Arka Gdynia i Lechia Gdańsk w reprezentacjach. Dwóch wygranych na zgrupowaniach

dak.
17 października 2023, godz. 17:15
Opinie (29)
aktualizacja: godz. 19:58 (17 października 2023)
Najwięksi wygrani październikowych zgrupowań reprezentacji narodowych to: Kasjan Lipkowski (z lewej) i Tomasz Neugebauer (z prawej). Piłkarz Arki Gdynia dwukrotnie zaczynał mecze kadry U-21 w podstawie. Z kolei piłkarz Lechii Gdańsk był kapitanem kadry U-20. Najwięksi wygrani październikowych zgrupowań reprezentacji narodowych to: Kasjan Lipkowski (z lewej) i Tomasz Neugebauer (z prawej). Piłkarz Arki Gdynia dwukrotnie zaczynał mecze kadry U-21 w podstawie. Z kolei piłkarz Lechii Gdańsk był kapitanem kadry U-20.

Zgrupowania reprezentacji Polski z udziałem piłkarzy Arki GdyniaLechii Gdańsk docierają do końca. Najbardziej udane może być dla Kasjana Lipkowskiego, który dwa mecze kadry do lat 21. zaczynał w podstawie. W tych samych spotkaniach zagrał też Jan Biegański, ale po wejściu z ławki rezerwowych. Zadowolony może być też Tomasz Neugebauer, który był kapitanem zespołu do lat 20. Z kolei Antoni Mikułko, mimo że zagrał w pierwszym spotkaniu drużyny do lat 19., dwa kolejne oglądał z ławki rezerwowych.

Rafał Siemaszko zostanie posłem. Były piłkarz Arki Gdynia zdobył 15,5 tys. głosów Rafał Siemaszko zostanie posłem. Były piłkarz Arki Gdynia zdobył 15,5 tys. głosów

Docieramy do końca zgrupowań reprezentacji narodowych z udziałem piłkarzy Arki Gdynia i Lechii Gdańsk. We wtorek zamknął je mecz eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy U-21 pomiędzy Polską i Estonią, w którym Polacy wygrali aż 5:0. Bramki zdobyli: Michał Rakoczy, Filip Szymczak (dwie), Tomasz PieńkoNicola Zalewski, który jeszcze przed startem starcia mógł poczuć ulgę, gdyż kilka godzin wcześniej został oczyszczony z zarzutów o rzekome ustawianie meczów w Serie A.

W wyjściowym składzie biało-czerwonych ponownie znalazł się Kasjan Lipkowski z Arki Gdynia, który zagrał 90 minut. Natomiast Jan Biegański zaczął na ławce rezerwowych, ale wszedł na boisko zaraz po przerwie, zmieniając Filipa Marchwińskiego.

Piłkarz żółto-niebieskich bardziej może mówić o udanym dla siebie zgrupowaniu. W poprzednim spotkaniu, gdy Polska zremisowała towarzysko ze Słowacką 2:2, również zaczął w podstawie. Rozegrał 60 minut, gdy przy wyniku 1:2, został zmieniony przez Maksymiliana Pingota.

Tamten mecz Biegański rozpoczął na ławce rezerwowych. Wszedł na ostatnie pół godziny, zmieniając Maximilano Oyedele.

6. Izrael 1 0 0 1 0:1 0

We wtorek zgrupowanie zakończył też Antoni Mikułko. Reprezentacja Polski U-18 w województwie kujawsko-pomorskim miała do rozegrania trzy mecze turnieju I rundy kwalifikacji do mistrzostw Europy.

Bramkarz Lechii Gdańsk zaczął zgodnie z przewidywaniami. Rozegrał 90 minut z Macedonią, ale biało-czerwoni przegrali po golach Nikoli VelickovskiegoMuhameda Elmasa.

Andrei Chindris: Lechia Gdańsk ma tracić jeszcze mniej bramek Andrei Chindris: Lechia Gdańsk ma tracić jeszcze mniej bramek

W kolejnym spotkaniu z Kazachstanem, selekcjoner Wojciech Kobeszko postanowił posadzić Antka na ławce rezerwowych. Jego miejsce w wyjściowym składzie zajął Marcel Mendes-Dudzinski, który na co dzień jest bramkarzem w akademii portugalskiej Benfiki. Ten zachował czyste konto, a nasi reprezentanci wygrali 3:0.

W efekcie Marcel dostał także szansę w trzecim spotkaniu z Niemcami. Jednak w tym starciu trzykrotnie był pokonywany przez rywali, a ostatecznie zremisowaliśmy 3:3. Wynik ten sprawił, że biało-czerwoni wylądowali na trzecim miejscu w grupie D, które nie dało awansu do kolejnej rundy. Ten wywalczyli: i Macedonia Północna.

I runda eliminacji do młodzieżowych mistrzostw Europy. Grupa D:
1. Niemcy          3 2 1 0  12:4  7
2. Macedonia Płn. 3 1 1 1 4:4 4
3. POLSKA 3 1 1 1 6:5 4
4. Kazachstan 3 0 1 2 1:10 1

Od wtorku z Lechią trenuje z kolei już Tomasz Neugebauer. Z całego zestawienia jego reprezentacja Polski U-20 rozegrała najmniej meczów w październikowym oknie, bo tylko 1 w ramach towarzyskiego turnieju Elite League.

Biało-czerwoni przegrali w Catanzaro z Włochami 0:1. Pomocnik biało-zielonych rozpoczął spotkanie jako kapitan, ale w 73. minucie został zmieniony przez Krzysztofa Kotona. Wcześniej zdążył zdobyć jeszcze żółtą kartkę.

Lechia Gdańsk tuż za podium, Arka Gdynia na końcu. Frekwencja Fortuna 1. Lidze Lechia Gdańsk tuż za podium, Arka Gdynia na końcu. Frekwencja Fortuna 1. Lidze

Trójmiejscy piłkarze w reprezentacji Polski:
  • Kasjan Lipkowski - reprezentacja U-21
    Słowacja (Koszyce, mecz towarzyski) - 60 minut w wyjściowym składzie
    Estonia (Stalowa Wola, mecz eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy) - 90 minut w wyjściowym składzie
  • Jan Biegański - reprezentacja U-21
    Słowacja (Koszyce, mecz towarzyski) - 30 minut z ławki rezerwowych
    Estonia (Stalowa Wola, mecz eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy) - 45 minut z ławki rezewowywch
  • Tomasz Neugebauer - reprezentacja U-20
    Włochy (Catanzaro, mecz towarzyski Elite League) 0:1 - 73 minuty w wyjściowym składzie jako kapitan