Artego Bydgoszcz - Arka Gdynia 64:71. Zwycięstwo na szczycie Energa Basket Ligi

Arka Gdynia - kosz. k.

Marissa Kastanek rzuciła w Bydgoszczy aż sześć "trójek" a Arka Gdynia pokonała Artego. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Artego Bydgoszcz 71:64 (17:17, 13:15, 28:20, 13:12 ) w meczu dwóch najlepszych drużyn Energa Basket Ligi. Na początku trzeciej kwarty podopieczne Gundarsa Vetry przegrywały różnicą 8 pkt, ale później przypomniały, dlaczego są jedyną niepokonaną drużyną w polskich rozgrywkach.

Artego: O'neill 20 pkt, Kiesel 17 (1x3, 6 as.), Miskiniene 10 (1x3, 12 zb.), Międzik 3 (1x3), Poboży 2 oraz Rymarenko 10 (2x3), Michałek 2

ARKA: Kastanek 21 (6x3), Papowa 15 (3x3), Balintova 9 (1x3, 5 as.), Slamova 8, Gulich 6 oraz Greinacher 6 (9 zb.), Rembiszewska 3 (1x3), Podgórna 3 (1x3)

DGT Politechnika Gdańska - Ślęza Wrocław 54:67. Relacja, oceny

- Artego Bydgoszcz to szczególny dla nas rywal, bo pamiętamy przecież, że to ten zespół zablokował nam drogę do awansu w fazie play-off prze dwoma laty. CCC Polkowice przegrały ze Ślęzą, zatem sytuacja w tabeli układa się dla nas dobrze. Chcemy zachować bilans i kontynuować passę zwycięstw - oceniał dla nas przed meczem w Bydgoszczy Bogusław Witkowski, prezes Arki.
W sobotę nic nie przyszło łatwo, ale grające bez Rebecci Allen (chwilowo opuściła Polskę ze względu na sprawy rodzinne) gdynianki potwierdziły, że na ten moment, są bezkonkurencyjne w Energa Basket Lidze.

Lepiej w mecz weszły gospodynie, bo od serii 5:0. Wtedy jednak po raz pierwszy opcję "za trzy" odpaliła Marissa Kastanek. W całym meczu aż sześć razy trafiała zza łuku, z czego trzykrotnie, właśnie w pierwszej kwarcie.

Energa Toruń - AZS Uniwersytet Gdański 79:54. Relacja, oceny

Tę gdynianki zagrały na remis, a w kolejnej były słabsze o 2 pkt. Przegrywały już 17:24, ale odbiły to sobie, gdy w krótkim czasie za 3 pkt trafiły kolejno: Kastanek, Maryja PapowaMarie Gulich. Na początku trzeciej partii bydgoszczanki odskoczyły jeszcze na 8 pkt, ale i na to Arka miała odpowiedź.

Znakomity okres gry zanotowały Papowa i Angelika Slamova, a gdynianki zdobyły prowadzenie, którego już nie oddały. Na początku ostatniej kwarty dwie "trójki" zdobyła Kastanek i było już 64:52. Gdy miejscowe koszykarki zbierały się do odrabiania strat, zza łuku karciły je jeszcze Kamila PodgórnaBarbora Balintova.

Arka rzucała za 3 pkt dwa razy częściej niż Artego i na ponad dwa razy lepszej skuteczności (5/14 do 12/28). W dużej mierze dzięki znakomitej dyspozycji w tym elemencie, podopieczne Gundarsa Vetry obroniły miano niepokonanych w krajowych rozgrywkach.

Wyniki 11 kolejki:

• Artego Bydgoszcz - ARKA GDYNIA 64:71 (17:17, 15:13, 20:28, 12:13)
  • DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA - Ślęza Wrocław 54:67 (20:19, 10:16, 8:16, 16:16)
  • Energa Toruń - AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI 79:54 (16:19, 19:8, 21:17, 23:10)
  • CosinusMED Widzew Łódź - Wisła Kraków 61:71 (6:17, 26:15, 13:21, 16:18)
  • Enea AZS Poznań - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 74:78 (18:15, 20:19, 26:29, 10:15)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp - CCC Polkowic 84:82 (20:21, 26:22, 16:15, 22:24)