Aluron Virtu CMC Zawiercie - Trefl Gdańsk 0:3. Kolejne nerwowe końcówki

dak.
4 grudnia 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Trefl Gdańsk

Pablo Crer (nr 18) zdobył 13 punktów i został nagrodzony statuetką najlepszego gracza z Aluron Virtu CMC Zawiercie. Pablo Crer (nr 18) zdobył 13 punktów i został nagrodzony statuetką najlepszego gracza z Aluron Virtu CMC Zawiercie.

Trefl Gdańsk wygrał na wyjeździe z Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:0 (25:17, 26:24, 26:24). To kolejne zwycięstwo gdańskich siatkarzy w odstępie dwóch dni. Podobnie jak w poniedziałek z MKS Będzin, tak i w środę nie obyło się bez nerwów. Dwa z trzech setów rozgrywane były na przewagi. "Gdańskie Lwy" wskoczyli na czwartą pozycje w PlusLidze.

ALURON: Waliński 8, Malinowski 20, Ferreira 3, Kania 6, Verhees 2, Masny, Andrzejewski (libero) oraz Ferens 8, Dosanjh, Koga (libero)

TREFL: Filipiak 14, Janusz 2, Schott 8, Halaba 12, Crer 13, Grzyb 4, Olenderek (libero) oraz Mordyl 1, Jakubiszak, Majcherski (libero)

Spotkanie Aluron Virtu CMC Zawiercie z Treflem Gdańsk zostało rozegrane awansem z 12. kolejki. Dla podopiecznych Michała Winiarskiego to drugi w odstępie niespełna 48 godzin mecz. Przypomnijmy, że "Gdańskie Lwy" w poniedziałek pokonały na wyjeździe MKS Będzin (3:1).

Grzegorz Ryś: Michał Winiarski pokazał, że nie boi się

Spotkanie rozpoczęło się od skutecznego ataku Alexandre Ferreiry. Chwilę później odpowiedzieć mógł Wojciech Grzyb, ale najbardziej doświadczony siatkarz Trefla uderzył w aut. Śladami kolegi poszli niestety: Ruben SchottBartosz Filipiak, którzy również nie potrafili trafić w boisko w pierwszych minutach gry.

Grzyb i Filipiak zrehabilitowali się w kolejnej fazie, a gdy asem serwisowym popisał się Pablo Crer, goście wyszli na pierwsze prowadzenie tego dnia. Tego już nie oddali, a ponadto miejscowi mieli problemy z wyprowadzeniem kończącego ataku. Potrafili jednak zniwelować stratę z 6 do 3 punktów od stanu 11:17.

W końcówce seta równych sobie nie miał Filipiak, który kończył większość akcji ekipy z Gdańska. Pierwszą piłkę setową dla rywali oddał Wojciech Ferens po błędzie na zagrywce. Kropkę nad "i" postawił Schott, po ataku którego goście zwyciężyli do 17.

Druga partia zaczęła się z kolei od asa serwisowego Marcina Walińskiego. Zespół Winiarskiego długo nie potrafił objąć prowadzenia. Sztuki tej dokonał dopiero po kontrze Grzyba (13:14), ale radość nie trwała długo, bo blok zawiercian z Marcinem Kanią funkcjonował należycie (17:15). To było jednak na tyle, bo 3-punktową serią odpowiedzieli rywale, m.in. za sprawą Marcina Janusza, który punktował bezpośrednio z zagrywki.

Gdy wydawało się, że będzie to kolejna łatwa końcówka seta, siatkarze Aluron Virtu obronili aż 4 piłki setowe, a prawdziwe show zademonstrował Mateusz Malinowski, który dwukrotnie posłał idealną zagrywkę. Jego serię przerwał Filipiak, a chwilę później zablokowany został Ferens. Druga partia zakończyła się wynikiem 26:24.

MKS Będzin - Trefl Gdańsk 1:3. Relacja oraz wystawianie ocen siatkarzom i trenerowi

Początek trzeciego seta do złudzenia przypominał dwa poprzednie. Oba zespoły wymieniały się ciosami, ale górą byli gospodarze. Gdańszczanie pierwszą przewagę objęli dopiero po ataku Schotta przy wyniku 12:11 i utrzymywali ją przez długi czas.

Od remisu 20:20 ponownie oglądaliśmy zaciętą walkę, ale dobrą dyspozycja wykazywał się szczególnie Pablo Crer. Pierwszą piłkę meczową zdobył natomiast Halaba, a gdy Malinowski chciał raz jeszcze doprowadzić do stanu, został zablokowany.

14 MKS Będzin 8 0 8 5:24 0
Po sezonie zasadniczym (każdy z każdym mecz i rewanż) 8 najlepszych drużyn awansuje do play-off, a najsłabszy zespół zostanie zdegradowany z PlusLigi.
Tabela wprowadzona: 2019-12-04

Wyniki 8 kolejki

• MKS Będzin - TREFL GDAŃSK 1:3 (28:30, 25:22, 23:25, 27:29)
  • Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:22, 22:25, 17:25, 32:30, 15:13)
  • Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - GKS Katowice 3:1 (25:22, 24:26, 25:18, 25:17)
  • Ślepsk Malow Suwałki - Cuprum Lubin 0:3 (12:25, 21:25, 22:25)
  • Aluron Virtu CMC Zawiercie - Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (23:25, 19:25, 25:21, 17:25)
  • Verva Warszawa Orlen Paliwa - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (20:25, 25:22, 25:15, 25:18)
  • Visła Bydgoszcz - Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:22, 18:25, 20:25, 27:25, 8:15)
  • awansem z 12. kolejki:
  • Aluron Virtu CMC Zawiercie - TREFL GDAŃSK 0:3 (17:25, 24:26, 24:26)
dak.

Opinie (8)

• Dziękuję

Mało kto wierzył w zwycięstwo Trefla. Piękny mecz, wspaniała drużyna. Brawo

• 46 0

• zaimponowali mi tym meczem,szybkie rozegranie,brawo!

• 37 0

• Gratulacje!!!!!!!

Liczyłam po cichu chociaż na 1 punkt a tu taaaaka miła niespodzianka... Super chłopaki! Do zobaczenia w Ergo w niedzielę. Będzie moc!!!

• 37 0

• To pierwszy skład Trefla w historii w pełni zasługujący na miano "Gdańskie Lwy"
    Walczą jak lwy. Brawo !
    Teraz wiem ,że z Zaksą łatwo nie sprzedadzą skóry.

• 40 1

• Brawoooooooo!!!!

2 sety do 24!!! Chłopaki pokazali, że nie pękają i walczą do końca-Brawo!!!
    ps:i jak się okazuje, można i bez Gwiazd walczyć, do tego trochę starszawych, trochę młodych i jak jest duch w drużynie to dają radę-Super!!

• 35 0

• jestem pod wrażeniem a mieli byc chłopcami do bicia a tu suprays pozytywny szkoda 3 punktów z Olsztynem i punktu z Bydgoszczą i tak jest powyżej oczekiwań i do boju!!!!!!!!!

• 32 1

• Brawo Panowie!

Mamy czwarte miejsce w tabeli. Nikt przed sezonem na nas nie stawiał, wielki szacunek za tak piękną walkę :)

• 33 0

• Nie spodziewałem się ulokowania Trefla tak wysoko w tabeli. Brawo Panie Winiarski i drużyno ! Jak wygrają z Zaksą to będzie sensacja !