• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

CSIO5* Sopot Horse Show 2021 oraz zawody dla dzieci i młodzieży CSIO Sopot Young Stars.

Najważniejsze zawody w skokach przez przeszkody odbędą się w Sopocie w czerwcu. Po raz kolejny rozgrywki te zostały zaliczone do Pierwszej Dywizji Europejskiej Pucharu Narodów. Jest to absolutna czołówka - odpowiednik piłkarskiej Ligi Mistrzów - do której zaliczane są tylko najwyżej oceniane zawody. Sam fakt, że CSIO5* Sopot znalazło się w tym gronie potwierdza, jak wysoką pozycję na arenie światowej wypracował organizator tych zawodów, sopocki Hipodrom.

Sopockie CSIO od lat tradycyjnie odbywają się w połowie czerwca, od czwartku do niedzieli. Każdego dnia rozgrywane są konkursy w ramach Małej Rundy (wysokość przeszkód do 140 cm), Średniej Rundy (do 145 cm) oraz Dużej Rundy (150 cm). W piątek miłośnicy jeździectwa będą mogli kibicować swoim ulubieńcom w konkursie Grand Prix, natomiast w niedzielę odbędzie się najważniejszy konkurs, drużynowy Puchar Narodów, czyli Longines FEI Jumping Nations Cup TM , w którym udział wezmą reprezentacje Belgii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Norwegii oraz Polski.W zawodach startują również zawodnicy indywidualni, którzy są zapraszani przez organizatorów. Polska, oprócz ekipy, może wystawić aż 12 zawodników.

W tym roku podczas Międzynarodowych Zawodów CSIO5*, po raz pierwszy rozegrane zostanie również CSIO Sopot Young Stars. To propozycja dla młodych sportowców mająca na celu promowanie jeździectwa i zachęcanie do ciągłego podnoszenia swoich umiejętności. By móc wystartować obok najlepszych jeźdźców z całego świata muszą oni przejść przez kwalifikacje, które od lutego rozgrywane są w sześciu ośrodkach w całej Polsce. Dodatkowo na niedzielę zaplanowany został konkurs specjalny w związku z obchodami 120-lecia Sopotu.

Podczas czterech dni rywalizacji na najwyższym poziomie, rozegranych zostanie dziesięć konkursów. Aż w pięciu z nich zawodnicy walczyć będą o punkty do Rankingu Longines na podstawie którego, tworzona jest lista najlepszych zawodników na świecie. Już teraz wiemy, że w piątek 18 czerwca rozegrany zostanie konkurs Grand Prix, a w niedzielę o godz. 12:00 rozpocznie się wyczekiwany przez wszystkich drużynowy Puchar Narodów.
- Gigantyczna pula nagród przewidziana dla zawodników wynosząca ponad 2 miliony złotych oraz fakt, że nieco ponad miesiąc po zawodach w Sopocie najlepsi jeźdźcy z całego świata rozpoczną swoje zmagania w Igrzyskach Olimpijskich sprawia, że spodziewamy się w tym roku wyjątkowo mocniej obsady. Najważniejsze konkursy to oczywiście Grand Prix oraz Puchar Narodów, który po raz 3 rozegrany zostanie w ramach rywalizacji drużyn elitarnej I Dywizji. Sopot od wielu lat pracował na swoją pozycję w jeździeckim świecie, a teraz obserwujemy tego efekty. Jednak zapewniam, że stać nas na jeszcze więcej - podkreśla Agnieszka Maziarka, rzecznik prasowy CSIO5* Sopot Horse Show 2021.

Międzynarodowe Zawody CSIO w Sopocie rozegrane zostały po raz pierwszy w 1983 r., a tegoroczna edycja będzie 23. rozegraną na terenie sopockiego Hipodromu. Na przestrzeni lat poziom zawodów stopniowo wzrastał, zyskując zaufanie Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej oraz zawodników. Efektem tego jest przyznanie Sopotowi możliwości organizacji zawodów na poziomie 5* oraz przeprowadzenia Pucharu Narodów w ramach rozgrywek I dywizji.- COVID oraz koński wirus Herpes, z którym musieliśmy się zmagać na początku tego roku mocno namieszały w świecie jeździeckim. W wielu krajach wciąż odwoływane bądź przekładane są największe imprezy, jednak nasz cały zespół intensywnie pracuje nad tym byśmy mogli bezpiecznie przeprowadzić całe zawody. Ten rok będzie na pewno wyjątkowy. Ze względu na okoliczności w Pucharze Narodów zobaczymy 10, a nie jak dotychczas 8 zespołów, to sprawi, że cała rywalizacja będzie jeszcze bardziej zawzięta. Igrzyska Olimpijskie też dołożą do tego swoją cegiełkę, wiemy, że do Polski przyjedzie m.in. drużyna USA. Będą oni walczyć nie tylko o jak najlepszy wynik, ale również o powołanie do kadry IO, także nikt nie będzie się tutaj oszczędzał, a nam zapewni to emocje na najwyższym poziomie - zaznacza Kaja Koczurowska - Wawrzkiewicz, prezes Hipodrom Sopot.

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów? Bądź na bieżąco:
https://www.facebook.com/CSIOSopot/
https://www.facebook.com/CSIO-Sopot-Young-Stars-106045147607721/
https://www.instagram.com/csio5sopot/
www.csio.sopot.pl

Informacja o biletach

Opinie

21.07 g.19.30
POLSKA
USA
22.07 g.19.00
Stal Rzeszów
26.07 g.20.30
Motor Lublin
28.07 g.14.00
H.Skrzydlewska Orzeł Łódź
29.07 g.20.30
ŁKS Łódź
20.07 g.19.30
POLSKA
Japonia
19.07 g.20.30
Śląsk Wrocław
14.07 g.21.00
Hiszpania
2:1
Anglia
14.07 g.17.45
Texom Stal Rzeszów
10.07 g.21.00
Holandia
1:2
Anglia