• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Arka Gdynia nie obawia się Lechii Gdańsk. Faworytem dla trenera... Wisła Kraków

Jacek Główczyński
9 marca 2024, godz. 15:00 
Opinie (106)

Arka Gdynia

Arka Gdynia utrzymała na odległość 6 punktów Wisłę Kraków, którą Wojciech Łobodziński uważa za głównego faworyta do awansu, a Lechii Gdańsk nie obawia się ze względu na układ terminarza. Arka Gdynia utrzymała na odległość 6 punktów Wisłę Kraków, którą Wojciech Łobodziński uważa za głównego faworyta do awansu, a Lechii Gdańsk nie obawia się ze względu na układ terminarza.

- Obawy nie ma, bo wiadomo, jaki jest terminarz. Lechia Gdańsk, która może nas wyprzedzić i zrównać się punktami, osiem ostatnich kolejek zagra z samą górą. My mamy za sobą już mecze z Tychami i Wisłą Kraków, którą dalej uważam za głównego faworyta do awansu. Punkt z bardzo silnym rywalem szanujemy i jedziemy dalej - mówił Wojciech Łobodziński, trener Arki Gdynia po remisie u siebie z "Białą Gwiazdą" 1:1 i utrzymaniu nad tym rywalem 6 punktów przewagi.

Kto będzie liderem Fortuna 1. Ligi po 23. kolejce?

Trener Arki Gdynia nie ma obaw przed Lechią GdańskArka Gdynia po remisie z Wisłą Kraków 1:1 nie jest pewna, czy utrzyma pozycję lidera po 23. kolejce Fortuna 1. Ligi. W niedzielę, 10 marca z uwagi na gorszy bilans bramkowy może ją stracić na rzecz Lechii Gdańsk, o ile lokalny rywal wygra w Bielsku-Białej z Podbeskidziem.

Arka Gdynia - Wisła Kraków 1:1. Przeczytaj relację, zobacz foto i video oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi Arka Gdynia - Wisła Kraków 1:1. Przeczytaj relację, zobacz foto i video oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

- Obawy nie ma, bo wiadomo, jaki jest terminarz. Lechia Gdańsk, która może nas wyprzedzić i zrównać się punktami, osiem ostatnich kolejek zagra z samą górą. My mamy za sobą już mecze z Tychami i Wisłą Kraków. Punkt z bardzo silnym rywalem szanujemy i jedziemy dalej - ocenił Wojciech Łobodziński.


Co decyduje przy równej liczbie punktów w trakcie sezonu?Regulamin rozgrywek dokładnie precyzuje te zagadnienia. Przepisy, które obowiązują w sezonie 2023/24, zostały przyjęte uchwałą nr IV/57 z dnia 25 kwietnia 2023 roku zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej i dotyczy: 1. Ligi, 2. Ligi i 3. ligi.

Regulamin piłkarskich rozgrywek ligowych - pełna treśćArtykuł 10 w punkcie 3 wprowadza następujące zasady na tę okoliczność:

3. W przypadku uzyskania równej liczby punktów przez dwie lub więcej drużyn, o zajętym
miejscu decydują:
1) Przy dwóch drużynach:
a. liczba zdobytych punktów w spotkaniach między tymi drużynami,
b. przy równej liczbie punktów korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami
w spotkaniach tych drużyn,
c. przy dalszej równości, korzystniejsza różnica bramek w spotkaniach
w danym sezonie,
d. przy dalszej równości, większa liczba bramek zdobytych w spotkaniach
w danym sezonie,
e. przy dalszej równości, większa liczba zwycięskich meczów w danym sezonie,
f. przy dalszej równości, większa liczba zwycięskich meczów na wyjeździe w danym sezonie.
2) Przy więcej niż dwóch zespołach stosuje się kolejno zasady określone w pkt 1) wyłącznie
między zainteresowanymi drużynami.
3) postanowienia ust. 3 pkt 1) lit. a-b mają zastosowanie wyłącznie w sytuacji rozegrania
wszystkich zaplanowanych meczów pomiędzy zainteresowanymi drużynami.

Jako że Arka z Lechią zagrały tylko raz. Obecnie zastosowanie mają punkty od c poczynając, czyli "korzystniejsza różnica bramek w spotkaniach w danym sezonie".

