CCC Polkowice - Arka Gdynia 68:50. Finał play-off oddala się

Arka Gdynia - kosz. k.

Barbora Balintova była najlepiej punktującą zawodniczką Arki w drugim meczu z CCC. Gdynianki wracają jednak bez wygranej. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Koszykarki Arki Gdynia przegrały na wyjeździe z CCC Polkowice 50:68 (14:17, 9:20, 16:14, 11:17) i w półfinałowej serii Energa Basket Ligi Kobiet przegrywają już 0-2. Rywalizacja trwa do trzech zwycięstw. W środę o godz. 18 obie drużyny zagrają w Gdyni.

CCC: Fagbenle 19 (8 zb.), Kaltsidou 14 (3x3), Hayes 9 (1x3, 8 zb.), Thomas 2, Gajda 0 oraz Leedham 8 (1x3), Kizer 5, Puss 5 (1x3), Owczarzak 3, Tyszkiewicz 3 (1x3)

ARKA: Balintova 16 (2x3, 5 as.), Coffey 11 (1x3), Cannon 8 (9 zb.), Greinacher 6, Makurat 0, oraz Podgórna 5 (1z3), Stelmach 4, Morawiec, Baltkojiene 0, Rembiszewska 0

dodaj swoją ocenę »

W pierwszym meczu półfinału koszykarki CCC nie zostawiły Arce złudzeń i wygrały różnicą 32 punktów. Drugie spotkanie w Polkowicach również rozpoczęło się pod dyktando mistrzyń kraju. Po rzutach Temitope Fagbenle było 4:0. Zza łuku trafiła jednak Nia Coffey a prowadzenie Arce 5:4 dała Emma Cannon.

Przeczytaj relację z pierwszego meczu półfinałowego

Przepychanka o prowadzenie trwała do końca premierowej kwarty. Zwycięsko z niej wyszły gospodynie, które w drugiej części gry poszły za ciosem. Mistrzynie rzucały z większą skutecznością i lepiej radziły sobie pod tablicami.

Przy stanie 21:20 CCC ruszyło z serią 7:0 a gdynianki przez 3,5 minuty nie były w stanie zdobyć punktów. Po faulu technicznym za punkt trafiła Barbora Balintova, ale dalej gdyniankom szło w ataku topornie. Po trójce Tiffany Hayes było już 37:23 a gdynianki drugą kwartę skończyły z dorobkiem zaledwie 9 pkt.

Po przerwie gospodynie odskoczyły na 40:23, ale trójkę trafiła Balintova a 2 pkt dołożyła Sonja Greinacher. Polkowiczanki trafiły jeszcze zza łuku a potem przez ponad 3 minuty żadna z drużyn nie była w stanie znaleźć drogi do kosza. Ostatecznie gdynianki wygrały partię i nieznacznie zmniejszyły stratę do 39:51.

Ostatnią kwartę gdynianki rozpoczęły tracąc 5 pkt z rzędu i trener Gundars Vetra poprosił o czas. Zza łuku trafiła Balintova, ale chwilę później szkoleniowiec brał kolejną przerwę, bo rywalki odskoczyły na 19 pkt po trafieniu Jasmine Thomas.

W ostatnich minutach Arka próbowała nieco podgonić wynik, ale po trójce Julii Tyszkiewicz skończyły mecz z 18 pkt straty. To mniejszy wymiar kary niż w pierwszym spotkaniu, ale wciąż znaczący. W środę Arka powalczy we własnej hali o przedłużenie serii, ale CCC wydaje się być na ostatniej prostej do finału.