• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Asseco Prokom - Energa Czarni 4-1

Krzysztof Klinkosz
27 kwietnia 2011 (artykuł sprzed 13 lat) 

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia

Koszykarze Asseco Prokomu w piątym meczu półfinałowym z Energą Czarnymi Słupsk odnieśli czwarte zwycięstwo i zapewnili sobie awans do finałów TBL. W środę w Gdyni wyrównana walka trwała tylko przez trzy kwarty. W ostatniej odsłonie mistrzowie Polski panowali na parkiecie, wygrywając ostatecznie 74:61 (24:20, 16:18, 13:12, 21:11). Rywalem podopiecznych Tomasa Pacesasa w walce o złoto będzie lepsza drużyna w konfrontacji Trefl Sopot - PGE Turów Zgorzelec. Z meczu numer pięć między tymi drużynami przeprowadzimy bezpośrednią relację na sport.trojmiasto.pl



Asseco Prokom Gdynia Asseco Prokom Gdynia
Energa Czarni Słupsk Energa Czarni Słupsk
Witka 14, Ewing 11, Eldridge 9, Varda 7, Szczotka 1 - , Hrycaniuk 14, Widenow 10, Szubarga 5, Adams 3, Burrell 0.
Składy
Blassingame 23, Cesnauskis 15, Jazvin 4, Roszyk 1, Leończyk 0 - Szawarski 10, Białek 4, Avery 3, Davis 1.

