Arka Gdynia ma dar kreowania bohaterów nieoczywistych. Teraz Kacper Skóra

Jacek Główczyński
18 lipca 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Kacper Skóra na pierwszego gola w seniorskiej drużynie Arki Gdynia czekał blisko 1,5 roku od debiutu. Kacper Skóra na pierwszego gola w seniorskiej drużynie Arki Gdynia czekał blisko 1,5 roku od debiutu.

Arka Gdynia ma dar kreowania na inaugurację sezonu Fortuna 1. Liga nieoczywistych bohaterów. w 2020 roku był nim Juliusz Letniowski, który miał doskonałą cała rundę jesienną. Przed rokiem błysnął Michał Bednarski, który strzelił gola w debiucie. Natomiast teraz 3 punkty dał żółto-niebieskim Kacper Skóra, który zdobył pierwszą bramkę w seniorskich rozgrywkach.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Arka Gdynia 0:1. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

Odkąd Arka Gdynia od 2020 roku ponownie rywalizuje w Fortuna 1. Liga ma dar kreowania na inaugurację sezonu nieoczywistych bohaterów. Przed rokiem, wielu zastanawiało się, kim jest Michał Bednarski. Trener Dariusz Marzec sprowadził defensywnego pomocnika z wypożyczenia z II-ligowej Olimpii Elbląg, obsadził go od razu w podstawowym składzie, a wówczas 21-latek odwdzięczył się golem, który dał remis w 1. kolejce w domowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec 1:1.

Potem Bednarski strzelił jeszcze dwa gole, a w całym sezonie rozegrał aż 30 meczów, w tym 18 w pierwszej "11", mimo że rywali do gry miał o wiele bardziej doświadczonych od siebie, gdyż Adama DejęSebastiana Milewskiego. w bieżących rozgrywkach Michał także nie daje za wygraną i to raczej niespodziewanie to on wszedł z ławki na Podbeskidzie Bielsko-Biała, a w domu został sprowadzony latem do Gdyni Adrian Purzycki.

Przypomnij sobie, jak debiutant Michał Bednarski strzelił gola dla Arki Gdynia na inaugurację sezonu 2021/22

Nieoczywistym bohaterem na otwarcie rozgrywek 2020/21 był również Juliusz Letniowski. Do Arki trafił na zasadzie wypożyczenia z Lecha Poznań. w wygranym meczu na wyjeździe z GKS Jastrzębiem 4:0 pomocnik strzelił 2 gole. Natomiast tydzień wcześniej w Pucharze Polski, gdy Arka zwyciężyła w Polkowicach Górnika aż 5:0, ten piłkarz także dwukrotnie kierował piłkę do siatki rywali.

Cała runda jesienna była rewelacyjna w wykonaniu Letniowskiego. Zdobył aż 11. goli. Niestety, zimą pojawiły się problemy zdrowotne, które opóźniły wejście pomocnika w rundę wiosenną. Stąd na 12. trafienie czekał on od 21 listopada 2020 do 8 maja 2021 roku. Po sezonie odszedł do Widzewa Łódź i dopiero z tym klubem 24-latek świętował awans do ekstraklasy.

Pamiętasz inaugurację 2020? Ile goli strzelił Juliusz Letniowski?

Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

Teraz tym bohaterem nieoczywistym jest Kacper Skóra. Pomocnik 17 sierpnia skończy dopiero 19 lat. Tuż przed inauguracją rozgrywek przedłużył kontrakt z Arką do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Jest rodowitym gdynianinem. Nim latem 2016 roku trafił do żółto-niebieskich, zaczynał przygodę z piłką nożną w KP Gdynia.

Michał Marcjanik: Interesują nas tylko miejsca 1-2. Przeczytaj wywiad z kapitanem Arki Gdynia

- Pierwsza połowa była na przetarcie, bo dawno nie graliśmy meczu ligowego. w drugiej połowie odnaleźliśmy rytm i zaczęliśmy grać swoją piłkę. Myślę, że ta bramka to jest zasługa całego zespołu. Pokazaliśmy kawał dobrej piłki. Jesteśmy dobrze przygotowani na następne mecze. Liczę, że pokażemy jakość w kolejnych spotkaniach - tak m.in. mówił Kacper przed kamerami Polsat Plus Extra.
Jego pierwszy gol w seniorach był dla Arki tym cenniejszy, że dał wygraną nad Podbeskidziem Bielsko-Biała.

- W szatni mamy bardzo dobrą atmosferę. Starsi zawodnicy wspierają, dopingują, pomagają młodszym zawodnikom. Nie ma czegoś takiego, że po prostu młodsi są gorsi, a wszyscy jesteśmy na jednym poziomie. Wiadomo, że od starszym można się więcej nauczyć i za to im dziękujemy - dodał Skóra.

Ryszard Tarasiewicz: W każdym meczu język po pępek. Przeczytaj, co jeszcze trener Arki Gdynia mówił przed inauguracją sezonu 2022/23

W niedzielnym spotkaniu był jednym z dwóch młodzieżowców w wyjściowej "11" obok innego skrzydłowego - Marcela Predenkiewicza. To była niespodzianka, gdyż po odejściu Olafa Kobackiego na wypożyczenie do Miedzi Legnica spodziewano się, że nakaz gry piłkarza urodzonego w 2001 roku i później wypełniać będzie przede wszystkim Mateusz Stępień. Jednak cały mecz 20-latek obejrzał z ławki rezerwowych.

Już 20. mecz oficjalny w pierwszej drużynie Arki zaliczył Skóra, ale żadnego w pełnym wymiarze czasowym. Ten piłkarz debiutował już blisko 1,5 roku temu, gdyż 26 lutego 2021 roku, gdy wszedł na końcówkę wygranej meczu u siebie na inaugurację wiosny z GKS 1962 Jastrzębie 1:0.

Kto jest najdroższym piłkarzem Arki Gdynia? Sprawdź, ile wynosi wycena całej drużyny i wszystkich zawodników

- Sympatycznie zacząć sezon od zwycięstwa, a szczególnie z takim przeciwnikiem jak Podbeskidzie. Przez 25-30 minut mieliśmy trochę problemów, szczególnie w linii środkowej. Skorygowaliśmy to w przerwie. W drugiej połowie graliśmy tak jak chcieliśmy grać i to dało nam zwycięstwo. Szczególnie od strony mentalnej to bardzo dobry rezultat na dalszą część sezonu - podsumował występ w Bielsko-Białej Ryszard Tarasiewicz, trener Arki Gdynia.