Byli lechiści pogrążyli gdynian

Marta
14 sierpnia 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Nic nie wyszło z zapowiedzi gdynian o końcu słabej passy żółto-niebieskich w pierwszej lidze. Po czterech meczach spadkowicz z ekstraklasy nie ma jeszcze na koncie wygranej i zamyka tabelę! W  niedzielę Arka przegrała w podtarnowskiej Niecieczy z miejscową Termalicą Bruk-Bet 1:2 (1:1). Gole dla zwycięzców strzelili byli gracze Lechii Gdańsk.

TERMALICA TERMALICA
Nowak - Ł.Kowalski, Cios, Pleva, Piątek - Pawlusiński, Ceglarz, Rybski, Baran, Biskup - Trafarski
Sędziowie: Piotr Siedlecki (Warszawa)
Juszczyk - Krajanowski, Siebert, Jarun, Strzelecki - Wilczyński, Kuklis, Budziński, Radzewicz - Arifović, Ivanovski
  • 61' Baran Zmiany Kubowicz
  • 81' Trafarski Zmiany Drozdowicz
  • 90+1 Rybski Zmiany Martuś
  • 69' Arifović Zmiany Czoska
  • 76' Radzewicz Zmiany J.Kowalski
  • 84' Kuklis Zmiany Surdykowski
  • 25' Rybski
  • 58' Trafarski
  • 45' Radzewicz
  • 6' Ceglarz
  • 74' Pleva
  • 82' Ł.Kowalski
  • 12' Budziński
  • 82' Jarun

