B Klasa: Torpedo Sopot - Olivia Gdańsk

kfk - PMedia.info
7 października 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
W dniach 4-5 października doszło do pięciu spotkań w trzeciej grupie B Klasy. W tej rundzie szczęście było po stronie gości, którzy w czterech meczach wywieźli ze sobą zwycięstwo. Torpedo Sopot wyjątkowo, bo na boisku w Pruszczu Gdańskim podejmowała w sobotę Olivię Gdańsk.

Przez pierwszy kwadrans spotkania oba zespoły toczyli wyrównaną walkę. W 16. minucie meczu po zagraniu ręką przed polem karnym, sędzia podyktował rzut wolny. Zawodnicy Olivii wykonali go bezbłędnie, zdobywając pierwszego gola w tym spotkaniu.
Nie minęło pięć minut i prawie z tego samego miejsca podyktowano drugi rzut wolny po faulu Piotra Gronka. Tym razem piłka trafiła poprzeczkę, ale pierwszym do zakończenia akcji był napastnik Olivii, który wykorzystał sytuację powiększając wynik 0:2.

Od tej chwili Torpedo oddało inicjatywę gościom. Akcje gdańszczan były szybkie, składne i przemyślane - demonstrując piłkarskie abecadło. Torpedowcy nie mieli żadnej recepty, aby powstrzymać napór Olivii. Kolejnym ciosem dla Torpedo były kontuzje dwóch kluczowych zawodników Piotra Gronka i Marcina Skorupy.

W rezultacie na przerwę drużyna Torpedo schodziła z wynikiem 0:4. Ostatnia bramka w pierwszej połowie wpadła z rzutu karnego po faulu bramkarza na napastniku w sytuacji sam na sam.

Po przerwie Torpedo próbowała podjąć walkę. Warto zwrócić uwagę, że zespół grał ofensywie - nie chowając się na swojej połowie boiska i "murując" bramki. W efekcie błędów taktycznych w obronie i nieuwadze podczas wykonywanych rzutów rożnych padły kolejne bramki.

W drugiej połowie Torpedowcom udało się stworzyć kilka groźnych sytuacji pod bramką rywala. Przy stanie 0:5, honorowy gol padł po zagraniu ręką w polu karnym obrońcy Olivii. Jedenastkę wykorzystał Michał Potapczuk.

"Wynik mówi sam za siebie - byliśmy słabsi od rywala, głównego kandydata do awansu. Gra Olivii mogła imponować. Ważne, że mimo bardzo niekorzystnego rezultatu - drużyna się nie załamała i podjęła walkę" - podsumował mecz kapitan Torpedo Michał Gałędek.

Wyniki spotkań - 6. kolejka:
Champion II - Blyskawica 1:4, PKS Stogi - Kamionka 3:1, OKS II Janowo - Morena Gdansk 1:2, Torpedo Sopot - Olivia Gdańsk 1:8(0:4), Orzeł Jasień - Przylesie Sopot 0:2, Pauzował: EX Siedlce.

Olivia powraca
    Kuglik, Bandzior, Arti, Junior, Rudzik, Rufio znowu wygrywaja. Szykuje sie awans!

• 0 0

• Torpedowcy, nic sie nie stalo

to byl mocny rywal, w koncu pretendent na awans! Juz wkrotce kolejny mecz!!!

• 0 0

• B-KLASA WOW

Czy to jednorazowa inicjatywa partalu????? A czemu zdjecie jest z meczu Kamionka - Torpedo ???? Przeciez to boisko jest w Sopocie a nie w Pruszczu!!!!!!!!!!

• 0 0

• zdjecie jest z archiwum

mam nadzieje, ze bedzie wiecej relacji!;)
    pozdrawiam

• 0 0

• Kamionka

przegral z najlepszymi

• 0 0

• To był trudny mecz zabrakło szczęścia

niespodziankązakończył się mecz Toprpedo z Olivią chłąpaki myśleli że przyjedzie Olivia z koleżankami a tu wysiada 11 facetów i sedzia początkowe zdezoorientowanie wykorzystał rywal i padło piec bramek jednak w drugiej połowie nastąpił przełom liczne ataki zawodników Torpedo prawie doprowadził do remisu padła jedna bramka szkoda zmarnowanych sytuacji jedną z nich zmarnował nowy nabytek w którym drużyna pokładała duże nadzieje niejaki Kry-cha no cóz może następny mecz bedzie lepszy chłopaki ostrżą zęby na janokowo !!!!!!!1

• 0 0

• Zapierdolę Ciebie Piotrusiu!

Wkrótce podjedźie po Cieibe kolego pięć samochodów z chłopakami z Orunii! Nie będą chcieli bynajmniej pograć w piłkę! Raczej w ukochany sport milionów amerykanów jakim jesta baseball! Pozdrowienia dla Ciebie i pogrążamy się wszyscy w smutku dosyć głebokim. Będizesz miał lepszy wieniec niż Maciej Tokarczyk - u niego też byliśmy. Trzymaj się chłopie. Już wkrótce Twój brat będzie jedynym dfziedziczącym w Twojej rodzinie po Twoich rodzicach. PA PA . Pozdrawiam- szczęść Boże.

• 0 0

• to tylko 8:1

Bóg zapłać dobrymi wynikami w lidze ale nawet on jest tu bezradny.Ostatni trener chciał zrobić coś z tą drózyną ale musiałby zostawić tylko boisko reszta do wymiany. Tokarczuk poprłnił samobójstwo na wieść o wynikach swojej ulubionej drużyny nawet stan naszej gospodarki go nie potrafił wykończyć więc poniekąd i pan panie sprawozdawco jest winien tej tragedii.
    RADA NA PRZYSZŁOŚC DLA WSZYSTKICH FANÓW. MOŻNA POKŁĄDAĆ NADZIJE W DRUŻYNIE O ILE TO NIE JEST TORPEDO WYRAZAM WYRAZY UBOLEWANIA RODZINIE TOKARCZUKÓW.

• 0 0

• Ty patałachu!

od kiedy drużyna piszę się przez "ó"? Weź sobie lepiuej jakąś książkęznajdź. Czytałem o takiej akcji pozostawiania książek w sklepach ,samach itp. Może i ty znajdziesz coś dla siebie.

• 0 0

• Lider/DEBIUT Stogi

Siemano wszystkim a szczegulnie chlopakom ktozy barzo mnie wspieraja ,na mecz z olivia,mam nadzieje ze, ten debiut bedzie na 6 ,dam z siebie wszystko.Pany jedziemy po zwyciestwo,wogule nie mamy tremy przed tym meczem uwazamy go za normalny mecz,nastawiamy sie tak samo.Wiem ze jest jeszcze rewaz na mojej dzielnicy.NIEKTÓŻY WIEŻĄ W BOGA,MY WIEŻYMY W PKS. ....TO BEDZIE MÓJ DEBIUT