Biało-czerwoni wolno się rozkręcają

Marta
5 listopada 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Polscy piłkarze ręczni wygrali drugi mecz podczas turnieju o Puchar Gdyni. W sobotę biało-czerwoni pokonali Białoruś 28:22 (13:11). Podobnie jak w piątkowym meczu z Austrią zasadniczą część końcowej przewagi Polacy wypracowali sobie w ostatnich minutach spotkania. W niedzielę nasi reprezentanci zagrają o zwycięstwo zw zawodach "Sborną", która również na koncie ma komplet wygranych. Początek meczu zaplanowano na godzinę 17.30.

POLSKA: Wyszomirski, Malcher - M.Jurecki 6, Wiśniewski 3, Tłuczyński 3, Zaremba 3, K.Lijewski 2, Kuchczyński 2, Tkaczyk 2, B.Jurecki 2, Jurkiewicz 2, Syprzak 1, Rosiński 1, Orzechowski 1, Tomczak 1, Bielecki 0, Kwiatkowski 0, Jaszka 0.

BIAŁORUŚ: Kotliński, Charepienka - Szylowicz 7, Babiczew 6, S.Rutenka 4, D.Rutenka 2, Nikulenkow 1, Pochowski 1, Citow 1, Baranow 0, Niziura 0, Kamyszyk 0.

Polacy wygrali drugi mecz podczas gdyńskiego turnieju, zagrali lepiej niż z Austrią ale w dalszym ciągu muszą popracować nad pewnymi elementami gry, szczególnie jeśli chodzi o utrzymywanie stałego, dobrego tempa akcji. Podobnie jak w piątek początek meczu należał do rywali Polaków. Białorusini, dobrze ustawieni taktycznie i wykorzystujący błędy Polaków objęli prowadzenie 3:0.

Biało-czerwoni pierwszą bramkę zdobyli w 4 minucie gry za sprawą Tomasza Rosińskiego jednak na wyrównanie kibice w Hali Gdynia czekali aż do 16 minuty kiedy Kazimierza Kotlińskiego pokonał Michał Jurecki. Polacy nastawili się na szybkie kontry a umożliwiła im to dobra gra Piotra Wyszomirskiego w bramce. Od tego czasu już do końca pierwszej połowy nasi szczypiorniści nie wypuścili prowadzenia z rąk, choć momentami rywale niebezpiecznie się zbliżali.

W 25 minucie było 12:9 dla Polaków a w 30 już tylko 12:11. Na kilkanaście sekund przed syreną końcową pierwszej połowy trener Bogdan Wenta wziął czas a po wznowieniu gry Patryk Kuchczyński ustalił wynik po 30 minutach na 13:11 dla Polski.

W drugiej połowie, praktycznie aż do 50 minuty toczyła się walka bramka za bramkę. Białorusinom udało się aż siedmiokrotnie doprowadzać do wyrównania ale za każdym razem Polacy odpowiadali kolejnym trafieniem.

Tak działo się do 47 minuty, wówczas trafienie na 23:22 zadał Michał Jurecki. W ostatnich 13 minutach meczu Białorusinom nie udało się już ani razu pokonać Adama Malchera, m.in. z rzutów karnych. Polacy poprawili dokładność rozegrania akcji, podwyższyli tempo swoich ataków i ostrzeliwali bramkę rywali.

Ostatecznie pokonali Białoruś 28:22 i jutro o 17.30 zagrają z Rosją o zwycięstwo w całym turnieju. Wcześniej, o 15.00 Białorusini zmierzą się z Austrią a stawką tego meczu będzie trzecie miejsce w turniejowej rywalizacji.

W pierwszym sobotnim meczu Rosja pokonała Austrię 33:26 (20:14).

• promocja miasta (2)

Gratuluję miastu promocji-jedna kasa w której zepsuła się drukarka geniusze z identyfikatorami ORGANIZATOR wpadli na genialny pomysł aby zacząć wpuszczać publiczność wypisująć wpłaty na kartkach i było by wszystko ok gdyby nie odbyło się to w połowie meczu Polska-Białoruś i jeszcze za pełną odpłatność GRATULUJE DOBORU KADR -wstyd

• 10 3

• trzeba było przyjśc wcześniej i kupić bilet jak "biały człowiek" (1)

a nie narzekać. !.

• 1 7

• czy to znaczy , że "biały człowiek" w dobie komputeryzacji

życia ma się cofnąć do czasów kolejek i oczekiwania na "towar" ?

• 0 0

• (4)

mecz oglądało się bardzo przyjemnie, atmosfera też ok, ale nie mogę pojąć jakim cudem z całego Gdańska, Sopotu i Gdyni nie potrafi uzbierać się 4-5tys osób żeby zapełnić halę. To nie są jakieś ważne mistrzostwa, taki turniej towarzyski, no ale jednak mimo wszystko rzadko mamy okazję w Trójmieście oglądać szczypiornistów na żywo i dziwi mnie że tak niewiele osób z tej okazji korzystamam nadzieję, że na jutro na mecz z Rosją uzbiera się więcej osóba no i życzę tym co nie kupują biletów przez neta, żeby nie padł system biletowy na hali tak jak dzisiaj i w efekcie podjęli decyzję o wpuszczeniu nieźle wkurzonych już ludzi ok 4-5 minuty meczu

• 12 0

• W tym samym czasie grała Lechia i jest odpowiedź. Ale rzeczywiście wiocha połowa trybun pustych nawet w tak małej hali.

