Bałtyk Gdynia ograł lidera Świt Skolwin i dostał 11 żółtych kartek. Biało-niebiescy nadal w grze o awans

Rafał Sumowski
26 maja 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Piłkarze Bałtyku w meczu ze Świtem bardziej niż na bramki, polowali na kartki. Na szczęście jedno trafienie Mateusza Kuzimskiego (na zdjęciu) wystarczyło do zwycięstwa, Piłkarze Bałtyku w meczu ze Świtem bardziej niż na bramki, polowali na kartki. Na szczęście jedno trafienie Mateusza Kuzimskiego (na zdjęciu) wystarczyło do zwycięstwa,

Bałtyk Gdynia pokonał na wyjeździe Świt Skolwin 1:0 (1:0) i pozostał w grze o awans do II lig. Bramkę na wagę wygranej z liderem tabeli zdobył z rzutu karnego Mateusz Kuzimski. Sędzia spotkania ukarał gdyńskich graczy jedenastoma żółtymi kartkami, a mecz był przedłużony o 7 minut. Bałtyk grał w dziewięciu po tym jak arbiter usunął z boiska Sebastiana Bartlewskiego i Arkadiusza Korpalskiego. W czwartek o godz. 17 w biało-niebiescy zagrają z Sokołem Kleczew na bocznym boisku Stadionu Miejskiego.

Bramka: Kuzimski 29 karny

BAŁTYK: Szulc - Kołodziejski (60 Gołubiński), Szur, Kostuch, Korpalski - Duszkiewicz (75 Demianczuk), Czerwiński - Marczak (89 Duda), Klecha, Bartlewski - Kuzimski

Trener Sebastian Letniowski zapewniał, że zamieszanie związane z ukaraniem Bałtyku walkowerem i wycofaniem go z finału wojewódzkiego Pucharu Polski, nie przeszkodzi jego podopiecznym w zachowaniu koncentracji na mecz z liderem III ligi.

- Jeśli przegramy, wypadniemy z walki o awans - mówił nam przed meczem szkoleniowiec biało-niebieskich.
PRZECZYTAJ DLACZEGO BAŁTYK ZOSTAŁ UKARANY WALKOWEREM

Letniowski na meczu był nieobecny ze względu na komunię córki. Świt nie wyraził bowiem zgody, aby przesunąć mecz choćby o dwie godziny. Drużynę poprowadzili jego asystent Dariusz Grubba i kierownik Adam Tomaszewski.

Pod nieobecność szkoleniowca Bałtyk stoczył istną piłkarską wojnę, choć pojedynek momentami miał niewiele wspólnego z futbolem. Napięcie pomiędzy drużynami było wyczuwalne już od pierwszych minut gry. Po niespełna pół godziny gdynianie wywalczyli rzut karny, który na bramkę zamienił Mateusz Kuzimski notując na swoim koncie gola nr 23 w obecnych rozgrywkach III ligi.

Chwilę później gospodarze byli blisko wyrównania, ale znakomitą interwencją przy strzale z rzutu wolnego popisał się w bramce Marek Szulc. Natomiast sędzia meczu do protokołu wpisywać mógł już tylko kartki.

Gdynianom pokazał aż jedenaście "żółtek" przy czym czerwone kartki z gradacji kar otrzymali w doliczonym czasie gry Sebastian BartlewskiArkadiusz Korpalski. Dodatkowy czas gry wyniósł aż 7 minut. Tyle zarządził arbiter w związku z licznymi przepychankami i związanymi z nimi przestojami w grze.

Ostatecznie to wątpliwej jakości widowisko zakończyło się skromnym, ale bardzo cennym zwycięstwem Bałtyku. Na cztery kolejki przed końcem sezonu biało-niebiescy nadal liczą się w grze o awans do II ligi.

18 Energetyk Gryfino 30 2 5 23 9:68 11
Energetyk Gryfino wycofał się z rozgrywek w przerwie zimowej. Wyniki z pierwszej rundy zostały zaliczone, a wiosenne spotkania tej drużyny będę weryfikowane jako walkower - 3:0 dla rywali.
Tabela wprowadzona: 2018-05-31

Wyniki 30 kolejki

• Świt Skolwin - BAŁTYK GDYNIA 0:1 (0:1)
  • Pogoń II Szczecin - Sokół Kleczew 1:4 (1:0)
  • Unia Solec Kujawski - Jarota Jarocin 0:3 (0:2)
  • Kotwica Kołobrzeg - Polonia Środa Wielkopolska 1:1 (0:1)
  • Wierzyca Pelplin - Lech II Poznań 1:2 (1:0)
  • Centra Ostrów Wielkopolski - GKS Przodkowo 1:0 (1:0)
  • Wda Świecie - Elana Toruń 0:3 (0:2)
  • KP Starogard Gdański - KKS 1925 Kalisz 0:3 (0:1)
  • Górnik Konin - Energetyk Gryfino 3:0 (walkower)

Opinie (211) ponad 20 zablokowanych

• Bałtyk wspomaga nowy ukladowicz z Bydgoszczy. 14 osob z Polonii Bydgoszcz (3)

Czyli tak jak myślałem blisko Stomilu i Lechii

• 18 4

• Dobra załoga z Polonii była. Dzięki i do następnego razu! (2)