Enea Gorzów Wlkp - Arka Gdynia 82:89. Koszykarki najadły się strachu

9 października 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Marissa Kastanek rzuciła dla Arki w Gorzowie Wlkp. 21 pkt. To ona zachowała zimną krew przy rzutach w końcówce meczu, gdy gdynianki były blisko wypuszczenia wygranej z rąk. Marissa Kastanek rzuciła dla Arki w Gorzowie Wlkp. 21 pkt. To ona zachowała zimną krew przy rzutach w końcówce meczu, gdy gdynianki były blisko wypuszczenia wygranej z rąk.

Koszykarki Arki Gdynia pokonały na wyjeździe zespół PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 89:82 (29:17, 22:19, 20:19, 18:27) w 2. kolejce Basket Ligi Kobiet. Podopieczne Gundarsa Vetry najadły się strachu w ostatnich 10 minutach. W ostatniej kwarcie ich przewaga zmalała z 24 do zaledwie 3 punktów, ale sukces na parkiecie wicemistrzyń Polski stał się faktem.

Enea: Copper 28 (8 zb.), Green 14, Juskaite 11 (1x3, 7 zb.), Maiga 6, Prezelj 5 oraz Keller 12 (4 as.), Dźwigalska 3 (1x3), Kaczmarczyk 2, Jackson 2, Matkowska 0

ARKA: Kastanek 21 (5x3), Allen 19 (5x3), Greinacher 12 (8 zb.), Balintova 11 (1x3), Papowa 10 oraz Slamova 16 (2x3), Rembiszewska 0, Wińkowska 0

Arka Gdynia najpierw awansowała do Euroligi, a następnie pewnym zwycięstwem zainaugurowała rozgrywki Basket Ligi Kobiet pokonując u siebie Katarzynki Toruń 77:50. W Gorzowie Wielkopolskim podopieczne Gundarsa Vetry poszły za ciosem, ogrywając wicemistrzynie Polski, choć nie obeszło się bez trudności.

Spotkanie gdynianki rozpoczęły od straty punktów, ale błyskawicznie przejęły inicjatywę. Na parkiecie szalała Rebecca Allen, która w pierwszych dwóch kwartach rzuciła 17 pkt. Do przerwy sama trafiła 5 na 7 prób zza łuku, gdy rywalki nie trafiły żadnej z dwóch.

Artego Bydgoszcz - DGT Politechnika Gdańska 92:54. Relacja, oceny

Do przerwy przyjezdne prowadziły 51:36, przy czym większość punktów dla gorzowianek zdobyła dobrze znana w Gdyni Kahleah Copper, liderka Arki sprzed dwóch sezonów.

Trzecia partia była wyrównana, ale i ją wygrały przyjezdne. Na ostatnie 10 minut Arka wyszła przy prowadzeniu 71:55, ale i wówczas trener Vetra nie był skłonny, aby specjalnie dać pograć rezerwowym. Gorzowianki rozpoczęły od serii od serii 11:0 i m.in. dzięki "trójce" Katarzyny Dźwigalskiej zbliżyły się na 66:71.

Mocne wejście gospodyń przerwała Marissa Kastanek, która najpierw trafiła za 2 pkt, a potem razem z Angeliką Slamovą rzuciły celnie zza łuku. Gorzowianki zaliczyły jednak kolejną serię, tym razem 8:0.

CCC Polkowice - AZS Uniwersytet Gdański 90:50. Relacja, oceny

Całe szczęście, że Arka przez pierwsze 30 minut wypracowała sporą przewagę, bo rzeczywiście zrobiło się gorąco. na 72 sekundy przed końcem gry Enea zbliżyła się na 80:83.

Końcówka należała jednak do Kastanek, która w ciągu 30 sekund zdobyła 5 pkt. Po tym jak trafiłą na 89:80, odpowiedziała jeszcze Copper, ale 3 sekundy nie wystarczyły już gorzowiankom na nic.

Wyniki 2 kolejki

• PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp - ARKA GDYNIA 82:89 (17:29, 19:22, 19:20, 27:18)
  • CCC Polkowice - AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI 90:50 (26:11, 28:14, 17:14, 19:11)
  • Artego Bydgoszcz - DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA 92:54 (20:19, 28:2, 24:15, 20:18)
  • CosinusMED Widzew Łódź - Ślęza Wrocław 53:70 (19:22, 11:21, 8:13, 15:14)
  • Katarzynki Toruń - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 62:92 (10:24, 14:24, 16:25, 22:19)
  • Enea AZS Poznań - Wisła Kraków przełożony na 17.12

• Podgórna (7)

Podgórna dalej równo zero pkt.Czyma poziom.

• 0 21

• Najpierw sprawdź, potem komentuj (6)

Trudno, aby jakiekolwiek zdobyła, jeśli trener w tym meczu nie dał jej szansy gry. Warto przynajmniej sprawdzić statystyki (nie mówiąc już o obejrzeniu meczu), zanim napiszesz kolejny ironiczny i nietrafiony komentarz.

• 14 2

• (1)

Też bym jej nie dał szansy

• 0 5

• Jej absencja mogła być też spowodowana aspektami pozasportowymi. Oby w kolejnym meczu otrzymała szansę gry!

• 4 0

• wedlug statystyk na blk.pl grala 20 minut o 15 sekund, 0/3 z gry (2)

nie dal jej szansy?

• 0 7

• (1)

Na blk.pl wyraźnie jest napisane, że Podgórna nie zagrała dziś nawet sekundy...

• 4 0

• sorry myslalam o Rembiszewskiej ;) miało byc pod inny komentarz nizej

• 0 0

• jak to jest, że taka Podgórna taka super, taki świetny obronca, a ten zly trener ciagle nie daje jej szansy, hehe

• 2 0

• Gdynia, wspaniałe Polskie miasto!!!!! Brawo. (3)