Arka Gdynia pogłębia domową niemoc. W 5 ostatnich meczach 1 gol, 2 punkty

Napastnik Mateusz Żebrowski (nr 77) ocenił, że zagrał słaby mecz.
Napastnik Mateusz Żebrowski (nr 77) ocenił, że zagrał słaby mecz. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Arka Gdynia pogłębia domową niemoc, która ogarnęła drużynę już w końcówce poprzedniego sezonu w Fortuna 1. Liga. W pięciu ostatnich meczach przed własną publicznością żółto-niebiescy zaliczyli czwarte spotkanie bez gola i doznali trzeciej porażki, przegrywając z Chrobrym Głogów 0:2. Licząc od 23 maja, przy ul. Olimpijskiej dopisali do swojego konta tylko 2 punkty.

Arka Gdynia - Chrobry Głogów 0:2. Przeczytaj relację, zobacz video i foto oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

Oczekiwania mocno rozminęły się z rzeczywistością. Na przedsezonowej prezentacji Michał Kołakowski, prezes Arki Gdynia złożył tylko jedną obietnice. Miało być 6 punktów po dwóch meczach. Jest tylko jeden. Co więcej pogłębiła się domowa niemoc, która rozpoczęła się 23 maja ubiegłego roku.

Poprzedni sezon w Fortuna 1. Liga przy ul. Olimpijskiej Arka kończyła remisem 0:0 z Widzewem Łódź oraz przegranymi z: Radomiakiem Radom 0:2 i ŁKS Łódź 0:1. Obecne rozgrywki rozpoczęła remisem z Zagłębiem Sosnowiec 1:1 oraz porażką z Chrobrym Głogów 0:2. Bilans pięciu ostatnich meczów przy ul. Olimpijskiej jest zatem fatalny: 2 punkty przy bilansie bramkowym 1:5.

- To początek ligi. Nie tak go sobie wyobrażaliśmy. Ale cóż - głowa do góry i do roboty - mówił na pomeczowej konferencji Dariusz Marzec, trener Arki Gdynia.

Przeczytaj, co przed meczem Arka Gdynia - Chrobry Głogów mówili Hubert Adamczyk i Karol Czubak

Kibice po meczu do piłkarzy Arki Gdynia: "Chcemy awansu!"

Kibice od razu po zakończeniu spotkania z Chrobrym wyrazili jasno czego oczekują od drużyny - zwycięstwa w Olsztynie oraz awansu. Jednak po falstarcie na początku rozgrywek zarówno dla Stomilu jak i Arki starcie w 3. kolejce będzie o uniknięcie strefy spadkowej.

Arka Gdynia wypożyczyła młodzieżowca Daniela Kamińskiego. Kto kolejny?

Dlaczego jest tak źle? Trener wskazuje na dwa aspekty - brak umiejętności zdobywania bramek oraz drugi z rzędu rzut karny przeciwko jego podopiecznym.

- W pierwszej połowie było zbyt wiele błędów. Kluczowym momentem był rzut karny. Druga połowa już pod nasze dyktando. Multum sytuacji, ale nic nie strzelamy - dodał trener Marzec.

Arka Gdynia - Chrobry Głogów. Race na trybunach

Piłkarze nie wiedzą, dlaczego piłka nie słucha się ich i nie wpada do siatki. Mateusz Żebrowski jest najskuteczniejszym piłkarzem z tych, którzy zostali z poprzedniego sezonu (8 bramek w I lidze, 2 w Pucharze Polski). W sparingach letnich zdobył 3 gole.

Czy Olaf Kobacki może wzmocnić Arkę Gdynia?

Wydawało się, że może mu będzie nawet łatwiej o kolejne zdobycze, gdyż co prawda Arka odeszła od ustawienia z dwóch piłkarzami w ataku, ale za wysuniętym napastnikiem ustawia teraz dwóch ofensywnych zawodników. W meczu z Chrobrym z tą rolą mierzyli się: Christian Aleman, Hubert Adamczyk, MarcusNestor Gordillo, a od 55. minuty do ataku wszedł Artur Siemaszko.

- Na pewno w meczach u siebie chcieliśmy zdobyć komplet punktów. Swój występ oceniam słabo, bo brakowało skuteczności, a nawet sytuacji. Druga połowa pokazała jednak, że potrafimy grać w piłkę - ocenił Żebrowski.

Kto jest faworytem Fortuna 1. Liga według bukmacherów?

W obozie gości panowało przekonanie, że kluczowe dla losów spotkania było przetrwanie bez straty gola pierwszego kwadransa po przerwie.

- Wiedzieliśmy, że Arka przy swojej publice jest bardzo mocna i rzuci się na nas po przerwie. Jakby wykorzystała sytuacje w pierwszych 15 minutach drugiej połowy to mecz mógłby mieć inny przebieg. Zostaliśmy zepchnięci do "niskiej" defensywy. To świadczy o jakości Arki. Ale my w takiej sytuacji potrafimy też się bronić. Mamy dobrego bramkarza i zespół, który potrafi się poświęcić - podsumował Maciej Stachowiak, drugi trener Chrobrego.

Skąd się wziął Michał Bednarski? Dlaczego zadebiutował tak późno?

18 Skra Częstochowa 2 0 0 2 2:5 0

Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze zespoły wejdą bezpośrednio do ekstraklasy, a drużyny z miejsc 3-6 zagrają o ostatnie miejsce dające awans w dwustopniowych barażach. Do II ligi zdegradowane zostaną trzy najsłabsze zespoły.

Tabela wprowadzona: 2021-08-09