Budowlani Łódź - Arka Gdynia 0:102. Rekordowe zwycięstwo ekstraligi rugby 2023/24

23 września 2023, godz. 14:30
Opinie (10)

Arka Rugby

Rugbiści Arki Gdynia odnieśli najwyższe zwycięstwo w ekstralidze w sezonie 2023/24, a zarazem jako pierwsza drużyna wygrała mecz bez straty punktu. Rugbiści Arki Gdynia odnieśli najwyższe zwycięstwo w ekstralidze w sezonie 2023/24, a zarazem jako pierwsza drużyna wygrała mecz bez straty punktu.

Arka Gdynia rozgromiła na wyjeździe beniaminka - Budowlanych Commercecon Łódź 102:0 (55:0) w 6. kolejce ekstraligi rugby, zdobywając aż 16 przyłożeń. Dla "Buldogów" to dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie, ale zarazem najwyższe ze wszystkich drużyn uczestniczących w bieżących rozgrywkach. Podopieczni Łukasza Szostka są również pierwszą ekipą w tym sezonie, która w meczu nie straciła żadnego punktu.

Ogniwo Sopot - Lechia Gdańsk 44:17. Przeczytaj relację z derbów Trójmiasta oraz wystaw oceny rugbistom i trenerom Ogniwo Sopot - Lechia Gdańsk 44:17. Przeczytaj relację z derbów Trójmiasta oraz wystaw oceny rugbistom i trenerom

Punkty dla Arki
Dawid Banaszek 22, Eujaan Botha 15, Radosław Rakowski 10, Szymon Sirocki 10, Adam Litwińczuk 10, Mykoła Karasewicz 5, Łukasz Kasperek 5, Anton Szaszero 5, Patryk Steindl 5, Kacper Krużycki 5, Mateusz Szyc 5, Zurab Rijmadze 5

ARKA: Bojke (65 Bartkowiak), Mohyła (55 Podolski), Kasperek (50 Rijmadze) - Zypper, Papunashvili (60 Kruk-Miler) - Chirume (70 T.Kuzimski), Litwińczuk, Krużycki - Szyc (70 Stosik) - Szaszero - Rakowski (21 Steindl), Karasewicz, Botha, Sirocki (45 Turzyński) - Banaszek

Przed tygodniem beniaminek ekstraligi przegrał na wyjeździe z Juvenią Kraków 8:90. Arka Gdynia od pierwszych minut w Łodzi zasygnalizowała, że ma ochotę się w tym wynikiem zmierzyć i ostatecznie skutecznie go pobiła.

Worek z punktami rozwiązał w 3. minucie Radosław Rakowski. Natomiast w 7. minucie także gdyński młyn pokazał, że jest znacznie silniejszy od miejscowego. Po wygranym wrzucie z autu i akcji formacji maulowej punkty zdobył Adam Litwińczuk.

Do końca pierwszej połowy trwa swoista egzekucja, która zakończyła się rezultatem 55:0. Bez problemu po przyłożenia biegali głównie zawodnicy formacji ataku "Buldogów". Po dwa razy ta sztuka udała się rekonwalescentowi Rakowskiemu, mimo że już w 21. minucie opuścił boisko, a także Eujaanowi Bocie. Zwłaszcza ten ostatni spokojnie przebiegał z piłką i kładł je między słupy. Za drugim razem popisał się przechwytem na środku boiska i mimo że się oglądał kilka razy, to rywale nawet go nie gonili.

Przypomnij sobie jak zapowiadaliśmy 6. kolejki ekstraliia rugby Przypomnij sobie jak zapowiadaliśmy 6. kolejki ekstraliia rugby

Najwyraźniej kolegom pozazdrościł skrzydłowy Szymon Sirocki. To on punktami otworzył drugą połowę i też była to jego druga tego dnia "piątka".

Natomiast Botha pokazał, że potrafi też dobrze bronić. Michał Łaszcz przedwcześnie cieszył się z przyłożenia, gdyż zawodnik Arki chwilę przed polem punktowym zdołał go jednak wypchnąć poza linię boczną boiska.

Łodzianie frustracje próbowali rozładować w przepychankach. Ale zyskali tylko... żółtą kartkę. Gdy poza boiskiem przebywał Juan Cruz Romero wynik na 67:0 podwyższył Anton Szaszero.

Jednak osłabienie gospodarzy nie trwało zwyczajowe 10 minut. Gdy upłynęła połowa tego czasu, siły się wyrównały, gdyż żółtą kartkę zobaczył również Patryk Steindl.

W grze 14 na 14 klasę pokazał znów gdyński młyn. Po młynie dyktowanym miejscowi zostali wepchnięci na własne pole punktowe, a przyłożenie zaliczył Kacper Krużycki. Natomiast w liczebnym osłabieniu punkty dla gości zdobył Mateusz Szyc.

Budowlani Commercecon Łódź - Arka Gdynia: relacja video

Symboliczny 100. punkty należał do Bothy. Natomiast końcowy wynik na 102 ustalił z podwyższenia Dawid Banaszek, który tego dnia wykopał 22 punkty.

Dla Arki to dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie, po derbowym sukcesie z 19 sierpnia nad Lechią Gdańsk 31:21. Jednak od teraz to "Buldogi" mogą szczycić się najwyższą wygraną w tym sezonie ekstraligi, a zarazem są pierwszą drużyną, która w bieżących rozgrywkach triumfowała w meczu bez żadnej straty punktowej.

Wyniki 6 kolejki

• OGNIWO SOPOT - LECHIA GDAŃSK 44:17 (17:7)
  • Budowlani Commercecon Łódź - ARKA GDYNIA 0:102 (0:55)
  • Budo 2011 Aleksandrów Łódzki - Juvenia Kraków 18:33 (15:9)
  • Orkan Sochaczew - Edach Budowlani Lublin 38:26 (24:0)
  • Pauza: Awenta Pogoń Siedlce

Opinie (10) 2 zablokowane

• (3)

Czy Budowlani Łódź to nie był jeszcze niedawno mistrz kraju i zawsze główny faworyt do tytułu!? Teraz trzy drużyny Budowlanych nagle grają w tym jedna to beniaminek!? to ta drużyna musiała przejść jakies duże przeobrażenia wewnątrz organizacyjne i sporą metamorfozę że wyłoniły się trzy twory z nazwą Budowlani wszystkie związane z Łodzią lub okolicami, tak patrząc z boku dla kogoś kto nie jest na bieżącą z ligą to zaskoczenie

• 12 3

• z Łodzi są dwie Budo - i to jest ta mistrzowska, Budowlani to KS oni słabi zawsze (2)

natomiast trzecie Budowlani to Lublin - wyraznie w tabeli jest napisane

• 4 0

• Trochę mijasz się z prawdą, spójrz na historie KS Budowlanych.

• 4 0

• Fakt przeoczyłem że jedna drużyna to Budowlani z Lublina, dz za odp

• 2 0

• Mistrz to obtcna ekipa z Aleksandrowa

Wcześniej grali jako Budowlani SA lub Master Farm. Budowlani Łódź to inny zespół ale wspolne korzenie, rozłam itp.

• 13 0

• Patrząc na wyniki w tym sezonie budo aleksandrów ....

Powstaje pytanie -jak to było możliwe że ogniwo przegrało z nimi w finale ....

• 2 0

• Jak to dobrze, że budowlańcy się pokłócili - ostatnie miejsce w tabeli nie grozi no i statystyki można sobie poprawić.