Arka przegrała z mistrzem Łotwy

4 lipca 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Arka zakończyła letnie sparingi bez zwycięstwa i z 2 golami. Mistrzowi Łotwy bramkę strzelił Szymon Lewicki (z lewej), a w pierwszej grze kontrolnej do bramki rywali piłkę posłał Patryk Kun (z prawej). Arka zakończyła letnie sparingi bez zwycięstwa i z 2 golami. Mistrzowi Łotwy bramkę strzelił Szymon Lewicki (z lewej), a w pierwszej grze kontrolnej do bramki rywali piłkę posłał Patryk Kun (z prawej).

Piłkarze Arki Gdynia przegrali w sparingu ze Spartaksem Jurmala 1:2 (0:1). W Gniewinie grano bez udziału publiczności. Honorowego gola dla żółto-niebieskich strzelił Szymon Lewicki. Pojedynek z mistrzem Łotwy był dla podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego ostatnim sprawdzianem przed meczem o Superpuchar Polski z Legią w Warszawie w najbliższy piątek. Szkoleniowiec oszczędzał ośmiu piłkarzy, którzy we wtorek zaliczyli jedynie trening. Natomiast dwóch zawodników przeniosło się za trenerem Grzegorzem Nicińskim do I-ligowego Chrobrego Głogów, a mogą w ich ślady pójść jeszcze kolejni.

60 PROCENT AKCJI ARKI ZMIENI WŁAŚCICIELA

Lewicki 67 - Płatonow 42, Kozlovs 65 (karny)

ARKA: Pilarz - Zbozień (46 Marcjanik), Danch, Kosut, Socha - Sołdecki - Zarandia (46 Nowicki), Nalepa, Hebel, Piesio (46 Wojowski) - Jurado (46 Lewicki)

POLICJA ZAMKNĘŁA SPARING ARKI PRZED KIBICAMI

Jako że do meczu o Superpuchar Polski z Legią w Warszawie pozostało tylko trzy dni, Leszek Ojrzyński ostrożnie gospodaruje siłami piłkarzy. We wtorek kadra pierwszej drużyny została podzielona na dwie grupy. 8 zawodników zamiast wizyty w Gniewinie, zostało na treningu w Gdyni. Przy ul. Olimpijskiej ćwiczyli: Yannick Sambea, Adam Marciniak, Patryk Kun, Rafał Siemaszko, Marcin Warcholak, Michał Żebrakowski, MarcusKrzysztof Sobieraj.

Definitywnie z Arką pożegnał się Przemysław Stolc. 23-letni obrońca najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu w Chrobrym Głogów, gdzie trafił były trener Arki Grzegorz Niciński. Tam też zakotwiczył Przemysław Trytko, którego kolejna gra w Gdyni ograniczyła się do pół roku. Poprzednio w żółto-niebieskich barwach występował w latach 2008-10. Ponadto I-ligowiec na testy zaprosił Jakuba Bacha, który okres przygotowawczy rozpoczynał z Arką, a następnie próbował bezskutecznie otrzymać angaż w Rakowie Częstochowa.

Natomiast w porównaniu z ostatnim sparingiem trener żółto-niebieskich mógł skorzystać ponownie z usług Szymona Lewickiego. Napastnik, który przeciwko Sancecji nie mógł zagrać z powodu urazu, w Gniewinie zameldował się na boisku po przerwie. Był jednym z czterech graczy, którzy zameldowali się na drugie 45 minut.

PRZECZYTAJ WYWIAD Z GRZEGORZEM PIESIO, KTÓRY W ARCE CHCIAŁBY ZAGRAĆ NAJWAŻNIEJSZE MECZE W ŻYCIU

Poza zmianami personalnymi były też roszady taktyczne. Tadeusz Socha, który w pierwszej połowie zagrał na nowej dla siebie pozycji - lewego obrońcy, wrócił na prawą stronę defensywny. Adam Danch ponownie był sprawdzany zarówno na środku obrony jak i pozycji defensywnego pomocnika, a w tych rolach zaprezentował się także Dawid Sołdecki. Natomiast Tomas Kosut zagrał jako środkowy, a po przerwie lewy obrońca.

Arka mogła objął prowadzenie już w 12. minucie. Maksymilian Hebel doskonałym podaniem do sytuacji sam na sam z bramkarzem wyprowadził Rubena Jurado, ale Hiszpan strzelił obok słupka.

Potem blisko goli, i to pod... obiema bramkami, był Kosut. Po jego ofiarnym wślizgu o mały włos nie padł samobój. Natomiast w 22. minucie Słowak niecelnie główkował po dośrodkowaniu z wolnego Michała Nalepy.

W ostatnich minutach przed przerwą przycisnęli mistrzowie Łotwy. Efektem ich przewagi była skuteczna główka Dmitrija Płatonowa w 42. minucie.

GDYNIA HOJNA DLA ARKI. TRZECIA WYPŁATA PONAD 3 MILIONY ZŁOTYCH NA RUNDĘ. SPRAWDŹ, SZCZEGÓŁY I ZAGŁOSUJ

Szymon Lewicki

MICHAŁ ŻEBRAKOWSKI WYJAŚNIA, DLACZEGO PRZYJĄŁ OFERTĘ ARKI, CHOĆ DEBIUTOWAŁ W EKSTRAKLASIE W LECHII

Po niemrawym kwadransie po przerwie drużyny ruszyły do zdecydowanych ataków. Znów próbował szczęścia Płatonow, ale tym razem nieznacznie się pomylił. Niestety, w 65. minucie sędzia odgwizdał faul we własnej "16" Michała Marcjanika. Pewnym egzekutorem karnego był Vladislavs Kozlovs.