Kibice oceniają


Relacja LIVE

za 3 punkty
1'
[0:3] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Cesnauskis (Energa Czarni Słupsk).
za 2 punkty
1'
[2:3] 2 punkty zdobywa Varda (Asseco Prokom Gdynia).
1'
Faul Szczotki
za 2 punkty
2'
[4:3] 2 punkty zdobywa Eldridge (Asseco Prokom Gdynia).
2'
Varda faulowany pod koszem i bedą wolne
2'
Niestety Varda nie trafia żadnego wolnego.
3'
Cesnauskis przerywa akcję gdynian
za 3 punkty
3'
[7:3] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Varda (Asseco Prokom Gdynia).
za 2 punkty
3'
[7:5] 2 punkty zdobywa Cesnauskis (Energa Czarni Słupsk).
za 2 punkty
4'
[9:5] 2 punkty zdobywa Ewing (Asseco Prokom Gdynia). Po asyście Szczotki.
4'
Varda przepychał się pod koszem z Jazvinem ale nie trafił półhakiem.
wolne (tylko 1 trafiony)
4'
[10:5] Tylko jeden rzut wolny trafia Szczotka (Asseco Prokom Gdynia).
za 3 punkty
5'
[10:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Blassingame (Energa Czarni Słupsk). W ostatniej sekundzie akcji.
za 3 punkty
5'
[13:8] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Eldridge (Asseco Prokom Gdynia).
6'
Jazvin z odchylenia niecelnie
za 2 punkty
6'
[13:10] 2 punkty zdobywa Blassingame (Energa Czarni Słupsk).
6'
Ewing nie trafił za trzy ale piłkę zebrał Eldridge
6'
Hrycaniuk faulowany pod koszem słupskim
wolne (trafione oba)
7'
[15:10] Hrycaniuk (Asseco Prokom Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
7'
[15:12] 2 punkty zdobywa Blassingame (Energa Czarni Słupsk).
7'
Eldridge rzucił zbyt płasko i nie trafił
7'
Davis nie trafia a później fauluje
wolne (trafione oba)
8'
[17:12] Hrycaniuk (Asseco Prokom Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
8'
[17:15] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Blassingame (Energa Czarni Słupsk).
8'
Faul w ataku Adamsa
8'
Blassingame nie trafia za 3
za 2 punkty
9'
[19:15] 2 punkty zdobywa Witka (Asseco Prokom Gdynia).
za 3 punkty
9'
[19:18] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Białek (Energa Czarni Słupsk).
9'
Białek faulem postrzymuje akcję gdynian.
wolne (trafione oba)
9'
[21:18] Witka (Asseco Prokom Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
10'
Blassingame po solowej akcji nie trafił, piłkę zebrali gdynianie, jednak ich kontra została przerwana.
za 2 punkty
10'
[21:20] 2 punkty zdobywa Szawarski (Energa Czarni Słupsk).
za 3 punkty
10'
[24:20] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szubarga (Asseco Prokom Gdynia).
10'
Koniec pierwszej kwarty: Asseco Prokom - Czarni 24:20,
za 3 punkty
11'
[27:20] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Widenow (Asseco Prokom Gdynia).
wolne (tylko 1 trafiony)
11'
[27:21] Tylko jeden rzut wolny trafia Blassingame (Energa Czarni Słupsk).
za 2 punkty
12'
[29:21] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (Asseco Prokom Gdynia).Blok Davisa zbyt późny, piłka była już w locie opadającym.
za 3 punkty
12'
[29:24] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Avery (Energa Czarni Słupsk).
12'
Varda gubi piłkę, która uciekla mu na aut
za 2 punkty
13'
[29:26] 2 punkty zdobywa Cesnauskis (Energa Czarni Słupsk).
13'
Adams nie trafia z półdystansu
13'
Po drugiej stronie boiska Leończyk również nie trafia.
za 2 punkty
13'
[31:26] 2 punkty zdobywa Szubarga (Asseco Prokom Gdynia).
14'
Varda staranował Szawarskiego w walce podkoszowej
za 2 punkty
14'
[31:28] 2 punkty zdobywa Jazvin (Energa Czarni Słupsk). Po własnej zbiórce ofensywnej.
14'
Czas dla Asseco Prokomu
za 2 punkty
14'
[33:28] 2 punkty zdobywa Widenow (Asseco Prokom Gdynia). Po solowej akcji
14'
Ponownie przerwa, tym razem dla Czarnych
14'
Błąd połowy Asseco Prokomu
15'
Avery nie trafia z półdystansu
15'
Ewing zablokował Avery`ego, gdynianie przeszli do kontry, która została przerwana faulem właśnie na Ewingu.
wolne (tylko 1 trafiony)
15'
[34:28] Tylko jeden rzut wolny trafia Ewing (Asseco Prokom Gdynia).
wolne (trafione oba)
15'
[34:30] Blassingame (Energa Czarni Słupsk) wykorzystuje oba rzuty wolne.
15'
Widenow nie trafia z czystej pozycji
za 3 punkty
15'
[34:33] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szawarski (Energa Czarni Słupsk).
16'
Blassingame zablokowany pod koszem gdyńskim
17'
Błąd kroków Vardy
17'
Blassingame podaje "na plecy" Leończykowi i słupszczanie tracą piłkę
18'
Witka nie trafił za 3
za 2 punkty
18'
[34:35] 2 punkty zdobywa Jazvin (Energa Czarni Słupsk).
za 2 punkty
18'
[36:35] 2 punkty zdobywa Witka (Asseco Prokom Gdynia).
18'
Jazvin nie trafia i zbiera Hrycaniuk
za 2 punkty
19'
[38:35] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (Asseco Prokom Gdynia).
19'
Czas dla Czarnych
19'
Słupszczanie grają długie akcje ale są one nieskuteczne
za 2 punkty
20'
[38:37] 2 punkty zdobywa Blassingame (Energa Czarni Słupsk). Trafia z faulem
za 1 punkt
20'
[38:38] Rzut wolny trafia Blassingame (Energa Czarni Słupsk).
20'
Czas dla Asseco Prokomu
za 2 punkty
20'
[40:38] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (Asseco Prokom Gdynia). Akcje wypracował Ewing w ostatniej chwili odegrał do Hrycaniuka.
20'
Koniec pierwszej połowy: Asseco Prokom - Czarni 40:38.
20'
