Arka Gdynia - CCC Polkowice 85:56. Koszykarki rozgromiły mistrzynie Polski

Arka Gdynia - kosz. k.

Koszykarki Arki Gdynia wciąż są niepokonanym zespołem w Energa Basket Lidze. W meczu z mistrzyniami Polski najskuteczniejsza w drużynie była Maryja Papowa (nr 13), zdobywczyni 25 punktów. fot. Mateusz Słodkowski / trojmiasto.pl

Koszykarki Arki Gdynia rozgromiły na własnym parkiecie mistrzynie Polski - CCC Polkowice 85:56 (22:13, 19:12, 17:21, 27:10). Debiut zaliczyła Niemka Marie Gulich. Żółto-niebieskie wciąż są niepokonane w Energa Basket Lidze Kobiet.

ARKA: Papowa 25 (3x3), Balintova 19 (1x3), Greinacher 13, Kastanek 6 (2x3), Allen 5 (1x3) oraz Slamova 10 (1x3), Rembiszewska 3 (1x3), Podgórna 3 (1x3), Gulich 1, Niemojewska 0

CCC: Spanou 14 (2x3, 8 zb.), Filip 12 (1x3), Naczk 5 (1x3), Gajda 4 (1x3), Robinson 2 oraz Stallworth 7, Bojović 6 (1x3), Conde 6, Jackowska 0, Tyszkiewicz 0

W Arce Gdynia pierwszy raz wystąpiła Marie Gulich. Koszykarka wcześniej przebywała w Stanach Zjednoczonych, gdzie rywalizowała w lidze WNBA. Debiut zakończyła z jednym punktem.

Hitowe starcie 3. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet lepiej zaczęło się dla mistrzyń Polski. Miejscowe na pierwsze prowadzenie musiały czekać 3 minuty. Chwilę później żółto-niebieskie odskoczyły na 9 punktów i od tego momentu kontrolowały przebieg spotkania, wygrywając pierwszą partię 22:13.

Druga kwarta rozpoczęła się od trafienia z dystansu Marissy Kastanek, ale przyjezdne nawiązywały walkę, próbując gonić wynik. Skuteczne natomiast były Rebbeca Allen, Barbora BalibntovaMaryja Papowa, za sprawą których ponownie wzrosło prowadzenie. Do przerwy różnica wynosiła 16 punktów.

Po przerwie wciąż oglądaliśmy nacierające koszykarki Arki. W 25. minucie Papowa rzuciła kolejną trójkę, a przewaga zespołu Gundarsa Vetry wzrosła do 24 "oczek". Do końca partii gdynianki nie trafiły natomiast już ani razu, a drużyna z Polkowic odrabiała straty. Przed ostatnią osłoną na tablicy wyników widniał ostatecznie rezultat 58:46.

Koszykarki Arki wróciły szybko na wyznaczony tor, a popisy strzeleckie zaprezentowały Angelika SlamowaSonja Greinacher. Mistrzynie Polski chyba zbyt wcześnie złożyły broń, bo zdobyły w tej partii jedynie 10 punktów. Miejscowe nie zamierzały zaprzestać, dzięki czemu wygrały całe spotkanie 85:56.

Wyniki 3 kolejki:

• AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI - Widzew Łódź 59:84 (12:22, 23:26, 13:17, 11:19)
  • DGT POLITECHNIKA Gdańska - Energa Toruń 83:74 (26:11, 19:21, 24:21, 14:21)
  • ARKA GDYNIA - CCC Polkowice 85:56 (22:13, 19:12, 17:21, 27:10)
  • Wisła Kraków - Artego Bydgoszcz 65:61 (10:24, 17:14, 19:11, 19:12)
  • Ślęza Wrocław - Enea AZS Poznań 78:43 (15:12, 19:11, 14:8, 30:12)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 90:85 (24:16, 20:25, 25:22, 21:22)