Basić wybronił remis Arce

21 kwietnia 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Piłkarze Lechii zostali pokonani w Młodej Ekstraklasie pierwszy raz od 17 listopada! Serię siedmiu zwycięstw i dwóch remisów gdańszczan zakończyła porażka z Polonią Warszawa 0:1 (0:1). Arka przywiozła z Krakowa rezultat 1:1 (1:0), a punkt wybronił gdynianom Tomislav Basić, który nie dał się pokonać nawet z karnego.

Dla biało-zielonych znów pechowe okazały się Kolbudy. W tej miejscowości 17 listopada podopieczni Tomasza Borkowskiego ulegli Wiśle 0:1. Od tamtego meczu wrócili tam po raz pierwszy i znów zeszli pokonani w identycznych rozmiarach. Jedyny gol meczu padł już w 10. minucie. Z wolnego trafił Łukasz Piątek, który w tym sezonie rozegrał już 18 meczów, w tym 13 w wyjściowej "11" w ekstraklasie. W ogóle "Czarne Koszule" wystawiły mocny skład, gdyż grało aż siedmiu piłkarzy, którzy niedawno rywalizowali z Arką w ćwierćfinale Pucharu Ekstraklasy.

LECHIA: Kubiński - Weber, Midzierski, Gładczuk, Osłowski - Kawa, Pietrowski, Stępień (55 Tofil), Krysiński (30 Duda), Szuprytowski - Hirsz (65 Łuczak).

POLONIA: Gliwa - Sołowiej, Makowski, Ciach, Wojdyga - Kępa, Biernacki, Piątek, Nolka, Zasada - Jaroń.

Gdynianie o punkty w Młodej Ekstraklasie rywalizowali w Krakowie. Mecz z Wisłą ułożył się dla nich bardzo dobrze, gdyż już w 11. minucie gola zdobył Michał Kojder. Korzystny wynik Arka utrzymała do przerwy, ale było to dość szczęśliwe prowadzenie. Basić w 37. minucie obronił karnego Macieja Batko, a cztery minuty wcześniej Sebastian Janik posłał piłkę w poprzeczkę.

Bramka w 58. minucie Wojciecha Cygala była zatem jak najbardziej sprawiedliwa, jeśli chodzi o przebieg gry i końcowy rezultat. Zresztą remisy to ulubione rozstrzygnięcia podopiecznych Jacka Dziubińskiego. Żółto-niebiescy zremisowali po raz dwunasty! Po raz pierwszy w tej rundzie w ich szeregach zaprezentował się Marcin Chmiest, ale i w rodzinnym mieście furory nie zrobił.

WISŁA: Trela - Krasnodębski, Varga (64 Kominiak), Darda, Cygal - Jeleń (82 Rado), Brud (46 Papież), Mączyński, Janik - Batko (46 Jania), Leszczak (73 Kozieł).

ARKA: Basić - Kowol, Weinar, Robakowski, Płotka - Trytko (90 Krzemiński), Barnik, Czoska (66 Kaźmierczak), Wilczyński - Kojder (77 Jaszczyk), Chmiest (46 Sulima).

Tabela wprowadzona: 2009-04-21

Pozostałe wyniki 24. kolejki: Śląsk Wrocław - Cracovia 4:0 (2:0), Legia Warszawa - Piast Gliwice 3:1 (3:0), Odra Wodzisław - GKS Bełchatów 1:0 (0:0), Polonia Bytom - Górnik Zabrze 1:0 (0:0), ŁKS Łódź - Lech Poznań 1:0 (1:0), Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok 4:1 (1:1).