Do przerwy najwięcej punktów dla Asseco Prokomu zdobyli: Hrycaniuk 10 i Witka 6, dla Czrnych 16 "oczek" zdobył Blassingame.
za 2 punkty
21'
[42:38] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (Asseco Prokom Gdynia).
21'
Jazvin faulowany przy rzucie
21'
Jazvin nie trafia dwóch wolnych.
22'
Gdynianie przerywają akcję gości
22'
Szczotka z nieprzygotowanej pozycji bardzo niecelnie
22'
Gospodarze maja problemy ze sforsowaniem obrony strefowej Czarnych. Goście za to grają w ataku bardzo niedokładnie i gubią piłki
23'
Szczotka nie trafia z półdystansu
23'
Cesnauskis nie trafia za 3
za 2 punkty
23'
[44:38] 2 punkty zdobywa Eldridge (Asseco Prokom Gdynia).
za 2 punkty
24'
[44:40] 2 punkty zdobywa Blassingame (Energa Czarni Słupsk).
wolne (tylko 1 trafiony)
24'
[45:40] Tylko jeden rzut wolny trafia Eldridge (Asseco Prokom Gdynia).
za 2 punkty
25'
[47:40] 2 punkty zdobywa Varda (Asseco Prokom Gdynia). Punkty zaliczone, piłka była już w locie opadającym.
za 2 punkty
25'
[47:42] 2 punkty zdobywa Cesnauskis (Energa Czarni Słupsk).
25'
Varda łapie trzecie przewinienie
25'
Witka fauluje Davisa pod koszem Asseco Prokomu
wolne (tylko 1 trafiony)
26'
[47:43] Tylko jeden rzut wolny trafia Davis (Energa Czarni Słupsk).
26'
Cesnauskis nie trafia za trzy piłkę zbierają gospodarze ale próbę uruchomienia szybkiej kontry przez Ewinga niweczy Cesnauskis/
26'
Faul techniczny dla trenera Czarnych Dariusa Adomaitisa.
wolne (trafione oba)
26'
[49:43] Ewing (Asseco Prokom Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
26'
Gdynianie nadal maja problemy ze sforsowaniem obrony strefowej gości
za 3 punkty
28'
[49:46] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Szawarski (Energa Czarni Słupsk).
28'
Adams nie trafił za 3 ale dobil z wsadem Witka
za 2 punkty
28'
[51:46] 2 punkty zdobywa Witka (Asseco Prokom Gdynia).
29'
Szubarga traci piłkę i Witka musi faulem przerwać akcję gości
wolne (tylko 1 trafiony)
29'
[51:47] Tylko jeden rzut wolny trafia Białek (Energa Czarni Słupsk).
za 3 punkty
29'
[51:50] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Blassingame (Energa Czarni Słupsk).
30'
Adams nie trafia z półdystansu
30'
Jazvin fauluje Ewinga
wolne (trafione oba)
30'
[53:50] Ewing (Asseco Prokom Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
30'
Avery nie trafia z dystansu i kończy się trzecia kwarta.
30'
Koniec trzeciej kwarty: Asseco Prokom - Czarni 53:50.
31'
Widenow nie trafia spod kosza
za 3 punkty
31'
[56:50] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Widenow (Asseco Prokom Gdynia).
za 2 punkty
32'
[56:52] 2 punkty zdobywa Szawarski (Energa Czarni Słupsk).
32'
Widenow nie trafia za 3
32'
Jazvin nie trafia tyłem do kosza
za 2 punkty
33'
[58:52] 2 punkty zdobywa Hrycaniuk (Asseco Prokom Gdynia).
za 2 punkty
33'
[60:52] 2 punkty zdobywa Ewing (Asseco Prokom Gdynia).
33'
Czas dla Czarnych
33'
Cesnauskis nie trafia za 3
za 3 punkty
33'
[60:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Cesnauskis (Energa Czarni Słupsk).
za 3 punkty
34'
[63:55] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Adams (Asseco Prokom Gdynia).
34'
Trener Pacesa chce rozbić strefę słupszczan trójką: Adams, Ewing, Widenow
35'
Avery równo z syreną z 10 metra nie trafia
35'
Davis podaje prosto w ręce Hrycaniuka
35'
Adams nie trafia ale Hrycaniuk zbiera
35'
Czas dla Asseco Prokomu
36'
A w przerwie cheerleaderki prezentują program specjalnie przygotowany do Barcelony, m.in. flamenco
36'
Ewing wskoczył "na barana" Cesnauskisowi
wolne (tylko 1 trafiony)
36'
[63:56] Tylko jeden rzut wolny trafia Cesnauskis (Energa Czarni Słupsk).
36'
Błąd kroków Davisa
wolne (trafione oba)
36'
[63:58] Blassingame (Energa Czarni Słupsk) wykorzystuje oba rzuty wolne.
37'
Adams nie trafił za 3, piłkę zebrali gospodarze ale faulem przerwał ich akcję Roszyk.
37'
Faul Hrycaniuka na Roszyku
wolne (tylko 1 trafiony)
37'
[63:59] Tylko jeden rzut wolny trafia Roszyk (Energa Czarni Słupsk).
37'
Piłka wykręca się z kosza po rzucie Widenowa
38'
Nie trafia Blassingame
za 3 punkty
38'
[66:59] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Witka (Asseco Prokom Gdynia).
38'
Czas dla Czarnych
38'
Blassingame nie trafia zbiera Ewing
za 3 punkty
39'
[69:59] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Witka (Asseco Prokom Gdynia). Czy to punkty dające gdynaianom finał?
za 2 punkty
39'
[69:61] 2 punkty zdobywa Cesnauskis (Energa Czarni Słupsk).
40'
Faul Cesnauskisa na Ewingu
wolne (trafione oba)
40'
[71:61] Ewing (Asseco Prokom Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Czas dla Czarnych
40'
Hrycaniuk zablokował Blassingame`a
wolne (tylko 1 trafiony)
40'
[72:61] Tylko jeden rzut wolny trafia Eldridge (Asseco Prokom Gdynia).
40'
Widenow sfaulowany przez Cesnauskisa
wolne (trafione oba)
40'
[74:61] Widenow (Asseco Prokom Gdynia) wykorzystuje oba rzuty wolne.
40'
Goście już nawet nie przeprowadzają ostatniej akcji i jeszcze przed ostatnią syreną zaczęli gratulować gdynianom na parkiecie.
40'
Koniec meczu: Asseco Prokom - Energa Czarni 74:61. To czwarte zwycięstwo gdynian w półfinałowej serii i podopieczni trenera Pacesasa mają już zapewniony awans do finału.

