Chłód i mrok

Kryst.
18 listopada 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Pierwszoligowe koszykarki Marcopolu Gedania Żukowo odniosły najwyższe zwycięstwo w sezonie, pokonując w Krakowie Koronę 96:65 (22:20, 24:8, 30:16, 20:21) w siódmej kolejce rozgrywek. Pogrom sprawiony outsiderowi ligi jest drugim wyjazdowym sukcesem podopiecznych Aleksandra Siewierowa w sezonie.

MARCOPOL: Szwecowa 9, Golemska 25, Krajniewska 8, Kowalska 12, Troina 22 - Chojnowska, Cieśluk 4, Drozd, Grabowska 12, Saidowska 4.
KORONA: Bogdan 24, Dziadkowiec 6, Radwan 9, A. Starowicz 4, Tomaszewska - Grzelak 8, Kochanowska 3, K. Starowicz 4, Włodarz 6, Flądro.

Początek spotkania był zaskakujący. Skazywane na pożarcie zawodniczki Korony po czterech minutach prowadziły 8:2, głównie dzięki skuteczności skrzydłowej Izabeli Bogdan, najlepszej snajperki ekipy miejscowych. O takim początku zadecydowały w mniejszym względzie umiejętności, a bardziej zimna i ciemna hala. Krakowianki bardzo szybko przystosowały się do anormalnych warunków panujących w obiekcie naruszonym zębem czasu (trenują tam na co dzień). - Dziewczyny potrzebowały trochę czasu na poznanie hali. Nie dość, że było zimno, to jeszcze ciemno. W przerwie meczu stałem i liczyłem. Liczyłem, oczywiście, żarówki. To nie było trudne zadanie. W sumie było ich dziesięć. Starych i żółtych - dzieli się wrażeniami z meczu trener Aleksander Siwierow.

Jako pierwsza w naszym zespole sygnał do ataku dała Tatiana Troina. Białorusinka, powoli wyrastająca na liderkę zespołu, błyszczała zarówno w ataku (22 punkty), jak i obronie (11 zbiórek), powstrzymując znaną Agatę Tomaszewską. Swoje punkty zdobywała także Agnieszka Golemska, często jednak zapominająca o defensywie. Aż 35 minut w roli rozgrywającej spędziła na parkiecie Lubow Szwecowa, zastępująca na tej pozycji Lucynę Mruk. Agresywna gra żukowianek, w drugiej kwarcie wzmocniona strefą w obronie, przyniosła wymierne efekty. Przed długą przerwą goście mieli już 18 "oczek" przewagi (46:28). W Koronie indywidulanymi akcjami próbowała się odgryzać jedynie Bogdan. W ostatniej ćwiartce Siewierow dał pograć rezerwowym, dzięki czemu miejscowe wygrały ją jedny, "oczkiem".

7. KOLEJKA.
AZS II VIII LO Toruń - Filar Sosnowiec 92:50, AZS Uniwersytet Wrocław - Ostrovia 45:63, Włokniarz Białystok - AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 54:68. Mecz zaległy z 2. kolejki: Włókniarz - AZS II 67:58.

1. Gorzów 7 13 524-339
2. Wołomin 6 12 486-362
3. Ostrovia 7 12 468-373
4. Unia 6 11 446-408
5. MARCOPOL 7 11 497-490
6. Włókniarz 7 10 493-527
7. Wrocław 7 10 446-481
8. Citro Grip 6 9 391-392