Impreza już się odbyła

Basket Nocą

10 edycja rozgrywek Basket Nocą już w sobotę 24 czerwca na Kortach Tenisowych Arki Gdynia.

Zgłoszenia przyjmowane są do 23 czerwca godzina 20:00. Karta zgłoszeniowa na stronie - 3LK.PL (Folder do pobrania - Karta Zgłoszeniowa 10 Edycja Basketu Nocą), zgłoszenia wysyłamy na email: liga3lk@gmail.com

System rozgrywek:

1. Mecz składa się z 2 części po 6 minut każda.
2. Na boisku gramy systemem 4 na 4 zawodników z poszczególnych drużyn.
3. Czas nie jest zatrzymywany z wyjątkiem kilku sytuacji.
4. Zatrzymywanie czasu tylko w tych sytuacjach:
- ostatnie 10 sekund 1 połowy,
- ostatnie 2 minuty 2 połowy,
- faul techniczny, niesportowy oraz dyskwalifikujący,
- po orzeczeniu piłki przetrzymanej, gdy następuje walka o piłkę podczas podrzutu sędziowskiego,
- podczas przerwy na żądanie.

5. Zmiany nie należy zgłaszać do sekretarza zawodów, wykonujemy tzw. zmiany hokejowe w dowolnym momencie.

6. Ilość dopuszczalnych fauli na połowę spotkania wynosi 6 przewinień (6 faul karany jest jednym rzutem wolnym o wartości 2 punktów)

Celny rzut wolny otrzymuje wartość 2 punktów. Jeżeli zawodnik trafi do kosza będąc faulowanym drużyna otrzymuje 2 punkty i przyznany jest jeden rzut wolny o wartości 1 punktu. Jeżeli zawodnik jest faulowany podczas rzutu za 3 punkty, przyznany zostaje jeden rzut wolny o wartości 3 punktów.

7. Przerwy na żądanie należy zgłaszać do sędziego boiskowego. Drużyny otrzymują po jednym czasie na każdą połowę spotkania.

8. W przypadku remisu następuje dogrywka, która trwa 2 minuty ostatnia minuta dogrywki jest zatrzymywana.
Drużyny mają po 1 dodatkowym czasie podczas dogrywki.

9. Wszystkie piłki przetrzymane ,,sporne" rozstrzygane są poprzez podrzut sędziowski a nie sytuację strzałki sędziowskiej.

10. Faul techniczny nie wpływa na posiadanie piłki. Jeżeli drużyna A wyprowadza piłkę z pola obrony i zawodnik drużyny A zostanie ukarany faulem technicznym po jednym rzucie wolnym drużyny B grę wznowi drużyna A.
- Faul techniczny - jeden rzut wolny o wartości 1 punktu.
- Faul niesportowy - jeden rzut wolny o wartości 2 punktów.