Bez niespodzianki

18 października 2008 (artykuł sprzed 15 lat)
Gedanistki poległy w Dąbrowie Górniczej Gedanistki poległy w Dąbrowie Górniczej

Atuty większego budżetu, własnego parkietu oraz rutyny zespołu MKS Dąbrowy Górniczej na inaugurację PlusLigi Kobiet ważyły więcej niż młodość i nieustępliwość siatkarek Grzegorza Wróbla. Dlatego w wyjazdowym spotkaniu Gedania Żukowo przegrała 0:3 (15:25, 25:27, 22:25)

.

GEDANIA: Pasznik zdobyła 1 punkt, Tokarska 6, Skowrońska 17, Wellna 12, Szymańska 1, Nuszel 13, Durajczyk (libero) oraz Szpak, Kaliszuk.

Niestety, Ukraina nie wydała certyfikatu Natalii Ziemcowej. Tym samym na środku siatki szkoleniowiec gedanistek musiał wystawić dwie 17-latki: Maję Tokarską i Aleksandrę Szymańską. Nie trzeba dodawać, że dla obu był to debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej. Niewiele starsze zawodniczki zagrały na rozegraniu, bo 18-letnia Aleksandra Pasznik i zmieniająca ją o rok młodsza Paulina Szpak. Tymczasem po przeciwnej stronie siatki wystawiała 39-letnia Magdalena Śliwa. Co ciekawe z... córką byłej mistrzyni Europy Pasznik grała we Włoszech w reprezentacji Polski juniorek.

- Właśnie Śliwa "pogoniła" nas zagrywką w inauguracyjnym secie. Do jej serwisu nic nie wskazywało na to, że tak wysoko przegramy. Na pierwszą przerwę techniczną zeszliśmy z prowadzeniem 8:7. Niestety, druga była już przy rezultacie... 9:16 - relacjonuje szkoleniowiec Gedanii.

W drugiej partii cały czas gra była wyrówna. W naszej drużynie bardzo dobrze grały skrzydłowe z Elżbietą Skowrońską na czele. Gedanistkom udało się odskoczyć na 16:13. Potem prowadziły do stanu 21:20, a w grze na przewagi miały piłkę setową. - Wydawało się, że możemy wygrać tego seta, gdyż przeciwniczki się "spięły". Przy setballu bardzo dobrze zaserwowała Maja Tokarska. Gospodynie zdołały rozegrać z tego akcję, a my ich ataku nie podbiliśmy - dodaje trener Wróbel.

W trzeciej części gry, podobnie jak w drugiej Gedania Żukowo walczyła przez 27 minut. Nasze dziewczyny nie odpuszczały, choć rywalki prowadziły 8:7 i 16:13. - Szkoda piłki przy 19:21. Naszym zdaniem blok Kasi Wellny był udany, ale sędzia dopatrzył się przełożenia rąk nad siatką. Tym samym zdobyć kontaktowy punkt, strata wzrosła do trzech punktów. Taką też różnicą zakończyliśmy grę. Mimo wszystko zespół zasłużył na plus. Super zagrała zwłaszcza Skowrońska, a po Tokarskiej nie było widać, że to jej debiut - chwali podopieczne opiekun Gedanii Żukowo.

Pozostałe wyniki 1. kolejki: Winiary Bakalland Kalisz - KPSK Stal Mielec 0:3 (18:25, 18:25, 17:25), Calisia - Stal Mielec 0:3 (18:25, 18:25, 17:25), Impel Gwardia Wrocław - Muszynianka Fakro 1:3 (26:24, 20:25, 14:25, 11:25), Aluprof Bielsko-Biała - GCB Centrostal Bydgoszcz 3:0 (25:15, 25:20, 25:13).

• 0 0

• porażka na każdym froncie-ucieczka z Gdańska i skład zespołu!

• 0 0

• Ponarzekajcie sobie na swoich skórokopów. Nie podoba się to nie czytać i nie pisać głupot.

Dobre te pozostałe wyniki 1 kolejki;"Winiary Bakalland Kalisz - KPSK Stal Mielec 0:3 (18:25, 18:25, 17:25), Calisia - Stal Mielec 0:3 (18:25, 18:25, 17:25)," :)

• 0 0

• ja choć bardzo bym chciała, żeby dziewczyny wygrywały i bardzo wierzę, że tak właśnie będzie to obawiam się, że sama wola walki i zaangażowanie nie wystarczą, żeby z najlepszymi wygrywać.... w każdym razie życzę dziewczynom wszystkiego najlepszego i trzymam kciuki za nie w kolejnych meczach!!!