Ten gol mógł dać zwycięstwo Arce Gdynia nad Wisłą Kraków


Jak kibice zareagowali na wynik meczu Arka Gdynia - Wisła Kraków 1:1?Arka Gdynia utrzymała Wisłę Kraków na odległość 6 punktówPo remisie z Wisłą w Gdyni są mieszane uczucia z jednej strony jest satysfakcja, że tak groźną drużynę udało się nadal utrzymać na odległość 6 punktów w tabeli. Z drugiej strony jest świadomość, że mimo wszystko można było ten mecz wygrać.

Arka Gdynia - Wisła Kraków. Wszystko o meczu wiosny, który przebije ten o... awans Arka Gdynia - Wisła Kraków. Wszystko o meczu wiosny, który przebije ten o... awans

- Patrząc z perspektywy tego jak mecz się toczył, można mieć niedosyt, jeśli chodzi o zdobycz punktową, bo to my prowadziliśmy i mieliśmy szansę na drugą bramkę. W drugiej połowie Wisła nas zdominowała w niektórych elementach tego meczu. Dlatego ten wynik wydaje się być sprawiedliwym.
Dalej uważam, że Wisła jest głównym faworytem do awansu. Na pewno liczyła się będzie do końca Piłkarzy ma wyjątkowych jak na tę liga, ale piłkarze i jakość jeszcze nic nie znaczą. Muszą stanowić kolektyw. W Pucharze Polski czy w drugiej połowie w Gdyni to pokazywali - dodał trener Łobodziński.Co w grze Arki Gdynia było dobre w meczu z Wisłą Kraków?Szkoleniowiec Arki Gdynia chwalił podopiecznych przede wszystkim za postawę w pierwszej połowie. Również podobała mu się gra w obronie do czasu zejścia z boiska Przemysława Stolca.

Kapitan Arki Gdynia strzelał już Wiśle Kraków. Dawid Gojny: Kapitan Arki Gdynia strzelał już Wiśle Kraków. Dawid Gojny: "Maks" jeszcze będzie. Przeczytaj wywiad

- Pierwsza połowa była taka jak sobie założyliśmy. Troszeczkę się obawiałem się, czy nam starczy mocy na ten ciągły "press" bramkarza, bo o to nam chodziło przede wszystkim, aby pressować bramkarza po każdym podaniu do niego. To mocno udawało się w pierwszej połowie, bo graliśmy wysoko, bardzo agresywnie. Poświęciliśmy bardzo dużo w pierwszej połowie, żeby ten mecz zdominować i to zrobiliśmy. Rzadko kto tak dominuje Wisłę jak my w pierwszej połowie. Szkoda tylko, że nie strzeliliśmy drugiej bramki, bo ten mecz udałoby się prawdopodobnie zamknąć. Nie wiem, czy to miało jakiś ogromny wpływ, ale ta nasza stabilizacja gry obronnej po zmianie Przemka Stolca miała jakieś znaczenie przy stracie bramki. Na pewno ten jeden taki kluczowy błąd mógł zaważyć - analizował szkoleniowiec żółto-niebieskich.


Co nie zagrało w Arce Gdynia po przerwie?Arka w drugiej połowie nie zamierzała bronić korzystnego wyniku, ale do tego zmusiła ją Wisła. To co udało się w ostatnich minutach w Tychach, gdy atakował GKS, nie pozwoliło "dowieźć" wygranej do końca u siebie.

"Polska" Arka Gdynia czy "zagraniczna" Wisła Kraków? Karol Czubak czy Angel Rodado?

- W ostatnich meczach pokazaliśmy, oczywiście ze słabszymi przeciwnikami, że dążymy do kolejnych bramek. Teraz jednak szacunek i respekt dla przeciwnika powodował "pilnowanie" tego wyniku. Nie dotrzymaliśmy. To bardziej były błędy ustawienia niż personalne. Jako zespół nie wyglądaliśmy dobrze - przyznał trener.


Tym razem ławka Arki Gdynia nie pomogłaPo pierwszych meczach 2024 roku ocenialiśmy, że dzięki trzem zimowym wypożyczeniom wzrosła siła i wydłużyła się gdyńska ławka rezerwowych. Potwierdzały to choćby zmiany, których w każdym spotkaniu było po pięć. Z Wisłą Arka "zawęziła" rotację, a i tak rezerwowych znacznie lepszych zaprezentowali goście. To akcja zmienników doprowadziła do wyrównania, a po chwili Szymon Sobczak mógł strzelić kolejnego gola.

Filip Burkhardt: Arka Gdynia to główny kandydat do awansu Filip Burkhardt: Arka Gdynia to główny kandydat do awansu

- Też trzeba pamiętać, że w drugiej połowie zmiany Wisły dały sporo jakości i mieliśmy trochę problemów. Mówiłem przed meczem, że Wisła tej jakości ma ogrom i to nie tylko w pierwszej "11", tylko też na ławce. Być może mogłem pomyśleć wcześniej o innych zmianach. Miałem taki plan, żeby wpuścić drugiego napastnika i dalej pressować wysoko, ale kontuzje wymusiły trochę inne rozwiązania taktyczne - przyznał trener Arki.


Kto pauzuje, co z kontuzjowanymi o czym trener rozmawiał z sędzią?Na skutek kontuzji boisko opuścili wspomniany Stolc oraz Kacper Skóra. Po 8. żółtej kartce będzie musiał pauzować Olaf Kobacki. Natomiast kartki uniknął trener, choć w trakcie gry podbiegł do niego sędzia.

Czy i kiedy Hubert Turski zastąpi Karola Czubaka? Może Arka Gdynia postawi na obu? Czy i kiedy Hubert Turski zastąpi Karola Czubaka? Może Arka Gdynia postawi na obu?

- Przemek i "Skórka" mieli mocne zbicia. Wydaje się, że nie powinno być z tym dłuższego problemu. Do mnie sędzia podbiegł i nakrzyczał bardzo. A ja nie miałem pretensji do niego, tylko trochę do Angela Rodado. Oczywiście południowcy mają taką gestykulacje, ale nie lubię czegoś takiego, gdy w każdym kontakcie z przeciwnikiem macha. krzyczy, leży... Bardziej mi to przeszkadza w graniu, bo mając takie umiejętności, być tak dobrym piłkarzem, to aż trochę słabo wygląda - podsumował Wojciech Łobodziński.

Typowanie wyników

ARKA Gdynia
Odra Opole

Jak typowano

86% 275 typowań ARKA Gdynia
8% 28 typowań REMIS
6% 18 typowań Odra Opole

Twoje daneTabela po 23 kolejkach

Piłka nożna - Betclic I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Lechia Gdańsk 23 13 5 5 37:19 44
2 Arka Gdynia 23 13 5 5 38:22 44
3 GKS Tychy 23 13 2 8 30:25 41
4 Motor Lublin 23 12 4 7 31:27 40
5 Wisła Kraków 23 10 8 5 43:26 38
6 Wisła Płock 23 10 7 6 34:31 37
7 GKS Katowice 23 10 6 7 36:25 36
8 Miedź Legnica 23 9 9 5 35:25 36
9 Odra Opole 23 10 5 8 26:23 35
10 Górnik Łęczna 23 8 11 4 23:21 35
11 Znicz Pruszków 23 9 2 12 19:27 29
12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 23 7 8 8 36:32 29
13 Chrobry Głogów 23 7 5 11 23:36 26
14 Stal Rzeszów 23 6 5 12 30:41 23
15 Resovia 23 6 4 13 22:42 22
16 Polonia Warszawa 23 5 6 12 27:35 21
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 23 3 9 11 18:33 18
18 Zagłębie Sosnowiec 23 2 7 14 15:33 13
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.
Tabela wprowadzona: 2024-03-11

Wyniki 23 kolejki

 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - LECHIA GDAŃSK 1:2 (1:0)
 • ARKA Gdynia - Wisła Kraków 1:1 (1:0)
 • Znicz Pruszków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 (1:0)
 • Motor Lublin - Polonia Warszawa 1:1 (1:0)
 • Chrobry Głogów - Stal Rzeszów 2:1 (0:0)
 • Miedź Legnica - GKS Tychy 2:2 (2:1)
 • Resovia - GKS Katowice 0:2 (0:0)
 • Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole 1:1 (0:1)
 • Wisła Płock - Górnik Łęczna 2:1 (1:0)

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (106)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Europy w Niemczech!

Najbliższy mecz Arki

Stal Rzeszów
22 lipca 2024, godz. 19:00
21% Stal Rzeszów
20% REMIS
59% Arka Gdynia

Ostatnie wyniki Arki

76% ARKA Gdynia
8% REMIS
16% Motor Lublin
69% ARKA Gdynia
9% REMIS
22% Odra Opole

Relacje LIVE

Najczęściej czytane