Koszykówka. Arka przegrała z Anwilem. Mecz o finał w niedzielę w Gdyni

23 maja 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

James Florence w czwartym meczu półfinału rzucił Anwilowi 38 pkt. Nie zdołał jednak wprowadzić gdynian do finału EBL. Decydujące starcie serii odbędzie się w niedzielę w Gdynia Arenie. James Florence w czwartym meczu półfinału rzucił Anwilowi 38 pkt. Nie zdołał jednak wprowadzić gdynian do finału EBL. Decydujące starcie serii odbędzie się w niedzielę w Gdynia Arenie.

Koszykarze Arki Gdynia przegrali na wyjeździe z Anwilem Włocławek 85:90 (25:26, 27:16, 14:25, 19:23). Nie wystarczyło fenomenalne 38 pkt Jamesa Florence'a. Gdynianie pozwolili mistrzom Polski wyrównać stan rywalizacji w półfinale Energa Basket Ligi na 2-2. Zwycięzcę serii do trzech wygranych poznamy w niedzielę. Decydujący mecz odbędzie się w Gdynia Arenie o godz. 20. W finale czeka Polski Cukier Toruń.

Lichodiej 16 (2x3), Ignerski 10 (2x3), Simon 8 (1x3, 4 as.), Almeida 8 (1x3), Łączyński 7 oraz Broussard 25 (1x3), Szewczyk 7 (1x3), Zyskowski 6 (8 zb.), Michalak 3
Sędziowie: Ćmikiewicz, Wierzman, Andrzejewski
Florence 38 (8x3), Bostic 18 (1x3, 5 as.), Ginyard 5 (1x3, 8 zb.), Wyka 2, Wołoszyn 2 oraz Garbacz 7 (1x3), Szubarga 5 (1x3), Łapeta 6, Ponitka 2, Dulkys 0

