Blisko mistrza

25 lutego 2006 (artykuł sprzed 18 lat)
Kilkanaście minut dobrej gry to za mało, aby myśleć o sprawieniu niespodzianki. W meczu przeciwko mistrzom Polski na własnym parkiecie akademicy zagrali bardzo nierówno. Dlatego AZS AWFiS Gdańsk przegrał pojedynek o mistrzostwo ekstraklasy z Wisłą Płock 28:30 (12:19).

AZS AWFiS: Sibiga, Głębocki - Marciniak, Woynowski 4, Balmas, Stromski, Masiak 1, Wysokiński, Waszkiewicz 7, Sulej 2, Jachlewski 7, Żółtak 2, Pepliński 5.

WISŁA: Wichary, Marszałek - Niedzielski 4, Siczkow, Titow 1, Witkowski 3, Matysik 1, Szczucki 1, Paluch 6, Świerad, Wiśniewski 4, Wleklak 4, Kuptel, Wuszter 6.

Sędziowali: Andrzej i Adam Mikołajczakowie (Wrocław).

Gospodarze rozpoczęli bardzo dobrze, gdyż od prowadzenia 6:2! Jednak przez kolejne dwanście minut zdołali tylko raz trafić do siatki rywale, gdy Wisła zdobyła w tym czasie 10 bramek. Co więcej jeszcze przed przerwą do przewagi z 12:7 mistrzowie dorzucili dwa "oczka".

W drugiej połowie do bramki miejscowych wszedł Marcin Głębocki. Jego dobre interwencje dodały animuszu akademikom. Cztery pierwsze bramki drugiej połowy zapisano na konto miejscowych. Straty zostałe sprowadzone do 16:19. Niestety, wówczas powtórzył się scenariusz sprzed przerwy. Wisła przez kilkanaście minut zagrała na wysokim poziomie i uciekła na dziewięć bramek. Potem znów mógł popisać się AZS AWF, dzięki czemu zakończył grę honorową porażką. Można nawet gdybać, co by było, gdyby gospodarze nie zmarnowali trzech rzutów karnych...

Pozostałe wyniki 17. kolejki: Vive Kielce - Traveland-Społem Olsztyn 37:31 (21:16); Wisła-Azoty Puławy - AMD Chrobry Głogów 24:31 (11:13); Piotrkowianin - Olimpia Piekary Śląskie 33:32 (15:14); MBM Zagłębie Lubin - KPR Miedź Legnica 38:28 (17:12); MMTS Kwidzyn - Śląsk Wrocław 35:26 (14:11).

1. Vive Kielce 17 16 0 1 580-457 32
2. Wisła Płock 17 15 0 2 557-456 30
3. AMD Chrobry Głogów 17 14 0 3 489-431 28
4. Zagłębie Lubin 17 10 1 6 514-460 21
5. Śląsk Wrocław 16 7 2 7 452-451 16
6. MMTS Kwidzyn 16 7 1 8 424-418 15
7. Olimpia Piekary Śl. 17 7 0 10 444-441 14
8. Traveland-Społem 17 5 1 11 451-502 11