CCC Polkowice - AZS Uniwersytet Gdański 90:50. Mistrzowska lekcja

AZS Uniwersytet Gdański

Karina Szczurewska (nr 4) rzuciła CCC 15 punktów, ale jej AZS UG przegrało z mistrzyniami Polski różnicą 40 pkt. fot. Maciej Czarniak / trojmiasto.pl

Koszykarki AZS Uniwersytetu Gdańskiego przegrały na wyjeździe z CCC Polkowice 50:90 (11:26, 14:28, 14:17, 11:19). Mistrzynie Polski udzieliły beniaminkowi Basket Ligi Kobiet lekcji prowadząc od 1. do ostatniej minuty spotkania.

CCC: Robinson 16 (1x3), Spanou 16 (2x3, 8 zb.), Gajda 15 (2x3, 6 as.), Filip 13 (9 zb.), Naczk 4 oraz Stallworth 16, Bojović 4, Tyszkiewicz 3 (1x3), Jackowska 3 (1x3), Tomaszewicz 0

AZS UG: Szczurewska 15 (3x3, 4 zb.), A.Kuras 8, Formella 7 (1x3), Stępień 5 (1x3, 4 zb.), Kosalewicz 4 oraz Szczęśniak 9, Bączek 2, Górska 0, Ostrowska 0, Sakaluk 0

Bolesne są początki koszykarek AZS UG w Basket Lidze Kobiet. Po inauguracyjnej porażce u siebie 65:101 z Eneą Gorzów Wlkp., beniaminek pojechał do mistrzyń Polski. CCC Polkowice od razu pokazało, że nie zamierza dawać taryfy ulgowej "świeżakom" w elicie.

Artego Bydgoszcz - DGT Politechnika Gdańska 92:54. Relacja, oceny

Zaczęło się od serii 7:0 dla gospodyń, a gdańszczanki na pierwsze punkty z gry czekały ponad 3 minuty, gdy spod kosza na 4:11 trafiła Karolina Formella. Wcześniej dwa rzuty wolne wykorzystała Karina Szczurewska.

CCC odpowiedziało serią 10:0 (21:4) i stało się jasne, że zanosi się na pogrom. Akademiczki 6 z 11 pkt w premierowej kwarcie zdobyły dopiero w ostatnich 2 minutach. W drugiej kwarcie mistrzynie Polski nie spuściły z tonu i na przerwę zeszły prowadząc 54:25.

Enea Gorzów Wlkp - Arka Gdynia 82:89. Relacja, oceny

Na rozluźnienie pozwoliły sobie w trzeciej odsłonie kiedy ograły podopieczne Włodzimierza Augustynowicza "tylko" różnicą 3 pkt. W ostatniej kwarcie znów zagrały skuteczniej i choć AZS UG tym razem nie pozwoliło CCC na dobicie do "setki", przegrało różnicą 40 pkt.

Wyniki 2 kolejki:

• PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp - ARKA GDYNIA 82:89 (17:29, 19:22, 19:20, 27:18)
  • CCC Polkowice - AZS UNIWERSYTET GDAŃSKI 90:50 (26:11, 28:14, 17:14, 19:11)
  • Artego Bydgoszcz - DGT POLITECHNIKA GDAŃSKA 92:54 (20:19, 28:2, 24:15, 20:18)
  • CosinusMED Widzew Łódź - Ślęza Wrocław 53:70 (19:22, 11:21, 8:13, 15:14)
  • Katarzynki Toruń - Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 62:92 (10:24, 14:24, 16:25, 22:19)