Na zwycięzcę półfinałowej rywalizacji pomiędzy Anwilem a Arką czeka już Polski Cukier Toruń, który w trzech meczach odprawił Stelmet Enea BC Zielona Góra.
Arka zagra dziś bez Roberta Upshawa, który doznał kontuzji stopy w 5. minucie poprzedniego meczu.
1'
Rozpoczęła się I kwarta
1'
Pierwsza piłka dla gdynian
1'
Nie trafia spod kosza Bostic (ARKA Gdynia)
za 3 punkty
1'
[3:0] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Almeida (Anwil Włocławek).
za 2 punkty
1'
[3:2] 2 punkty zdobywa Wyka (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
2'
[3:4] 2 punkty na raty spod kosza zdobywa Wyka (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
2'
[3:6] 2 punkty zdobywa Wołoszyn (ARKA Gdynia). Akcja po stracie gospodarzy
3'
Simon (Anwil Włocławek) niecelnie zza łuku
za 2 punkty
3'
[3:8] 2 punkty z faulem po wejściu pod kosz zdobywa Florence (ARKA Gdynia).
3'
Florence (ARKA Gdynia) pudłuje rzut osobisty
3'
Nie trafia spod kosza Lichodiej (Anwil Włocławek)
za 2 punkty
3'
[3:10] 2 punkty zdobywa Florence (ARKA Gdynia). Znakomite wejście pod kosz
za 2 punkty
3'
[5:10] 2 punkty z faulem zdobywa Almeida (Anwil Włocławek).
za 1 punkt
4'
[6:10] Rzut wolny trafia Almeida (Anwil Włocławek).
4'
Florence (ARKA Gdynia) nie trafił zza łuku
za 3 punkty
4'
[9:10] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szewczyk (Anwil Włocławek).
za 2 punkty
4'
[9:12] 2 punkty wsadem zdobywa Łapeta (ARKA Gdynia).
5'
Fauluje w ataku Bostic (ARKA Gdynia)
5'
Szewczyk (Anwil Włocławek) nie trafia za 3
5'
Błąd kroków popełnił Almeida (Anwil Włocławek)
za 2 punkty
6'
[11:12] 2 punkty zdobywa Łączyński (Anwil Włocławek). Szybka kontra po przechwycie Simona
za 3 punkty
6'
[11:15] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Florence (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
7'
[13:15] 2 punkty zdobywa Lichodiej (Anwil Włocławek). Zebrał po niecelnej trójce
za 3 punkty
7'
[13:18] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szubarga (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
7'
[15:18] 2 punkty z faulem zdobywa Michalak (Anwil Włocławek).
za 1 punkt
7'
[16:18] Rzut wolny trafia Michalak (Anwil Włocławek).
wolne (trafione oba)
7'
[16:20] Bostic (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
7'
[18:20] Simon (Anwil Włocławek) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
8'
[18:22] 2 punkty wsadem zdobywa Łapeta (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
8'
[21:22] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty z faulem zdobywa Simon (Anwil Włocławek).
za 1 punkt
8'
[22:22] Rzut wolny trafia Simon (Anwil Włocławek).
za 3 punkty
9'
[22:25] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Garbacz (ARKA Gdynia), zaraz po wejściu na parkiet!
za 2 punkty
9'
[24:25] 2 punkty zdobywa Broussard (Anwil Włocławek).
za 2 punkty
10'
[26:25] 2 punkty zdobywa Szewczyk (Anwil Włocławek).
10'
Koniec I kwarty. Anwil prowadzi z Arką 26:25, choć gdynianie zaczęli mecz od prowadzenia 10:3
11'
Rozpoczęła się II kwarta
za 2 punkty
12'
[26:27] 2 punkty zdobywa Garbacz (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
12'
[28:27] 2 punkty zdobywa Broussarf (Anwil Włocławek).
za 3 punkty
12'
za 2 punkty
13'
[30:30] 2 punkty zdobywa Broussard (Anwil Włocławek).
13'
Pudłuje Florence (ARKA Gdynia)
za 3 punkty
14'
[30:33] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ginyard (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
14'
[32:33] 2 punkty zdobywa Broussard (Anwil Włocławek).
za 2 punkty
14'
[32:35] 2 punkty zdobywa Bostic (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
14'
[34:35] 2 punkty zdobywa Broussard (Anwil Włocławek).
15'
Broussard (Anwil Włocławek) pudłuje zza łuku
za 2 punkty
15'
[34:37] 2 punkty zdobywa Szubarga (ARKA Gdynia).
czas
15'
Przerwa na żądanie (Anwil Włocławek).
16'
[34:39] Bostic (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
16'
Nie trafia spod kosza Almeida (Anwil Włocławek)
za 2 punkty
17'
[34:41] 2 punkty zdobywa Bostic (ARKA Gdynia).
wolne (tylko 1 trafiony)
17'
[35:41] Tylko jeden rzut wolny trafia Łączyński (Anwil Włocławek).
17'
Ginyard spudłował zza łuku
za 3 punkty
18'
[35:44] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bostic (ARKA Gdynia).
czas
18'
18'
Szewczyk (Anwil Włocławek) niecelnie za 3, zbiera Łączyński (Anwil Włocławek) i jest faulowany
18'
[36:44] Tylko jeden rzut wolny trafia Łączyński (Anwil Włocławek).
za 2 punkty
18'
[38:44] 2 punkty zdobywa Almeida (Anwil Włocławek).
czas
18'
Przerwa na żądanie (ARKA Gdynia).
18'
Przeciska sie pod kosz Bostic (ARKA Gdynia), ale nie trafia
19'
Sporo faulu i przepychanek w tej części gry
19'
[40:44] Lichodiej (Anwil Włocławek) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
19'
19'
Pudłuje zza łuku Simon (Anwil Włocławek)
za 2 punkty