• 4 1

• odpowiedz jest bardzo prosta - ceny biletów.ja bylem z rodzina w zeszlym roku ale w tym juz mnie nie stac aby wydac 60zł za 2 osoby!! i pewnie nie tylko mnie te ceny zniechecily!

• 1 1

• Frekwencja na hali to jedno, info w madiach, przed i w trakcie meczu, to dugie..Spodziewałem się info o wyniku meczu w piątkowy wieczór, w Panoramie Sport, w TVP Gdańsk, czekam, czekam - cisza...Jeśli tak, to ciężko mi sobie wyobrazić transmisję meczów przez TVPw czasie styczniowych ME.Ja rozumiem, że TVP nie ma TV praw do turnieju, bo może nie miała $, to trzeba zwolnić gwiazdeczki na Woronicza, przejść na umowy o pracę, za średnią krajową i od razu! kasa się znajdzie !Ale żeby ludzi nie poinformować.. choćby o wyniku..

• 0 0

• a widział ktoś jakiekolwiek plakaty w Gdańsku..?no i jest odpowiedź..:)

• 1 0

• popieram poprzedni tekst

nie było klarownych informacji na ten temat ani w prasie ani netcie,moim zdaniem gdańszczanie żyją wyłącznie nożną to widać na co dzień, a piłka ręczna ta jeszcze z WYBRZEŻA dla nich na dziś to przeszłość, nie wiem czy wiecie,mamy tzw. nowych mieszkanców Gdańska- Jurkiewicz i Lijewskii wiem jeszcze są inni (tylko tych facetów widzę na ulicy)

• 4 0

• zgadza się

gdybym nie wiedział wcześniej o turnieju to nawet o tym,gdzie kupić bilety bym nie miał pojęcia, ale to nie jest prosta wina KASY, informacji nie było bo organizator do pupy! wygląda na całkowitą dezorganizacje CELOWO

• 3 1

• pamiętam że rok temu również odbył się taki turniej w tej samej hali, wtedy była pełna na każdym meczu, no ale cóż

• 2 0

• 2 camel i inni (1)

w zeszlym roku bilety byly tansze!teraz chyba ktos postanowil latwo zarobic wiecej i sie przeliczyl!tak jak pisalem gdzies wyzej 30zl za dzien meczowy to zdecydowanie za duzo, zwlaszcza ze przeciwnicy tez nie tej klasy co rok temu!

• 2 0

• ogranij się 30 zł to duzo za 2 mecze?????

zeby ogladać naszą "piłkarską pseudo ligę" trzeba zapłacić więcej. Przeciwnicy jak przeciwnicy, ale 30 zł zeby zobaczyć reprezentację Polski ( i to I skład), kolesi , którzy coś osiągneli w ręczną to chyba warto.

• 3 0

• przeciwnicy

także mieli wpływ na frekwencję. Cóż z tego, że Białoruś ma w sowich szeregach S. Rutenkę zawodnika Barcelony, jednego z najlepszych na świecie lewych rozgrywających. Na takich meczach halę zapełniają przede wszystkich tzw. kibice środka i pikiniki, którym takie nazwiska nic nie musza mówić. Austria to taki europejski średniak. Więc nie ma się co dziwić, że frekwencja jest średnia. Dopiero dziś hala może się zapełnić, gdy zagramy z Rosją. Zaprośmy za rok Szwecję, Niemcy i np. Chorwację, Rosję. O Francji, Hiszpanii lub Danii nawet nie marzę. Na koniec jeszcze jedno spostrzeżenie, mianowicie widać że dziś w Polsce kibice już przyzwyczajeni do sukcesów, chcą konkretnych widowisk, zaciętych na wysokim poziomie. Widać to było także na meczach siatkówki, gdiz na mecze z mało prestiżowymi rywalami/lkami ciężko było zapełnić obiekty. Dopiero mecze z Brazylią to powodowały. Pewien czas temu ludzie przyszliby na słabsze mecze, bo byli przede wszystkim głodni oglądania ulubionej dyscypliny. Dziś już sa nieco bardziej wymagający. Podejrzewam, że gdyby rozgrywany był mecz, z którąś z topowych ekip biletów nie byłoby juz dawno lub gdyby nawet rozgrywany był tu np. mecz Ligi Mistrzów drużyn z Płocka lub Kielc np. z Barceloną lub THW Kiel. Taka jest naturalna kolej rzeczy!

• 6 1

• Witam. Powiedzcie mi proszę gdzie na mecz Polska - Rosja mogę kupić bilet i za ile?