faulowany i rzut wolny dla Arki z wysokości pola karnego
78'
Bielikow (Zagłębie Sosnowiec) piąstkuje piłkę po strzale z rzutu wolnego Alemana (ARKA Gdynia)
79'
daleki wrzut z autu w ole karne Żebrowskiego (ARKA Gdynia), ale piłki nie przejął Deja (ARKA Gdynia)
79'
przerwany kolejny atak Arki, gdyż na spalonym Skóra (ARKA Gdynia)
79'
"Gramy do końca" - z trybun
81'
od wyrównania wyniku gra głównie na połowie Zagłębia
83'
niecelny strzał z dystansu Bryły (Zagłębie Sosnowiec)
84'
druga podwójna zmiana Zagłębia
84'
Zagłębie Sosnowiec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Szumilas, w jego miejsce wchodzi Korzeniecki.
84'
Zagłębie Sosnowiec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Banaszewski, w jego miejsce wchodzi Seedorf.
85'
teraz Zagłębie atakuje, mimo że na boisku leży jej piłkarz
85'
dopiero teraz sędzia pozwala, by weszła pomoc medyczna do Baryły
85'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bednarski, w jego miejsce wchodzi Marcus.
86'
Zagłębie kontynuuje grę w "11"
86'
Żółtą kartką został ukarany Dobrotka (ARKA Gdynia).
88'
Arkowcy sygnalizują zagranie ręką w polu karnym Zagłębia, ale sędzia puszcza grę
88'
Oficjalna frekwencja 3507 kibiców
90'
6 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
gwizdy na trybunach, gdyż kolejne zagranie Zagłębia na "urwanie" czasu
90+1
Żółtą kartką został ukarany Jończy (Zagłębie Sosnowiec).
90+1
w polu karnym pada Skóra (ARKA Gdynia), sędzia nakazał grać dalej
90+2
celnie główkował Marcus (ARKA Gdynia)
90+2
Bielikow (Zagłębie Sosnowiec) złapał piłkę i choć nie musiał upadł z nią na boisko, aby znów zyskać na czasie
90+3
Żółtą kartką został ukarany Korzeniowski (Zagłębie Sosnowiec).
90+4
Zagłębie Sosnowiec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Machała, w jego miejsce wchodzi Duriska.
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 1:1
Prezes Kołakowski na prezentacji mówił o 6 punktach po dwóch meczach, którymi Arka u siebie rozpocznie sezon. Już widać, że ten cel nie zostanie zrealizowany. W spotkaniu z Zagłębiem zabrakło skuteczności. Z 6 celnych strzałów tylko 1 znalazł drogę do siatki. I to gola strzelił 21-letni debiutant Bednarski (ARKA Gdynia), a nie ci, którzy w żółto-niebieskich barwach przede wszystkim powinni odpowiadać za jakość w ofensywie.
Zagłębie nieźle wyglądało piłkarsko, ale tylko do zdobycia wyrównującego gola. Właściwie Arka go sprezentowała, doprowadzając do rzutu karnego.
Potem goście ograniczyli się jedynie do obrony punktu. Zwalniali grę nie tylko w sportowy sposób, co powodowało nerwowość na boisku.

18 Sandecja Nowy Sącz 1 0 0 1 0:3 0
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach. Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.
Tabela wprowadzona: 2021-08-01