20'
[40:49] 2 punkty zdobywa Florence (ARKA Gdynia).
20'
[42:49] Lichodiej (Anwil Włocławek) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
Pudłuje z dystansu Łączyński (Anwil Włocławek)
za 3 punkty
20'
20'
Koniec Ii kwarty. Arka prowadzi z Anwilem 52:42
Do przerwy świetnie widowisko w Hali Mistrzów. Arka prowadziła różnicą 7 pkt, by potem oddać prymat Anwilowy. Na przerwę znów zeszli jednak z prowadzeniem, tym razem różnicą 10 pkt. Ogromną zasługę ma w tym Florence (ARKA Gdynia), który zdobył 18 pkt i trafił aż cztery razy zza łuku. Wśród gospodarzy najlepiej punktuje Broussard (10). Gdynianie trafili 8/15 prób za 3 pkt, gdy Anwil zaledwie 3/14.
21'
Rozpoczęła się III kwarta
za 2 punkty
21'
[42:54] 2 punkty zdobywa Florence (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
21'
[44:54] 2 punkty zdobywa Lichodiej (Anwil Włocławek).
za 2 punkty
22'
[44:56] 2 punkty zdobywa Florence (ARKA Gdynia).
22'
[46:56] Szewczyk (Anwil Włocławek) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
22'
[46:59] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Florence (ARKA Gdynia). Ma już na koncie 25 pkt!
za 2 punkty
22'
[48:59] 2 punkty zdobywa Łączyński (Anwil Włocławek).
23'
Niecelnie zza łuku Florence (ARKA Gdynia)
23'
Nie trafia zza łuku również Almeida (Anwil Włocławek)
23'
Nie trafia spod kosza Florence (ARKA Gdynia)
za 3 punkty
24'
[51:59] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Ignerski (Anwil Włocławek).
24'
Garbacz (ARKA Gdynia) nie trafia za 3
25'
[53:59] Ignerski (Anwil Włocławek) wykorzystuje oba rzuty wolne.
25'
[54:59] Tylko jeden rzut wolny trafia Broussard (Anwil Włocławek).
za 2 punkty
25'
[56:59] 2 punkty zdobywa Broussard (Anwil Włocławek).
czas
25'
26'
Dulkys (ARKA Gdynia) nie trafia za 3
za 3 punkty
27'
[59:59] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Broussard (Anwil Włocławek).
za 2 punkty
27'
[59:61] 2 punkty zdobywa Florence (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
28'
[61:61] 2 punkty zdobywa Broussard (Anwil Włocławek).
za 3 punkty
28'
28'
30 pkt ma już na koncie Florence (ARKA Gdynia)
za 2 punkty
29'
[63:64] 2 punkty zdobywa Lichodiej (Anwil Włocławek).
za 2 punkty
29'
[63:66] Po efektownym wsadzie 2 punkty z faulem zdobywa Garbacz (ARKA Gdynia).
29'
Garbacz (ARKA Gdynia) nie trafia rzutu wolnego.
30'
[65:66] Zyskowski (Anwil Włocławek) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
30'
[67:66] 2 punkty zdobywa Broussard (Anwil Włocławek).
30'
Złe podanie Florence'a (ARKA Gdynia) i strata piłki
30'
Zyskowski (Anwil Włocławek) nie trafia spod kosza
30'
Koniec III kwarty. Arka przegrywa z Anwilem 66:67
30'
W III kwarcie Florence (ARKA Gdynia) zdobył 12 z 14 pkt Arki.
31'
Rozpoczęła się IV kwarta
za 2 punkty
31'
[69:66] 2 punkty spod kosza zdobywa Broussard (Anwil Włocławek). Zebrał piłkę po niecelnej trójce Michalaka
za 3 punkty
31'
32'
Ignerski pudłuje zza łuku
32'
[71:69] Zyskowski (Anwil Włocławek) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
33'
czas
33'
za 3 punkty
33'
[77:69] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Lichodiej (Anwil Włocławek).
za 2 punkty
34'
[77:71] 2 punkty zdobywa Łapeta (ARKA Gdynia).
za 3 punkty
34'
czas
34'
35'
[80:73] Florence (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
35'
[82:73] 2 punkty zdobywa Ignerski (Anwil Włocławek).
36'
[82:74] Tylko jeden rzut wolny trafia Bostic (ARKA Gdynia).
za 2 punkty
36'
[84:74] 2 punkty zdobywa Broussard (Anwil Włocławek).
za 3 punkty
36'
czas
36'
37'
[84:79] Boostic (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
37'
Broussard (Anwil Włocławek) pudłuje oba rzuty wolne
38'
Zza łuku pudłuje z trudnej pozycji Florence (ARKA Gdynia)
38'
[84:81] Ponitka (ARKA Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
38'
[84:83] 2 punkty zdobywa Bostic (ARKA Gdynia). Trafia z faulem!
czas
38'
38'
Bostic (ARKA Gdynia) nie trafił rzutu wolnego
39'
Błąd 5 sekund po stronie Anwilu
39'
Bostic (ARKA Gdynia) nie trafia za 3
za 2 punkty
39'
[86:83] 2 punkty zdobywa Simon (Anwil Włocławek).
40'
Florence (ARKA Gdynia) nie trafia zza łuku, piłka odbija się od obręczy!
40'
Czwarty faul Florence'a (ARKA Gdynia)
40'
[87:83] Tylko jeden rzut wolny trafia Łączyński (Anwil Włocławek).
40'
Wołoszyn (ARKA Gdynia) nie trafia spod kosza
za 2 punkty
40'
[87:85] 2 punkty wsadem zdobywa Ginyard (ARKA Gdynia).
40'
[88:85] Tylko jeden rzut wolny trafia Broussard (Anwil Włocławek).
40'
Florence (ARKA Gdynia) nie trafia spod kosza
40'
Faulowali gdynianie. 2.8 sekundy do końca i rzuty wolne dla Anwilu
40'
[90:85] Zyskowski (Anwil Włocławek) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Koniec meczu. Anwil pokonał Arkę 90:85. Wyrównał stan rywalizacje w półfinale na 2-2. O awansie do finału rozstrzygnie niedzielny mecz w Gdyni o godz. 20.

