Basket 90 Gdynia pewnie pokonał Widzew Łódź. Victoria Jankoska trafiła siedem razy za 3 pkt

11 marca 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Victoria Jankoska była w Łodzi w świetnej dyspozycji w rzutach zza linii 6,75 metra. Victoria Jankoska była w Łodzi w świetnej dyspozycji w rzutach zza linii 6,75 metra.

Basket 90 Gdynia zgodnie z planem pokonał na wyjeździe Widzew Łódź 89:75 (22:13, 26:23, 22:22, 22:17). Zespół Gundarsa Vetry od początku kontrolował wynik. Później dwucyfrowej przewagi skutecznie pilnowały Kaleaha Copper oraz Victoria Jankoska. Druga z Amerykanek trafiła aż siedem razy za trzy punkty.

Widzew: Paździerska 15 (3x3), Drop 9 (8 as.), Scheer 8, Schmidt 5, Zapart 1 oraz Zawidna 19 (4x3), Harvey-Carr 14 (10 zb.), Gertchen 4 (1x3, 7 zb.), Kudelska 0

BASKET 90: Vitola 22 (2x3, 5 zb.), Copper 19 (1x3, 8 st.), Aleksandravicius 14 (12 zb.), Skerović 5 (1x3, 6 as.), Jakubiuk 0 oraz Jankoska 23 (7x3, 5 zb.), Rembiszewska 4, Podgórna 1, Makurat 1, Kotnis 0, Handy 0

Koszykarki Basketu 90 wybrały się w niedzielę do zamykającego tabelę Energa Basket Ligi Kobiet Widzewa Łódź. Nie było więc wątpliwości, że muszą zdobyć komplet punktów. Zaczęły mecz tak, jakby chciały rozstrzygnąć go w pierwszej kwarcie. Bardzo dobrze na boisku czuła się Kristina Vitola. Łotyszka zaliczyła pierwsze dwa trafienia z gry dla gdyńskiej drużyny (0:4), a następnie dołożyła także dwa celne rzuty wolne (3:6). Kolejne 4 pkt z rzędu rzuciła w drugiej części pierwszej kwarty, powiększając prowadzenie Basketu 90 do 12:7. Jeszcze wyższe było ono po celnym rzucie za trzy punkty Victorii Jankoskiej oraz 4 pkt z rzędu Kaleahy Copper (9:19).

Od drugiej części gry zaczęła się kontrola przewagi. Ta mogłaby rosnąc, ale niestety nieskuteczne były gdyńskie rezerwowe, którym trener Gundars Vetra dawał szanse na pokazanie umiejętności. Wyjątek stanowiła Jankoska, która do spółki z Copper pilnowała korzystnego wyniku. Po 10 pkt Amerykanek w 16. min mieliśmy 37:25 dla Basketu 90. Jeszcze lepiej było tuż przed syreną kończącą połowę, po trzypunktowej akcji Sofiji Aleksandravicius (34:48).

Rywalki zdążyły jeszcze dorzucić dwa punkty, dlatego trzecia kwarta zaczynała się przy prowadzeniu przyjezdnych 48:36. W niej gdynianki zaczęły powoli zmierzać do przewagi na poziomie 20 pkt. Przyniosły je dwa trafienia Vitoli, jedno Aleksandravicius oraz trójka Jankoskiej (44:64). W ostatnich 3 min tej części gry rywalkom udało się jednak zniwelować stratę o 8 pkt (58:70).

Zespół Vetry pozwolił jeszcze w czwartej kwarcie, aby Widzew odrobił dodatkowy punkt, ale zaraz po tym kolejny raz za trzy punkty trafiła Jankoska (60:74). Amerykance do 35. min. udało się rzucić kolejne dwie trójki, a to przyniosło wynik 82:67 dla Basketu 90 i brak wątpliwości, kto pewnie wygra mecz.

13 Widzew Łódź 20 3 17 1256:1620 23
W rundzie zasadniczej drużyny grają systemem mecz i rewanż. Po niej, do play-off awansuje czołowa ósemka.
Tabela wprowadzona: 2018-03-11

Wyniki 22 kolejki

• Widzew Łódź - BASKET 90 GDYNIA 75:89 (13:22, 23:26, 22:22, 17:22)
  • PGE MKK Siedlce - Enea AZS Poznań 85:83 (26:22, 19:20, 25:15, 15:26)
  • Artego Bydgoszcz - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 91:77 (26:25, 24:15, 24:18, 17:19)
  • Energa Toruń - CCC Polkowice 83:73 (19:24, 18:15, 20:18, 26:16)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Ślęza Wrocław 52:65 (16:22, 4:20, 15:12, 17:11)
  • Wisła CanPack Kraków - InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 75:63 (19:19, 19:12, 20:17, 17:15)

Asseco,Basket90Gdynia.
      Czyżby znowu trzeba Banery zawiesić na rogatkach miasta?
      "Gdynia stolicą koszykówki"
      Młode MP u-22.! Młodzi z Asseco.u-20 też

• 5 0

• Brawo dla Jeleny i drużyny!

• 8 0

• A w sobotę u siebie super pojedynek z zespołem z Torunia.

W ostatniej kolejce u siebie torunianki pokonały Polkowice. Emocje gwarantowane.

• 5 0

• Gratulacje

Wygrana była obowiązkiem, ale na boisku nie takie rzeczy się zdarzają jak sensacyjna porażka /vide: GTPR kontra Kobierzyce/ z outsiderem. Bardzo dobry skład w Baskecie. Brawo Jankoska. Nie tylko waleczna ale i skuteczna. Trzymam kciuki za całą drużynę..

• 4 0

• Gratulacje (1)

Brawo dla całego zespołu jest moc

• 0 0

• Jest moc, hahahaha. Super żart. 75 punktów straconych. Dla porównania - w meczach z Artego Ślęza czy Wisłą ten sam Widzew zdobywał 51, 43, 40, 61, 57 i 59 punktów. To jest różnica klas.