Amerykanki poprowadziły do zwycięstw

Marta
21 września 2012 (artykuł sprzed 11 lat)

Koszykarki BI Gdynia dwukrotnie pokonały na własnym parkiecie mistrzynie Szwecji - Telge Basket. W czwartek gdynianki wygrały 64:58, zaś w piątek 65:63.

W pierwszym spotkaniu gdynianki bardzo szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie dzięki Amerykankom: Leah Kassing (11 pkt, 6 zb.) oraz Antonii Bennett (9 pkt, 3 zb.). Do przerwy było 41:24. W drugiej części gry Szwedki zaczęły odrabiać straty i po 3 kwartach było 54:47 dla gospodyń.

W czwartej odsłonie meczu długo trwała walka kosz za kosz trwała ponad 6 minut, a na tablicy wyników przewaga zmieniała się w przedziale 2 - 6 punktów. Jednak dzięki świetnej postawie Kassing oraz Lorin Dixon (19 pkt), gdynianki wygrały 64:58.

BI Gdynia: Kassing 19, Dixon 13, Bennett 9, Bandyk 9, Rhea 7, Śnieżek 7, Marciniak, 7, Jakubiuk 4.

W drugim meczu to zespół ze Szwecji bardzo szybko wyszedł na prowadzenie 7:0 i zaczęły kontrolować przebieg spotkania. Gdynianki zdołały wyrównać dopiero w 9 min. (20:20).

W drugiej kwarcie pierwsze punkty zdobyła Antonia Bennett, chwilę później dwoma "oczkami" odpowiedziała Devona Allgood. Przez kolejne trzy minuty ani gdynianki, ani przyjezdne nie mogły skutecznie zakończyć swoich akcji. Niemoc rzutową jako pierwsze przełamały gdynianki. Po dwudziestu minutach było 37:34, a w trzecia kwarta rozpoczęła się kolejnymi dwoma punktami Kassing.

W tej odsłonie meczu oba zespoły grały niezwykle nieskutecznie, popełniając bardzo wiele błędów zarówno w ataku, jak i w obronie zdobywając łącznie zaledwie 18 punktów. Wśród gdynianek wciąż najskuteczniejsza była Bennett. W ostatniej kwarcie meczu wsparła ją Kassing. Środkowa w czwartek kwarcie zdobyła 7 "oczek", w dużej mierze przyczyniając się do zwycięstwa BI Gdynia w tym meczu.

Najwięcej punktów dla BI Gdynia: Bennett 18, Rhea 14, Kassing 11.

Poprzednie sparingi BI Gdynia
16 września (Gdynia) - przeczytaj relację
Matizol Lider Pruszków 67:85 (24:22, 27:19, 14:13, 20:13)
Bennett 19, Dixon 18, Kassing 12, Bandyk 9, Duraj 4, Rhea 2, Śnieżek 2
Artego Bydgoszcz 78:63 (19:19, 22:16, 14:9, 23:19).
Rhea 14, Bandyk 12, Małaszewska 11, Bennett 10, Śnieżek 9, Dixon 9, Duraj 7, Marciniak 4 Kassing 2

17 września (Gdynia) - przeczytaj relację
Horyzont Mińsk 64:71 (15:25, 18:15, 16:16, 15:15)
Bennett 16, Małaszewska 11, Bandyk 11, Dixon 9, Kassing 8 Duraj 5, Marciniak 2, Rhea 2, Śnieżek 0.

Trojmiasto.pl ma swoją redakcję w Gdyni!
Dzięki temu będziemy jeszcze bliżej mieszkańców Gdyni i ich problemów.
Pracujemy na trzecim piętrze Transatlantyka, przy
Placu Kaszubskim 17/307 zobacz na mapie Gdyni.
Piszcie do nas na adres
gdynia@trojmiasto.pl, dzwońcie pod nr 58 321 95 50 lub po prostu przychodźcie.
Marta

Opinie (7)

• Ekstra, tylko ta nazwa !!

• 7 1

• (1)

MIstrz Szwecji przegrywa z naszą nową drużyną - i to 2 razy?
    to jest budujące. Może coś z tego będzie.

• 6 1

• To sprawdź jaką "potęgą" jest Szwecja w koszykówce...

... i jak wszyscy drżą przed mistrzami ichniej ligi.

• 0 1

• Co to jest Bi Gdynia?

• 1 6

• BI to skrót od Basketball Investments : ) (1)

• 6 3

• nie rozumiem skąd te minusty

sprawdźcie sobie w internecie

• 4 1

• Zespół Telge gra w Pucharze Europy a żeńskie drużyny narodowe mają lepsze wyniki w każdej kategorii wiekowej

Z polskich drużyn Can-Pack i CCC grają w Eurolidze. Pozostałe zbierają kasę by zagrać o brąz mistrza krajowego podwórka. kadra narodowa pod wodzą Winnickiego a przetrzebiona przez guru trenerów Maciejewskiego nie awansowała do finałów ME-2013.