Playoff

Ćwierćfinały

Asseco Prokom Gdynia 3
AZS Koszalin 1
Energa Czarni Słupsk 3
Polpharma Starogard Gdański 1
PGE Turów Zgorzelec 3
PBG Basket Poznań 2
Trefl Sopot 3
Anwil Włocławek 1

Półfinały

Asseco Prokom Gdynia 4
Energa Czarni Słupsk 1
PGE Turów Zgorzelec 2
Trefl Sopot 2

Finał

Asseco Prokom Gdynia

Opinie (81) 1 zablokowana

  • Trefl Sopot (1)

    Do zobaczenia w finale ;)

    • 60 4

    • Warto mieć marzenia.

      • 7 11

  • i jest oki ;o))

    • 17 5

  • Trójmiasto stolicą koszykówki! (5)

    Teraz jeszcze Trefl do finału i mamy piękne derby!

    • 55 2

    • (3)

      Gdynia jest stolicą koszykówki !

      • 13 15

      • (2)

        przypomnij mi od kiedy? ;)

        • 9 11

        • (1)

          od 2009 roku mestka i od wielu wielu lat zenska jak bys nie wiedzial

          • 0 0

          • chcialem napisac męska

            • 0 0

    • tak będzie

      Męskiej.
      Kobitki nawaliły.

      • 5 4

  • (7)

    Koszykarzom APG gratulacje ! Czarni to naprawdę dobra drużyna,ale dziś mieli klopot ze środkowymi (obaj poniżej krytyki),Blassingame super,moze poza 4 kwartą,w której probował sam pociągnąć wynik.Kibice Czarnych(to ci którzy lubią krzyczeć złodzieje) dziś w odwrocie -chociaż na końcu zachowali się w porządku.
    U nas Adam Hrycaniuk pokazuje ,że warto w niego inwestować również w przyszłym sezonie,przyzwoicie Ewing i Widenow.Co do Eldridge'a z zawodnika który miał grać tylko w lidze-stał się pierwszym rozgrywającym.Na minus Szubarga-bodaj 3 podania do przeciwnika i Adams (3 czapy na nim).Teraz czekamy na finał!!!

    • 33 3

    • (1)

      A mnie zaimponował Witka dla niego mecz na 6 + bomba wsad

      • 14 3

      • bomba wsad:)

        ale dwie rozstrzygające 3-ki w ostatniej kwarcie, to też nie w kij dmuchał:)
        Brawo Witka i Hrycaniuk!!!!!!!

        • 14 2

    • (3)

      Adams dostał tylko jedną czapę jeśli mamy być precyzyjni...
      no i pominąłeś Witkę, który w ważnych momentach był bezbłędny!!

      • 11 2

      • (2)

        Siedziałem przy samym koszu - i w/g mnie Adams dostał 2-3 czapy minimum.

        • 3 4

        • Byłem na boisku. Dostałem jedną czapę.

          • 12 1

        • polecam staty na plk.pl

          • 0 0

    • czekamy na finał

      z Treflem.
      Wuju. ;-)

      • 4 2

  • Kolejny finał :-)

    A teraz czekamy na przeciwników w finale :-)
    Mam nadzieję,że 2 półfinał rozstrzygnie się w 7 meczach :-)

    • 19 4

  • Brawo,brawo!! (1)

    Jesteśmy w finale, teraz kibicujemy Treflikom i liczymy na piekne meczyki w walce o mistrzostwo.

    • 36 3

    • Zgadza się

      Życzymy Treflikom tego samego, co oni nam.

