Arka Gdynia przegrała na zakończenie sparingów w Turcji. Karol Czubak razy dwa

Jacek Główczyński
7 lutego 2024, godz. 15:00
Opinie (27)

Karol Czubak (pierwszy z prawej) strzelił dwa gole dla Arki Gdynia, ale nie uchronił drużyny od przegranej w ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Turcji. Karol Czubak (pierwszy z prawej) strzelił dwa gole dla Arki Gdynia, ale nie uchronił drużyny od przegranej w ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Turcji.

Arka Gdynia przegrała z drużyną Csikszereda Miercurea Ciuc 2:3 (1:1) w ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Turcji. Oba gole dla żółto-niebieskich strzelił Karol Czubak, który został wybrany najlepszym I-ligowcem przez tygodnik "Piłka Nożna". Był to ostatni sprawdzian podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego przed startem Fortuna 1. Ligi. Bilans gier kontrolnych to 4 porażki, po 1 wygranej i remisie oraz bilans bramkowy 7:11.

Bramki dla Arki
Czubak 17, 68

ARKA: Lenarcik - Predenkiewicz (46 Stolc), Marcjanik, Dobrotka (62 Azacki), Gojny (83 Szymański) - Gol (62 Zieliński), Milewski (68 Borecki) - Gaprindaszwili (68 Lipkowski), Adamczyk (62 Turski), Kobacki (46 Skóra) - Czubak (77 Hafez)

Tylko jedno zwycięstwo w sześciu sparingach, czy to powód do niepokoju dla Arki Gdynia?

Dokładnie na 10 dni przed inauguracją Fortuna 1. Ligi, czyli meczem z Polonią w Warszawie, Arka Gdynia przystąpiła do ostatniego sparingu w okresie przygotowawczym. Była to równocześnie ostatnia gra podczas zgrupowania w Turcji. Odbyła się w kompleksie sportowym Fanatic Tour Belek Sport Center.

Rywal nie wydawał się zbyt wymagający. Na "papierze" wydawał się nawet najsłabszym przeciwnikiem z tych, z którymi od 27 stycznia przyszło się mierzyć żółto-niebieskim. Csikszereda Miercurea Ciuc to przedstawiciel drugiego poziomu rozgrywek w Rumunii. W dodatku średniak, liczącej 20 zespołów tamtejszej Liga 2. Podopieczni Roberta Ilyes jesienią z 15 meczów: 6 wygrali, 4 zremisowali, 5 przegrali przy bilansie bramkowym 13:12, co daje im 10. miejsce w tabeli.

Arka Gdynia poczeka 2 miesiące na zmianę właściciela? Marcin Gruchała już działa Arka Gdynia poczeka 2 miesiące na zmianę właściciela? Marcin Gruchała już działa

Nie ma tam znanych, ani wysoko wycenianych piłkarzy. Portal Transfermarkt.de tylko przy jednym zawodniku, bramkarzu Szilardzie Gyenge wystawił 200 tys. euro i jest to najwyższa kwota w całym zespole.

Wojciech Łobodziński przymierzył się do "11", która może wyjść do inauguracji ligowej wiosny na krajowych boiskach. Nie było niespodzianką, że szkoleniowiec spróbował wkomponować do składu wypożyczonego z Zagłębia Lubin Tornike Gaprindaszwiliego, ani również to, że Gruzinowi miejsce musiał zwolnić jeden z dotychczasowych skrzydłowych.

Jako że trudno pominąć czołowego snajpera drużyny Olafa Kobackiego, na ławkę musiał trafić Kacper Skóra, a tym samym w "11" trzeba było wykreować innego młodzieżowca.

Arka Gdynia będzie miała nowego obrońcę? Marcel Predenkiewicz znów zaskoczy? Arka Gdynia będzie miała nowego obrońcę? Marcel Predenkiewicz znów zaskoczy?

I tu właśnie była niespodzianka. Wydawało się, że jeśli trener żółto-niebieskich będzie chciał wystawić młodzieżowca w obronie, to postawi na Kasjana Lipkowskiego. Tymczasem wybór padł na Marcela Predenkiewicza, nominalnego skrzydłowego, który dopiero od tego okresu przygotowawczego przyucza się do gry na prawej strony defensywy.

Arka Gdynia - sparingi zima 2024

bilans: 1 wygrana, 1 remis, 4 przegrane, bramki 7:11

W drugiej połowie trener Łobodziński dokonał aż 9 zmian, łącznie sprawdzając aż 20 piłkarzy z 27, których zabrał do Turcji. Cały mecz rozegrali jedynie bramkarz Paweł LenarcikMichał Marcjanik. Czy to oznacza, że od nich szkoleniowiec obecnie rozpoczyna wypisywanie składu?

Arka Gdynia wypłaciła zaległe pieniądze piłkarzom oraz podpisała umowę z Gdynią Arka Gdynia wypłaciła zaległe pieniądze piłkarzom oraz podpisała umowę z Gdynią

W przerwie wszedł Skóra, zmieniając Kobackiego, który już na początku meczu nie wykorzystał dwóch sytuacji na gola, w tym pojedynku sam na sam z bramkarzem. Natomiast od 62. minuty Arka na boisku miała już trzech młodzieżowców, a kończyła sparing z piątką takich graczy w "11". wspomniany Kacper przed szansą na gola stanął już w 47. minucie, ale jego strzał obronił bramkarz rywali.

Tego dnia bramki dla Arki zdobywał tylko Karol Czubak. Napastnika najwyraźniej uskrzydlił tytuł najlepszego I-ligowca roku 2023, który przyznał mu tygodnik "Piłka Nożna". Przypomnijmy, że w 2015 roku identyczną nagrodę otrzymał Michał Nalepa, a rok później Arka była w ekstraklasie.

Na razie w Turcji Czubak w 17. minucie posłał piłkę do siatki głową po dośrodkowaniu Huberta Adamczyka. Natomiast w 67. minucie wybiegł zza obrońców Gaprindaszwiliego i w pojedynku sam na sam z bramkarze posłał piłkę do siatki.

Sprawdź, jaki transfer przygotowuje jeszcze Arka Gdynia, a jaki nowy wariant taktyczny sprawdza Wojciech Łobodziński i zagłosuj Sprawdź, jaki transfer przygotowuje jeszcze Arka Gdynia, a jaki nowy wariant taktyczny sprawdza Wojciech Łobodziński i zagłosuj

Wówczas Arka objęła prowadzenie 2:1. Potem trener Łobodziński dokonał jeszcze czterech zmian, ale przyczyną porażki były dwa gole stracone w ciągu zaledwie trzech minut między 85. a 87. Co więcej były to "prezenty".

Najpierw błąd przy wprowadzeniu piłki popełnił Lenarcik, a następnie Michał Borecki faulował we własnym polu karnym. Końcowy rezultat rumuńska drużyna ustaliła po rzucie karnym.