• Gniazdowy

W tym ważnym meczu powinno nas być minimum 5tys a doping powinien poprowadzić gniazdowy Arki.
        Tylko wtedy możemy zgotować im piekło.

• 8 5

• Koniecznie wydzielić sektory dla kibiców Anwilu !

Oni oprócz wydzielonych siedzą wszędzie i denerwują agresywnością.

• 3 8

• Marzenia się jednak spełniają

• 14 18

• Opinia wyróżniona

No cóż....cieżko walczyć z symulanctwem i brakiem kultury kibiców Anwilu (4)

Anwil pokazał anty-koszykówke symulując cały mecz...czego sędziowie nie chcieli zobaczyć.
    A szczyty chamstwa pokazali kibole anwilu biorąc przykład z kiboli legii.... jednak nie tylko w Warszawie jest dziadostwo z przypadku! Ale to znamienne dla zakompleksionych ludzi co pnie potrafią rywalizować sportowo!
    A co do Arki...ostatnia akcja i wjazd pod kosz...mając piłke na dogrywkę jak dla mnie to sabotaż! Czy trener Frasunkiewicz jest czy czegoś nie wiemy???

• 49 20

• Franc

Trener ??? Koń by się uśmiał

• 7 8

• Szczyt kultury (2)

To okrzyki z trybun do Florenca wypier......... no jak kibole ze stadionu, wstyd wstyd wstyd

• 24 4

• Na wsi tak mają.

• 19 7

• Nieładnie,Almeida,Simon nie są obrażani w Gdyni

• 0 0

• Kibice w niebieskiem i durzo przyjść (7)

• wystarczy jeśli bilety (2)

będą w piątek i w sobotę sprzedawane tylko w kasie. Telefoniczne rezerwacje ignorować. A internetową sprzedaż uruchomić w niedzielę o 15.

• (3)

Florek sam meczu nie wygra!Reszta to pomyłka!Kibiców Arki garstka!Żenada!Jacy kibice taki wynik!W niedziele kibice Anwilu dadzą pokaz dopingu i co by tu nie mówić są mistrzami w dopingowaniu!Stawiam na Anwil!Łapeta,Wyka i reszta to pionki!Przykre ale takie są fakty!

• 20 30

• Rozumiem, że Ty (2)

Byłeś na meczu i zdzierales gardło?

• 10 3

• (1)

Ja akurat nie jestem kibicem Arki ani Anwilu!Widok sektora gości żałosny!

• 9 4

• To nie jest żadna Arka tylko Asseco,
          prawdziwa Areczka to tylko piłka nożna i dlatego kosz nie jest traktowany poważnie jak widać przez kibiców!