      • 6 2

  • Asseco-Trefl (2)

    to byłby piękny finał w dwóch pięknych trójmiejskich halach. Rekord publiczności w Sopoto-Gdańsku zapewniony

    • 24 6

    • (1)

      Skąd wiadomo, że byłby piękny?

      • 6 0

      • piekny bo APG by wygrało!!!

        • 7 4

  • (3)

    Brawo ! APG w finale, wyśmienicie panowie ! I gratki dla fanklubu za pokazanie klasy bydłu ze Słupska ;D

    • 29 9

    • fanklub dziękuje ;)

      • 9 2

    • Fanklub dziękuje :)

      • 6 2

    • Klasa z Gdyni

      Jak nazywanie kogoś bydłem jest klasą to gratulacje. Szczególnie jeżeli wynika to z frustracji, że przyjezdni mieli lepszy doping niż miejscowi.

      • 0 0

  • Hrycaniuk zaczyna grać lepiej od samego Vardy
    mógłby zostać na przyszły sezon

    • 30 3

  • a czy ktoś zwrócił uwagę że prawie połowę punktów rzucili Polacy!

    gdybym nie był przesądny, to powiedziałbym że już znamy mistrza:)
    a i doping dzisiaj powyżej przeciętnej.
    BRAWO ASSECO PROKOM GDYNIA

    • 28 3

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Marcin W. 29 62 82.8%
2 Marek Węgrzynowski 30 56 73.3%
3 Piotr Matusiak 30 55 76.7%
4 Barbara Werner 30 55 73.3%
5 Radosław Dymkowski 29 55 69%

Tabela końcowa

Koszykówka - Orlen Basket Liga
M Z P Bilans Pkt
1 Anwil Włocławek
2 Trefl Sopot
3 Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski
4 King Szczecin
5 Legia Warszawa
6 Śląsk Wrocław
7 MKS Dąbrowa Górnicza
8 PGE Spójnia Stargard
9 Polski Cukier Start Lublin
10 Dziki Warszawa
11 Icon Sea Czarni Słupsk
12 Arriva Polski Cukier Toruń
13 Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia
14 Tauron GTK Gliwice
15 Enea Stelmet Zastal Zielona Góra
16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż). Następnie osiem najlepszych zespołów przystąpi do fazy play-off. Drużyny z miejsc 9-16 zakończą sezon z pozycjami z sezonu zasadniczego. Ostatni zespół zostanie zdegradowany. Jego miejsce zajmie mistrz Suzuki I Ligi.

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.
  • Ćwierćfinały (do trzech wygranych, dwa pierwsze mecze u wyżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym):
  • TREFL SOPOT - MKS Dąbrowa Górnicza 97:78 oraz 82:81, 84:92, 101:93 po dogrywce
  • Anwil Włocławek - PGE Spójnia Stargard 89:70 oraz 98:84, 82:86, 68:86, 77:81
  • King Szczecin - Legia Warszawa 85:80 oraz 80:77, 88:90, 99:84
  • Arged BM Stal Ostrów - Śląsk Wrocław 76:85 oraz 81:64, 97:102, 84:74, 81:83
  • Pófinały (do trzech wygranych, dwa pierwsze mecze u wyżej klasyfikowanego po sezonie zasadniczym):
  • TREFL SOPOT - Śląsk Wrocław 78:54, 88:70
  • King Szczecin - PGE Spójnia Stagard 104:86 oraz 78:72, 88:75
  • Klasyfikacja końcowa na miejscach 9-16 ustalona na podstawie tabeli z sezonu zasadniczego
  • Degradacja z Orlen Basket Ligi: Muszynianka Domelo Sokół Łańcut

Playoff

Ćwierćfinały

Anwil Włocławek 2
PGE Spójnia Stargard 3
King Szczecin 3
Legia Warszawa 1
TREFL SOPOT 3
MKS Dąbrowa Górnicza 1
Arged BM Stal Ostrów Wlkp. 2
Śląsk Wrocław 3

Półfinały

PGE Spójnia Stargard 0
King Szczecin 3
Trefl Sopot 2
Śląsk Wrocław 0

Finał

King Szczecin

Ostatnie wyniki Arki

27 kwietnia 2024, godz. 17:30
92% Icon Sea Czarni Słupsk
1% REMIS
7% KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia
20 kwietnia 2024, godz. 15:30
93% MKS Dąbrowa Górnicza
0% REMIS
7% KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA Gdynia

Najczęściej czytane