1'
Mecz rozpoczęli gospodarze
2'
Jedna z pierwszych akcji w meczu\, w wykonaniu gospodarzy, na strzał z dystansu zdecydował się Rybski jednak golkiper żółto-niebieskich był na posterunku
4'
Na murawę po jednym ze starć padł Kuklis gra jednak nie została przerwana i w efekcie obyło sie bez pomocy lekarskiej
6'
Żółtą kartką został ukarany Ceglarz (TERMALICA).
7'
Kolejna groźna sytuacja w wykonaniu gospodarzy za sprawa byłego gracza ... Lechii. Szarżował Trafarski, jednak nie zdołał wykończyć akcji z kolegami
9'
Tym razem gra przeniosła się pod bramkę gospodarzy. Ivanowski wywalczył rzut rożny
10'
Z kornera nic nie wyszło, piłkę przejęli gospodarze
12'
Żółtą kartką został ukarany Budziński (ARKA).
12'
Idealnej okazji nie wykorzystali gości, Arifović zamykał dośrodkowanie z wolnego ale trafił tylko w poprzeczkę
13'
Tym razem po wolnym okazję miała Termalica, Pawliusiński uderzył mocno z 30 metrów ale Juszczyk zdołał wybić piłkę.
15'
Tempo gry nieco osłabło, piłkarze chyba za wszelką cenę chcieli zaskoczyć rywala szybko strzelona bramką.
17'
Baran oddał strzał raczej na wiwat niż na bramkę
19'
Zamieszanie w polu karnym gospodarzy ale sytuacje wyjaśnia ich bramkarz
20'
Trafarski chciał uruchomić Rybskiego w polu karnym ale jego podanie było zbyt mocne
21'
Wrzutkę Biskupa w pole karne wybijają poza "szesnastkę" gdynianie
22'
Kolejna akcja w wykonaniu m.in. Trafarskiego zablokowana
25'
[1:0] TERMALICA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rybski. Były gracz Lechii otrzymał piłkę w polu karnym po zbiciu jej głową przez Trafarskiego i mimo dużego tłoku zdołał pokonać bezradnego bramkarza Arki
27'
Gdynianie bardzo szybko kontrują i piłka przechodzi tuz nad poprzeczką bramki gospodarzy.
29'
W ciągu kilkudziesięciu sekund Trafarski dwa razy złapany na spalonym
31'
Napór gospodarzy Trwa. Biskup w pole karne do Trafarskiego a ten głową minimalnie obok bramki
32'
Ivanovski faulowany ale bez konsekwencji w postaci kartki dla gospodarzy
34'
Znów groźnie pod bramką Arki i znów w roli głównej Trafarski, który do grywał do Rybskiego, ten drugi chciał zdobyć efektowną bramkę ale na chęciach się skończyło.
35'
Róg dla gospodarzy, ale bez zagrożenia dla bramki Arki
37'
Strzał Barana blokują gdyńscy obrońcy
39'
Na strzał z dystansu zdecydował się Krajanowski, piłkę zablokował jednak Cios
41'
Kolejna próba gdynian jednak gospodarze przerywają akcję
45'
[1:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Radzewicz. Wyrównanie pada tuż przed przerwą po strzale z dystansu Radzewicza
45'
Sędzia doliczył dwie minuty do czasu gry w pierwszej połowie
45+2
Arka jeszcze przed przrwą mogła prowadzić. Kuklis wyszedł sam na sam z Nowakiem ale nie wykorzystał tej sytuacji
45+2
Koniec pierwszej połowy: Termalica - Arka 1:1
46'
Rozpoczyna się druga część meczu.
47'
Znów od ataków rozpoczynają gospodarze, po wolnym Pawlusińskiego piłka nieznacznie minęła słupek bramki Arki.
48'
Juszczyk wznawia grę dalekim wykopem ale nie wywiązuje się z tego żadna groźna akcja dla Arki.
51'
Arifović w ostatniej chwili zablokowany przez Ciosa
53'
Tym razem po strzale gdynian piłka przelatuje nad poprzeczką
54'
Ivanovski szarżuje na pole karne gospodarzy, powstrzymany nieprzepisowo przez Plevę.
55'
Wolny w wykonaniu Radzewicza kończy się wywalczeniem rzutu rożnego przez żółto-niebieskich.
56'
W ferworze walki w polu karnym ucierpiał jeden z graczy Termalicy
58'
[2:1] TERMALICA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Trafarski. Wydawało się, że to gdynianie zaczęli nadawać ton wydarzeniom na boisku, jednak niezwykle aktywny w tym spotkaniu Trafarski, kończy szybką akcję wykorzystując dobre podanie Pawlusińskiego
59'
Trafarski znów nęka obronę gdyńską, tym razem jednak zastopowany
60'
Ceglarz przenosi piłkę nad bramką Arki
61'
TERMALICA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Baran, w jego miejsce wchodzi Kubowicz.
63'
Akcja Termalicy zatrzymana faulem w środku pola gry. Na murawie leży Ceglarz.
64'
Gospodarze wywalczyli rzut rożny
64'
Z kornera dośrodkowywał Pawlusiński, w "szesnastce" piłkę przejął Cios gdyńscy obrońcy w ostatniej chwili powstrzymali go jednak.
65'
Pawlusiński tym razem w powietrznej walce o piłkę, przegrywa z Wilczyńskim
66'
Znów groźnie pod bramką Arki. Juszczyk wygrał jednak pojedynek sam na sam z Kowalskim
68'
Biskup dogrywa piłkę w pole karne ale niedokładnie.
69'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Arifović, w jego miejsce wchodzi Czoska.
70'
Gospodarze, wciąż dłużej utrzymują się przy piłce i przeprowadzają groźne akcje, tym razem obrońcy Arki zdołali ich jednak powstrzymać.
72'
Trafarski tym razem ucierpiał po jednym ze starć, udzielana mu jest pomoc medyczna zapewne sędzia doliczy kilkadziesiąt sekund do czasu gry.
74'
Żółtą kartką został ukarany Pleva (TERMALICA). Za zagranie piłki ręką
75'
Szansa dla Arki, niestety niewykorzystana. Z rzutu wolnego idealnie w okienko zagrał Czoska, niestety bramkarz gospodarzy popisał się równie udaną interwencją co strzał gdynianina
76'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Radzewicz, w jego miejsce wchodzi J.Kowalski.
78'
Znów Czoska tym razem wdał się w zbyt długi drybling i stracił piłkę, która opuściła plac gry.
79'
W odpowiedzi główkuje Trafarski, pewnie łapie jednak Juszczyk.
80'
Rzut wolny w wykonaniu Pawlusińskiego, jednak piłka trafia w gdyński mur
81'
TERMALICA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Trafarski, w jego miejsce wchodzi Drozdowicz. Eks-lechistę zastąpił eks-arkowiec.
82'
Ostry faul Łukasza Kowalskiego, nerwów nie opanował po tym wejściu Jarun, sędzia rozdzielił obydwu solidarnie pokazując po żółtej kartce.
82'
Żółtą kartką został ukarany Ł.Kowalski (TERMALICA).
82'
Żółtą kartką został ukarany Jarun (ARKA).
84'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kuklis, w jego miejsce wchodzi Surdykowski.
85'
Gra przeniosła się na środek pola, czyżby gdynianie nie wierzyli już w możliwość wywiezienie spod Tarnowa choćby punktu?
88'
Jedna z ostatnich akcji meczu dla gospodarzy. Rybski wyszedł z kontrą i jeszcze przed polem karnym odegrał do Drozdowicza, podanie to przeciął jednak Juszczyk, który musiał wyjść daleko od bramki.
89'
Biskup w pole karne ale interweniują udanie obrońcy Arki.
90'
Sędzia doliczył 4 minuty do czasu gry w drugiej połowie.
90+1
TERMALICA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Rybski, w jego miejsce wchodzi Martuś.

