Arka Gdynia - Radomiak Radom 2:3. Zmiennicy ożywili grę, ale wciąż bez zwycięstwa

dak.
3 lipca 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Christian Aleman zdobył bramkę dla Arki Gdynia po strzale głową. Christian Aleman zdobył bramkę dla Arki Gdynia po strzale głową.

Arka Gdynia przegrała w Gniewinie z Radomiakiem Radom 2:3 (0:3) w swoim piątym letnim sparingu przed sezonem 2022/23. Zespół z ekstraklasy zdobył trzy bramki w odstępie trzech minut. W drugiej trochę ożywienia wnieśli rezerwowi, po akcjach których żółto-niebiescy złapali kontakt z rywalem. Trener Ryszard Tarasiewicz sprawdził w sumie 17 piłkarzy.

Arka Gdynia - Radomiak Radom. Zobacz transmisję z meczu

Christian Alemán 62, Marcel Predenkiewicz 87 - Filipe Nascimento 38 (karny), Roberto Alves 39, 40

ARKA: Krzepisz - Rymaniak (46 Tomal), Marcjanik, Dobrotka, Stolc - Purzycki (46 Milewski), Gol (66 Predenkiewicz) - Skóra, Adamczyk (46 Aleman), Przyborowski (46 Stępień) - Czubak (66 Kuzimski)

RADOMIAK: Kobylak (46 Ojrzyński) - Grzybek (59 Pawłowski), Justiniano, Rossi, Abramowicz - Pik (65 Sokół), Łukasik (59 Luizão), Nascimento, Cele, Machado - Alves (46 Maurides)

Niedzielny sparing był drugim Arki Gdynia w ciągu jednego weekendu. Po Stomilu Olsztyn (1:3), żółto-niebiescy mierzyli się w Gniewinie z Radomiakiem Radom.

Trener Ryszard Tarasiewicz zdecydował się zmienić ustawienie i tym razem postawił na 1-4-2-3-1. W porównaniu do sobotniego meczu kontrolnego od pierwszych minut na boisku zobaczyliśmy tylko: Martina Dobrotkę i Przemysława Stolca.

Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 1:3. Przeczytaj relację z sobotniego sparingu

Jednak Przemek to nie jedyny nowy piłkarz, który rozpoczął to spotkanie. W wyjściowej "11" pojawili się również: Bartosz Rymaniak, Janusz GolAdrian Purzycki. Szkoleniowiec postanowił też sprawdzić Kornela Przyborowskiego, który w starciu z Olimpią Elbląg zagrał na prawej obronie. Tym razem został przesunięty na prawe skrzydło.

Takie zestawienie pozwalało Arce przez długi czas prowadzić wyrównaną grę z rywalem z ekstraklasy. Miała nawet okazje wyjść na prowadzenie, ale w dogodnej sytuacji pomylił się chociażby Hubert Adamczyk czy Karol Czubak.

Obraz gry został zamazany w końcówce pierwszej połowy, gdy radomianie strzelili trzy gole w cztery minuty. Najpierw Kacper Krzepisz faulował Luisa Machado po prostopadłym podaniu, a następnie nie zdołał wyczuć intencji Filipe Nascimento z rzutu karnego.

Arka Gdynia podjęła decyzję w sprawie Marcusa. Sprawdź jaką

Chwilę później technicznym strzałem od słupka popisał się Robert Alves. I ten sam zawodnik wystawił na próbę obronę żółto-niebieskich w kolejnej akcji, po której jego zespół wygrywał już 3:0.

W przerwie dokonano czterech zmian i na placu gry pojawili się: Christian Aleman, Jerzy Tomal, Sebastian MilewskiMateusz Stępień. Nowi piłkarze wnieśli nieco ożywienia, bo po dwójkowej akcji dwóch pierwszych padł gol. Jurek dośrodkował w pole karne, gdzie świetnie odnalazł się Ekwardoczyk i po sporym wyskoku uderzył głową.

W 66. minucie na boisko weszli: Mateusz Kuzimski oraz Marcel Predenkiewicz i ich akcja przyniosła kolejnego gola dla żółto-niebieskich. "Kuzim" dograł wzdłuż linii końcowej do młodszego kolegi, a ten dostawił nogę pewnie zdobył bramkę kontaktową.

To jeszcze bardziej rozbudziło apetyty gdynian, ale wynik ostatecznie nie uległ już zmianie. Radomiak wygrał 3:2. Natomiast arkowcy wciąż pozostają bez zwycięstwa w grach kontrolnych.