• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Beata Madejska - "mam pomóc drużynie".

24 października 2001 (artykuł sprzed 21 lat) 
Znaczącego wzmocnienia doznała drużyna Startu Gdańsk. Nową zawodniczką w ekipie trenera Siewierowa jest Beata Madejska, na Wybrzeżu znana z występów w Gdyni pod panieńskim nazwiskiem Śliwka.

- Czy jest już pani oficjalnie zawodniczką Startu?

- Tak.

- Co zadecydowało o przyjęciu oferty gdańskiego klubu?

- Po mistrzostwach Europy nosiłam się z zamiarem zakończenia kariery, jednak po rozmowach z trenerem Siewierowem postanowiłam przyjąć jego ofertę.

- Czy osoba trenera miała wpływ na pani decyzję?

- Szczerze przyznam, że tak. Z trenerem Siewierowem znamy się jeszcze z Gdyni. Mam dla niego duży szacunek. Moim zdaniem, jest jednym z lepszych szkoleniowców w kraju.

- Jaką rolę widzi dla pani trener?

- Mam pomóc drużynie w osiągnięciu jak najlepszego wyniku. Na boisku występuję na pozycji jedynki, ale nie chcę się ograniczać tylko do rozgrywania i asystowania. Dość dobrze rzucam i chcę pokazać się również w ataku.

- Będzie pani jedną z bardziej doświadczonych zawodniczek w drużynie.

- Gdy przyszłam na pierwszy trening, byłam wprost zaszokowana rzeszą młodzieży w zespole. Dobrze to jednak świadczy o pracy z młodszymi rocznikami w Starcie.

- Jest pani po pierwszym treningu z zespołem. Czy może pani już coś powiedzieć o jego możliwościach?

- Trudno mi się na ten temat wypowiadać. Po mistrzostwach Europy nie trenowałam i nie miałam okazji obserwować innych drużyn. Oceniać szanse na podstawie informacji prasowych jest bardzo trudno. Jednak pierwsza wygrana z Lublinem dobrze świadczy o zespole.

- Z formą chyba nie będzie problemów? Brała pani udział w mistrzostwach Europy, czyli przerwy w treningach nie było...

- Z okresem treningowym było różnie. Po mistrzostwach, gdy planowałam zakończenie kariery, zaprzestałam treningów. Teraz potrzebuję trochę czasu, aby dojść do pełni formy. W pierwszym okresie najbardziej liczę na swoje doświadczenie.

- Kiedy po raz pierwszy wystąpi pani w barwach Startu?

- Jeżeli wszystkie formalności w PZKosz będą załatwione i trener będzie mnie widział w składzie, prawdopodobnie zadebiutuję w najbliższej kolejce.

----------

Trener Siewierow o Beacie Madejskiej: - Myślę, że Beata udanie zastąpi Beatę Krupską-Tyszkiewicz. Chciałbym, żeby była generałem na boisku. Znamy się jeszcze z czasów gdy grała w Gdyni, a ja byłem tam drugim trenerem. To bardzo profesjonalna zawodniczka, która jednakowo poważnie traktuje treningi i mecze. I jest w bardzo dobrym wieku dla koszykarki, jeśli chodzi o umiejętności i stabilność formy. Jej mocnymi stronami są dobra gra w obronie i umiejętność szybkiego wyprowadzania ataku. Będziemy starali się zrobić wszystko, aby wystąpiła w naszej drużynie już w najbliższej kolejce.

Rozmawiał: Tomasz ŁunkiewiczGłos Wybrzeża

Kluby sportowe

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane