Arka II Gdynia - WMPD Olsztyn 41:13

26 października 2004 (artykuł sprzed 19 lat)

Arka Rugby

Rugbiści Arki II Gdynia są na najlepszej drodze do zdobycia tytułu mistrza jesieni grupy północnej II ligi. Podopieczni Aleksieja Bekowa w meczu na szczycie pokonali przy ul. Zamenhofa WMPD Olsztyn 41:13 (15:8). Z nawiązką odrobili straty z Olsztyna, gdzie przegrali pod koniec września 14:22. Bilans bezpośrednich meczów decydować będzie o pierwszeństwie, gdy obie drużyny zakończą rundę z identycznym dorobkiem punktowym, na co się po roztrzygnięciu w Gdyni zanosi...

Punkty dla Arki II zdobyli: Janusz Kołakowski 11, Jacek Damaszke 5, Bartosz Czoska 5, Dawid Kałduński 5, Dariusz Rohde 5, Maciej Samujło 5, Marcin Ambroziuk 5.

ARKA II: Rybak (Bartkowiak), Samujło, Rohde, Kałduński, Górczyński (Lutrzykowski), Biankowski, P. Olejniczak, Pruński, Rose (Maliszewski), Gajewski (Korbolewski), Ambroziuk, Damaszke, Klas (Berliński), Kołakowski, Czoska.

- Pierwszy raz wygraliśmy z olsztynianami w historii gier w II lidze. Wyciągnęliśmy wnioski z poprzednich porażek. Unikaliśmy walki w młynie, a przede wszystkim w ulubionych przez rywali maulach oraz przeciwstawiliśmy im sie w autach. Świetnie zagrał zwłaszcza Andrzej Pruński. Jego postawa została zauważona przez trenerów pierwszej drużyny. Zawodnik będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu na mecz w ekstraklasie z Lechią Gdańsk - zapewnia Adam Gaszkowski, dyrektor RC Arka.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 5 minucie. Na indywidualną akcję z własnej połowy boiska zdecydował się Damaszke i doniósł jajo na pole punktowe rywali! Kołakowski nie pomylił się z podwyższenia. Siedmiopunktowa przewaga utrzymała się do przerwy. Obie drużyny zdobyły jeszcze po "piątce" i punktach z karnego.

Po zmianie stron gdynianie znowu zaatakowali. Kałduński i Kołakowski podnieśli wynik na 22:8. Jednak decydujące ciosy spadły na przyjezdnych w ostatnich dziesięciu minutach. "Buldogi" zdobyły trzy przyłożenia, wykorzystały dwa podwyższenia, co przypieczętowało wysokie zwycięstwo.
Głos Wybrzeżajag.

Opinie (20)

• Brawo!!!

jedziemy jedziemy jeszcze jeden meczyk jo jo...

• 0 0

• Chyba Michał

Szczur ma na imie Michał a nie Andrzej!

• 0 0

• RC ARKA RUMIA

Zapraszamy wszytkich chętny na pierwszy trening RC Arka Rumia w najbliższą niedzielę (31.10.2004) o godz. 15.00 na stadionie OKS Janowo w Rumi-Janowie. Dla nie wtajemniczonych boisko znajduję się pomiędzy blokami przy Ul. Sopockiej w rejonach słynnej ulicy Poznańskiej. Zapraszamy młodych, starszych, sprawnych i mniej sprawnych. nie są wymagane żadne super umiejętności, ani wcześniejsza styczność z rugby. Po prostu PRZYJDŹCIE!
    Pozdrawiam i do zobaczenia!!!

• 0 0

• o superowsko

bede napewno hehehehe trening obok bloku hehehe...

• 0 0

• Panie kierowniku- obiecanki cacanik :-) co do meczu szkoda że nie jest napisane wszystko i o wszystkich zawsze sa jacys wybrani :)

• 0 0

• Pozdrowienia dla kotletow ze skry

• 0 0

• dyrektor megastar

w arce nie ma nikogo kompetentnego do rozmowy z mediami.ocena meczu pozostaje panu ktory w zyciu nie gral w rugby i plecie jakies podslyszane farmazony.
    opinie te nie sa zbyt wiarygodne w ustach takiego czlowieka , ale badz co badz pcha sie na afisz pierwszorzednie MEGASTAR CZARNY OLEK

• 0 0

• Do dyrektorka czarnego olka

Czarny olek czarny olek samozwanczy dyrektorek nie lubie nie lubie

• 0 0

• Szacunek dla chlopakow z Arki

ze podjeli walke z lublinem i nie przestraszyli sie ich zawodnika z numerem 20, ktory nie mogl pogodzic sie z poraszka klubu dopadl w centrum gdyni 2 chlopczykow w wieku lat 10 i tak ich pobil ze az im kredki z plecaka powypadaly

9 Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 13 2 0 11 167:387 -22
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny zagrają o złoty medal, a dwie kolejne o brązowy. Gospodarzem meczów będą zespoły wyżej klasyfikowane w tabeli. Nikt nie spada bezpośrednio.

Klub Budo 2011 Aleksandrów Łódzki wycofał się z rozgrywek 27 marca 2024 roku. Wyniki uzyskane przez tę drużynę zostały utrzymane. Kolejne mecze weryfikowane są jako walkowery (25:0 i 5 punktów) na korzyść rywali 25:0, a na zespół wycofany nakładana jest kara 0:25 i -10 punktów.