Worek medali lekkoatletów w MMP

11 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat)
aktualizacja: godz. 12:56 (11 września 2015)
Agnieszka Karczmarczyk zdobyła dwa tytuły młodzieżowej mistrzyni Polski, wygrywając bieg na 400 metrów przez płotki oraz wraz z koleżankami z AZS AWFiS Gdańsk sztafetę 4x400 metrów. Agnieszka Karczmarczyk zdobyła dwa tytuły młodzieżowej mistrzyni Polski, wygrywając bieg na 400 metrów przez płotki oraz wraz z koleżankami z AZS AWFiS Gdańsk sztafetę 4x400 metrów.

Trójmiejscy lekkoatleci zakończyli starty w głównych imprezach sezonu letniego dziesięcioma medalami zdobytymi w 32. młodzieżowych mistrzostwach Polski. Połowa z nich była ze złota. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawała Agnieszka Karczmarczyk indywidualnie i wraz z koleżankami ze sztafety AZS AWFiS Gdańsk. Ponadto tytuły wywalczyli reprezentanci SKLA Sopot: Patryk Dobek i Marcelina Witek oraz sprinter Floty Gdynia - Przemysław Słowikowski.

KOMPLET WYNIKÓW MMP 2015 W LEKKOATLETYCE

Blisko połowę trójmiejskiego dorobku medalowego w mistrzostwach lekkoatletów do 23 lat zdobyli przedstawiciele AZS AWFiS Gdańsk. Agnieszka Karczmarczyk po złoto na 400 metrów przez płotki pobiegła w czasie nowego rekordu życiowego (57.81). W płaskim biegu na tym samym dystansie zajęła 5. miejsce (54.82), tracąc do medalu około 0,4 sekundy. Natomiast z kolejnego tytułu w Białymstoku 21-latka cieszyła się po sztafecie 4x400 metrów. Wraz z: Klaudią Gołąbek, Martyną KuźnickąAleksandrą Maliszewską uzyskała czas 3:41.96.

Konkurencją najbardziej zdominowaną na mistrzostwach przez Trójmiasto okazał się żeński rzut oszczepem. Złotą medalistką została Marcelina Witek (SKLA Sopot), która osiągnęła wynik 53.55 metra. Druga była Agnieszka Grubba (AZS AWFiS Gdańsk), która poprzestała na rezultacie 48.90 m.

Kilka godzin później Witek próbowała zdobyć jeszcze drugi medal. Jednak mimo uzyskania najlepszego wyniku w sezonie pchnięcie na odległość 13.41 wystarczyło jedynie do 5. miejsca w konkursie kulomiotek.

DOBEK MŁODZIEŻOWYM MISTRZEM EUROPY INDYWIDUALNIE I WICEMISTRZEM W SZTAFECIE. PRZYPOMNIJ SOBIE, JAK POSZŁO INNYM TRÓJMIEJSKIM LEKKOATLETOM

Natomiast dwukrotnie na podium w Białymstoku wbiegł Przemysław Słowikowski. Sprinter Floty Gdynia wygrał na 100 metrów (10.63), a na dwukrotnie dłuższym dystansie zdobył srebro (21.68), przegrywając tylko z aktualnym młodzieżowym mistrzem Europy na 200 metrów - Karolem Zalewskim (AZS UWM Olsztyn).

Ze zdobyciem krajowego tytułu nie miał problemów również inny złoty medalista z Tallinna. Patryk Dobek szybko zregenerował siły po powrocie z seniorskich mistrzostw świata, w których na 400 metrów przez płotki zajął 7. miejsce. Sopocianin w Białymstoku mógł pozwolić sobie na "spacerowe" tempo. Złoto odebrał po zwycięstwie w czasie 51.28. Przypomnijmy, że rekord życiowy podopiecznego Krzysztofa Szałacha z półfinałowego biegu w Pekinie wynosi 48.40.

W CIĄGU KWADRANSA DWOJE SOPOCKICH LEKKOATLETÓW WYSTĄPIŁO W FINAŁACH MISTRZOSTW ŚWIATA SENIORÓW

Warto podkreślić, że Witek, Słowikowski i Dobek w tym sezonie zdobyli wcześniej również złote medale mistrzostw Polski seniorów.

15 MEDALI DLA TRÓJMIASTA W MISTRZOSTWACH POLSKI SENIORÓW

Dwukrotną młodzieżową wicemistrzynią Polski została Syntia Ellward. Zawodniczka Floty zarówno na 800 jak i na 1500 metrów uległa jedynie podwójnej półfinalistce mistrzostw świata seniorek na tych dystansach oraz młodzieżowej wicemistrzyni Europy na 1500 m - Sofii Ennaoui.

W dłuższym z biegów gdynianka uzyskała czas 4:34.11. Natomiast dwa okrążenia stadionu pokonała w 2:06.40.

Brązowy medal w Białymstoku zdobył Damian Gałkowski. Zawodnik AZS AWFiS 3000 m z przeszkodami pokonał w czasie 9:26.02.

Niewiele zabrakło, aby dorobek Trójmiasta w tych mistrzostwach był jeszcze pokaźniejszy. Marcinowi Grudce do brązu na 110 metrów przez płotki zabrakło zaledwie 0,01 sekundy! Zawodnik Floty z wynikiem 14.57 był czwarty.

Sopockiej sztafecie 4×400 metrów (Dobek, Łukasz Smolnicki, Michał Mirowski, Damian Ruszkiewicz) do podium zabrakło 0.13 sekundy. Sklasyfikowana została na 4. miejscu.

W skoku w dal 7 centymetrów do 3 miejsca zabrakło Mateuszowi Kuczewskiemu. Przedstawiciel Lechii Gdańsk uzyskał swój najlepszy wynik sezonu (7.10), co dało mu 5. lokatę.

Warto też odnotować pracowitość Tomasza Szmytkowskiego. Zawodnik AZS AWFiS wystąpił aż w trzech konkurencjach, plasując się na 6. (400 m), 7. (200 m) i 8. miejscu (sztafeta 4x400). Natomiast akademicka sztafeta kobiet 4x100 zajęła 6. pozycję.

Opinie (5)

• Dobek ma niespożyte siły

a swoją drogą pewnie gdyby klub nie musiał zdobyć jakiś punktów za które potem ma kasę to chyba chłopakowi można było ten start, a właściwie 2 starty bo jeszcze sztafeta
    darować nabiegał się już w tym roku dosyć
    a z punktu szkoleniowego pewnie taki start niewiele daje

• 0 0

• Super wyniki !!!

Pomimo niewygodnego terminu rozgrywania mistrzostw start zawodników z Pomorza bardzo, bardzo udany... Gratulacje da wszystkich medalistów i finalistów oraz ich trenerów :)))

• 2 0

• Syntia zdobyła dwa medale srebrne na 800 i na 1500 m (1)

Odpowiedź redakcji:

Dziękujemy za sugestię. Treść została poprawiona.

• 1 0

• a kiedy wygra z Sonią?

• 0 0

• Sonia jest zawodnikiem predysponowanym do medali nawet IO przy dobrym prowadzeniu

a nie za szybkim eksploatowaniu na każdych zawodach / mityngach. To połączenie genów polskich z marokańskimi może dać rewelacyjne efekty. Syntia ma po rodzicach
    charakter do ciężkiej pracy i jeszcze wybrzeżowi kibice będą dzięki niej mieli wiele radości.