Bałtyk Gdynia - Zawisza Bydgoszcz 1:5. Piłkarze rozbici na NSR

dak.
26 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku)

Energa Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia po pięciu kolejkach ma tylko 2 punkty na koncie. Bałtyk Gdynia po pięciu kolejkach ma tylko 2 punkty na koncie.

Bałtyk przegrał na Narodowym Stadionie Rugby z Zawiszą Bydgoszcz 1:5 (0:2) w meczu 5. kolejki grupy drugiej III ligi. To najdotkliwsza porażka biało-niebieskich w sezonie 2022/23, po której rywal został liderem tabeli. Tym samym piłkarze nie zaliczyli próby generalnej przed meczem 1/32 Pucharu Polski na szczeblu centralnym, w którym już we wtorek, 30 sierpnia, zagrają z II-ligową Olimpią Elbląg. Honorowego gola strzelił Marcel Sluga.

Sokół Kleczew - Gedania 1:2. Przeczytaj relację z meczu

Sluga 57 - Żylski 26, 37, Urbański 50, Rugowski 56, Falciano 78

BAŁTYK: Bartkowiak - Korpalski, Klimek, Bohm - Waszczuk, Fietz, Długołęcki (46 Kośnik), Gołuński - Bożym, Skrzecz - Jankowski (46 Sluga)

Czy Energa porzuci Bałtyk Gdynia i przejdzie do Gedanii? Sprawdź

Bałtyk Gdynia do spotkania z Zawiszą przystąpił już w piątek, ponieważ cztery dni później zaplanowany ma najważniejszy mecz ostatnich lat. Przypomnijmy, że biało-niebiescy we wtorek, 30 sierpnia, zagrają z II-ligową Olimpią Elbląg w 1/32 finału Pucharu Polski na szczeblu centralnym.

Jednak w lidze wciąż czekał na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Trener Robert Reiwer dokonał dwóch zmian w porównaniu z poprzednim starciem z Pogonią II Szczecin (1:1). W bramce od pierwszych minut zaczął Michał Bartkowiak. Z kolei w ataku Marcela Slugę, który jak dotąd miał pewne miejsce, zastąpił Igor Jankowski. Jednak roszady w składzie nie przyniosły efektów, gdyż spotkanie zakończyło się dotkliwą porażką 1:5.

Pogoń II Szczecin - Bałtyk Gdynia 1:1. Przeczytaj relację z ostatniego meczu

Lepiej to spotkanie zaczęło układać się dla przyjezdnych, którzy szybko wypracowali sobie dwie okazje. Miejscowi odpowiedzieli w 14. minucie, jednak na tablicy wyników wciąż było 0:0.

Ten został otwarty za to w 26. minucie. Kamil Żylski dostał piłkę powrotną i uderzył od razu z ostrego kąta, po krótkim rogu. Bartkowiak wybijał nogą, ale piłka przekroczyła już linie bramkową. Niedługo potem była okazja do podwyższenia, ale bydgoszczanie nie wykorzystali kontry.

Sztuka ta udało się Zawiszy w 37. minucie. Po składnej akcji w idealnym położeniu znalazł się Żylski, po golu którego było już 2:0.

Nie przepadali za sobą, teraz znów się zmierzą. Przeczytaj o A-klasowych derbach Gdyni

Trener Reiwer zareagował w przerwie i w bój posłał: Slugę i Mikołaja Kośnika. Jednak i to nie przyniosło zamierzonych efektów, bo w 50. i 56. minucie rywale podwyższyli prowadzenie do 4:0. Tym razem Bartkowiak kapitulował po bramkach: Patryka UrabńskiegoSebastiana Rugowskiego.

Po czwartym trafieniu w szeregach gości wkradło się jednak rozluźnienie, bo szybką odpowiedź, dosłownie po minucie, zaliczył Sluga. Napastnik miał dać w ten sposób sygnał do ataków, ale zakończyło się jedynie na bramce honorowej. Natomiast kropkę nad "i" w 78. minucie postawił Gabriel Falciano.

To już trzecia porażka Bałtyku w tym sezonie. Biało-niebiescy po pięciu kolejkach ma tylko dwa punkty na koncie.

18 Stolem Gniewino 5 0 1 4 2:13 1
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2022-08-28

Wyniki 5 kolejki

• Sokół Kleczew - GEDANIA 1922 GDAŃSK 1:2 (0:0)
  • BAŁTYK GDYNIA - Zawisza Bydgoszcz 1:5 (0:2)
  • Unia Swarzędz - Unia Janikowo 1:0 (0:0)
  • Unia Solec Kujawski - Stolem Gniewino 1:1 (1:0)
  • Pogoń Nowe Skalmierzyce - Cartusia Kartuzy 3:1 (2:1)
  • Unia Szwarzędz - Unia Janikowo 1:0 (0:0)
  • Vineta Wolin - Olimpia Grudziądz 0:5 (0:2)
  • Jarota Jarocin - Polonia Środa Wielkopolska 1:2 (1:1)
  • KP Starogard Gdański - Pogoń II Szczecin 0:2 (0:1)
  • Świt Skolwin - Błękitni Stargard 3:0 (2:0)