Artego Bydgoszcz - DGT Politechnika Gdańska 92:54. Koszmarna druga kwarta

Politechnika Gdańska

O wysokiej porażce DGT Politechniki zadecydowała fatalną druga kwarta. Gdańszczanki zdobyły w niej tylko 2 pkt. Na zdjęciu Marianna Duszkiewicz. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Koszykarki DGT Politechniki Gdańskiej przegrały na wyjeździe z Artego Bydgoszcz 54:92 (19:21, 2:28, 15:24, 18:20) w 2. kolejce Basket Ligi Kobiet. Nieskuteczne rzutowo gdańszczanki wypadły fatalnie w drugiej kwarcie, w której oddały zaledwie jeden celny rzut.

Artego: Miskiniene 23 (1x3, 7 zb.), Kiesel 22 (2x3), Międzik 8 (2x3), O'Neill 5 (1x3, 10 as.), Evans 2 oraz Rymarenko 15 (3x3), Poboży 7 (8 zb.), Michałek 7 (1x3), W.Sobiech 3

POLITECHNIKA: Nayo 12 (2x3), Hudson 10 (2x3, 7 zb.), Bujniak 7 (1x3), Ostrowska 7 (1x3), Smith 2 (6 zb., 3 as.) oraz Koc 7 (1x3), Niedźwiedzka 4, Strzelczyk 3, Duszkiewicz 2, Haryńska 0

Trener Vadim Czeczuro studził emocje po inauguracyjnej wygranej DGT Politechniki, gdy jego podopieczne po dwóch dogrywkach pokonały Eneę AZS Poznań. Szkoleniowiec miał rację, bo w środę w Bydgoszczy ich siłę brutalnie zweryfikowało Artego.

Pierwsza kwarta zwiastowała wyrównany mecz. Gdańszczanki zaczęły od serii 5:0 po "trójce" Presley Hudson, a ostatecznie przegrały tę odsłonę zaledwie różnicą punktu.

Enea Gorzów Wlkp - Arka Gdynia 82:89. Relacja, oceny

W drugiej Artego wręcz zmiotło przyjezdne z parkietu. Na otwarcie kwarty za 2 punkty trafiła Klaudia Niedźwiedzka i dała Politechnice prowadzenie 21:20, ale przez kolejne 9,5 minuty aż do przerwy, do kosza trafiały wyłącznie gospodynie.

Po 20 minutach gry było 48:21 dla Artego. Gdańszczanki z letargu przebudziły się w trzeciej kwarcie, ale przy słabej skuteczności rzutowej Alice Nayo, Marianny DuszkiewiczSylwii Bujniak walczyły już tylko o to, aby zmniejszyć wymiar kary.

Wyniki 2 kolejki:

• PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp - ARKA GDYNIA 82:89 (17:29, 19:22, 19:20, 27:18)
  • CCC Polkowice - AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI 90:50 (26:11, 28:14, 17:14, 19:11)
  • Artego Bydgoszcz - DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA 92:54 (20:19, 28:2, 24:15, 20:18)
  • CosinusMED Widzew Łódź - Ślęza Wrocław 53:70 (19:22, 11:21, 8:13, 15:14)
  • Katarzynki Toruń - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 62:92 (10:24, 14:24, 16:25, 22:19)