AZS AWF Warszawa - SMS Gdańsk 35:34

23 października 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Niewiele brakowało, by piłkarze ręczni SMS Gdańsk jako pierwsi urwali punkt AZS AWF Warszawa. Podopieczni Jana Prześlakiewicza w siódmej kolejce w I lidze zagrali awansem w stolicy. Z liderem przegrali wyraźnie pierwszą połowę 10:20, ale gdy zabrzmiał końcowy gwizdek było 34:35.

SMS: Wróbel, Turowski - Mielczewski 11, Jeżewski 3, Skierś, Ćwikliński 9, Popławski, Masiak 5, Stankiewicz 2, Zart, Adamczak 2, Kwiatkowski 1, Petela, Frąszczak 1.

SMS poprosiła akademików o przyspieszenie gry, bo aż dziesięciu zawodników przekazuje do kadry narodowej. Rywale wyrazili zgodę, ale pod warunkiem, że zmieni się także gospodarz spotkania. Grano w Warszawie, a w drugiej rundzie drużyny stawią się przy ul. Kołobrzeskiej.

- Już w poprzednim sezonie, gdy spadali z ekstraklasy, warszawscy zawodnicy dali się poznać z bardzo ostrej gry. W pierwszej połowie moi podopieczni wystraszyli się. Walczyli tylko do dwunastej minuty, kiedy przegrywaliśmy 7:8. Potem przez dziewięć minut nie zdobyliśmy bramki. Straciliśmy osiem po kolei. Dopiero reprymenda w szatni przywołała zespół do porządku. W drugiej połowie zagraliśmy bardzo dobrze w obronie, a po przechwycie piłki wyprowadzaliśmy kontry - relacjonuje Jan Prześlakiewicz, trener SMS.

W szybkim ataku najlepiej czuli się skrzydłowi - Paweł Mielczewski i Paweł Ćwikliński. Po ich trafieniach SMS doszła na 31:33. Trener Prześlakiewicz zarządził przez ostatnie cztery minuty grę każdy swego. Tomasz Jeżewski zdobył kontaktową bramkę, a potem było jeszcze 20 sekund gry w przewadze i szansa na remis. Niestety, nie udało się rzucić.

Do kadry młodzieżowej SMS przekazała: Jeżewskiego, Wróbla, Turowskiego i Stankiewicza, a na zgrupowanie juniorskiej reprezentacji pojechali: Zart, Adamczak, Kwiatkowski, Stromski, Witkowski i Popławski.

W I-ligowej tabeli prowadzi AZS AWF z 14 punktami. Gdańszczanie mają 6 punktów i zajmują 6. miejsce.

Opinie (2)

• a co z .............

Mam pytanie dlaczego do kadry juniordkiej nie zostal powolany Lukasz Masiak. Chodze na mecz 1b i on tam sporo gra a jest w wiekuu juniorskim.