Budo 2011 Aleksandrów Łódzki - Ogniwo Sopot 15:25. Udany rewanż, 2 czerwone kartki

Mikołaj Pachniewski
20 sierpnia 2023, godz. 15:00
Opinie (24)

Ogniwo Sopot

Ogniwo Sopot pokonało Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 25:15 (12:7), a w meczu nie brakowało ostrej walki, kontuzji oraz kartek. Tym razem sędzia zmuszony był pokazać dwie koloru czerwonego. Ogniwo Sopot pokonało Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 25:15 (12:7), a w meczu nie brakowało ostrej walki, kontuzji oraz kartek. Tym razem sędzia zmuszony był pokazać dwie koloru czerwonego.

Ogniwo Sopot pokonało Budo 2011 Aleksandrów Łódzki 25:15 (12:7) w meczu 2. kolejki Ekstraligi Rugby, udanie rewanżując się za czerwcową porażkę w finale. Na boisku iskrzyło od początku, a efektem tego było wiele urazów, a przede wszystkim dwie czerwone kartki. Obejrzeli je Wiktor Wilczuk i Przemysław Serafin, a obie drużyny większość drugiej połowy grały w "14".

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 31:21. Emocje w derbach, ale tylko do przerwy Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 31:21. Emocje w derbach, ale tylko do przerwy

Punkty dla Ogniwa: Wojciech Piotrowicz 10, Mateusz Plichta 5, Jordan Tebbatt 5, Dwayne Burrows 5

OGNIWO: Fidler, Burek (45 Wilczuk), Gąska - Mokrecow (53 Rau), Piotrowski - Grabowski, Zeszutek, Tebbatt (30 Mroziński) - Plichta - Piotrowicz - Szulta, Seerane, Burrows, Czasowski - Kirsanow

Spotkanie drugiej kolejki Ekstraligi Rugby dla zawodników Ogniwa Sopot było okazją do rewanżu za finał rozgrywek z poprzedniego sezonu. Wtedy to przegrali 8:12 i zostali po raz 10 wicemistrzem Polski. Co ważne sopocianie byli już po pierwszym spotkaniu ligowym, a Budo 2011 pauzowało, więc starcie z Ogniwem było dla nich inauguracją sezonu 2023/24.

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli sopocianie. To oni zanotowali pierwsze przyłożenie, a jego autorem był Jordan Tebbatt, wykorzystując błąd gospodarzy. Kilka chwil później role się odwróciły i to Budo wykorzystało wrzut z autu i fatalną komunikację w szeregach Ogniwa, obejmując prowadzenie 7:5.

Przeczytaj, co przed meczem w Aleksandrowie Łódzkim mówił Wojciech Piotrowicz Przeczytaj, co przed meczem w Aleksandrowie Łódzkim mówił Wojciech Piotrowicz

Chwilę później było już jednak 7:12, bo w boiskowym chaosie najlepiej odnalazł się Dwayne Burrows, wyrywając "jajo" rywalowi z rąk i kładąc punkty. Podwyższył oczywiście grający drugi trener, Wojciech Piotrowicz.

Widać było, że obie ekipy podeszły do tego starcia bardzo ambicjonalnie, ale i emocjonalnie. Nie brakowało ostrych starć, a fizjoterapeuci mieli ręce pełne roboty. Natomiast z powodu upału sędziowie często zarządzali przerwę na uzupełnienie płynów.

Wynik 7:12 utrzymał się do przerwy. Prowadzenie Ogniwa mogło być bardziej okazałe, ale Piotrowicz nie wykorzystał jeszcze próby na słupy z rzutu karnego.

Ogniwo Sopot - Budowlani Łódź 79:21. Przeczytaj relację z pierwszego meczu Ogniwo Sopot - Budowlani Łódź 79:21. Przeczytaj relację z pierwszego meczu

Chaotycznie rozpoczęła się także druga połowa. "Tańczące jajo" zdołał opanować Ołeksandr Szewczenko i wyrównał stan meczu, zdobywając przyłożenie. Na szczęście dla Ogniwa, miejscowi nie zdołali podwyższyć.

Na domiar złego, od 50. minuty sopocianie musieli grać w "14", gdyż czerwoną kartkę obejrzał Wiktor Wilczuk za brutalną szarżę w rywala. Jednak chwilę później siły się wyrównały, bo sędzia Dominik Jastrzębski taką samą karę zastosował wobec Przemysława Serafina, który z premedytacją kopnął Burrowsa.

Na boisku nieustannie iskrzyło, a więcej niż pięknej gry było przepychanek i chaotycznej, szarpanej gry. Na kolejne punkty trzeba było poczekać aż do 73. minuty, gdy celnie z rzutu karnego kopnął Kamil Brzozowski dając Budo prowadzenie 15:12.

Ogniwo Sopot chce wygrywać. Thomas Fidler zmienił szatnię i miejsce w autobusie Ogniwo Sopot chce wygrywać. Thomas Fidler zmienił szatnię i miejsce w autobusie

Odpowiedź sopocian była jednak najlepsza z możliwych. Szybką kontrę wykończył dynamiczny Mateusz Plichta, a podwyższenie dla Piotrowicza było tylko formalnością, co sprawiło, że Ogniwo prowadziło 19:15. To również łącznik ataku wykorzystał rzut karny, gdy na stadionowym zegarze była już 87. minuta.

Nie był to jednak koniec spotkania. Piotrowicz ustalił wynik dopiero w 94. minucie, gdy wykorzystał kolejnego karnego i Ogniwo wygrało 25:15, pozbawiając Budo defensywnego punktu bonusowego.

20 sierpnia 2023, godz. 13:00