Ciężka, ale udana inauguracja play-off

21 marca 2011 (artykuł sprzed 13 lat)

Trefl Gdańsk

Już na inaugurację ćwierćfinałów play-off w I lidze siatkarzom Lotosu Trefla przyszło toczyć ciężkie boje, ale w Ergo Arenie gospodarze stanęli na wysokości zadania. Gdańszczanie pokonali dwukrotnie Pekpol Ostrołęka 3:1 (26:24, 20:25, 25:19, 25:20) i 3:2 (25:21, 25:16, 23:25, 24:26, 15:11). Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Kolejny pojedynek lub pojedynki czekają podopiecznych Dariusza Luksa na wyjeździe

.

LOTOS TREFL: Macionczyk, Hernandez Larreinaga, Kaczmarek, Wilk, de la Fuente, Świrydowicz, Żurek (libero) oraz Skórski (w drugim meczu w "6" za Hernandeza), Szczurek, Edgar, Ratajczak, Wawrzyńczyk (tylko w drugim meczu).

Już inauguracyjny set dwumeczu w obiekcie na granicy Gdańska i Sopotu pokazał, że goście przyjechali nad morze w bojowym nastawieniu. Co prawda Lotos Trefl odskoczył na 21:18, ale losy wygranej tej partii decydowały się w grze na przewagi. Miejscowi wygrali dzięki atakowi Daniela Wilka oraz udanemu blokowi.

W drugiej części gry gdańszczanie zaczęli tracić kontakt z Pekpolem od 15:16 i stan meczu został wyrównany na 1:1. Dwa kolejne sety były na korzyść gdańszczan. W trzecim kluczowe były cztery punkty z rzędu zdobyte przez Lotos Trefl, które zmieniły wynik z 10:12 na 14:12. Natomiast w czwartym miejscowi odskoczyli z 19:18 na 22:18.

W poniedziałek początkowo zapowiadało się na gładki sukces gdańszczan. O ile w pierwszym secie gra drużyny z Ostrołęki załamała się dopiero od 15:16, to w drugiej partii od początku zdecydowali dominowali gdańszczanie, rozpoczynając od 8:2 m.in. po dobrych zagrywkach Wilka.

Impet Lotosu Trefla trwał do 4:1 w trzeciej odsłonie gry. Goście wyrównali na 5:5 i uwierzyli, że tego meczu nie muszą szybko kończyć. Przy 11:10 objęli prowadzenie i minimalną przewagę utrzymali aż do zwycięstwa, kończąc seta za drugim setballem.

O tym, że trzeba było grać tie-breaka, zaważyła walka na przewagi w czwartej odsłonie pojedynku. Lotos Trefl dzielnie bronił się od 22:24, ale poległ po trzeciej piłce setowej dla rywali.

W piątej partii podopieczni trenera Luksa od początku kontrolowali pojedynek. Zmiana stron boiska nastąpiła przy 8:5, a jedyny nerwowe moment był chwilę później, gdy rywale zbliżyli się na 9:8.

Trzeci mecz odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 18.00 w Ostrołęce. Jeśli wygra Pekpol, rywalizacja zostanie przedłużona na niedzielę. Gdyby po tych meczach było 2-2, to wówczas drużyny wrócą na piąty, decydujący pojedynek do Ergo Areny, a termin tego spotkania zapewne byłby wyznaczony na 30 marca, choć to uzależnione jest również od innych imprez zaplanowanych w obiekcie.

Pozostałe wyniki play-off:
Jadar Radom - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:21, 25:16, 25:21) i 3:2 (25:18, 15:25, 23:25, 25:20, 15:12). Stan play-off 2-0
Rajbud GTPS Gorzów - Stal AZS Nysa 3:0 (25:22, 25:21, 25:21) i 1:3 (25:23, 21:25, 20:25, 19:25)
Ślepsk Suwałki - Joker Rodło Piła (przełożone na 22 i 23.03)

• awans (1)

powedzcie czy jest szansa, że Lotos Trefl awansuje do PlusLigi?

• 6 0

• szczerze

nie

• 1 7

• Poważny znak zapytania.

Stwierdzenie,że Pekpol jest przeciętna drużyną I- ligową nie jest lekceważeniem.Są to jednak amatorzy bez specjalnych predyspozycji do gry na najwyższym szczeblu.Trefl na ich tle pokazał, ze jest drużyną nie umiejącą grać blokiem ani technicznie ani tym bardziej taktycznie. Stąd wynika równie nienadzwyczajna gra w obronie.Najgorszym jest jednak /a oglądałem parę meczy Trefla/ brak należytej koncentracji i uwagi podczas gry. Stąd tyle prostych błędów.Im więcej setów grają tym stopniowo gra coraz słabsza.Dopiero z "nożem na gardle" następują kolejne zrywy.Przykładem piąty set.Mam wrażenie,że trenerzy też to dostrzegają, a czasu na poprawę nie zostało zbyt dużo.Następni przeciwnicy będą na trudniejsi a gra idzie o pierwsze miejsce, bo drugie absolutnie nie da awansu.Mimo wszystko powodzenia bo przydałaby się siatkówka ta najbardziej widowiskowa i ciekawa.

• 17 0

• mówi się że gramy tak jak pozwala przeciwnik, mam nadzieję że gdy do rywalizacji przystąpimy z bardziej wymagającymi przeciwnikami , zawodnicy pokażą lepszą grę. Na razie nie maja czego szukać w Plus lidze, a fakt że już część zawodników wie że jeśli Trefl dostanie sie do ekstraklasy to oni wylądują najwyżej w Ślepsku (oczywiście nie ubliżając) wcale nie motywuje ich do lepszej gry. Panowie graja na stojaco, Żurek w dwóch ostatnich meczach podbił ledwie kilka piłek, nie mówiąc już że większość zawodników nie wie co to pad siatkarski. ech szkoda bo lubię siatkówkę...

• 9 0

• Jak nie kupią miejsca to nie awansują (1)

poziom beznadziejny,cała drużyna do wymiany.

• 4 16

• kolega z Gdyni??

• 5 1

• Do kibicki na Ślepsk też trzeba zasłużyć takim podejściem to nie mają tam czego szukać.Prawda jest taka, że na Plus Ligę żaden z tych zawodników się nie nadaje.