Pozostałe wyniki 4. kolejki:
KS Polkowice - Warta Poznań 0:0, Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 2:1 (2:0), Sandecja Nowy Sącz - Polonia Bytom 2:3 (1:0), Olimpia Elbląg - Wisła Płock 1:1 (0:1), Olimpia Grudziądz - Zawisza Bydgoszcz 0:1 (0:0), Ruch Radzionków - GKS Katowice 2:2 (1:0), Flota Świnoujście - Bogdanka Łęczna 1:0 (1:0), Dolcan Ząbki - Kolejarz Stróże 1:2 (1:0).
Marta

Opinie (214) ponad 20 zablokowanych

• spadamy do 3 ligi wsty mi za ciebie arko ,ZOSTAJA MECZE Z RUMIA I REDA (9)

• 181 6

• czy miasto sponsoruje tych kopaczy?

jeśli tak to powinno odpuścić sobie i wydawać kasę na coś co nie przyniesie miastu wstydu. Ile mamy czekać aż coś się zmieni z kadrą tego kluby? Jak będą w salezjance?

• 31 0

• zobacz na tabele! (1)

zobacz na tabele! dwie druzyny co graly w ostanim sezonie w ekstraklasie i spadly tu w pierszej lidze zajmuja tez dwa ostatnie miejsca,niewiem jak polonia bytom ale arka chce walczyc o awans,ale ja to ciezko widze z takimi druzynami jak sandencja,termalica to niestety ale trzeba wygrywac badz co badz remisowac.

• 20 1

• spojrz na sklad termalicy i trenera..

i sie zastanow...

• 2 0

• Prośba o zaprzestanie chodzenia na mecze!!!!!!!!

nie chodzmy na mecze arki!!!!bojkot!!!!skoro oni nas tak traktują to odwdzieczmy sie.

• 31 3

• a w następnym sezonie (2)

wreszcie długo oczekiwane derby - Bałtyk już czeka.....

• 17 0

• nie bedzie derbow gdyni Baltyk wejdzie a arka spadnie (1)

• 15 0

• na dzień dzisiejszy Bałtyk też chyli się ku spadkowi..

• 0 2

• Rok nie wyrok.

To fakt. Za rok spadek.

• 2 0

• A najlepsze

a najlepsze, że i tak dawni lechiści was pokonali:) Rybski, Trafarski:)

• 6 0

• (3)

Termalica Bruk-Bet Nieciecza mistrzem nie jest a itak w plecy dziekuje doranoc, nici z awansu w tym sezonie

• 127 1

• o jakim awansie ty marzysz

tu sie spadek szykuje

• 37 1

• w tym sezonie zostaje walka o I lige (1)