Arka zremisowała w Jaworznie

1 czerwca 2005 (artykuł sprzed 18 lat)

Arka Gdynia wygrała pierwszą połowę meczu o mistrzostwo II ligi w Jaworznie ze Szczakowianką 1:0. Gola w 23. minucie po kontrze zdobył Krzysztof Piskuła. Jednak ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. Wyrównał w 57. minucie Robert Chudy. Tym samym podopieczni Mirosława Dragana ze świętowaniem awansu do ekstraklasy muszą się powstrzymać co najmniej do najbliższej niedzieli. Do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze trzy kolejki. Widzew Łódź zbliżył się na pięć punktów.

ARKA: Chamera - Kowalski, Jawny, Sobieraj, Majda - Jelonkowski (88 Bartoszewicz), Piskuła, Ława (67 Ulanowski), Gorząd - Patalan (75 Pilch), Griszczenko.

W pierwszej połowie ajgroźniejszym rywalem gdynian był... sędzia. Po kwadransie żółtą kartkę zarobił Dariusz Patalan, a w 42. minucie w ten sam sposób został upomniany Krzysztof Piskuła.

W 20. minucie gospodarze domagali się karnego, bo - ich zdaniem - Robert Chudy był aż dwukrotnie faulowany w polu karny. Ale "jedenastki" nie było. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy groźnie strzelał Dariusz Solnica. Bardzo dobrą interwencją popisał się Michał Chamera.

Szczakowianka wyrównała w 57. minucie. Po rzucie wolnym strzelał Madrin Piegzik, a piłkę do siatki skierował Chudy. Dziesięć minut później z boiska zszedł kontuzjowany Bartosz Ława. Uraz był na tyle poważny, że gdynianin musiał zostać hospitalizowany. Zastąpił go Dariusz Ulanowski, który wkrótce potem "zapracował" na żółtą kartkę. Niestety, popularny "Uli" nie doczekał na boisku ostatniego gwizdka. Gdy na zegarze była już 90 minuta zobaczył drugie "żółtko", co oznaczało czerwoną kartkę. Losy meczu mógł na korzyśc przyjezdnych przechylił Grzegorz Pilch, ale nie trafił praktycznie do pustej bramki

Arbiter przedłużył mecz aż o siedem minut, ale w doliczonym czasie nie doszło do zmiany wyniku. Gwoli sprawiedliwości dodajmy, że kartkami karał też gospodarzy, którzy otrzymali trzy tego typu upomnienia.

Pozostałe wyniki dzisiejszych spotkań: Podbeskidzie Bielsko-Biała - RKS radomsko 3:0 (2:0), goście od 6 minucie grali w "10", a gola stracili już przy pierwszej akcji; Radomiak - Kujawiak Włocławek 2:3 (1:2), trwają: Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Piast Gliwice 2:1 (0:0), Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (2:0), KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Górnik Polkowice 0:1 (0:1).

• ARECZKO GRAMY DO KOŃCA

JESZCZE JEST TROCHĘ CZASU MOŻNA PRZECHYLIĆ SZALĘ ZWYCIĘSTWA NA SWOJĄ KORZYŚĆ.DO BOJU ARECZKO.