Arka Gdynia - Enea AZS Poznań 72:45. Spacerek koszykarek

Rafał Sumowski
8 grudnia 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Angelika Slamova zdobyła w niedzielę 14 pkt. Cztery razy trafiła zza łuku. Angelika Slamova zdobyła w niedzielę 14 pkt. Cztery razy trafiła zza łuku.

Arka Gdynia pokonała u siebie Enea AZS Poznań 72:45 (21:12, 18:13, 19:9, 14:11). Zgodnie z przewidywaniami, pojedynek okazał się dla koszykarek Gundarsa Vetry "spacerkiem". Trafiły w tym spotkaniu aż 10 rzutów za 3 punkty. Po dziesięciu kolejkach Energa Basket Ligi Kobiet mają komplet zwycięstw.

DGT Politechnika Gdańska - Wisła Kraków 70:63. Relacja, oceny

ARKA: Papowa 12 (1x3), Kastanek 10 (3x3), Greinacher 7 (7 zb.), Balintova 7 (1x3), Gulich 3 oraz Slamova 14 (4x3), Grymek 6, Podgórna 5 (1x3, 4 as.), Misiek 4, Rembiszewska 4, Niemojewska 0 (4 as.)

Enea: Mfutila 10, Miletic 9 (1x3), Zivadinovic 10 (7 as.), Parzeńska 5 (1x3), Pyka 2 oraz Nowicka 7 (1x3, 7 zb.), Banaszak 2, Stefańczyk 0

Dla gdyńskich koszykarek zadaniem w niedzielnym meczu było "przyklepanie" bilansu 10-0 w dziesiątym meczu tego sezonu Energa Basket Ligi Kobiet. W pierwszej kwarcie pojedynku z Eneą AZS podopiecznym Gundarsa Vetry poszło sprawnie, bo zaczęły od prowadzenia 8:2 i to pomimo faktu, że faulowana w pierwszej akcji Maryja Papowa wykorzystała tylko jeden z trzech rzutów osobistych.

To właśnie po serii 5 pkt z rzędu Papowej, gdynianki odskoczyły już na 13:4 w połowie premierowej kwarty. Białoruska skrzydłowa po 10 minutach gry miała na koncie już 8 pkt a gdynianki prowadziły 21:12.

AZS UG Gdańsk - Artego Bydgoszcz 59:75. Relacja, oceny

W kolejnej partii poznanianki odpowiedziały serią 4 pkt z rzędu, a blisko 3-minutową niemoc Arki przerwała Sonja Greinacher. Gdynianki zaczęły szaleć zza łuku. Za 3 pkt najpierw trafiła Marissa Kastanek a później trzy "trójki" zdobyła Angelika Slamova i było już 37:23.

Kolejną po przerwie dorzuciła Barbora Balintova, a gdynianki rozpoczęły drugą połowę serią 8:2. Do końca kwarty Kastanek i Slamova zasypały przyjezdne kolejnymi rzutami zza łuku i było po meczu. Na 10 minut do końca gry Arka prowadziła 58:34 i na koncie miała 9 celnych "trójek" przy zaledwie jednej poznanianek.

W ostatniej kwarcie przez ponad 3 minuty, ani jedna, ani druga drużyna nie była w stanie zdobyć punktów z gry. Impas przełamała zza łuku Lea Miletic, ale dla poznanianek gra toczyła się już tylko o uniknięcie totalnej kompromitacji i przekroczenie 40 pkt.

Z kolei gospodynie z drzemki wybudziła Joanna Grymek, która trafiła spod kosza na 61:38. Ostatecznie gospodynie nie odpuściły i wygrały także ostatnią partię. Było blisko zwycięstwa różnicą 30 pkt, ale na 2 sekundy przed końcem zza łuku trafiła Aleksandra Parzeńska.

Wyniki 10 kolejki

• DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA - Wisła Kraków 70:63 (23:21, 13:20, 18:16, 16:6)
  • AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI - Artego Bydgoszcz 59:75 (11:18, 20:17, 9:27, 19:13)
  • ARKA GDYNIA - Enea AZS Poznań 72:45 (21:12, 18:13, 19:9, 14:11)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Ślęza Wrocław 61:56 (16:18, 13:13, 16:13, 16:12)
  • CCC Polkowice - Energa Toruń 82:58 (23:24, 16:4, 22:8, 21:22)
  • CosinusMed Widzew Łódź - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 77:93 (21:23, 23:25, 15:25, 18:20)

Opinie (8) 1 zablokowana

• (3)

Choć , Kamila grała krótko to robiła świetną robotę Z wszystkich jej podań padały punkty . To rasowy obrońca .Jak się przyczepi to nie popuści ..Grymek ,trafiała ale miała kilka kiksów .Mijała się z piłką .Dawno nie widziałem na parkiecie 5 Polek ,bez Kastanek.Dawały radę ,ale też przeciwniczki nie grały najlepiej .Jak by 80% rzutów było w koszu to i 100wa była przekroczona a tak ,piłka wielokrotnie wyskakiwała z kosza W sumie zasłużenie wygrały i dobrze że trener dał szanse pograć Polkom .Tylko czemu nie weszła do gry Allen? Wie ktoś?

• 10 0

• kłamila ci to dyktowała czy jak?Chyba inne mecze oglondaliśmy. Oprócz biegania to ona nic nie prezentuje. Może na 400m była by dobra...bez płotków oczywiście:)

• 0 8

• Allen- planowy odpoczynek

• 3 0

• Oszczędzana

Jest na Dynamo Kursk i Artego Bydgoszcz.

• 4 0

• Grawo Dziewczyny!

Brawo Arka Gdynia!

• 10 3

• pewne zwycięstwo Basketu

Bardzo dobrze, ze Polki pograły. Martwi trochę słaba skuteczność (poza Slamovą) za 3, ale generalnie cały zespól na +. Brawo!

• 17 3

• Wielka Arka z Naszej Gdyni.

• 15 5

• Bravo

Bravo dziewcynki.Równy poziom.Jak Pani Podgórna?Czy ze słabym przeciwnikiem coś rzuciła??