Niewiele brakowało, aby z 0:2 na 2:2 Arka zmieniła wynik w ciągu 3 minut. Lewicki pierwszą okazję zamienił na gola, ale przy drugiej z bliska strzelił w bramkarza. Potem strzelali jeszcze Hebel i Nalepa, ale niekorzystnego wyniku nie udało się zmienić.

ARKA ZAINTERESOWANA POWROTEM MATEUSZ SZWOCHA Z LEGII

RUCHY KADROWE W ARCE GDYNIA PRZED SEZONEM 2017/18
Przyszli: Patryk Kun (pozycja pomocnik, ostatni klub Rozwój Katowice, wypożyczenie na sezon 2017/18), Szymon Więckowicz (bramkarz, z drużyny juniorów), Ruben Jurado (narodowość: Hiszpania, napastnik, Atletico Baleares, Hiszpania, wolny transfer, kontrakt z Arką do 30.06.2018), Grzegorz Piesio (pomocnik, Górnik Łęczna, wolny transfer, 30.06.2018 z opcją przedłużenia), Adam Danch (obrońca, Górnik Zabrze, wolny transfer, 30.06.2019), Krzysztof Pilarz (bramkarz, Bruk Bet Termalica Nieciecza, wolny transfer, 30.06.2018), Michał Żebrakowski (napastnik, Siarka Tarnobrzeg, 30.06.2019 z opcją przedłużenia), Tomas Kosut (narodowość Słowacja, obrońca, 1.FC Slovacko, wolny transfer, 30.06.2019), Adrian Klimczak (skrzydłowy, Gryf Wejherowo, 30.06.2020)

Mogą przyjść: Szymon Lewicki (napastnik, Podbeskidzie Bielsko-Biała), Maksymilian Hebel (pomocnik, KS Chwaszczyno), Paweł Wojowski (skrzydłowy, Stomil Olsztyn) - wszyscy po wypożyczeniach, Szymon Nowicki (napastnik, z drugiej drużyny), Karol Mackiewicz (pomocnik, Jagiellonia Białystok, wypożyczenie)

Przedłużyli kontrakty: Pavels Steinbors (bramkarz, do 30.06.2018), Tadeusz Socha (obrońca, do 30.06.2019), Paweł Wojowski (pomocnik, 30.06.2018 z opcją na kolejny rok), Przemysław Stolc (obrońca, do 30.06.2019), Rafał Siemaszko (napastnik, do 30.06.2019), Damian Zbozień (obrońca, 30.06.2018)

Odeszli: Przemysław Trytko (napastnik, wolny transfer), Przemysław Stolc (obrońca, Chrobry Głogów, wypożyczenie na sezon 2017/18), Damian Mosiejko (pomocnik, po wypożyczeniu do KS Chwaszczyno, wypożyczenie na sezon 2017/18 do Błękitny Stargard), Paweł Abbott (napastnik, koniec kontraktu), Miroslav Bożok (Słowacja, skrzydłowy, MFK Zemplin Michalovce, Słowacja, wolny transfer), Adrian Błąd (skrzydłowy, Zagłębie Lubin), Dariusz Formella (skrzydłowy, Lech Poznań), Konrad Jałocha (bramkarz, Legia Warszawa), Mateusz Szwoch (pomocnik, Legia Warszawa) - wszyscy koniec wypożyczeń

Mogą odejść: Jakub Bach (pomocnik) - testy w Chrobrym Głogów, Mateusz Węsierski (napastnik) - zgoda na wypożyczenie do Błękitnych Stargard, Jakub Wawszczyk (obrońca) - testy w Olimpii Grudziądz, Arkadiusz Moczadło (bramkarz) - testy w GKS Bełchatów, Adrian Klimczak (pomocnik) - obaj na wypożyczenia

SPRAWDŹ AKTUALNĄ KADRĘ ARKI

Opinie (95) ponad 20 zablokowanych

• Juz nie chodzi o wynik (7)

Grali gorzej niż Arka 2 rok temu. Te wzmocnienia to jakieś żarty z kibiców?

• 78 8

• I teraz jeszcze od legji 7:0 w rybie plecki.

• 24 22

• co w klubie jeszcze robi Sobieraj?!!! (5)

• 13 3

• to Sobieraj winny? przecież nie grał w tym meczu! (4)

• 6 2

• on nie ma juz w ogole grac w zadnym meczu Arki (1)

• 8 4

• Se chodzem przy linji, a co?

• 5 0

• Za to zagrał nasz Koń Trojański Marcjanik (1)

Ilość bramek straconych przez tego zawodnika jest porażająca. Z taką obroną ligi nie zwojujemy.

• 8 0

• Liczba bramek, chłopcze bez matury, liczba.

• 0 2

• (1)

chyba nie trafimy na nich w pucharach bo by była lipa

• 45 6

• Amber Gold to była też LIPA.!!!!!!!.

• 11 4

• Też bym przegrał! po wczorajszym newsie?

• 33 6

• jedziemy do Warszwy

Tam będzie widać jak przepracowała okres przygotowawczy Arka.Swoją drogą liczę jeszcze na wzmocnienia bo co teraz jest nie najlepiej wygląda.Sportowo lekko na minus w porównaniu do zeszłego sezonu.

• 32 9

• Ronin

A co to za potęgą ten sparta coś tam?

• 11 5

• wiadomo ze grali rezerwowym składem by nie odkrywać wszystkich kart przed meczem o superpuchar (8)

oraz Liga Europy. Z nowym właścicielem wkrótce pojawią się nowi super gracze. Cieprliwości

• 18 45

• Zastanówcie się.. (2)

Lewicki i Hebel w składzie, a wy podajecie, że mogą przyjść..