• 1 1

• Spoko,mecz był w zasiegu ale troche nie wyszlo.walka była! (1)

brak Boba widoczny,W niedziele będzie bitwa!Wszyscy kibice kosza z Trójmiasta do Gdyni bo keczupy nas zaleja. AssecoArka do boju!

• 30 8

• Zaleją,zaleją!

• 4 6

• "MVP"

To Frasun.Najgorszy zawodnik meczu.Co do Łapety tym razem bez uwag .3 asysty i 6 pkt.100%.Wszystkie kotary odsłonić na niefzielę!

• 9 11

• Niech teraz pomyślą nad sensowną dystrybucja biletów na niedzielę (7)

Chyba że znów chcą grać jak na wyjeździe

• 38 4

• A jaka to jest "sensowna"? Zabronić przyjezdnym wchodzenia na mecz? (6)

Obudź się. Pustki na trybunach nie wzieły sie wczoraj ani tydzień ani miesiąc temu. Po prostu miejscowych przychodziło tylu jakie było zainteresowanie koszykówką w Gdyni. Przeważaca przewaga anwilowców na trybunach nie była dlatego, że kibice Arki nie mogli dostać biletów tylko dlatego, że jest ich po prostu tak niewielu. Taka jest smutna prawda.

• 6 4

• i po co taki złośliwy komentarz?

• 4 0

• Nie do końca. (2)

Na meczu z Legią było 2 tys ludzi.Wiadomo że czym atrakcyjniejszy mecz tym szansa na frekwencję większa więc spokojnie mozna liczyć że przyjdzie z 3 tys naszych-z drugiej strony z Włocławka przyjedzie pewnie ponad 2000. Tak więc nie dla wszystkich starczy miejsca. Bilety powinny być tak sprzedawane żeby nie zabrakło ich dla naszych kibiców-poza tym to decydujący mecz i nie można dopuścić żeby drużyna się czuła jak na wyjezdzie.

• 3 1

• Anwilowcy sami się określili na 700, w drugim 1100 i szacowali że z uwagi na godzinę meczu w niedzielę to jak będzie ponad 1100 to będzie sukces.
          Czyli gdyńskich kibiców będzie 3x więcej tylko trzeba drżeć ryja jak Anwil, co będzie o tyle łatwiejsze że mecz wygramy bez kłopotu

• 5 1

• pamietaj tylko, że cześć miejscowych to nie są specjalnie fani Arki

Owszem przyszli bo są fanami koszykówki i dlatego, że mecze rangi półfinałów już dawno nie odbywały się w trójmieście. Ale nie beda oni angazować się w aktywne kibicowanie i pewnie koszulek w barwach Arki tez nie maja albo nie chcą zakładać.

• 1 0

• i jednak się dało :)

bilety wyprzedane

• 1 0

• Obudź się sam. Po pierwsze to Gdynia jest gospodarzem,po drugie goście dostają tyle biletów ile przysługuje,po trzecie hala będzie pełna,po czwarte nie tylko przez Was,po piąte macie ograniczenie w biletach bo albo pijani albo buraki a po szóste Asseco

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 24 4 20 1927:2113 28

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 24 kolejki

• TREFL SOPOT - Arriva Polski Cukier Toruń 78:80 (27:17, 24:22, 18:16, 9:25)
  • KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA - Polski Cukier Start Lublin 90:82 (23:15, 26:17, 24:24, 17:26)
  • Śląsk Wrocław - Icon Sea Czarni Słupsk 67:65 (14:15, 13:14, 19:14, 21:22)
  • King Szczecin - Dziki Warszawa 90:72 (24:17, 19:16, 25:19, 22:20)
  • PGE Spójnia Stargard - Tauron GTK Gliwice 86:76 (27:19, 25:16, 16:23, 18:18)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 85:89 (22:25, 27:29, 20:13, 16:22)
  • Anwil Włocławek - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 75:93 (17:24, 21:12, 18:31, 19:26)
  • Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - Legia Warszawa 71:82 (20:27, 19:23, 16:17, 16:15)